Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Mour (Člen)
03.03.2016 09:55:52
Offline

Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Dospívám do věku, kdy tuto pomůcku budu muset řešit bigsmile ...na co bych se měl zaměřit?...chtěl bych plastové skla a asi i samozatmavovací. Je to na motku do přilby s UV filtrem OK?  Máte někdo zkušenost? Ď.

čočkin (Člen)
03.03.2016 11:12:19
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

bigsmilebrejle sou napičubigsmile  sem se jich po skoro 30 letech zbavilgood


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
logarex (Člen)
03.03.2016 11:22:00
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

čočkin psal:

bigsmilebrejle sou napičubigsmile  sem se jich po skoro 30 letech zbavilgood

To můžu jen potvrdit badpussy A voperaci v mojí vjekový sešlosti nedoporučujou, je to na pussy


"Když Tě strach brzdí, přidej plyn"
kojaksro (Člen)
03.03.2016 11:28:51
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

.....mám samozatmavovací skla, ale oni se Ti v přílbě nezatmavý, protože ti plexi pohltí UV záření. Je to jako v autě.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Petr J. (Člen)
03.03.2016 11:29:40
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

...zajeď do Opavy do Bredy do Grand Opticalu za Lindou (dcerou), vem přilbu a něco vyberte....poradí Ti

Jinak do přilby lezu s čočkama...

gerrik (Člen)
03.03.2016 11:53:02
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Prave vcera jsem to vyresil vyklapeckou, rvat bryle do integralky mne uz prestalo bavit fuck  anebo cocky, ale to si kazdy nezvykne

Mour (Člen)
03.03.2016 11:54:13
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Takže samozatmavovací skla jsou asi zbytečné. A na běžné chození zatím brýle nepotřebuji bigsmile  A materiál: plast nebo sklo? Anebo dají se koupit lehce zatmavené skla?

Čočky nevím, mám brýle na čtení a zatím na dálku jsem nepotřeboval idontknow

mr.BSE (Člen)
03.03.2016 12:01:23
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Vezmi plast s oboustraným antireflexem a seš v klidu good
Ale do helmy je to teda stejně na hovno.  Tam se asi neobejdeš bez čoček. Já mám čočky na moto, kolo, plavání... Zbytek brýle.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ton@l (Člen)
03.03.2016 12:02:29
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Skla plast, ale za mě co možná nejkvalitnější. Zatmavovací na pussy není to ani tmavý ani úplně čirý. Řešil jsem to dioptrickýma slunečnímagood


Vzdy muze byt hur :-)
malda (Člen)
03.03.2016 12:44:00
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Ton@l psal:

Skla plast, ale za mě co možná nejkvalitnější. Zatmavovací na pussy není to ani tmavý ani úplně čirý. Řešil jsem to dioptrickýma slunečnímagood

Skla plast už kvuli váze a ve finále vydrží vic protože broušeni sváření se na ně chytá min . zatmavovaci skla pro denni nošení je napiču protože po case sou tmavy i večer . kdyby příroda chtěla aby jsme meli před očima filtr tak ho máme . to neznamená nechránit si zrak před sluníčkem . proto tmave dioptricke bryle nebo přilbu s clonou kterou použíu když je potreba.přílbu ovirací protože nasazovat bryle do přilby je taky na piču i když u nekterych pišou že jsou pro to příspusobeny. a u votvíračky zastavíš otevřeš a větráš . nebo čocky ale to někdo je nesnese nebo jen po omezenou dobu  tot moje skušenosti . skla plastovy použivam uplne obyčejný protože jak já bryle používám tak veškerá uprava je nanesena na vrch a taky se rychle poškrábe  což vede rychle k vyměně skel a rozdil obyč a ruzne antireflex a pod jsem já žadny velky rozdil nepozoroval a skla měnim každy rok at je upravim nebo ne protože znicím vše !!

čočkin (Člen)
03.03.2016 12:55:54
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

muj poznatek - plast je předraženej a za chvíli poškrábanej(to se netýká těch co nejsou v prachu a maj prachybigsmile)  měl jsem dvoje než jsem se vrátil zas ke sklu. Ale jak sem řek, mrdat brejlebigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Lubošek (Člen)
03.03.2016 13:07:11
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

kojaksro psal:

.....mám samozatmavovací skla, ale oni se Ti v přílbě nezatmavý, protože ti plexi pohltí UV záření. Je to jako v autě.

good naprosto souhlasím se Štěpánem, my slepci od narození víme svojecoolsmile1


Byla doba, kdy sex byl bezpečný a motorky nebezpečné
Mour (Člen)
03.03.2016 13:14:51
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

No mě by se líbili do té přilby a i do auta takovéto brejle:

http://www.i-bryle.cz/item.php?gr=GR13105

idontknow

Banditatom (Člen)
03.03.2016 13:31:38
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Partaku konecne jsi dospel do veku nas brejlacubigsmile na samozatmavovaci se vyser aspon me srali....hele do prilbej pokud mozno co nejtenci nozickygoodtlusty nozky te po par km budou tlacit do makovicejbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
stoner (Člen)
03.03.2016 14:09:27
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Na samozatmavovací se vyprdni. Kromě uvedených důvodů mne nejvíce štvaly přechody světlo / tma. Vlezl jsem do stínu a viděl prd.
Jinak brejle bez antireflexu bych už nechtěl. Na jízdu večer a v noci moc dobrý.
Co se týká plastu nebo skla, tak Ty budeš mít stejně jen pár dioptrií, ne?
Já bych pro malé dioptrie volil sklo - slabé a ještě lehké.
Osobně (větší dioptrie) mám plasty, protože sklo by ohnulo nos. Bohužel pak je plast tlustější, ale váha je rozhodující.

Francouz (Člen)
03.03.2016 16:52:27
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Cocky plast, bez diskuze, mam dojem ze ze skla uz se pomalu prestavaji delat. Nevim co s tema plastovejma delate ze je poskrabete, ja s nima makal dlouhy leta na stavbe v prachu a bordelu a cajk. Kdyz spadnou na zem tak se nerozbijou a jsou lehci. V tohle Mourovi poradi dobre v kazdy optice kde si je bude nechavat delat. Spis se zamerit na helmu, tam je prakticka vyklapecka a delaji jakesi vybrani na nozicky aby to cloveka v ty helme netlacilo.

Mour (Člen)
03.03.2016 17:17:08
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Vyklapecku mit memuzu, bo jsem se svagrovi dycky smal ze ma vyklalecku evilbigsmile ...jinak diky good

YvesEr (Člen)
03.03.2016 17:34:46
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Mour psal:

Vyklapecku mit memuzu, bo jsem se svagrovi dycky smal ze ma vyklalecku evilbigsmile ...jinak diky good

No, tak to budeš mít obtížný... Já nosím brejle od svých 18ti let, bez nich jsem mrtvej a jinak, než do vyklápěčky bych se nedostal..headshake

malda (Člen)
03.03.2016 17:53:47
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

čočkin psal:

muj poznatek - plast je předraženej a za chvíli poškrábanej(to se netýká těch co nejsou v prachu a maj prachybigsmile)  měl jsem dvoje než jsem se vrátil zas ke sklu. Ale jak sem řek, mrdat brejlebigsmile

Musim oponovat ! sklo je napicu ! možna tak do 1 dioptrie ! a na všem se nejdríve poškrábe povrchová uprava ! jinak všechny príspevky jsou ssmile1bigsmilesmile1bigsmilegood

SLUGI (Člen)
03.03.2016 19:53:26
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

... dospěl jsem do věku kdy jsem byl přinucen si pořídit brýle na čtení
... je možné při policejní kontrole oponovat tím že jsem neviděl na budíky a tudíž jsem vůbec netušil že nejedu 90 km/hod ale ...   idontknowevil


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
Mour (Člen)
03.03.2016 20:00:13
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

SLUGI psal:

... dospěl jsem do věku kdy jsem byl přinucen si pořídit brýle na čtení
... je možné při policejní kontrole oponovat tím že jsem neviděl na budíky a tudíž jsem vůbec netušil že nejedu 90 km/hod ale ...   idontknowevil

...to bych nedelal, reknou Ti ze mas snizenou schopnost ridit a razem je z Tebe tezitko bigsmile

SLUGI (Člen)
03.03.2016 20:11:15
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

... chjo, svět se fakt v prdel vobrací evil


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
stoner (Člen)
03.03.2016 21:20:11
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Mour psal:

Vyklapecku mit memuzu, bo jsem se svagrovi dycky smal ze ma vyklalecku evilbigsmile ...jinak diky good

Vyklápěčku jsem taky nikdy nechtěl. good
Řeším to helmou (vybral jsem Sharka s EASY FIT - snadné vložení brýlí).
Pak je důležitý zkontrolovat, jestli se nové brýle vejdou. Mám starší rámečky co do helmy nedostanu a další jsou v pohodě.
Takže případně vybírej brýle s helmou v ruce. ;-)

Banditatom (Člen)
03.03.2016 21:53:59
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Partaku pokud to mas opravdu jen na motocykl a do auta tak se vyser na nejaky hitech...zatmavovacky nee(mam je doma a pouzil jsem je jednou 4000kc) pokud mas do 2 dioptrii neresil bych plast ja mam tvrzene sklo a nou problem...urcite antireflex ale to uz je dnes standart....plast je dobrej pokud mas vicero dp jinak jsou to vyhozene love(opet mam jedny v supliku ale pri mojem povolani je to jaksi kokotina je pouzivat!) Ramecky urcite kov pac je semo tamo ohnes pokrivis kov srovnas plast ti jebne...jo ramecky mam tenoucke skoro snurky....ale uplne nejlepsi je se optat primo v optice ve vetsine vedej co doporucitgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mour (Člen)
03.03.2016 23:08:41
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Hele dioptrii mam tak 0,5, s tim sklem mam strach s rozbitim na ocich v prilbe idontknow
Ja vim ze je to malo, ale stve me ze poradne nevidim do dalky na znacky a ukazatele. A pak jak je prectu uz neni cas na reakci bigsmile ...no a jelikoz v rp je napsane nemam tak jsem chtel ty tmave jakoze slunecni pri kontrole policajtamaidontknow

Billy (Člen)
04.03.2016 07:12:41
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Mour psal:

Hele dioptrii mam tak 0,5, s tim sklem mam strach s rozbitim na ocich v prilbe idontknow
Ja vim ze je to malo, ale stve me ze poradne nevidim do dalky na znacky a ukazatele. A pak jak je prectu uz neni cas na reakci bigsmile ...no a jelikoz v rp je napsane nemam tak jsem chtel ty tmave jakoze slunecni pri kontrole policajtamaidontknow

Moure taky mam 0,5 dioptrie, jezdim obycejny sklo s antireflexem a uplne v pohode, nemam s tim trabl. Jediny kdyz je studenejsi vlhky pocasi tak si nemuzu davat kuklu uplne pod nos, pac jak funim tak si mlzim brejle, tak si kuklu stahnu k brade. Jezdim tak X let a vubec me to nevadi s brejlema. Horsi tedkon jak budu courat na tom enduru, tam pica brejle nedam pod motokrosovy brejle. Nebo vzit helmu endurackou se sklopnym stitkem, ale mam obavu ze se to bude mlzit kdyz stitek zaklapnu.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Luk (Člen)
04.03.2016 12:55:09
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Mour psal:

Hele dioptrii mam tak 0,5, s tim sklem mam strach s rozbitim na ocich v prilbe idontknow
Ja vim ze je to malo, ale stve me ze poradne nevidim do dalky na znacky a ukazatele. A pak jak je prectu uz neni cas na reakci bigsmile ...no a jelikoz v rp je napsane nemam tak jsem chtel ty tmave jakoze slunecni pri kontrole policajtamaidontknow

...mam to samý, v autě mam hozený brejle, na mašině to řešim jednorázovýma čočkama. Jde jen o zvyk naučit se je nasazovat, zezačátku jsem s tim bojoval, ale pak už dobrýgood
Akorát, když přijedu na sraz, tak nesmim zapomenout je vyndat, padž když jdu rovnou lemtatbeer a pak s nima padnu a chrápu, tak to ráno stojí za tobadbigsmile


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Francouz (Člen)
04.03.2016 21:02:30
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Mour psal:

Vyklapecku mit memuzu, bo jsem se svagrovi dycky smal ze ma vyklalecku evilbigsmile ...jinak diky good

tvl, tak tohle chapu goodbigsmile

Ale toho plastu se fakt neboj, vubec nechapu proc ostatni remcaj, to neni nejakej plast z kteryho se delaj pet flasky od piva, je to nejakej tvrzenej plast, neni vubec duvod se toho bat, vsak si to v optice osahas a uvidis. A nezebe to kdyz si to rano v zime posadis na rypak cool

barynek (Člen)
08.03.2016 21:56:14
Offline

Re: Dioptrické brýle do dálky do přilby a auta

Jezdím jak v brejlích, tak v čočkách (slepec od cca 13) a v poho. Přilbu mám klasiku integrálku a nemám problém. Zatmavovací jsou na piču, řeším to s brýlema clonou v helmě, eventuelně slunečníma a čočkama.
Jinak ohledně skel - za mně jednoznačně plast. Mám dost dioptrií a váha je pro mě faktor číslo jedna. Teď není problém mít tenčený skla, který vypdaj jako jedničky dioptrije i když máš půllitrysmile1)


Bandit 4EVER!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr