Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nejde elektrika

Drunkriot (Člen)
15.03.2017 20:04:57
Offline

Nejde elektrika

Zdravím.menil jsem o kroužek na alternátoru.vse zapojil ale zapomel jsem na kostru.(starter jako by zteží protocil).Kostru jsem teda dal na alternátor ale jak jsem zapojoval baterku tak jiskra a už nefunguje vůbec nic.pojistky jsem zkoukl a vypadají všechny ok.nema stim někdo nějakou zkušenost ?Mám dát všechny nové pojistky? neodrovnal jsem baterku?Díky za radu

VikecB12 (Člen)
15.03.2017 20:37:46
Offline

Re: Nejde elektrika

Na levé straně pod bočním plastem je tuším pojistka 30A u cívky startéru. Ta bude spálená. Jo a příště začni zapojovat na baterce napřet plus a až potom mínus,tým se vyhneš tomu jiskření v případě škrtnití šroubovákem atd....


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Drunkriot (Člen)
15.03.2017 20:44:18
Offline

Re: Nejde elektrika

VikecB12 díky moc good zítra napíšu jak jsem dopadl

Filous (Člen)
15.03.2017 22:30:58
Offline

Re: Nejde elektrika

...jo jo, jag pise Vikec, votpalil si hlavni 30A pojistku u startovaciho rele...nic jinyho tomu nebude...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Drunkriot (Člen)
16.03.2017 15:36:27
Offline

Re: Nejde elektrika

Tak pojistka byla vypálena.zapojil jsem baterku a hned jak jsem tam chtěl dát pojistku vypálil jsem další.doufam že jsem tu kostru k alternátoru nedal nějak blbě.poslu fotku.

Drunkriot (Člen)
16.03.2017 15:37:31
Offline

Re: Nejde elektrika

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/4874_img_20170316_153218.jpg
Drunkriot (Člen)
16.03.2017 16:50:34
Offline

Re: Nejde elektrika

Odpovím si sám jsem trotl který dává plus a mínus dohromady.vyreseno.toci jak zamlada

Drakoxxl (Člen)
17.03.2017 07:32:44
Offline

Re: Nejde elektrika

Tak to mi připomíná zábavnou historku i když je to o 220V. Před čtvrtstoletím, kdy jsme se čerstvě nastěhovali do bytu v Práglu, jsme neměli ještě zapojený hodiny a paní chtěla mermomocí svítit a vařit, tak jsem šel na chodbu otevřel budník a tam co mají přijít hodiny vyděl krásné tři zaizolované kabely, tak jsem je odizoloval spojil dohromady a cvakl jističem......
....ozvala se pěkná šlupka doprovázená velkým světelným výbojem. Asi tak 5 minut jsem s nataženýma rukama chodil po chodbě a čekal až oči opět začnou vidět. Paní přiběhla v němém úžasu, že co to bylo za ohňostroj a zda jsem se neproměnil na čmoudící škvarek. .....
....Když jsem se konečně rozkoukal a čuměl na mírně očasezené dráty v budníku, tak v ten moment mi to došlo. Ty 3 kabely, které jsem spojil byly samozřejmě 3 samostatné fáze, které měly projít hodinami. Tímto experimentem se mi podařilo vyhodit hlavní jistič v paneláku, který jsem za dobrou půlhodinu následně za pomoci dvou sousedek našel ve sklepě. Ty mi pak děkovaly, že jsem šikovnej a že je to prej každou chvilku (v té době se tam stěhovalo několik partají evil).
Druhý den, když přišli z energetiky zapojit hodiny, tak museli provést řádnou revizi, páč se podezíravě koukali na ty lehce ohořelé kabely. Toť vše k mé elektrikářské zkušenosti. bigsmile
Pamatujte - chybama se člověk učí. bigsmile
http://www.youtube.com/watch?v=_6wO6nK5mOQ


Lepší někdy, než nikdy.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr