Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » O-Kroužek šrubku bohatosti

Zdeněk (Člen)
30.06.2018 19:11:20
Offline

O-Kroužek šrubku bohatosti

Zdar. Nevíte rozměr okroužku na šrubečku bohatosti směsy? označení á O RING     13295-26E00 a gugl mi rozměr nechce říct.

obr č29 a č30
https://www.partsdepot.cz/originalni-di … 2003/3455/

Jen z prdele jsem dnes vyšruboval jeden  že jako na něj kouknu poměřím a kůpim nové. Ale byl tam jen šrubek s pružinkou. Čuměl jsem zespodu jak chuj (dokonce fotil) a okroužek jsem uvnitř neviděl.
Tak jsem vyšruboval druhej a tam byla dokonce na pružince i ta podložka. Ale okroužek zas nikde. Dál jsem nešruboval už rači nic.

Tákže bud tam jsou ty okroužky zamáčknutý nafest anebo tam vubec nejsou.

Neví někdo český rozměr?¨Při hledání tu na foru jsem našel jen samé okroužky altíku a ucpávky vypoušťáku oleje bigsmilebigsmile


sou různí lidé mezi námi
Filous (Člen)
01.07.2018 11:07:54
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

...gdyby tam ty o krouzky nebyli, tag to nepojede, tagzes enem blbje koukal...rozmer nevim a ani sem ho nigdy nepotreboval, proste vobjednej pres Suzuki, Partsdepot, Wemoto nebo treba pres mistniho dodavatele Kojaka-www.abmoto.czgood
...a musis tam mit dycky sroubek-pruzinku-podlozku-okrouzek, jinac to nenastavis...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdeněk (Člen)
01.07.2018 13:50:31
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Filous psal:

...gdyby tam ty o krouzky nebyli, tag to nepojede, tagzes enem blbje koukal...rozmer nevim a ani sem ho nigdy nepotreboval, proste vobjednej pres Suzuki, Partsdepot, Wemoto nebo treba pres mistniho dodavatele Kojaka-www.abmoto.czgood
...a musis tam mit dycky sroubek-pruzinku-podlozku-okrouzek, jinac to nenastavis...

Dík za odpověd.
No na Partsdepot jsem kukal a chcou skoro 93 za jeden Okroužek a 63 za jednu pidi podložku.
Myslím že ty okroužky nepřichází do styku s benzínem a teplotně tam nebudou stovky stupňů. Tak jsem tak nějak myslel že bych nějaký zkusil kupit u nás v prodejně na hadice těsnění a takový to zboží.

Ale předpokládám že velikost okroužku bude stejná jako tý podložky. Asi jsou tam zašpuntovaný a přilepený za ty roky.
No zitra tam hupsnu kuknout a uvidim jestli vemu přes ně nebo přes Kojaka


sou různí lidé mezi námi
Zdeněk (Člen)
01.07.2018 16:31:56
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Takže okroužek vymontován- změřen a na netu jsemnašel všecko.
Nyní vysvětlím.

Originální O-kroužek s označením: Original Part No: 13295-26E00
Origo uvedená tvdost materiálu: 70A

Rozměry pro čechy bigsmile : vnitřní průměr 3mm, vnější 5mm. Označení 3x1

Vyroben z materiálu:
NB, NBR- Nitril-butadien-kaučuk-- Oleji i chemicky odolný
nebo
FP, FPM- Fluor-kaučuk (Viton)-- Oleji a většině chemikálií odolný, vhodný také pro vysoké teploty
nebo
EP, EPDM- Etylen-propylenový kaučuk-- Chemicky odolný materiál, pro teploty do 150°C

Cena: cca od 80-100kč za 1 kus


Tákže když kupim u nás ty z Vitonu, tak to mám za 15 korun všecky čtyři a mám to jako ORIGOŠ, ale bez igelitovýho pytliku s napisem SUZUKI

Ty podložky jsem poměřil a jsou rozměru 3,2 mm vnitřní, 5 mm vnější a 0,4 mm tloušťka.
Cenu nevím, ale v nerez provedení to bude taky korunová záležitost.

https://www.litetek.co/images/PilotScrewAssy.png

sou různí lidé mezi námi
Mour (Člen)
01.07.2018 17:02:19
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Jestli to chápu dobře tak: utratíš zbytečně 15 korun k tomu spoustu práce a ježdění po obchodech za výměnu toho co bez problému fungovalo? idontknowsurprised

bigsmilebigsmilebigsmile

Zdeněk (Člen)
01.07.2018 18:46:41
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

No svým způsobem máš Moure trochu pravdu.
Jenžé:
Mašina jezdí v pořádku. Po koupi startovala bez sytiče i studená. V rozmezí otáček 4-6tisíc tam byla výkonová díra a kdykoliv jsem zatl plynem tak se to na sedkundu dvě přidusilo. Zjistil jsem že šrubky bohatosti směsy byly poštělovány mezi 3 až 5ti otáčkama. Prostě na každém karbcu jinak. Svíčky černé jak výfuk mého dýzlabigsmile
Nyní jsem ve fázi štelování bohatosti od 1 otáčky nahoru. Ted jsem na 2 otáčkách a svíčky už z bílé barvy změnily barvu na skoro cihlovou--ale ještě to není uplně ono. Seřidil jsem si i podtlaky který byly taky uplně v řiti a při první otočce starterem mi všechnu Vervu vycucl jeden válec surprised.
Nyní tam ta výkonová díra je jen za skoro studena. Ale jen v rozmezí 4-4.5 tisíc. Prostě mnohem se to zlepšilo po tom mém vrtání do teho. Za tepla to frčí uplně parádně. Takže pomalu eliminuju možné závady a přisávání vzduchu atd atd. Karbce na ultrazvuk a seřízení chcu dát až přes zimu-- nyní ne.

Takže ano- raději zbytečně utratím dvacku a vyměním to třeba zcela zbytečně. Než abych na to sral nebo utrácel pětikilo za suzi-gumičky.

Takže asi tak no.


sou různí lidé mezi námi
Zdeněk (Člen)
01.07.2018 18:50:30
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Mour psal:

Jestli to chápu dobře tak: utratíš zbytečně 15 korun k tomu spoustu práce a ježdění po obchodech za výměnu toho co bez problému fungovalo? idontknowsurprised

bigsmilebigsmilebigsmile

Právě kdyby nebyl problem tak do teho nevrtám néidontknow
Ten obchůdek mám po cestě z roboty- každý den jezdím kolem něj takže žádnou zajíždku nebudu dělatigood

A ještě dodám že na dvou karbcích nemám ty podložky mezi pružinkou a okroužkem.  A jinak na všech jsou ty okroužky uplně placatý a rozmačkaný.


sou různí lidé mezi námi
Mour (Člen)
01.07.2018 19:35:01
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Zdeněk psal:
Mour psal:

Jestli to chápu dobře tak: utratíš zbytečně 15 korun k tomu spoustu práce a ježdění po obchodech za výměnu toho co bez problému fungovalo? idontknowsurprised

bigsmilebigsmilebigsmile

Právě kdyby nebyl problem tak do teho nevrtám néidontknow
Ten obchůdek mám po cestě z roboty- každý den jezdím kolem něj takže žádnou zajíždku nebudu dělatigood

A ještě dodám že na dvou karbcích nemám ty podložky mezi pružinkou a okroužkem.  A jinak na všech jsou ty okroužky uplně placatý a rozmačkaný.

....jen si přečti co jsi napsal v prvním příspěvku bigsmile ....ale mě je to úplně jedno, delej a dej si tam co chceš good

lenkochal (Člen)
18.07.2018 09:32:39
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Sroby bohatosti su sfine mne to tiez robilo neplechu a rozobral som pre to karbec niekolko krat az som sa nasral a kupil velku opravnu sadu  a pomenil co sa da, popri tom som prisiel na to, ze jedna podlozka bohatosti bola aj so srobikom ohrdzavela a prisavalo si to tadial.

Inak by som sa byt tebou trochu bal, ze v rovnako dobrom stave ako tie O kruzky budu aj ostatne gumove veci v tom karburatore nejaka ta opravna sada by mu mozno tiez neuskodila.

Zdeněk (Člen)
18.07.2018 14:59:24
Offline

Re: O-Kroužek šrubku bohatosti

Takže minulý týden v pátek mi dodavatel dodal objednané O-kroužky.
8 kusů těch VITONů mě stálo 12kč
10 kusů jsem vzal pro jistotu i ty MBR-- to jsou ty nejrozšířenější
Celková platba byla 20kč

Hned v sobotu ráno jsem je tam prcnul a nastavil na 2 celé otáčky bohatosti (2 a čtvrt na vnitřních válcích) a šel cca 15km projet. Jde to lépe za plynem- výkonová díra nikde. Normáně zmizla. Pak jsem jel před obědem na Č-H SEDLO. Jizdně v pohodě.
Jen jsem kokot nekoukl na svíčky a řekl si že uberu na tý bohatosti na předpisových 1.5 otáčky a budu zas po čase postupně přidávat až do mé spokojenosti a sledovat barvu svíček. No nynější nastavení je blbý--musím přidat. No že já to tak nenechal.

Jinak staré okroužky tam byly všechny 4. I podložky tam byly--jen byly nalepené na ty rozpláclé okroužky. Ale byly rozpláclé jak sfiňa.

Ohledně ostatních gumových součástek karbců si nedělám iluze. Budou taky určitě zteřelý a zkurwený.

No tak aspon díky mě všici víte že případné Okroužky můžete kůpit za pár kaček a nemusíte kupovat předražený třeba z partsdepotu


sou různí lidé mezi námi

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr