Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Voda pryč

LukinB6 (Člen)
20.09.2018 19:42:51
Offline

Voda pryč

Ahoj,

stala se mi taková věc, že v těch vedrech tu v Brně mi zmizela voda z okruhu chlazení. Tak si jedu kopeček z Mendláku pomalu nahoru a ejhle červená kontrolka přehřátí.
Doma jsem zjistil že je expanzka prázdná. Dolil jsem po F, ale voda pryč, znova dolil, znova pryč. Tak se to opakovalo až tam zůstala. Po projetí opět pryč. Opakoval jsem až do doby než i po jízdě byla stejně jako před.
Moto je to GSX1250FA 2010. Po servise včetně výměny chladící kapaliny.
Teď naleju po F, ujedu 150km a dolévám opět. Takto jsem absolvoval nuceně Grossglockner a cestu domů, neboť tam mi to opět začalo.
Moto půjde zpět do servisu, ale zajímá mě kde může mizet.
Pod motorkou sucho když doleju a nechám jet na volnoběh.
Motorka táhne stejně, nedýmí že by to šlo do válců a motor je suchej, nikde nic nekape, neteče.
Už jsem do ni nalil za 4 dny tak 3 litry vody.

Stalo se někomu něco podobného?


GSX1250FA
osiris (Člen)
20.09.2018 20:14:02
Offline

Re: Voda pryč

...takže ti to vyhází vodu ven cestou, čtu to správně? a dolejváš furt
...v ideálním případě podfouklý těsnění pod hlavou (nebo jen špatný ve víčku?); s válcem nebo hlavou tě nechci strašit


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
20.09.2018 20:16:53
Offline

Re: Voda pryč

...prvni co bych udal by bylo to, ze bych si pucil jiny vicko chladice a sel se svezt...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
20.09.2018 20:19:38
Offline

Re: Voda pryč

Nemaluj Bureše na zeď, píše, že to nehulí.
Když stojí na místě tak z toho nic nechčije, čili to začne chcát až při zátěži, takže to tipuju na dovedu v servisu, nějaká spona šlauchu ? Teda esli se neztrácela i před servisem (psal, že byl na výměně chladící kapaliny)


ale di, Ty brepto ...
LukinB6 (Člen)
20.09.2018 21:14:16
Offline

Re: Voda pryč

Na amatéra v servise bych to netypoval. Celý život jezdím s motorkami jen do Břeclavi do Suzuki Triskel.
Byl tam velkej servis včetně výměny chladící kapaliny. Před servisem jsem neměl jedinej problém.
Po cestě z Zell am See jsem stavěl každejch 150km. Žádná kontrolka, jen preventivně. Vždy jsem dolil k F, nikdy více.
Při pomalé jízdě ve městě po zastavení expanzka bublala. Jsk to sedlo, dolil a jel dále.
Z Grossu jsem volal Břeclav a technik mi řekl sundat nádrž, otevřít víčko pro nalejvání chladící kapaliny a doplnit po vrch.
Bohužel to bylo zbytečné, voda byla až po víčko. S otevřeným víčkem a nastartovaném motoru voda teplem nabývala a měla tendenci vytékat ven. Po přidání plynu voda ubejvala, tím usuzuji že pumpa jede, ale jestli tam někde nebude vzduchová bublina fakt nevím.
Samotnej chladič na tomto bajku víčko nemá.


GSX1250FA
K.a.s.y.m. (Člen)
21.09.2018 06:39:08
Offline

Re: Voda pryč

Ja bych to taky typoval ma vicko.okruh ma maly tlak a voda se v podstate vyvari.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tomasNJ (Člen)
21.09.2018 09:44:20
Offline

Re: Voda pryč

Klidne bordel pod klobouckem na vicku...


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
LukinB6 (Člen)
22.09.2018 20:11:12
Offline

Re: Voda pryč

Chlapci, o jakém víčku je řeč? Jediné víčko je na nalití vody je pod nádří a tam okolo není známka po odpařené vodě či vylité vodě. A druhé co je tak na expanzce je gumový špunt. Nikde jinde žádné jiné víčko není.
Když moto stojí na centrálu a je nastartované tak z ní nekapne ani kapka.
V pondělí budu volat servis s tím že to budu chtět reklamovat. Mimo jiné mi po výměně brzdových desek ta přední stále píská a to už mám najeto 1500Km od výměny.
Tentokráte jsem z toho servisu takový rozčarovaný. Nechal jsem tam 12.000Kč a samej problém.


GSX1250FA
Filous (Člen)
23.09.2018 20:52:10
Offline

Re: Voda pryč

...vicko pod nadrzi na termostatu...okolo nej nic neuvidis, na hrdle pod vickem je totiz natrubek a na nem pripojena hadicka, ktera vede do vyrovnavaci nadrzky, kde uz je atmosferickej tlak a spunt netesni...kdyz se chladici okruh natlakuje a vicko tlak neudrzi, plni se vyrovnavaci nadrzka, ktera tim padem muze pretect...po schladnuti si chladici okruh z vyrovnavaci nadrzky zase zpetne vodu nasaje a proto ji mas prazdnou...idealni by bylo, kdybys pri jizde, kdy je to ohraty zkontroloval hladinu ve vyrovnavaci nadrzce...ale je to jen jedna z moznosti kde hledat problem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr