Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Megazip vs Partsdepot

Ondráš (Člen)
06.12.2017 12:36:45
Offline

Megazip vs Partsdepot

Stále řeším tekoucí spojku (touhle objednávkou se to snad vyřeší definitivně), ale řešil jsem, jak sehnat náhradní díl...

Narazil jsem na stránky www.megazip.net.
Je to obdoba partsdepot.cz. Dokonce čísla z partsdepot sedí na čísla na megazipu.
Zajimavé je to především cenou. Uvedu svůj příklad.
Objednával jsem sekundární pístek na spojku (to co je na motoru - číslo 23160-06G20).  Na Partsdepot cena 3120 kč (bez poštového).
Na Megazipu cena 96,67 USD = 2093 kč (včetně poštovného).

Rozdíl je samozřejmě ten, že PartsDepot to dodá do týdne, kdežto u Megazipu od objednání po doručení to trvalo 19 dní. To je tedy jedna věc.

Ne všechny ceny jsou taky o tolik výhodnější na Megazipu než na PartsDepotu, ale pokud chce někdo udělat třeba něco většího a objednat víc dílů (aby se vyplatilo poštovné) a nevadí mu čekat cca 3 týdny než to dotazí, tak to určitě stojí za zvážení.
Mimo motorek tam maj i díly na japonský auta, což by se třeba místním majitelům Subaru mohlo hodit. cool

Pro socky... Platba pouze kartou nebo PayPalem. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
06.12.2017 13:21:00
Offline

Re: Megazip vs Partsdepot

...nestudoval jsem, ale není ta cena náhodou tím, že od partsdepotu to máš včetně cla a daně?, což v případě dražších věcí může být pak loterie


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
06.12.2017 14:17:53
Offline

Re: Megazip vs Partsdepot

osiris psal:

...nestudoval jsem, ale není ta cena náhodou tím, že od partsdepotu to máš včetně cla a daně?, což v případě dražších věcí může být pak loterie

Jasně. Já jsem teda neplatil nic, ikdyž u téhle zásilky bych měl platit DPH (od 22 do 150 eur), ale to po mě měli chtít při předání (popřípadě jsem si pro to měl někam zajet a tam to zaplatit). CN23 jsem dostal, pošta na to štempl dala... Třeba mi ještě něco přijde, ale to by bylo divný.

Každopádně i kdybych platil DPH, tak je to furt cca o 500 levnější než z partsdepotu (a to nepočítam poštovné).

Psal jsem, že ne všechny ceny jsou výhodnější než na parts depotu. Nedělal jsem hloubkový průzkum, ale něco bylo cenově srovnatelné.
Pokud jsem si to dobře zařadil, tak clo na náhradní díly na motorky je 3,7%. K tomu se pak samozřejmě připočte ještě DPH (21%) kdyby se tím teda někdo zabejval.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
osiris (Člen)
06.12.2017 14:36:44
Offline

Re: Megazip vs Partsdepot

Ondráš psal:
osiris psal:

...nestudoval jsem, ale není ta cena náhodou tím, že od partsdepotu to máš včetně cla a daně?, což v případě dražších věcí může být pak loterie

Jasně. Já jsem teda neplatil nic, ikdyž u téhle zásilky bych měl platit DPH (od 22 do 150 eur), ale to po mě měli chtít při předání (popřípadě jsem si pro to měl někam zajet a tam to zaplatit). CN23 jsem dostal, pošta na to štempl dala... Třeba mi ještě něco přijde, ale to by bylo divný.

Každopádně i kdybych platil DPH, tak je to furt cca o 500 levnější než z partsdepotu (a to nepočítam poštovné).

Psal jsem, že ne všechny ceny jsou výhodnější než na parts depotu. Nedělal jsem hloubkový průzkum, ale něco bylo cenově srovnatelné.
Pokud jsem si to dobře zařadil, tak clo na náhradní díly na motorky je 3,7%. K tomu se pak samozřejmě připočte ještě DPH (21%) kdyby se tím teda někdo zabejval.

...psal jsem, že to pak může být loterie, ne že bezpodmínečně vždy je smile1, jinak když ti to už předali, nic už dodatečně platit nebudeš, protože jinak daň, clo po tobě chtěj zaplatit před
...čili měls štěstí, že tvůj balík nevybrali k doplatku, můžeš mít dalších třeba pět štěstí a pak zaplatíš u jinýho/jinejch který naopak vyberou, takže kdybys měl teda počítat s tím jak by to mohlo (mělo) být, tak tam pravděpodobně hraje roli rozdíl právě těch poplatků (tím samozřejmě neříkám, že pouze rozdíl poplatků, aby mě nebylo špatně chápáno smile1)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr