Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » měření oleje

THashish (Člen)
15.09.2019 18:30:37
Offline

měření oleje

Zdar lidi mám jeste dalsi dotaz.vzdy jsem mel zatim motorky se suchou klikovou skrini(endura),kde jsem proste meril olej merkou bud v ramu nebo treba nadrzce pod sedlem.po koupi bandita jsem si rikal ze s okynkem ve viku bude mereni pohoda.no nejdriv sem tam nemel olej vubec protoze motor byl uplne v hajzlu a zral ho vic nez benzin.ted po namontovani druheho motoru uz olej nemizi,ale zas je mi divny ze za studena kdyz olej merim(stojim na rovne plose,motorku mam ze stojanu a drzim ji tak aby byla v rovnovaze)mam v okynu zhruba 3/4 a kdyz prijedu s vyjizdky,jdu se prevlict,pak prijdu k motorce mrknu do okynka a tam je asi 2-3mm nad horni ryskuidontknowvim ze uz se to tady resilo a ze pry podle manualu se ma olej merit u zahrateho motoru,ale neni to divny?a hlavne mam ten olej odsat pod tu horni rysku?neuskodi mu to?nerad bych jel do polska pro dalsiheadshake

corimec (Člen)
15.09.2019 18:58:24
Offline

Re: měření oleje

No jestli ti příbývá olej tak to není dobrý.To moh byt benzin v oleji.

THashish (Člen)
15.09.2019 19:47:15
Offline

Re: měření oleje

No jo,jenze u studene motorky tam bude pod ryskouidontknow

corimec (Člen)
15.09.2019 19:54:39
Offline

Re: měření oleje

No tak je to cajkgoodo tom že by se měl olej měřit u zahřátýho motoru slyšim poprvéidontknow

Filous (Člen)
15.09.2019 20:23:37
Offline

Re: měření oleje

...za studena, na kolech a na rovině.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
THashish (Člen)
16.09.2019 08:04:53
Offline

Re: měření oleje

tak abych nebyl za debila,tak jsem ted prisel k motorce a podival se kolik je tam oleje za studena.je tam tak 3mm pod horni rysku?!?!vcera na tom samem miste pri teplym motoru 3mm nad rysku jako teplej olej ma vetsi objem nez olej studenej?!mam nality repsol 10w50.no spis mi slo o to jestli se muze neco stat kdyz tam bude trochu nad rysku.

osiris (Člen)
16.09.2019 08:28:30
Offline

Re: měření oleje

...nestane se nic
...tak tu motorku při studeným nakloň o dva centimetry od sebe a budeš to mít stejně jako při teplým smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
16.09.2019 08:43:33
Offline

Re: měření oleje

...nestane se nic...sou lidi, kerý do toho bez výčitek zvrátěj celý 4 litry...na tedlech motorech (GSX-R 1100) přelejvali volej uš anglický streetfighters, kvůli dostatečnýmu mazání při dlouhejch jízdách ve svíci...tomu motoru to prostě neublíží...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
16.09.2019 08:47:48
Offline

Re: měření oleje

...a naměřil si nejspíš pokaždý něco jinýho, páč si neměl mašinu ve stejným náklonu, to je celý...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
16.09.2019 14:41:27
Offline

Re: měření oleje

Filous psal:

...nestane se nic...sou lidi, kerý do toho bez výčitek zvrátěj celý 4 litry...na tedlech motorech (GSX-R 1100) přelejvali volej uš anglický streetfighters, kvůli dostatečnýmu mazání při dlouhejch jízdách ve svíci...tomu motoru to prostě neublíží...

Mam pocit ze zrovna GSXR-1100 mela 4 lit napln kvuli vetsimu chladici oleje


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
16.09.2019 14:55:54
Offline

Re: měření oleje

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...nestane se nic...sou lidi, kerý do toho bez výčitek zvrátěj celý 4 litry...na tedlech motorech (GSX-R 1100) přelejvali volej uš anglický streetfighters, kvůli dostatečnýmu mazání při dlouhejch jízdách ve svíci...tomu motoru to prostě neublíží...

Mam pocit ze zrovna GSXR-1100 mela 4 lit napln kvuli vetsimu chladici oleje

...uváděl sem ten Gixxrovej motor jen jako totožnej technickej základ Bandaskovýho motoru...tzn. snese bez problému přelití jak GSX-R 1100, tak B12 bez problému zkousne 4 litry...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
16.09.2019 16:51:47
Offline

Re: měření oleje

Lil sem 4 litry rovnou při výměně,protože sem lítal celkem dost po zadním - prostě fšude kde to šlobigsmile a taky se větší olejová náplň tak nehřeje...good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
16.09.2019 18:52:06
Offline

Re: měření oleje

...Progear lil 4l do 650 taky, dys ji tejral na dromu, co vim...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
16.09.2019 21:22:44
Offline

Re: měření oleje

Tak ono je to i s filtrem jen o cca 3 deci vic to je jak prd a v plose se to rozprostre zvlast kdyz to olejem i chladi ne jen maze..u neceho co ma napln jen litr uz by to bylo dost😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Progear 650 (Člen)
17.09.2019 17:26:39
Offline

Re: měření oleje

Filous psal:

...Progear lil 4l do 650 taky, dys ji tejral na dromu, co vim...

Presne. Jak pise Vikec. Vemu 4L, ty tam zvrhnu a je klidgood


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr