Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 (Člen)
21.06.2018 11:24:15
Offline

Házení řidítek (Plexi MRA)

Ahoj,
Mám namontované přídavné plexi (ten štítek na prodloužení) od MRA. http://www.abmoto.cz/_data/s_342/shop/b … 125074.jpg
Problém je v tom, že jakmile jedu nad 100 km/h tak se to začne náporem větru mrskat. To by nevadilo, ale když pustím jednou rukou řidítka, tak se chvějecelé řízení, což je naprd. Mám za to, že to bude tím plexi štítkem, protože než jsem ho tam dal, tak jsem si ničeho takového nevšimnul. Ten štítek je jinak suprový, takže se chci optat, jestli to někdo řešil  jak to máte nastavený? Hrál jsem si se sklonem, ale pořád nic moc. Mám tam ty prodlužovací kosti viz obrázek, ale jde to použít i bez nich. Má někdo zkušenosti jak to vyladit? Díky Ondra.

kojaksro (Člen)
21.06.2018 17:02:44
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

....těch větrných štítků se prodalo opravdu hodně, slyším poprvé že by to v kilu házelo. Jezdil Jsem s Tím přes 200 a pohoda.

Předpokládám, že to nemáš přímo kolmo. Bylo hodně znát nastavení sklonu a mezery mezi plexi a nástavcem.

Asi po roce, mi začala motorka od 140 plavat, myslel jsem že by to také mohlo být tím štítkem, ale nakonec to byl centrál, vyměnil se, přestavěl jsem na N-kobigsmile a pohodasmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Zdeněk (Člen)
21.06.2018 23:46:15
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tak asi prvotní by mělo být to zkusit sundat a projet-- jestli je chyba fakt v tom štítku

Jinak bych asi zkontroloval dotažení a vůbec cele uchycení toho hlavního průhledného plexi. Třeba je někde volné a není to znát. Ale s tím přídavným to už je odpor vzduchu větší a volný spoj se takto projeví.
Ale nechápu proč ti to vrtí řidítkama. Však kapota brouka není spojena s řidítky. U posratých eNek bych to chápal- tam maj plexíky u světla na bréjlach.
Spíš bych to u tebe viděl na něco jiného co se projevilo zrovna s namontováním štítku


sou různí lidé mezi námi
huskyb12 (Administrator)
22.06.2018 01:38:18
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Naháč je vod toho, že chlapoj větry nevaděj, esli máš trabl s větrama, tak si kup eSko ...


ale di, Ty brepto ...
K.a.s.y.m. (Člen)
22.06.2018 06:32:46
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

huskyb12 psal:

Naháč je vod toho, že chlapoj větry nevaděj, esli máš trabl s větrama, tak si kup eSko ...

S vetrama maj vetsinou problem zensky..nebo jsou snad takovy i nektery chlapy??🙂


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
oma1995 (Člen)
22.06.2018 21:39:38
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

No taky tomu nerozumím proč by to házelo do řízení když to není spojený přímo. No ten štítek mám dost napřímo. Téměř kolmo, jinak to moc účel nesplnilo. Zkusím to oddělat a uvidím

Zdeněk (Člen)
23.06.2018 09:27:15
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 psal:

štítek mám dost napřímo. Téměř kolmo, jinak to moc účel nesplnilo. Zkusím to oddělat a uvidím

To že je napřímo je víceméně jedno. Sundej ho a dej vědět.

Jinak od toho nesplněneho učelu: cos čekal od takovýho prcatýho kousku plexíku???? Asi ideální bezvětrné zákoutí? Tos měl kupit něco takovýho.

http://cs.jawa-club.com/graphics/msgboard/9248/full/5623_165599-1002562-1.jpg

sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
23.06.2018 10:45:05
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

To neříkám. Ale tak když to bylo v malém úhlu tak to tam nemuselo být nic. Takhle to funguje docela slušně.

Zdeněk (Člen)
23.06.2018 15:23:51
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Jako ty větší turistické plexíky anebo ty přídavné plexištítky jsou myslím dobré. Neměl jsem žádný možnost otestovat. Ale osobně jsem o tom tak nějak trochu taky přemýšlel. Ale to až tak možná na ježíška nebo přes zimu.

Takže poprosím i ostatní co to mají o info uhlu naklonění a když tak i poznatky třeba za jizdy v dešti atd.
ted jsem jel cca 1km v dešti z roboty. S origo plexim a s mou výškou 176 při normálním posedu jsem byl mokrej jen od ramen nahoru. Takže nějaký ten větrolam by se šikl

PS: Omane už jsi to sundal a jel profrčet evil


sou různí lidé mezi námi
zzzmrzlinar (Člen)
24.06.2018 10:40:08
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

fakt nemyslím, že by plexi prodlužovák rozhodil řidítka do stran,

oma1995 (Člen)
24.06.2018 13:16:23
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Jsem mimo motorku teďka takže nemohu vyzkoušet. Taky mi to vrtá hlavou jak by se to přenášelo. Třeba top rozkmitá celou motorku a ty řidítka se chvějí jako důsledek.

olda7905 (Člen)
25.06.2018 17:48:38
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

mám origo MRA a polohu deflektoru na předposlední poloze na nejvyšší výsun. Zkoušel jsem včera dálnici a ani při 140km/h se motorka nijak divně nechovala. Ve 140km/h jsem pustil řídítka a bez problémů. Bez držení klidně až do zastavení, kdybych nechtěl dělat brzdu.
Model 08 verze S, najeto 33 tis. km, před 1500km komplet nové obě pneu.

olda7905 (Člen)
25.06.2018 17:53:16
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Jinak mám 180cm a čekal jsem oproti origo od toho víc. Vítr se tak nějak rozmělnil, není takový nápor na krk a ramena. Účel by to splňovalo bez výhrad, kdyby to stálo půlku.

Lubošek (Člen)
26.06.2018 08:28:58
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

olda7905 psal:

mám origo MRA a polohu deflektoru na předposlední poloze na nejvyšší výsun. Zkoušel jsem včera dálnici a ani při 140km/h se motorka nijak divně nechovala. Ve 140km/h jsem pustil řídítka a bez problémů. Bez držení klidně až do zastavení, kdybych nechtěl dělat brzdu.
Model 08 verze S, najeto 33 tis. km, před 1500km komplet nové obě pneu.

já bych řídítka moc nepouštělbigsmilebigsmilebigsmile


Byla doba, kdy sex byl bezpečný a motorky nebezpečné
olda7905 (Člen)
26.06.2018 08:52:41
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Taky jsem si říkal, ale v zájmu studia chování plexi MRA mi to nedalo a chtěl jsem taky napsat odpověď smile1
Řízené vlnění celé motorky začíná až od rychlosti 180km/h, ale takto běžně nejezdím. Dělalo to s origo plexi i MRA.

oma1995 (Člen)
26.06.2018 20:09:01
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Takže dnes jsem si hrál s nastavením Plexi a žádná zásadní změna. Nejvíce to dělá kolem 80 pak je to lepší a zhorší se to třeba až zase od 130. Napadá mě ještě topcasu. Zkusím oboje sundat. Jinak pneumatiky jsou nové metzelery. Takže leda že by byl zmetek z výroby. Před týdnem jsem vymetl slušný výmol a pěkně mě to nakoplo ale defekt není vidět na gumě ani ráfku. Když nic nepomůže tak to nechám převážit ještě a pak se to bude řešit dál.

Pšán (Člen)
27.06.2018 01:08:15
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

..mi z toho vychází hadry..
..ale mýlit je se lidské.. smile1


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
K.a.s.y.m. (Člen)
27.06.2018 06:39:49
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Kufr umi s motorkou udelat taky pekny veci.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdeněk (Člen)
27.06.2018 14:56:10
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 psal:

Takže dnes jsem si hrál s nastavením Plexi a žádná zásadní změna......

A zkoušel jsi jej uplně sundat????? Dělá to i se sundaným????

Nějak z tvých slov vůbec nechápu jestli jsi to zkoušel a problem přetrvává i se sundaným plexíkem.


sou různí lidé mezi námi
Zdeněk (Člen)
27.06.2018 15:05:32
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 psal:

.......Jinak pneumatiky jsou nové metzelery. Takže leda že by byl zmetek z výroby. Před týdnem jsem vymetl slušný výmol a pěkně mě to nakoplo ale defekt není vidět na gumě ani ráfku. Když nic nepomůže tak to nechám převážit ještě a pak se to bude řešit dál.

Napadlo mě blbé vyvážení. Nyní bych kukl na závažíčka na kolech. Jestli třeba při té návštěvě rygolu ti nějake neodpadlo a neodlepilo se a tím to nemáš vyvážené a háže ti to jak řízením tak i celým čumáčkem bigsmile


sou různí lidé mezi námi
huskyb12 (Administrator)
27.06.2018 17:56:32
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Zdeněk psal:
oma1995 psal:

Takže dnes jsem si hrál s nastavením Plexi a žádná zásadní změna......

A zkoušel jsi jej uplně sundat????? Dělá to i se sundaným????

Nějak z tvých slov vůbec nechápu jestli jsi to zkoušel a problem přetrvává i se sundaným plexíkem.

Tím bych začal ...


ale di, Ty brepto ...
oma1995 (Člen)
27.06.2018 22:25:32
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Závažíčka jsou všechna. Nic viditelně neodpadlo... Štítek sundám, neměl jsme moc čas. Dneska jsem jen stihl jet kousek se a sundánym topcasem. Změna malá. On má totiž docela vůli na těch čepech jak je upevněny. Zkusím ještě sundat Plexi a uvidím. Je to divný, že to začalo dělat až po výměně pneu nebo alespoň předtím t nebylo citelne. Ještě teda měnili kotouče a desky vepředu. Pneu nemá žádný viditelný náznak defektu

Americkej (Člen)
27.06.2018 23:10:59
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tak to muší bejt plégo, to dá rozum!


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
oma1995 (Člen)
28.06.2018 08:07:20
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

No a co třeba vadná pneu z výroby nebo třeba vůle v krku? Sundám štítek to bude teď nejjednodušší a uvidím co dál.

Zdeněk (Člen)
28.06.2018 12:26:58
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 psal:

Závažíčka jsou všechna. Nic viditelně neodpadlo... Štítek sundám, neměl jsme moc čas. Dneska jsem jen stihl jet kousek se a sundánym topcasem. Změna malá. On má totiž docela vůli na těch čepech jak je upevněny. Zkusím ještě sundat Plexi a uvidím.
Je to divný, že to začalo dělat až po výměně pneu nebo alespoň předtím t nebylo citelne. Ještě teda měnili kotouče a desky vepředu.
Pneu nemá žádný viditelný náznak defektu

Tak asi začnem popořadě.

Předtím ti to:
-nedělalo ani s kufrem a ani jen s plotnou-- ALE NEBYLO TAM TO PLEXI

Nyní ti to dělá:
-dala se nová guma- kotouče- desky- plexičko

???????????Co ti tam ještě všecko dělali?????????????

Osobně bych se s někým zkusil domluvit na zapůjčení předního kola-- tím vyloučíš chybu kotoučů a gumy.

Osobně bych to viděl na chybu gumy nebo desek a kotoučů. Zkus se projet třeba 10km v té třepavé rychlosti (brzdi jen zadkem a motorem) a zastav a šáhni na PŘEDNI kotouče. Jestli bude některý teplý nebo horký-- je to tím a REKLAMACE na prácu.

TWL tvůj prvotní dotaz byl jako žes dělal jen to malé plexi. Za týden z tebe vyleze že se dělala guma s deskama a kotoučema.
Mám obavu co z tebe vyleze za týden- že to třeba bylo čelně duclé do zdi a přitom se to tu svádí na kusíček plastu.


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
28.06.2018 18:41:13
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Říkám, že předtím to nebylo citelne. Tím myslím to, že jsem to nepocítil, ale nemůžu vyloučit že to vůbec nedělalo. Štítek tam byl už minulou sezónu.. nenapadlo mě že by to dělala nová guma a nový brzdy. To pardón...
Dělali se tedy ventily (to snad vliv nemá :D ), synchronizace karburátorů, desky a kotouče předek (kotouče originál, desky brembo) pneu metzelery od Hamleta, svíčky a filtry. Top jest vše. Plexi jsem uvažoval jako jedinou možnou příčinu a uvedené věci mě opravdu zprvu ani nenapadli. Takže se tímto omlouvám za špatný odhad problému a jeho popis. Zkusím ty kotouče teda jestli se nehreji. Faktem je že to brzdí dobře ale pískají hlavně při razantním dobrzdovani.

VikecB12 (Člen)
28.06.2018 21:42:35
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Začal bych gumou. Skusit převážit a pak bych se zaměřil na třmeny,jestli chldí volně.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
oma1995 (Člen)
28.06.2018 22:26:23
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Dobře díky za rady a názory. Každopádně když to vezmu jako laik. Kdyby to pribrzdovalo tak to dělá v i v jiných rychlostech ne?

oma1995 (Člen)
30.06.2018 17:57:48
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Takže dnešní poznatky. Jízda ve dvou. Plexi dole, ale s topcasem. Několikrát za jízdy jsem sahal na přední kotouče. Brzdil jsem jen zadkem a byly studený. Když jsem byl na cestě domů tak jsem párkrát brzdil předkem a pak zase jen zadek. Levý kotouč úplně studený po dojetí a pravý lehce vlažný (minimálně) rozdíl tak max 20° odhadem (pro představu). Nicméně bez Plexi problém stále přetrvává. Bez tohoto kufru a v a bez batůžku je to lepší, ale ne bezproblémové. Potom snad teda guma, ale nevím co s tím. Viditelný nic není. Takže závěrem Plexi na to má vliv až ve velkých rychlostech a to poměrně malý, jízda s kufrem a batohem to zhoršuje.

Zdeněk (Člen)
30.06.2018 18:25:39
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Takže jedině to bude:
a) špatně vyváženou gumou
b) něčím jiným- nenapadá mě nic surprised mám v sobě už sedmičku winewine

Jen pro upřešnění- když dáš motku na hlavní stojan a podepřeš svody tak at je přední kolo v luftu: chytni dole za vidle a zkus zahybat všema směrama. Jestli neucítíš byť sebemenší vůli v krku řízení.

Jinak krom té gumy mě nenapadá asi nic jinýho.

Jen dodatek: to třepání je stále stejné jako frekvencí nebo čím vyšší rychlost tak tím vyšší a rychlejší klepání


sou různí lidé mezi námi
VikecB12 (Člen)
30.06.2018 18:36:44
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Skusil bych tu gumu pootočit na ráfku a znova vyvážit.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
oma1995 (Člen)
30.06.2018 18:49:05
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Vůli v řízení jsem zkoušel a necítil jsem nic. Kolega mi zatlačit do sedla, svody jsem podpořený neměl ale myslím si že to vyjde nastejno. Frekvence kmitání je jiná. Při 80-85 km/h to hází víc než při 90 např. Ale s vyšší rychlosti motorky se zvětšuje i frekvence kmitů ale v menším rozsahu ( dráze) pod 75 je to úplně v klidu to řízení. Nad 130 se bojím pustit řidítka, ale když lehce nadzvednu ruce nad řidítka tak to je cítit. Když držím jen jednou rukou řidítko tak je na druhém konci vidět jak se to chvěje. Ale ne nijak šíleně ale prostě je to viditelný. Příští týden si nechám převážit pneu a uvidím dál. Nějak se mi nechce věřit že by nová pneu kvalitního výrobce byla špatná. Tím to nechci vyloučit ale moc se mi to nezdá

Zdeněk (Člen)
30.06.2018 19:02:39
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tak kolik máš závažíček nalepených na kole. Pokud hodně je to známka debilnosti pneu.

Jinak dokáže vyváženost vyhodit i ty debilní čepičky ventilků. Kdysi jsem viděl čepičku ve tvaru lebky a o velikosti cca 3cm.
Vždy vyvažovat tak se vším co tam bude vždycky.

Jak to budou převažovat-- koukej na házivost a osmicu kola. Jestli jsis ho nebouch tím projetím díry- jak jsi psal


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
30.06.2018 19:07:56
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Bouchnuty to bylo ale zase to nebyla úplně brutální rána, tak nevím.
Čtu na jiným webu že s metzelery má problém více lidí.
https://www.bmwgs.cz/forum/viewthread.p … d_id=30247

Závažíček mám vepředu na každé straně 3 a vzadu jich bylo tuším ještě víc. Nemám ponětí co je ještě v normě.

Zdeněk (Člen)
30.06.2018 19:14:26
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Kdybys jel přes Krnov a náhodou to přední kolo pasovalo-- klidně ti na zkoušku pujčím moje.
¨

Počet závažíček je dá se říct zcela v normě.  Pokud to nejsou půlkilové tři olovabigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
30.06.2018 19:18:29
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Jsou to 5g. Vzadu teď fakt nevím (nejsem u moto) ale je jich jednou tolik bych řekl.
V týdnu jedu na převážení tak uvidíme. Kdyžtak se ozvu. Klidně si udělám výlet. Díky

Zdeněk (Člen)
30.06.2018 19:20:20
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

No a nahuštění máš dobře doufám. Tuším já na r00 mám mít dva-dva. Jak jsem to kupil a po týdnu proměřil-- bylo tam tři-tři a v zadu tři-jedna. A už jsem upůštěl na předepsaný tlak.
Třeba ti to při přezutí jen nafukal na 1-2 atm-- jen hádám


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
30.06.2018 19:27:54
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tlak mám mít 2.5 předek a po přezutí tam bylo 2.4 tak jsem prifouknul na 2.5 ale to by nemělo mít vliv. Jinak na zadku 6 závaží na každé straně.

Michal Dk (Člen)
30.06.2018 19:31:41
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Zadni gumu jsem nikdy nevyvazoval a nevyvazuju a nikdy jsem zadnej problém neměl.

Zdeněk (Člen)
30.06.2018 20:18:55
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995
Klidně si udělám výlet. Díky

Neděkuj-- piju cokoliv nad 35%bigsmilebigsmile
PS: mobil mám v profilu. Pozjistuj jestli kolo z 00 pasuje na tvoju a klidně dojed.

VikecB12
Skusil bych tu gumu pootočit na ráfku a znova vyvážit.

myslím dobrej napad na vyzkoušení

Michal Dk
Zadni gumu jsem nikdy nevyvazoval a nevyvazuju a nikdy jsem zadnej problém neměl.

Tak vyvážení je snad samozřejmost při přezouvání. Pokud teda nenazouváš doma na koleně nějakého blátožrouta se špuntama místo vzorku.


sou různí lidé mezi námi
Michal Dk (Člen)
30.06.2018 20:48:23
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tak ještě jednou prezouvam v servise zadni gumu nikdy nenechávám vyvažovat.Blatozrouta nemám.

oma1995 (Člen)
04.07.2018 18:28:04
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Takže dnes jsem jel do servisu a jsem pěkně nasranej.  Jel jsem tam bez kufru i štítku a problém trvá. Hodil kolo na vyvažovačku a 40g. Přitom žádné závažíčko neodpadlo. Už to mně přišlo divný. Nalepil závažíčka. Problém trval. Tak jsem si udělal ještě výlet ke kamarádovi co má servis. Říkal že ty strojový vyvažovačky občas ukážou nesmysly. Převážilo na ruční, mechanický na ose. Problém ale trvá. Uzavřel to s tím že je špatná guma, protože vůle nikde není. Posledně jsem po cestě zkoušel jestli nepribrzduje kolo. Kotouče studený. Dneska jízda tak 15-20 km s brzděním jen zadkem. Levý kotouč studený, pravý teplý ale ne žhavý. Ruku na tom udržím v pohodě. Navíc teplota znatelně vyšší v jednom místě kotouče než po zbytku obvodu. A teď co s tím. Jednou to pribrzduje pak ne. Guma vyvážená pak zase 40g mimo. Za kotouče a desky jsem dal 11k a říkám si aby to teď nevydrželo místo a neházel časem i kotouč při brzdění. Takže alespoň závěrem můžu říct že štítkem to opravdu nebude. Tudíž se omlouvám jestli jsem ho tady pošpinil.

VikecB12 (Člen)
04.07.2018 22:11:44
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Je to trošku prasárna,ale asi bych sundal ten třmen,na kerým se hřeje kotouč,něco vrazil mezi desky,aby to dělalo tloušťku kotouče(třeba starou destičku),třmen si nějak zafixoval k vidlici a šel bych to projet jen s jedním brzdícím kotoučem.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Zdeněk (Člen)
05.07.2018 16:47:33
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

VikecB12 psal:

Je to trošku prasárna,ale ..........

No přiznám se že jsem mu chtěl poradit ten teplejší kotouč sundat a mezi desky něco vrazit.
Ale raději jsem to nepsal-- zas by se do mě všici obuly evilbigsmile

Ale tvé řešení je jednodušší a rychlejší. Asi bych to zkusil sundat a fest přibzumkovat k vidli a projet.
Je docela dobře možné že kotouče jsou při nazouvání pneu bouchlé.

Ale pokud jsi to tam servisoval nedávno vše v jednom servise-- asi bych nekompromisně reklamoval a dožadoval se odstranění třepání. V rámci zjištování závady at zkusí přezout i jinou (značku) gumu


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
05.07.2018 21:55:29
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Jo. Já se s tím srat nechci. Jak to říkáš. Je to v jednom servisu vše a platil jsem dost peněz. Takže to tak budu řešit. Akorát mě sere že 18 mám odjíždět do zahraničí na dovču. No uvidím co se s tím vymyslí. Díky za rady

oma1995 (Člen)
10.07.2018 14:19:48
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

V pátek jedu ještě jednou do servisu. Převážení v jiném servisu nepomohlo... Zvednul jsem přední kolo do luftu a roztočil ho. Udělá 1-1,5 otáčky a zastaví se. Víc ani prd. Je to normální nebo se má protočit vícekrát?

Zdeněk (Člen)
10.07.2018 22:50:53
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tak jsem to byl po příjezdu z odpolední zusit. Když ho roztočím švihem tak se otočí 4x-7x dle síly švihu. Ale těch 7x to bylo víceméně vší silou. Ložiska v předním kole jsem ale měnil před 3ma týdnama.
To se ti ale zadírá fest pokud se ti otočí jen jednou a pulkrát. To ti drhnou ty kotouče nebo co.? Anebo ložiska v kolech. Anebo tam není nějaká ta vymezovací podložka mezi ložisky a máš je skříplý.
Když  točíš kolem jde slyšet nějaké lupání/skřípaní/vrzáni?????
Tipuju že máš díl č2 nějakej blbej. Nebo díl č6 otočený tím širším k ložisku a tím se to opírá nejen o vnitřní kroužek ložiska ale i o vnějšek. Ale zas jak bys to tam narval přes tu prachofku ? idontknowsurprised
https://www.partsdepot.cz/picown/448496.png

https://www.partsdepot.cz/picown/448496.png



jak sundáš kolo zkus jestli se ložiska točí volně vpohodě.


sou různí lidé mezi námi
Zdeněk (Člen)
10.07.2018 22:54:54
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Ložiska tam máš 6204 oboustranně kryté. Jen kdybys náhodou je chtěl měnit.


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
11.07.2018 21:29:58
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

No servisak zkoušel ložisko a prý je ok. Jestli to špatně přidělal tak s tím nic nezmůžu, ale dole to měli dva různy mechanici. Volal jsem kamarádovi s B650 a taky tak 6x se mu otočí. Dneska jsem jel asi 50 km a oba kotouče studený. Tak fakt nevím co si o tom mám myslet už. Když roztočim kolo tak je slyšet jen kontakt destiček a kotoučů.

Zdeněk (Člen)
12.07.2018 07:54:41
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 psal:

No servisak zkoušel ložisko a prý je ok. ....

Hele nebudem to tu rozesírat a hádat dál.
Chybu v ložiskách vyloučíme tak že vem tuším 22 nebo 24 klíč a 6tku imbus. Povol na vidli u osky ty tva zajištovací imbusy. Pak o 1 až 2 otáčky povol hlavní osu kola. A pak zatoč kolem. Pokud se bude točit lépe--je jasne že je ta chyba v uložení ložisek/vymezovacích podložách nebo v ložiskách samotných atd atd.


sou různí lidé mezi námi
oma1995 (Člen)
13.07.2018 15:44:15
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Poslal jsem to mechanikovi a říkal že toho by si všimnul když dával kolo dolů a pak a ním otáčel na ruční vyvažovačce.

Michal Dk (Člen)
13.07.2018 17:43:22
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Máš správně dolitou brzdovku myslím nepřelitou aby ji nebylo hodně v nadobce.Tlacilo by ti to pistky na kotouč.Vycistit pistky, namazat aby se správně vraceli a musí to chodit.

oma1995 (Člen)
13.07.2018 18:40:35
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Brzdovka je lehce nad okénko. Opět mechanik říkal že to je v cajku. Ve středu odjíždím na dovču. Takže po dovolený nechám udělat zrovna repas třmenů ať je klid. Tak

kojaksro (Člen)
13.07.2018 20:56:21
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

oma1995 psal:

Brzdovka je lehce nad okénko. Opět mechanik říkal že to je v cajku. Ve středu odjíždím na dovču. Takže po dovolený nechám udělat zrovna repas třmenů ať je klid. Tak

....poslední drobnost, utlum centrál na plno a projeď to. Měl jsem to taky, když centrál dosluhoval, tak to plavalo jak svině, hlavně pod plynem od 100 nahoru, dal jsem ho na doraz a pohoda. Pak dal novej a hotovo.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
oma1995 (Člen)
13.07.2018 21:23:33
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Zkoušel jsem to na 6 ze 7. Takže v podstatě naplno. Nebo ten jeden stupeň nahoru udělá nějaký rozdíl ještě?

kojaksro (Člen)
13.07.2018 22:42:07
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

...mě udělalsmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
oma1995 (Člen)
15.07.2018 09:41:14
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Ok vyzkouším to dát na 7 a uvidím co to udělá.

oma1995 (Člen)
05.08.2018 20:13:22
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Tak vyzkoušeno téměř všechno. Zkusily se obě pneu dát jiné (jete). Dále pružina na max. Nakonec jsme zkusili lehce dotáhnout ložisko řízení, přesto že tam nebyl téměř znatelný hrk. A ejhle po problému. Nicméně s topcasem to dělá stále ale už o něco méně. Takže nechám vyměnit ložisko za nové a snad bude klid.

oma1995 (Člen)
13.08.2018 23:30:56
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Dnes výměna ložisek řízení a opět samý problém. Tudíž problém eliminoval pouze přitažení ložiska ale nevyřešilo příčinu.zkousel jsem roztáhnot desky ve třmenu a jet jen se zadní brzdou. Nic. Na soustruhu jsme ještě vyrobily z kulatiny těžká závažíčka na řidítka a nic. Já ani mechanik nevíme co s tím. Jediné snad tlumič řízení.

tachec (Člen)
14.08.2018 05:42:53
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

A co ten centrál? Jestli je v háji, tak ti ani útlum naplno nemusí pomoct idontknow


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
oma1995 (Člen)
14.08.2018 07:59:22
Offline

Re: Házení řidítek (Plexi MRA)

Nevím jak to nějak smysluplně otestovat bez jeho výměny naslepo

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr