Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Ath (Člen)
28.06.2017 21:15:24
Offline

Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Zdar borci
Je temu chvíla co mi jako by začal poskakovat předek. U krku řízení sa mi sem tam sype, asi rez? (doufám, že to není zavařené po raně) Když frčím a pustím řidítka, tak motorka jede rovně, ať už 50/90. Guma je sjetá celkem rovnoměrně. Su lama, zatím jsem jen jezdil a vím o tem prd, ale bojím sa ať teho nevyužijí v servise (že su blb). Není tu nejaký bandita ze Zlínska, nebo nějaké doporučení na někoho, kdo by to projel (pokud možno neposlal do kopřiv :) ) a řekl co s tým? Mám podezření na tlumiče, ale potřebuji to potvrdit, bo pokud omyl je celkem drahé řešení (slivovica není problém). Je to 97 N (600) a nahrkané to má kolem 50ti (určitě více) z Německa a servisní historii asi spálili, při útěku z Berlína...

Editoval osiris (16.07.2017 16:39:27)

Zdenek (Člen)
29.06.2017 10:31:06
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

To Ath,,jsem rád že jsem s radou první,, CHce to repas tlumičů, ložiska v krku. Slivovici pošli poštou. Zdenek. good

Ath (Člen)
29.06.2017 10:56:07
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Ok dík, pustím sa do teho. Ještě dotaz ložisko v krku je jasné, ale stačí ohledně tych tlumičů vzít progresivky, olej, gufera? Nebo tam može být zesloněné neco více? Problém je, že to je teď jediný dopravní prostředek do roboty :)

corimec (Člen)
29.06.2017 11:57:05
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Gufera pokud netecou menit nemusis.Je to na tobe.

XJelen (Člen)
29.06.2017 12:37:46
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Jestli to spíš vibruje - předpokládám, že jo...
volnej krk, ložiska ven, zkontrolovat špindl, jestli není křivá (po ráně skoro vždycky).


Strýcfajtr !!!
Ath (Člen)
07.07.2017 19:30:54
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Ono já nevím jak to popsat, nevibruje to, ale přijde mi to takové napi... na té motorce sem najel 15 000km, takže vím že je na ní od jisté doby něco špatně a gumy by to prostě ze dne na den po projetí pár jam, asi dělat nemohou (si myslím), tlumiče mi přijdou nějaké moc měkké, ale to může být opět pocit a vsugerování si (něco jak když nabereš vervu a hned po 2 km máš jasno, že motorka má o 50kw více a menší spotřebu) bigsmile No jelikož sem se až teď vrátil ze Švédska, tak sem objednal ložiska krku a vyměním je...všiml jsem si, že mám volné destičky na levé straně (opět objednané a budu měnit, ano obě strany), tak uvidíme co to bude dělat potom (nakonec to budou ty desky surprised) Jinak borci dík za rady

Zdenek (Člen)
08.07.2017 03:12:33
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

To Ath,,,nerozumím tomu, volné destičky na levé straně. Zdenek.surprised

Ath (Člen)
08.07.2017 15:19:29
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Že jsou volné na levé straně, respektive se hýbou nahoru/dolu ve směru kotouče, takže tam hodím nové, vyměním ložiska v krku a udělám repas tlumičů pač vypadají ko, jen nechápu, že to tak z ničeho nic...(hodím progresivky, olej 15W a vyměním gufera a prachovky i když, to nikde neteče), přezujeme a zazimujeme bigsmile
A bude klid na dva roky...Já sem chtěl najít pravý důvod ať ušetřím nějakou kačku, ale stejně bych to časem musel udělat...no a po té investici už mi nezbývá, než s tou motorkou dožít smokin

Ath (Člen)
08.07.2017 15:38:30
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Optám se na poslední věc a už vás nebudu otravovat blbinama. Kolikrát se člověk ptá a nakonec by fakt řešení objevil i sám :) Je nějaký rozdíl, mezi pružinami na B6 97 a B6 99? Chtěl jsem vzít YSS, ale všude vidím 99-00 skladem a na 97 nic...

Filous (Člen)
08.07.2017 18:32:46
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

...na Kulta je to fsecko stejny....


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ath (Člen)
14.07.2017 08:17:28
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

No borec mi psal, že se jedná o jiný produkt a sedět to nebude. Už je to fuk, pač jsem vzal Wilbers přesně na můj typ a dneska to dorazí, tak uvidíme. Snad nic nepodělám :) Ale štve mne, že mi ostane skoro celá flaška Motul 15W Medium/Heavy Fork Oil Expert. Dle návodu pokud sem dobře pochopil, tak do každého hrknu 510ml :) Jinak dík za rady a trpělivost...

XJelen (Člen)
14.07.2017 08:33:46
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

nalej to na hladinu podle Wilberse a tu druhou flašku ani načínat nebudeš.


Strýcfajtr !!!
Ath (Člen)
15.07.2017 20:25:52
Offline

Re: Krk? Tlumiče? Nevím (neklidná motorka?)

Já to nikde nemohl najít. Tak sem to hrkl dle manuálu. No nebýt metly, tož nepovolím ty dolní šróbky a ostal sem jak opařený, když sem z teho vyndal progresivky + podložky stejné délky a nezdály se ani unavené, takže trojka zbytečně v řiti bigsmile Ale vyměnil sem je. Gufera, prachovky. Krk je v cajku, respektive ložiska, nikde vůle, nikde zádrhely. Teď sem se byl projet a bomba, konečně opadl strach ze zákrut. Jediné co kazí teď pocit z jízdy je uskákaná přední guma...Ale du na přezutí za 14 dní. Hodím BT T30 evo a doufám, že pro tento rok mé investice skončily pussy

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr