Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Foto rozborky motoru B12

hide (Člen)
28.10.2018 21:01:41
Offline

Foto rozborky motoru B12

Kdysi jsem tu našel odkaz na album s fotkama z rozborky
(vnitřku) motoru B12.
Myslím, že to sem dával uživatel Filous smile1
Nedalo by se to ještě nějak dohledat? Díky.good

Filous (Člen)
29.10.2018 08:57:01
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...už to moc neaktualizuju, ale ty starý věci najdeš na rajce.net, uživatel FilousB12...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
29.10.2018 09:01:51
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
29.10.2018 20:10:18
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

jo tak to je přesně ono díky good
právě přemýšlím, jestli se mám do tý výměny převodovky vůbec pouštět svépomoci..
jaký těsnění je mezi těma velkýma půlkama motoru? silikon?

Filous (Člen)
30.10.2018 10:29:09
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...velký půlky motoru???bigsmile ...jo, tak tam je tmel, žádný těsnění...hlavně ho nesmíš nasrat tam kde bejt nemá, páč taky můžeš přicpat mazací kanály...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
31.10.2018 19:46:00
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

no jo, však pochopil smile1
Ještě sem dam foto převodovky, kterou bych tam chtěl dát.
Všim jsem si, že čelní zuby z obou stran na 3kovým kole jsou lehce omleté na hranách. Nebude tak vyskakovat kvalt? Je to ještě v únosných mezích? surprised
Vydrolený povrch na zubech jsem nenašel, jen "šrafování" na některých. To je co?
Ložiska se zdají být ok, jen s lehkou radiální vůlí.
Moje B12 na 4 děsně kňučí a 3 už se taky ozývá. Radši sem tu 4ku při řazení přeskakoval..

hide (Člen)
31.10.2018 19:48:31
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_1.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_2.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_3.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_4.jpg
osiris (Člen)
31.10.2018 23:34:26
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...vyskakovat ti to nebude, ale líp ti to tam půjde smile1 a "šrafování" jestli oba myslíme to samé, je pozůstatek "nového" povrchu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
01.11.2018 12:01:07
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...no...hučení zapřičiňuje právě kvalita samotného ozubení, to je jedna věc, naopak vyskakování kvaltu zase kvalita čelního ozubení a to mi přijde jako solidně načatý...za mě je pičovina půlit motor a cpát tam kola nebo celou převodovku, která je načatá, protože je dost pravděpodobný, že se bude ten problém brzo opakovat a veškerá investice přijde nazmar...jen můj názor, já bych šel cestou novejch kol...no a ještě zkontroluj vidličky a dráhy na předloze, zejména hrany drah...a poslední, nezapomeň při výměně kol vyměnit všechny segrovky, který se budou demontovat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
01.11.2018 12:05:02
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...na prvních dvou fotkách je pěkně vidět opotřebení čelního ozubení, nebál bych se, že tahle převodovka bude hučet, ale bál bych se vyskakování kvaltu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
02.11.2018 02:39:19
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

no holt se nedá nic dělat, vzhledem k aktuálni hodnotě motorky se podle mě nevyplatí do převodovky kupovat nová kola, když jedno stojí řekněme kolem 5tis. sick
Alespoň ty proti zuby jsou v pořádku, jen lehký otlak good
Navíc s moto opravdu už jen najíždím málo km...

No ještě bych měl pár (hloupých) otázek, každej říká něco jinýho tak se zeptám i tadysmile1:

1) Vím, že by se asi měla dát i nová gufera, ale tak když tyhle netečou, tak bych je dal zpátky, mám je dokola lehce máznout těsnící hmotou(silikon) až to budu zadělávat?
2) Mezi půlkama jsou gumový o-kroužky, dát je nové nebo se nemusí?
3) Těsnící hmotu(silikon) rozmáznout po celé styčné ploše(samozřejmě jen tam kde byla původní) nebo dělat "housenku"?
4) Měla by se potřít styčná hrana jedný půlky olejem pro pozdější snažší oddělení půlek?

Nějaký motory jsem už dělal, ale to byly jen malé dvoutakty, takže tam to vesměs fungovalo ať se to udělalo jak se to udělalo a když ne tak se to jednodušše rozhodilo...

Kuba B12 (Člen)
02.11.2018 10:41:41
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

na pár hloupých otázek jedna hloupá odpověď........sér na to a prodej to,  takhle akorát ztratíš čas, zasereš motor silikonem...    za tu dobu co bys opravoval vydělej peníze v práci a dej to udělat někomu kdo to umí


honda je honda
Filous (Člen)
02.11.2018 12:10:12
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...tak ještě jednou a naposledy...když tam dáš tuhle převodovku, tak se možná zbavíš hučení, ale podle stavu čelního ozubení je velmi pravděpodobný, že ti budou vyskakovat kvalty...fakt chceš podstoupit poměrně pracnou opravu s nejistym výsledkem???

1/ jo, lehce je mázni na styčný ploše s karterem, ne břit

2/ nový

3/ lehce potřít/rozmáznout...minimální vrstvu

4/ ne


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
05.11.2018 02:23:50
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

dobře, tak to kolo seženu jiný, starší, ale v lepším stavu, jelikož je načatý jen to jedno 3kový, po bazarech se toho nachází dost..

Ještě pár otázek:
1) kolik asi tak váží motor?
2) je lepší potřít silikonem tu půlku, která se sundá(spodek) nebo tu druhou?
3) v který půlce zůstane převodovka po oddělení a do který půlky se zas vrací při montáži (kvůli vidličkám)
4) na kolik Nm se utahují šrouby, co stahují půlky?

Jinak vidličky jsem k převodovce dostal a vypadají skoro jako nový, ještě je na styčných ploškách s kolama vidět pozůstatek po frézování (šrafování)  cool

Filous (Člen)
05.11.2018 11:52:38
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

1/ cca 60kg
2/ vrchní (tu co nesundaváš)
3/ ve vrchní (v tý co nesundaváš)
4/ viz. manuál (ať máš taky nějaký zásluhy)


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
06.11.2018 00:19:38
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Tak jsem pokročil. Všim jsem si, že na některých dlouhých šroubech zespod, jsou měděné podložky, to proč?
Dál jsem si všim ohlého držáku na silentblok motoru, viz foto. Silentblok je proto trochu vylezlý, mám to zkusit narovnat nebo nechat tak?
Je nějaký fígl jak rozumně dostat ven motor, aniž by se toho co nejmíň poškrábalo?
Jinak Filous samozřejmě díky za rady a trpělivost. good

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140376.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140377.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140362.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140373.jpg
Filous (Člen)
06.11.2018 10:42:16
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

1/ díry na šrouby kde je měděná podložka jsou průchozí, takže ta podložka funguje jako těsnění proti úniku oleje
2/ narovnat
3/ podložit heverem, pustit níž, zvrátit dozadu, povytáhnout doprava, pustit dolu...na levou rámovou trubku si navlíkni izolaci co používaj vodáci na trubky nebo si jí vobal hadrem...nezapomeň odpojit kostřící kabel vzadu na motoru


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
09.11.2018 02:00:38
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Tak je rozpulenej. Až na menší komplikace se šroubkama, co jsou na lepidle a úplně debilně na křížovej šroubovák..
1) Mimochodem tyto šroubky mám dát opět na lepidlo?? Nebo budou držet i bez něj?
2) Původní silikon, co je vytlačenej mimo styčnou plochu a drží, mám ho i tak odstranit?
3) Vodítko rozvoďáku jak tam jen tak trčí, sedne si při zadeklování tam, kam má bez problému?
4) U uložení klikovky jak je vymezovací futýrko, jak to tam mám vyčistit a máznout novým silikonem, když se tam normálně nedostanu? Mám futýrka vyndat a dát do víka? Nebo snad máznout silikonem tuto část ve víku?
5) Na fotce je 3-kové kolo převodovky, kterou mám v motoru. Vypadá, že je v pořádku. Jen na zubech jsou mírné otlaky od protizubů. Čelní zuby jsou ok. Lze toto kolo použít do "nové" převodovky? Mohlo by to tak fungovat? surprised
6) Ty ségrovky můžu koupit například v obchodě se spojovacím materiálem nebo to musi být origo suzuki? Kdybych dal zpět původní, stane se něco? Rozlítne se? Nebo se nějak vysmekne?
Jinak jsem taky zjistil vůli v ložisku u řetězky na původní převodovce...

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140408.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140427.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140433.jpg
hide (Člen)
09.11.2018 02:16:46
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1415_p1140409.jpg
hide (Člen)
10.11.2018 16:25:55
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

surprised

Filous (Člen)
12.11.2018 18:32:03
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...co si vykulenej???bigsmile

1/ jo
2/ vočistit
3/ usaď ho do uložení, sedne si
4/ vočistit, máznout novym, klidně ve spodku, je to fuck
5/ esli je cajk, tak ho klidně použij
6/ původní se při demontáži můžou natáhnout a pak povolit, beru origo, z železářství se tady f tom případě bojim kvality a nerad bych zákazníkovi vysvětloval, že se mu kvůli ušetřený stovce rozlítla převodovka...dělej jak myslíš, ale šetřit za každou cenu se vječinou nevyplácí...
7/ ložisko dej nový, esi má vůli...dyš uš to máš rozhozený, tag je pičovina ho tam nechat


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
12.11.2018 19:23:26
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

...to je jak korespondenční šachy bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kukii (Člen)
12.11.2018 19:51:20
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

osiris psal:

...to je jak korespondenční šachy bigsmile

bigsmilebigsmile mě to přijde jak operace slepého střeva na pokračování bigsmilebigsmile


Život je boj-mašina je nej!!!
Banditatom (Člen)
12.11.2018 19:53:37
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Kukii psal:
osiris psal:

...to je jak korespondenční šachy bigsmile

bigsmilebigsmile mě to přijde jak operace slepého střeva na pokračování bigsmilebigsmile

...akorat pacient to pred nedavnem vzdalbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
12.11.2018 19:57:28
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Kukii psal:
osiris psal:

...to je jak korespondenční šachy bigsmile

bigsmilebigsmile mě to přijde jak operace slepého střeva na pokračování bigsmilebigsmile

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kukii (Člen)
12.11.2018 21:06:05
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Filous psal:
Kukii psal:
osiris psal:

...to je jak korespondenční šachy bigsmile

bigsmilebigsmile mě to přijde jak operace slepého střeva na pokračování bigsmilebigsmile

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile

bigsmilebigsmilebigsmile


Život je boj-mašina je nej!!!
andre.marek (Člen)
12.11.2018 21:29:50
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Filous psal:

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile

Já už to kdysi jednou nebo dvakrát viděl, tak poradím bigsmile redface

Billy (Člen)
13.11.2018 07:19:27
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Filous psal:
Kukii psal:
osiris psal:

...to je jak korespondenční šachy bigsmile

bigsmilebigsmile mě to přijde jak operace slepého střeva na pokračování bigsmilebigsmile

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile

Vis jak dopadl Ondráš, na třetí pokus až operace od Mohameda bigsmile. Tam to taky nedelaj na prvni pokus.

Ja se jenom divam kolik se v technicke mistnosti zobrazilo opravaru motoru smile1. Ja sam bych se do teho nepoustel, bo jsem takovy veci nikdy nedelal a radsi bych to hodil svemu mechanikovi Kamilovi a nebo ráčil cestu až k Filousovi.

Apropo Filous ma prej nejradsi kdyz mu nekdo doveze motor rozlozenej  po bedynkach good  bigsmile. Pak je to radost skladat good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Ondráš (Člen)
13.11.2018 08:45:14
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Billy psal:
Filous psal:

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile

Vis jak dopadl Ondráš, na třetí pokus až operace od Mohameda bigsmile. Tam to taky nedelaj na prvni pokus.

No jako ruku jsem prezil, ale probudit se uprostred operace slepeho streva to nevim jestli bych chtel.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Billy (Člen)
14.11.2018 07:10:38
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Ondráš psal:
Billy psal:
Filous psal:

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile

Vis jak dopadl Ondráš, na třetí pokus až operace od Mohameda bigsmile. Tam to taky nedelaj na prvni pokus.

No jako ruku jsem prezil, ale probudit se uprostred operace slepeho streva to nevim jestli bych chtel.smile1

To musis Ondrasi pro priste bejt nachystanej, a mej uz anestezii natahlou ve strikacce a jak se probudis tak si ji tam prdnout bigsmile. Rezerva je rezerva bigsmile good.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Banditatom (Člen)
14.11.2018 07:15:41
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Ondráš psal:
Billy psal:
Filous psal:

...doufam, za as me ten slepak chyti, tag mi taky negdo poradi jag na tobigsmilebigsmilebigsmile

Vis jak dopadl Ondráš, na třetí pokus až operace od Mohameda bigsmile. Tam to taky nedelaj na prvni pokus.

No jako ruku jsem prezil, ale probudit se uprostred operace slepeho streva to nevim jestli bych chtel.smile1

No a v ten moment nastupuju jabigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kukii (Člen)
14.11.2018 11:22:53
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Banditatom psal:
Ondráš psal:
Billy psal:


Vis jak dopadl Ondráš, na třetí pokus až operace od Mohameda bigsmile. Tam to taky nedelaj na prvni pokus.

No jako ruku jsem prezil, ale probudit se uprostred operace slepeho streva to nevim jestli bych chtel.smile1

No a v ten moment nastupuju jabigsmile

Nastupuje zima,tak honíš kšefty po špitálech? evilbigsmilebigsmilebigsmile


Život je boj-mašina je nej!!!
Ondráš (Člen)
14.11.2018 12:11:13
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Kukii psal:

Nastupuje zima,tak honíš kšefty po špitálech? evilbigsmilebigsmilebigsmile

Jak nekdo rekne: "doktor" nebo zakasle uz brousi lopatu a rovna dlata.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
14.11.2018 12:24:31
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Kukii psal:
Banditatom psal:
Ondráš psal:


No jako ruku jsem prezil, ale probudit se uprostred operace slepeho streva to nevim jestli bych chtel.smile1

No a v ten moment nastupuju jabigsmile

Nastupuje zima,tak honíš kšefty po špitálech? evilbigsmilebigsmilebigsmile

gooduvazuju o brigade  na LDN.....hlavni nocni by se me libilabigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr J. (Člen)
14.11.2018 17:14:41
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Banditatom psal:

gooduvazuju o brigade  na LDN.....hlavni nocni by se me libilabigsmile

...mrdat se Ti zachtělo? Doma pořád nic? bigsmile

Banditatom (Člen)
14.11.2018 17:29:37
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Petr J. psal:
Banditatom psal:

gooduvazuju o brigade  na LDN.....hlavni nocni by se me libilabigsmile

...mrdat se Ti zachtělo? Doma pořád nic? bigsmile

...mrda jenom srab hrdina se vymluvibigsmilecool nene pekne kdyz se projdes s kosou po chodbe neni boha aby nebyl kseftbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr J. (Člen)
15.11.2018 08:14:29
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Banditatom psal:

...mrda jenom srab hrdina se vymluvi.....

... a není to tak, že srab se vymluví a chlap se k tomu postaví ... čelem ... když se tedy postaví ...bigsmile

Kukii (Člen)
15.11.2018 09:08:03
Offline

Re: Foto rozborky motoru B12

Petr J. psal:
Banditatom psal:

...mrda jenom srab hrdina se vymluvi.....

... a není to tak, že srab se vymluví a chlap se k tomu postaví ... čelem ... když se tedy postaví ...bigsmile

bigsmilebigsmile


Život je boj-mašina je nej!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr