Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

oma1995 (Člen)
29.05.2018 20:26:38
Offline

Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Ahoj,
Mám problém s prosakováním oleje kolem vypustaku. Když jsem před několika lety koupil motorku tak byl stržený závit. Mechanik udělal vložku v-coil. Od té doby stále problémy při výměnách oleje a prosakováním oleje kolem těsnění. Stará podložka je vždy po sundání nestejnoměrně vymačkaná po obvodu. Místy je o dost více zploštělá než jinde. Dnes jsem měnil olej a opět problémy. Koupil jsem hliníkovou podložku 14. Dotaženo na moment 23 Nm a průsak oleje. Jelikož je tam vložka, která vydrží víc než hliník samotný, pritahnul jsem tedy více. Stále problém. Nasranej jsem to vypustil a pracně prelival do nádob. Nahřál jsem měděnou položku 14 a ponořil do vody, aby zmekla. Po chvíli zase průsak oleje. Opět jsem pritahnul racnou na větší moment. Zdálo se mi, že to rvát ještě víc už je rizikový, tak jsem se na to vykašlal. Už to bylo relativně na krev... Jak byste to prosím vyřešili? Už nemám moc nápadů. Origo podložka má průměr 13,8 tak jestli to není tím, ale jinak se mi zdá tvrdší než třeba měděná. Zásadní problém je asi v tom jak se vymačkává nestejnoměrně.ale proč, jestli je křivě vložka vůči vaně nevím.
Díky za rady

Editoval osiris (29.05.2018 20:34:25)

osiris (Člen)
29.05.2018 20:33:39
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...tak závitová vložka asi není v pravým úhlu (viz co píšeš o vymáčknutí podložky)
...místo hliníkový, nebo vyžíhaný měděný, zkus dát "suzučí" jakoby dutou těsnící podložku (a nebo dej dvě hliníkový bigsmile)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
oma1995 (Člen)
29.05.2018 20:48:19
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Myslíš tuhle (0916814004) kód na partsdepot. Kterou stranou k vaně?

oma1995 (Člen)
29.05.2018 21:10:00
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

u té staré je rozdíl mezi nejtenším a nejtlustším bodem 0,5 mm. To se mi zdá dost.

VikecB12 (Člen)
29.05.2018 21:33:38
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

No a když tam šroubuješ ten vypoušťák,tak je vidět že tam jde zešikma? Pokud jo,tak bych skusil zarovnat tu dosedací plochu na vaně kolmo k tomu,jak tam leze ten šroub. Netuším,jestli se tam dá dostat třeba flexkou s šmirglovym kotoučkem,nebo fortunkou,nebo zaškrábnout šábrem...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
oma1995 (Člen)
29.05.2018 21:45:49
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

popravdě na to jsem nekoukal. Ale myslím si že by to byl docela problém se tam něčím dostat a ještě to trefit tak aby to sedělo

Zdenek (Člen)
30.05.2018 07:57:57
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

To je jasný, že tam je vložka našroubovaná nakřivo. Podle mě vanu ven a začnout znovu, vložka, závitový futro atd. ale hlavně držet pravej uhel. Zdenek.goodsmile1

Filous (Člen)
30.05.2018 08:14:11
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...zkus ještě tu origo podložku, jak píše Osi, nezmačklá je poměrně vysoká, pokud to bude sáknout dál, tak opravdu jen předělat vložku, protože není kolmo...ale ne Helicoil, ale soustruženou s osazením...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
oma1995 (Člen)
30.05.2018 08:31:06
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Díky chlapi. Ještě poslední věc. Jak tam správně přijde ta podložka originální? Rovnou plochou k vaně nebo tou s výřezem či jak to říct? O pár řádků hore jsem dal kód. Tudíž po zadání do googlu vyleze obrázek te podložky.

osiris (Člen)
30.05.2018 08:36:50
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...jak? nedělej z toho zas takovou vědu smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
oma1995 (Člen)
30.05.2018 08:41:10
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

No tak podle tvaru mi přijde že to je asi nějak předurčeny. Navíc s tím jak to mám zlé z toho vědu musím dělat :D .....

osiris (Člen)
30.05.2018 09:45:15
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...promiň, chtěl jsem tím říct, ať ji tam dáš jak chceš smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
lenkochal (Člen)
30.05.2018 10:44:25
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Ja som mal podobne problemy u dodavky a da sa to riesit dvoma sposobmi.

a) kovovu podlozku (hlinik ci med) z oboch stran pred zasrobovanim dobre napatlat motorovym silikonom

b) kupit podlozku ktora je pogumovana

V oboch pripadoch je to jednorazova zalezitost a jak to zas povolis, musis to bud napatlat silikonom znova, alebo dat dalsiu novu pogumovanu podlozku bo ta guma sa dotiahnutim s velkou pravdepodobnosotu dodrbe a druhy krat uz fungovat nebude.

Primarne je to o ryhach na miestach dosadnutia podlozky, takze na vani a na srobe.... sroba sa da kupit nova a vana by sa mohla dat olestit, ale nebude to s tym lestenim asi ziadna slava ked je tam dorabany zavit. Ja som to na dodavke nakoniec vyriesil nakupom celej vane, ale tam je to len kusok plechu za par stoviek.

oma1995 (Člen)
30.05.2018 10:55:33
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

jasný. Taky mě to napadlo všechny ty možnosti co uvádíš. Ale chtěl jsem to vyřešit nějak kulturně, ikdyž pokud nepůjde jinak tak radši silikon než nová vana. Ta je přes 6k Kč...

osiris (Člen)
30.05.2018 11:08:59
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...nebo to namotej teflonovou páskou, místo silikonu, koudel už je přežitá bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
oma1995 (Člen)
30.05.2018 11:13:19
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

jo teflonku jsem zkoušel v minulosti. jako jo těsnilo to, ale měl jsem z toho blbej pocit, když jsem pak videl jako vypadalo u další výměny.... :D
něco s tím vymyslím. díky za rady

tachec (Člen)
30.05.2018 11:17:23
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

oma1995 psal:

jasný. Taky mě to napadlo všechny ty možnosti co uvádíš. Ale chtěl jsem to vyřešit nějak kulturně, ikdyž pokud nepůjde jinak tak radši silikon než nová vana. Ta je přes 6k Kč...

Z bazaru ta vana vyjde na cca 1200Kč a když se zadaří, tak i za míň.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
osiris (Člen)
30.05.2018 11:19:50
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...tak je jasný, že to tu teflonku potrhá a příště musíš namotat znovu smile1
...jen bych to možná nemotal až na konec závitu šroubu, aby se z toho nějaká nit při povolování neutrhla a nezůstala ve vaně (i když k oddělení nitě přeci jen musíš vyvíjet určitou práci)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
oma1995 (Člen)
30.05.2018 11:28:03
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

tachec psal:
oma1995 psal:

jasný. Taky mě to napadlo všechny ty možnosti co uvádíš. Ale chtěl jsem to vyřešit nějak kulturně, ikdyž pokud nepůjde jinak tak radši silikon než nová vana. Ta je přes 6k Kč...

Z bazaru ta vana vyjde na cca 1200Kč a když se zadaří, tak i za míň.

jasně, ale otázka v jakém stavu bude.

faitík (Člen)
30.05.2018 12:23:00
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

oma1995 psal:
tachec psal:
oma1995 psal:

jasný. Taky mě to napadlo všechny ty možnosti co uvádíš. Ale chtěl jsem to vyřešit nějak kulturně, ikdyž pokud nepůjde jinak tak radši silikon než nová vana. Ta je přes 6k Kč...

Z bazaru ta vana vyjde na cca 1200Kč a když se zadaří, tak i za míň.

jasně, ale otázka v jakém stavu bude.

Hele, podle toho, co tu čtu si myslim, že ti bude stačit tlustší měděná podložka. Myslim, že bude stačit 2 mm. Já takový dávam už 10 let, dodává mi je soustružník. Když ji vyžíháš, tak se ti dotvaruje podle tý křivosti...


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
hlemejzd999 (Člen)
30.05.2018 12:38:08
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

ja bych si tam nechal tu diru se špatnym zavitem normalně zavařit a udělat diru znova s novym zavitem , esli je stejně dokurvena i s tim novym helikojlem ..vyšlo by tě to někde tak na těch 1200 , co stojí ta bazarová vana  bigsmile, nebo na to srát a dát tam  pokaždý tu dutou měděnou podložku good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
oma1995 (Člen)
30.05.2018 13:32:02
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

zkusím tu originální podložku ta má lehce přes 2mm a snad to pobere.

David84 (Člen)
30.05.2018 17:42:35
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Taky jsem řešil při výměně, kterou stranou má být ta origo podložka a našel jsem, že hladkou plochou k vaně..

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5545_screenshot_20180320-102432.png
osiris (Člen)
30.05.2018 17:57:36
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

...opravdu myslíš, že obráceně nebude fungovat? smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
oma1995 (Člen)
30.05.2018 19:01:44
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Myslím že bude, ale říkal jsem si, že to třeba má nějaký smysl. Každopádně posledně jsem ji měl opačně a těsnila taky.

Ondráš (Člen)
30.05.2018 20:02:35
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

David84 psal:

Taky jsem řešil při výměně, kterou stranou má být ta origo podložka a našel jsem, že hladkou plochou k vaně..http://suzukibandit.cz/openforum/upload … 102432.png

Kdy si to kupoval a kolik ten výpušťák stojí? Dík.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
David84 (Člen)
30.05.2018 22:18:30
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Partsdepot a nebo abmoto

Ondráš (Člen)
31.05.2018 11:29:34
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

David84 psal:

Partsdepot a nebo abmoto

Ja teda chtel vedet kdy a za kolik a ne kde... smile1 Ale OK. Ja si to teda najdu sam. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
David84 (Člen)
31.05.2018 12:07:26
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Bral jsem jen tu podložku přes abmoto - teď je za 38 kaček...a kdy?surprised Asi jár zpátky..

oma1995 (Člen)
05.06.2018 15:12:34
Offline

Re: Olejová vana problém (sákne vypoušťák?)

Tak dnešní pokus snad úspěšný. Dal jsem origo podložku a asi se to vyplatilo. Je opravdu silnější a nejspíše to bude stačit. Ohřál jsem to jen na volnoběh páč jsem spěchal, ale nesákne to. Uvidím co za pár dní stání.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr