Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zámek na sedlo a helmu

Slavan (Nový člen)
28.02.2019 19:04:41
Offline

Zámek na sedlo a helmu

Ahoj,
Na B12 2001 se mi nedaří odemknout sedlo/ zamknout helmu. Klíčkem v zámku pohnu jenom na stranu zamykání helmy, ale taky né až do konce (nejde vytáhnout klíček). Na stranu odemykání sedla ani ťuk.
Pod sedlo jsem se nakonec dostal, ale zámek musel dolu a pak klasika kleště, šroubovák a kýbl nervů (pro jistotu ještě asi dva hektolitry nějakýho mazadla). Samotný čelisti pod sedlem chodí volně, lanko celkem taky.
Dotaz : má smysl se nějak vrtat dovnitř toho zámku? připadá mi, že se tam něco "šprajcuje" při snaze klíčkem otočit.
Příp. jestli má někdo třeba rozpad/ výkres nebo nějaký fotky, co na mě může vykouknout, když to začnu kuchat?
BTW v létě to ještě fungovalo (skoro) normálně...

Díky!

Mour (Člen)
28.02.2019 19:36:24
Offline

Re: Zámek na sedlo a helmu

Jestli máš sundaný zámek, odnes ho klíčaři, jsou to frajeři. Nepíšeš odkaď jsi, jinak bych napsal kam zajet.

K.a.s.y.m. (Člen)
01.03.2019 06:42:58
Offline

Re: Zámek na sedlo a helmu

No prvne jsi ho mel promazat,ale ne olejem ale tim suchym grafitovym mazadlem na zamky.pak by jsi se mozna obesel bez nervu a paceni sedacky.
Jinak co psal Mour odnes to zamecnikovi at ti to da doporadku.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
01.03.2019 11:29:39
Offline

Re: Zámek na sedlo a helmu

Já bych na zámek použil speciální mazadlo FAB, je např ve spreji 125 ml. Grafitové a ani jiné třeba teflonové mazadla bych nepoužíval, jelikož to zasere stavítka a pružinky v zámku.

Slavan (Nový člen)
01.03.2019 12:55:29
Offline

Re: Zámek na sedlo a helmu

Ahoj,
Zámek ještě není sundanej, jen tam visí na lanku.
Dám na Moura - odmastím to od toho matroše, co jsem tam včera nastříkal a použiju to mazadlo FAB.
A když to nepůjde, sundám a odnesu někomu, kdo se tím zabývá.

Díky za rady!good

K.a.s.y.m. (Člen)
01.03.2019 19:41:50
Offline

Re: Zámek na sedlo a helmu

Mour psal:

Já bych na zámek použil speciální mazadlo FAB, je např ve spreji 125 ml. Grafitové a ani jiné třeba teflonové mazadla bych nepoužíval, jelikož to zasere stavítka a pružinky v zámku.

To mazadlo FAB je grafit v nejaky silne tekavy latce..ta latka se vypari zustane grafit..asi jsem to spatne napsal a hlavne jsem si nevzpomnel na nazev,ale myslel jsem ten FAB👍


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
02.03.2019 10:44:57
Offline

Re: Zámek na sedlo a helmu

Ne, mazadlo FAB neobsahuje grafit ! Grafitem nemazat ,  zkurví se stavítka v zámku. Pokud už to někdo grafitem namazal, tak něčím odmastí ( třeba lihem) a použít to mazadlo.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr