Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » kolik oleje ?

Ian (Nový člen)
17.04.2019 09:33:29
Offline

kolik oleje ?

Bandit 600 rv 2003. Když je na bočním stojánku je normální, že měrka oleje(oko) je úplně suchá ? Teprve až když dám motorku do rovné polohy tak se olejem naplní ? Pod víčkem není olej viditelný. Měl jsem jí totiž v servisu a cestou se mi rozsvítila kontrolka mazání ozval se divnej zvuk a motor se zastavil, tak si říkám jestli je tam dostatek oleje.

zzzmrzlinar (Člen)
17.04.2019 10:08:34
Offline

Re: kolik oleje ?

mno tak nez se na tebe banda vrhne smile1

olej se kontroluje kdyz je motorka rovne, tedy urcite ne na bocnim stojanku. Na okynku mas jeste dve rysky, mezi nima bys mel videt hladinu. Vicko tak asi 15 cm nad hladinou takze tam to urcite nemer.

Progear 650 (Člen)
17.04.2019 21:21:55
Offline

Re: kolik oleje ?

Motor se zastavil.... takze kolik oleje uz ted neni dulezite...bigsmile


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
XJelen (Člen)
18.04.2019 05:28:36
Offline

Re: kolik oleje ?

Vyplň si profil, jinak se tu s tebou nikdo bavit nebude good
I když, něco mi říká, že v tomdle případě to bude jedno bigsmile


Strýcfajtr !!!
Banditatom (Člen)
18.04.2019 06:18:13
Offline

Re: kolik oleje ?

Progear 650 psal:

Motor se zastavil.... takze kolik oleje uz ted neni dulezite...bigsmile

goodbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
K.a.s.y.m. (Člen)
18.04.2019 06:30:41
Offline

Re: kolik oleje ?

Cim dal tim vic me udivuji lide kteri si kvuli vlastni lenosti a blbosti znici motorku..pritom dneska jsou snad vsechny navody k obsluze k volne stazeni na motorkarichidontknow


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
18.04.2019 08:08:03
Offline

Re: kolik oleje ?

Hale nejebejte ho tolik... Doba, kdy takových bylo každý týden 10 už je pryč a každého nového, kdo sem nota bene s Banditem přijde bysme si měli hýčkat.

A k otázce. Olej se kontroluje když je motorka rovně jak psal zzzmrzlinar. Pokud je mezi ryskama je ho tam dost. Pokud ho v tom okýnku nevidíš, je ho tam málo. Potom co ale ten motor doběhne musíš pár minut počkat, aby zase olej natekl dolu a pak se teprve dívat.

Taky se mi za jízdy rozsvítila kontrolka oleje, ale ještě před tím než se něco stalo jsem ten motor zastavil sám. Výpušťáky jsou svině...cool


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
18.04.2019 09:53:02
Offline

Re: kolik oleje ?

Ondráš psal:

Hale nejebejte ho tolik... Doba, kdy takových bylo každý týden 10 už je pryč a každého nového, kdo sem nota bene s Banditem přijde bysme si měli hýčkat.

A k otázce. Olej se kontroluje když je motorka rovně jak psal zzzmrzlinar. Pokud je mezi ryskama je ho tam dost. Pokud ho v tom okýnku nevidíš, je ho tam málo. Potom co ale ten motor doběhne musíš pár minut počkat, aby zase olej natekl dolu a pak se teprve dívat.

Taky se mi za jízdy rozsvítila kontrolka oleje, ale ještě před tím než se něco stalo jsem ten motor zastavil sám. Výpušťáky jsou svině...cool

A co ches napsat nekomu bez zkusenosti kdo si ani neprocte pitomej navod k obsluzeidontknow


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
18.04.2019 10:10:34
Offline

Re: kolik oleje ?

...vohledně kontroly stavu voleje už tě kluci vyjebali a napsali jak na to...co se týká rozsvícení kontrolky mazání máš buď velkej problém, protože to vopravdu nemaže a motor se drbnul a nebo banalita, která se stáva a to je uvolněnej kabel čidla tlaku voleje a nebo jeho kostření přes víčko zapalování, pokud mašina padla na pravou stranu...to zkontroluješ tag, že sundáš víko zapalování na pravý straně (to malý, pod velkym je spojka) a tam uvidíš jeden kabel vedoucí k tlakovýmu čidlu, je tam chycenej šroubkem na křížák nebo sedmičku klíč, zkus ho dotáhnout a zároveň zkontroluj vnitřní plochu víka, esi nejni zdeformovaný...zároveň dyš budeš mít sundaný víko, vem 19tku klíč a skus votočit po směru hodinovejch ručiček motorem za šroub co drží palec zapalování na klice, je tam jedinej tak velkej...esi s ním votočíš, motor by nemusel bejt po smrti, esi s ním nehneš, je vymalováno...esi si na tudle základní kontrolu netroufneš, mazej spátky do servisu, gde se f tom hrabali...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
18.04.2019 10:29:37
Offline

Re: kolik oleje ?

Zas nejančete, pokud by únik oleje byl tak masivní, že by došlo k zadření motoru, tak by se cestou ze servisu dávno válel ...


ale di, Ty brepto ...
Americkej (Člen)
18.04.2019 12:30:23
Offline

Re: kolik oleje ?

Ian psal:

ozval se divnej zvuk a motor se zastavil, tak si říkám jestli je tam dostatek oleje.

A volals odtahovku, nebo jsi to normálně nadlábnul a dojel domu? Divnej zvuk dělá i dudek, teď se pasou okolo cest.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Ondráš (Člen)
18.04.2019 12:56:07
Offline

Re: kolik oleje ?

K.a.s.y.m. psal:

A co ches napsat nekomu bez zkusenosti kdo si ani neprocte pitomej navod k obsluzeidontknow

Vogo, jednou za rok snad muzes poradit i nekomu jehoz znalosti konci u toho, ze se tam leje benzin a ze jednicka je dolu. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
18.04.2019 13:15:54
Offline

Re: kolik oleje ?

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

A co ches napsat nekomu bez zkusenosti kdo si ani neprocte pitomej navod k obsluzeidontknow

Vogo, jednou za rok snad muzes poradit i nekomu jehoz znalosti konci u toho, ze se tam leje benzin a ze jednicka je dolu. smile1

To samo muzu,ale prave ti co nic nevedi by to meli  cist o to dukladneji😀


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ian (Nový člen)
18.04.2019 20:51:37
Offline

Re: kolik oleje ?

S tim olejem si prijdu ted jak pitomec idontknow Je fakt, ze jsem si to mohl najit v manualu..

Takze zpet k zavade. Zadrhlej motor to asi nebude, protoze asi 2x jsem protocil motor a pak to chytlo a dolej jsem do garaze. Pak jsem s tim zkousel krouzit kolem garaze jestli se to nestane znova a nic. Dneska jsem jel do prace a v pohode a cestou domu se to stalo znovu. Proste motorka zacla bejt najednou lina ozvalo se takovy syceni, ktery vychazelo z leve strany motoru jako by z volnobezky. Jako by se neco ucpalo nebo co a protejkala tam nejaka tekutina. Motor se zastavil. Tak jsem to nekolikrat protocil a na potreti to chytlo a jelo se dal a zase v pohode. Problem ze to dela nepravidelne a stalo se mi to v obouch pripadech kdyz jsem popojizdel v kolone a pak se rozjel

kojaksro (Člen)
18.04.2019 21:36:47
Offline

Re: kolik oleje ?

....co probíhalo za servis, řek bych, že ti tam nejde benálcool


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
huskyb12 (Administrator)
18.04.2019 22:16:03
Offline

Re: kolik oleje ?

kojaksro psal:

....co probíhalo za servis, řek bych, že ti tam nejde benálcool

bigsmile
taky bych tim začal ...


ale di, Ty brepto ...
Ian (Nový člen)
19.04.2019 06:16:19
Offline

Re: kolik oleje ?

Kompletni karburace-opravna sada serizeni, ventily, olej filtry, svicky. Pak byl povolenej sroub na volnobezce. Novy tesneni na krytu starteru. Minuly rok jsem daval opravnou sadu palivoveho kohoutu. Nechapu kdyby to aspon delalo nejak pravidelne. Neni mozny ze by se neco ucpavalo v olejovem cerpadle ?

corimec (Člen)
19.04.2019 08:17:54
Offline

Re: kolik oleje ?

Já bych ješte zkontroloval jestli někde pod nádrží neni skříplá hadička od odvětrání nádrže,nebo hadička od podtlaku do kohoutu.Máš tam ten malej palivovej filtr?Tak ten dát pryč.

pepa (Člen)
19.04.2019 11:34:08
Offline

Re: kolik oleje ?

taky mě to syčelo a chcípalo, byla spadlá záslepka-ucpávka na měření podtlaků...


GSX 1400 K7

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr