Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Motoklasik (Člen)
29.06.2017 20:21:34
Offline

Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Bandit 1200 S 1998. Vše seřízeno dle tabulek, svíčky, vzduchový filtr, olej nové. Karburátor vyčištěn a dokonale a přesně seřízen včetně synchronizace.
Studený motor běží ihned bez sytiče a ochotně a bez problémů jde do otáček. Problém nastane,když se motor ohřeje. Teplý při mírném přidání plynu, od volnoběhu do 3000 otáček cuká a z výfuku jde černý kouř. Nad 3000 jde zcela normálně. Svíčky jsou černé jak uhel. Stačí mírně přidat plyn při volnoběhu a motor začne cukat a z výfuku jde černý dým.
Jak postupovat? Doma v garáži bez lambda sody?

K.a.s.y.m. (Člen)
29.06.2017 21:49:42
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Ubrat na bohatosti..je to bohaty jen na volnobeh tak to kde ubrat tema regulacnima sroubkama zespodu karburatoru..druha vec..nezustava ti vyset sytic??


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Motoklasik (Člen)
01.07.2017 08:36:54
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Bohatost na pilotech ubrána a až na cca. 3/4 ot. to pomohlo. Jen tedy otázka, kolik přesně nastavit, když je to takový rozdíl o továrního nastavení.

Filous (Člen)
01.07.2017 09:56:27
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

...to je divny...nevypadl ti na nekterym z bohatostnich sroubu o krouzek nebo podlozka???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Motoklasik (Člen)
03.07.2017 21:03:56
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Je možné, že někdo přede mnou zprasil volnoběžné trysky, nebo pilot šrouby či jejich otvory. Bohužel to nedokážu nijak ověřit.
Říkám si, jak jen to naladit, aby to bylo optimálně.

K.a.s.y.m. (Člen)
03.07.2017 22:15:38
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Je mozny ze tam mas kit ma dynojet 1 ten upravuje hlavne zatah v nizsich a strednich otackach.tak by mozna pomohl i volnejsi filtr..vetsinou to bylo staveny na KN filtry


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Motoklasik (Člen)
05.07.2017 08:46:14
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Je tam originální jehla, i když Rakouská, a i trysky jsou všechny originální. Nemohu ale posoudit, zda ty trysky někdo nepředělal. Otázkou pro mě je, jakým způsobem ladit bohatost v domácích podmínkách.

VikecB12 (Člen)
07.07.2017 13:07:48
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Měnils aji jehlové ventilky na plovácích,nebo nemáš moc vysoko hladinu? Jestli se to jako neulivá touhle cestouidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Motoklasik (Člen)
09.07.2017 09:25:20
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Hladina seřízena přesně na 14,7mm. Ventilky tam jsou původní, protože vypadají velice dobře.

Ivan37 (Člen)
12.07.2017 11:07:58
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Čaute bandosmile1maam b6 97 ,dal som zeštelovat sinchro a chlapík ešte pridal na bohatosti   zmesi lebo svice boli mierne biele,moto ide dobre no zrazu sa mi zdá že moto má pomalší rozbech , môže to byť že má menej vzduchu??ak áno poraďte ako môžem pridať vzduch,viem že tam u spodu karbeca je jeden šrob zlatý ,je to on?a kam treba snim zatočiť?a nerozeštelujem sinchro?

Motoklasik (Člen)
12.07.2017 22:49:25
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Toto je to, nač se zde ptám. Jak vyladit směs v domácích podmínkách.
Pokud jsou svíčky bílé, tak otázka je proč. Může to být tryskou, nebo jehlou. V jistých mezích to může ovlivnit i nastavení volnoběžné směsi, ale spíše jen minimálně. Pokud přidáš bohatost volnoběhu - pilot screew -  tak to se na celkové bohatosti projeví minimálně. Ale může se ti to zahlcovat při mírném přidání plynu. Má někdo toto odzkoušené? Myslím vliv nastavení pilot šroubu na barvu svíček?

Motoklasik (Člen)
12.07.2017 22:49:40
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Já osobně mám buď zvětšené volnoběžné trysky, nebo nějak dokurvené pilot šrouby či jejich kanálky, nebo nevím. Takže pocitovým laděním jsem dospěl k cca. 3/4 otáčky pilot šroubů, kdy motor ve všech režimech jde zhruba jak má. Další doladění o +- 1/4 otáčky jsem se pokusil korigovat rozdílnou barvu jednotlivých svíček. Takto nastavený motor mi jde docela dobře. Víc už asi v domácích nezvládnu. Není to můj první Bandit, takže mohu posuzovat. Zajímavé je, že každý se choval trochu jinak. Jak po stránce pazvuků, tak po stránce projevu chodu motoru. Je pravda, že tento je z Rakouska, takže má jiné jehly (to je v karburátoru jediný rozdíl) a navíc má odmontovaný PAIR systém. Určitě jednou zkusím dát normální jehly, už jen proto, abych zjistil jaký je mezi nimi rozdíl.

Filous (Člen)
12.07.2017 23:10:58
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

...tydle dotazy se tesko zodpovidaj, je tam spousta faktoru, kery nastaveni vovlivnujou a dokud to nemas na dilne, varis z vody...a bes urasky, dys se negdo vopta, kerym sroubem ma kam votocit, tag by na to sahat nemel...kazdopadne ale kazdej motor a kazda karburace vyzaduje idividualni nastaveni, univerzalni recept neegzistuje...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2017 07:19:26
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

K tomu asi dojde kazdy..v domacich podminkach to jde jen nejak..pokud to chces mit opravdu naladeny je ideal to ladit na brzde s pomoci lambda sondy..vse ostatni je jen metoda pokus omyl nebo vec zkusenosti.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
13.07.2017 14:12:58
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Motoklasik psal:

Toto je to, nač se zde ptám. Jak vyladit směs v domácích podmínkách.
Pokud jsou svíčky bílé, tak otázka je proč. Může to být tryskou, nebo jehlou. V jistých mezích to může ovlivnit i nastavení volnoběžné směsi, ale spíše jen minimálně. Pokud přidáš bohatost volnoběhu - pilot screew -  tak to se na celkové bohatosti projeví minimálně. Ale může se ti to zahlcovat při mírném přidání plynu. Má někdo toto odzkoušené? Myslím vliv nastavení pilot šroubu na barvu svíček?

Já si s těma šroubkama volnoběhu dost hrál na starým baworu a šlo docílit barvy svíček od bílé po uplně černou,kdy motorka žrala místo 6ti litrů skoro osum,takže myslím že ty šrouby bohatosti volnoběhu mají dost zásadní vliv.Nakonec sem stejně skončil u továrního nastavení,protože tam mám origo výfuk i filtr.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Ivan37 (Člen)
13.07.2017 21:46:23
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Prave aj to ze sa mi spotreba zvisila z 5,5 na 6 litru.takže co mi poradite?mozem to trocha uškrtit ak ano tak poradte ako.vobec neviem či su tam dva šroby jeden zmes a jeden vzduch alebo jeden spoločnyidontknowa ak jeden bolo by super,a do ktorej strany zatocitidontknow?

K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2017 22:01:32
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Zastav se za nekym kdo vi co dela.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
13.07.2017 23:39:29
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

...tag dobre, ale na tvy triko...na kazdym karbci je zespodu u saciho hrdla "pilot screw" kterym serizujes bohatost...esi mas svice cerny, je to bohaty tagze kazdej ten sroub utahni o stvrt votacky a bjes se svist a to aspon 30-50km, pag znova koukni na svice...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ivan37 (Člen)
14.07.2017 09:53:00
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Filou tak ze troska utahnut ok.a nerozhodim stym sinchronizaciu?

Zdenek (Člen)
14.07.2017 11:27:00
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

To ivan,,,ne trochu utáhnout, ale utáhnout o čtvrt otáčky jak píše Filda, a jestli budeš utahovat ty správný šroubky tak synchro nerzhodíš. A máš tam správnou hodnotu svíček? Zdenek.good

Ondráš (Člen)
14.07.2017 11:56:52
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Ivan37 psal:

Prave aj to ze sa mi spotreba zvisila z 5,5 na 6 litru.

Resis pul litru? Kolik tisic rocne najedes?help
Co bych dal za 6l/100km. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ivan37 (Člen)
14.07.2017 12:36:12
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Svice mam origo ngk er9 .no musel by som pozret ale su to na bandita to viem.no pozeral som na ten šrob no je tam pod kazdym karbecem taky skovany jeden šrob na plochy šrobovak ,to je on?poslal bych foto no mam roje...y mobilidontknow..ono hlavne tuto temu zakladám koli tomu ze po vystelovani moto sa mi zda vyšia spotreba a rozjazd lenivejši .moze to robit vetsia bohatost zmesi?

Zajoch (Člen)
27.08.2017 10:39:44
Offline

Re: Bohatá směs - jak seřídit karburátor

Zdarec palec. Mám b6 a trochu me zlobí bigsmile Když ji startuju studenou se sytičem, otáčky vyletí nehorázně vysoko(5-7k) tak uberu na 1500-2000ot. No dokud ale není zahřátá na provozku, po sebemenším přidání plynu zdechne. Když už ji dostanu do otáček, tak není problem ji udržet, ale když zase spadne na volnoběh, je to tu znova... Po zahřátí běží bez problémů. Muze to být chudá volnoběžná, takže povolit pilot, nebo to mám brát jako vlastnost? Muzu se řídit barvou svící, když je to jen v nízkých ot.?? Dýk Zajoch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr