Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Problém s batériou

mazo (Člen)
16.04.2020 10:36:19
Offline

Problém s batériou

helphelpAhojte banda 🙂
Po rokoch opäť vymieňame kočík za motorku. Vlani som spravil servis, vrátane novej baterky.

V nedeľu som motorku umyl a potom previezol aby vyschla.
Tiež som si všimol, že vyhrievané rúčky mi nefungujú, ale iba zablika kontrolka - nejaký problém s elektrikou.

Včera som chcel naštartovať a baterka úplne mŕtva 😭
Pripojil som ju na nabíjačku z Lidla a aj po celej noci na nej svieti "ERR" a betrka má cca 2,5V.

help help help
Poradí mi nejaký elektrikár kde je chyba? V umytí a teda vyskratovani vodou alebo mi paseku robia tie rukoväte?


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
osiris (Člen)
16.04.2020 11:17:25
Offline

Re: Problém s batériou

...elektrikář nejsem, takže dám jen námět smile1
...některý modely vyhřívaných rukojetí mají funkci automatickýho vypnutí při slabé baterii, tím myslím to, že příčina nemusí být špatný hefty, ale jejich vypínání mohlo být zapříčiněný právě tou funkcí, kterou mohla vyvolat špatná baterii, nebo špatný dobíjení
...když ale píšeš, že se ti přes noc baterie nenabila, tak může být baterie KO, nebo ale naopak si s ní jen moderní nabíječka neporadila kvůli hlubokýmu vybití, kdy v takovým případě pomáhá nejdřív baterii "probudit" nabíječkou bez mikroprocesoru a pak už ji chytrá nabíječka rozpozná a začne nabíjet
...až se ti podaří nastartovat motorku (až bude čím), tak zjisti jestli motorka dobíjí a to ti dost napoví o prvotní příčině, tedy akumulátor vs. dobíjení vs. hefty a čím teda pokračovat


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
16.04.2020 12:17:27
Offline

Re: Problém s batériou

...jak píše Osigood ...každopádně jestli má baterka 2,5V, tak ji "chytrá" nabíječka ani nezačne nabíjet...navíc se dá předpokládat, že i když jí probudíš klasickou nabíječkou, tak díky hlubokýmu vybití bude stejně v prdeli a i když jí nějak nabiješ, tak už nebude mít takový parametry, aby bez problému sloužila dál...no a pak už kontrola dobíjení, viz. Osi...problém budeš mít buď v dobíjení a nebo jsou ty hefty takovej shit, že trvale baterku vybíjí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Riko (Člen)
16.04.2020 12:32:52
Offline

Re: Problém s batériou

Po kočárkách jsem se vrátil taky zpátky k moto, servis, nová baterka. Vyhřívaný hefty starý, skoro se rozpadající Hein Gericke. Když jsem jezdil v zimě každej den tak dobrý, když bylo moc pod nulou nebo chcalo tak jsem třeba 3 dny nejel, a pak nenastartoval. Dělali to ty hefty, po proměřání a jejich odpojení v richtigu.


Je to černé a klepe to na dveře. Co to je? Naše růžová budoucnost.
Libor46 (Člen)
16.04.2020 13:18:16
Offline

Re: Problém s batériou

Staré hefty mi taky několikrát vymlátily baterku. Naštěstí to nikdy nebylo do mrtva. Nicméně od doby, co jsem je vyhodil do popelnice mám klid.
Zkus je odpojit a uvidíš. V každém případě ta tvá baterie je po smrti. Kdysi jsem chtěl mrtvou baterií oživit. Povedlo se, ale její životnost čítala cca 14 dní a bylo zase po ní. Ona už si pak neudrží napětí a je k ničemu.


Bandit pičo!
Filous (Člen)
16.04.2020 15:05:38
Offline

Re: Problém s batériou

...jediný vyhřejvaný hefty, kerý za něco stojej sou Oxfordy s hlídáním napětí baterky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mazo (Člen)
17.04.2020 02:30:29
Offline

Re: Problém s batériou

Práveže mám Oxfordy...ale už netuším typ. Skúsim nájsť online manuál a zistiť nejaký kód podľa štýlu toho blikania. Inak na jeseň fungovali bezvadne ⛄☃️⛄

...a vďaka za rady good


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
mazo (Člen)
17.04.2020 02:32:37
Offline

Re: Problém s batériou

Batériu som poobede zapojil na klasickú nabíjačku a prebralo ju to. Potom som ju dal doládovať tej modernej potvorke a uvidím či z nej niečo bude...


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
osiris (Člen)
17.04.2020 13:48:24
Offline

Re: Problém s batériou

...vzhledem k tomu, že jsi psal tohle:

mazo psal:

.............Tiež som si všimol, že vyhrievané rúčky mi nefungujú, ale iba zablika kontrolka...................

si myslím, že máš právě ty s tím automatickým odpojením při vybitý baterii, protože takhle se to právě chová


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mazo (Člen)
20.04.2020 07:13:21
Offline

Re: Problém s batériou

takže bola  v piči už vtedy...
dík.


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr