Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Catherine (Nový člen)
01.08.2016 13:25:19
Offline

Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Zdravím všechny,
koupila jsem si B6, ale protože mám jen A2 tak jsem si ho nechávala seškrtit na 35kw. Po seškrcení jsem pár kiláků najela jen abych zjistila jak se s tím omezením jezdí a pak jsem jela na víkend cca 120km v kuse. V sobotu když jsme se chtěli jet projet jsem ji nahodila, ale už nedržela otáčky a chcípala. Koukli jsme na svíčky a u prvního válce svíčka totálně utopená, válec vůbec nešel. Bohužel mi to pak ještě nateklo do vzduchovýho filtru. Prostě paseka...Svíčky a vzducháč teď budu měnit, jen ta podstatná otázka. Nejsem v tom tak zběhlá, kluci říkali, že po omezení mi měl seřídit karbec podle aktuálního stavu motorky. Když jsem naštvaně volala chlápkovi co to dělal, řekl, že on už karbec vůbec nešteluje, že už ho mám mít seštelovaný než s motorkou na omezení přijedu... Myslíte si, že to mohl způsobit ten karburátor a mám si ho nechat ještě seštelovat a nebo stačí vyměnit svíčky a bude to ok?
Omlouvám se za ten román, ale neumím vysvětlovat stručně...Co chcete od ženské že..bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
01.08.2016 13:35:22
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

na tom utopenym válci ti netěsní jehlový ventilek na plováku který hlídá hladinu v karburátoru.proto ti to nateklo až do airboxu..jen doufej že to není i v motoru


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
01.08.2016 13:40:35
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

...řek bych že nemáš problém s neseřízenou karburací...esi si jeden den normálně přijela a druhej den si to uš nenatočila nebo to šlo hnet na tři, tag ti protejká palivovej kohout a ventilek f plovákový komoře minimálně na tom jednom válci...určitě skontroluj mnošství voleje v motoru, páč je dost možný, že ti to nateklo nejen do filtru, ale i do válce a z něj to proteklo do volejový náplně, čímš naředíš volej benzínem a ten pag nemaže a reálně hrozí zadření...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Catherine (Nový člen)
01.08.2016 13:44:40
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

A to zjistím prosím jak? Já si zvládnu vyměnit svíčky, filtry, oleje a vím kde co je, ale tím prozatím mé znalosti končí...

Catherine (Nový člen)
01.08.2016 13:47:48
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

No zatím mi dáváte horší diagnózy než mí technici co mi s tím pomáhali :D Motorku jsem odvezla domů na válu a zatím doma stojí. Jinak rozhodně oleje vyměním to jsem po tom měla v plánu stoprocentně. Ještě tak zadřít motor...

Filous (Člen)
01.08.2016 13:55:57
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

...jednoduše...nech palivovej kohout na PRI a sundej přívodní hadici z kohoutu...esi ti poteče z kohoutu benzín a stačí i málo, tag je potřeba kohout zrepasovat...no a zároveň udělat i ty jehlový ventilky f karburátorech...každopádně karbce ven, a zároveň je vyčistit a seřídit...při stahování výkonu a za předpokladu sérijovýho laufu nechat tovární nastavení bohatosti a udělat synchro...dyš uš teda...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Catherine (Nový člen)
01.08.2016 14:11:39
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

No tak to budu mít zábavu na celé odpoledne.
Moc děkuji za rady!

Filous (Člen)
01.08.2016 14:25:47
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

...promin, sem asi este nalitej...kohout samozrejme na ON nebo RES, ne na PRI!!!idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Catherine (Nový člen)
01.08.2016 14:42:57
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Já rychle vystřízlivěla, když mi nechtěla nastartovat a já nevěděla čím to je bigsmile Je to bída, ale já si na to vezmu skřítky pomocníky a snad mi holka pojede...
Ještě že nejsem chlap, živit k tomu ženskou...tak by ženská letěla bigsmile

osiris (Člen)
01.08.2016 14:48:18
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Filous psal:

...promin, sem asi este nalitej...kohout samozrejme na ON nebo RES, ne na PRI!!!idontknow

...přesně to samý sem si řikal dyš sem to čet bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
01.08.2016 17:42:29
Online

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Ještě jedna malá vsuvka. Častokrát se mě začátečník ptá,která poloha kohoutu je "zavřeno" a že logicky když je tam ON a RES,tak to zavřený určitě bude to PRI... A vono prt a pak muže dojít právě k tomu ulití karbecu,kór když někdo natankuje plnou po víčko,ujede 2km z pumpy dom a mašinu vodstaví v tom horku a nádrž se lehce teplem votlakuje a na ty jehláče v karbecu už je toho moc....


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
01.08.2016 17:45:11
Online

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Jinak sleduju,jak se tenhle problemek pomalu rozšiřuje,jak bandasky stárnou,letos už je to několikátej naprosto stejnej problém,co lidi tady řeší.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
corimec (Člen)
01.08.2016 18:42:14
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

VikecB12 psal:

Ještě jedna malá vsuvka. Častokrát se mě začátečník ptá,která poloha kohoutu je "zavřeno" a že logicky když je tam ON a RES,tak to zavřený určitě bude to PRI... A vono prt a pak muže dojít právě k tomu ulití karbecu,kór když někdo natankuje plnou po víčko,ujede 2km z pumpy dom a mašinu vodstaví v tom horku a nádrž se lehce teplem votlakuje a na ty jehláče v karbecu už je toho moc....

Takhle to měli Jawy a Trabant prostě to teklo samospádem.Něktrý lidi myslej že ten trojcestnej kohout funguje porád a na všem stejně.

K.a.s.y.m. (Člen)
01.08.2016 20:19:41
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

VikecB12 psal:

Jinak sleduju,jak se tenhle problemek pomalu rozšiřuje,jak bandasky stárnou,letos už je to několikátej naprosto stejnej problém,co lidi tady řeší.

no minimálně pět jich bylo určitě...nadešel čas kdy si zasloužej údržbu  smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Catherine (Nový člen)
02.08.2016 07:51:43
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Jasně, já viděla že se podobné věci dost řešili...Taky mám bandíka z 97 :) Ale do té doby než jsem to omezila šlapalo všechno v pohodě. V pátek jsme vyjeli asi 70 jsem ujela, pak jsem tankovala plnou a pak další asi 50. Přes noc stála a druhý den už jsem nevyjela...Ještě že to bylo u kamaráda na chatě, že pro mě přijeli s válem, jinak nevím co bych dělala...Dnes by mi měly přijít svíčky, takže zkusím vyměnit plus oleje a ten vzducháč a uvidím jestli chytne. Pak by měl o víkendu přijet kamarád a pomoc mi s těma karbcema. Tak snad :)
Jinak samozřejmě díky za rady a názory, chtěla jsem znát víc názorů.
Pořádně na to kouknu, jestli tam není ještě nějaký problém jak jste říkali good

Mour (Člen)
02.08.2016 08:13:59
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

Catherine psal:

Jasně, já viděla že se podobné věci dost řešili...Taky mám bandíka z 97 :) Ale do té doby než jsem to omezila šlapalo všechno v pohodě. V pátek jsme vyjeli asi 70 jsem ujela, pak jsem tankovala plnou a pak další asi 50. Přes noc stála a druhý den už jsem nevyjela...Ještě že to bylo u kamaráda na chatě, že pro mě přijeli s válem, jinak nevím co bych dělala...Dnes by mi měly přijít svíčky, takže zkusím vyměnit plus oleje a ten vzducháč a uvidím jestli chytne. Pak by měl o víkendu přijet kamarád a pomoc mi s těma karbcema. Tak snad :)
Jinak samozřejmě díky za rady a názory, chtěla jsem znát víc názorů.
Pořádně na to kouknu, jestli tam není ještě nějaký problém jak jste říkali good

...jestli chceš ušetřit korunky, nervy a čas, tak zavolej pánovi Filousovi, motku dejte na vál a přivez mu ji good bigsmile ...teda jestli nešílí s hromady práce idontknow bigsmile

Catherine (Nový člen)
02.08.2016 09:16:35
Offline

Re: Bandit 600 seštelovaní karburátoru

V pohodě, brácha je automechanik, takže mám od něj součástky za polovic a kámoš  opravuje motorky svým známým...Tak mu dám flašku a bude :)
Už jsem s ním domluvená že se na ni sjede v sobotu podívat.
Mě teď jen štve, že můžu jezdit max na kole smile2

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr