Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Bedřich (Člen)
05.05.2007 14:24:35
Offline

HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Ahoj, mám problém. Měnil jsem gumu a je to poprvý co mám vyndaný přední kolo. Když jsem ho povoloval, měl jsem pocit, že jsou vidle jakoby sevřené. Tak jsem se díval do fiše, jestli tam něco nechybí a zjistil jsem, že mám ten váleček obráceně.

Ondráš mi sem pomůže dát foto, tak to vysvětlím líp(Ondráši prosím máš to v mailu DÍKY)


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Ondráš (Člen)
05.05.2007 14:40:09
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Tady je foto:
Bylo

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/ondras/bylo.jpg


správě

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/ondras/spravne.jpg


správě2

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/ondras/spravne2.jpg


střed

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/ondras/stred.jpg

Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bedřich (Člen)
05.05.2007 14:48:33
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Na tý POSLEDNÍ fotce je vidět střed kola, ložisko(asi) a nějaký simerink či co. Ten simerink ve fiši vůbec nenisurprised

Na PŘEDPOSLEDNÍ fotce jsem to tak měl. Nic nevypadalo, jakože to kolo je trochu stranou a žádnej trabl s tim nebyl. Jen když to nasunu na osičku a budu to chtít stáhnout, tak vidle, nebo to co je na osičce(kolo + náhon+ váleček)maji tak 6mm vůli a stahováním osički mi příjde že vidle jako  "ohybám"surprised

Na první fotce  by to podle mě (a fiše) mělo být správně. Když změřim rozmě od levého kraje válečku až k náhonu na tacho, tak to vychází stejně, jako rozteč(mezere) mezi vydlema. Takže to vypadá dobře. Ale když to takle budu utahovat, tak ten váleček se neopře o žádnej kov a bude pouze tlačit do toho simerinku, je to špatně???????????????


Jen dodám že Je to B6 1996, najel jsem s ni cca 8tis km a nic se mi nezdálo být špatně..
Modřina byla bouraná a tak jsem ji koupil, takže může tam být dost věcí špatně. Jestli  tomu rozumim dobře, tak všechny ty části na osičce musí být u sebe kov na kov a pak se to celé stáhne osičkou.help
helphelphelp


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Ondráš (Člen)
05.05.2007 14:49:01
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

A v čem je teda ten problém?surprisedhelp


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bedřich (Člen)
05.05.2007 14:51:42
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Oprava ...

Na DRUHÉ fotce  by to podle mě (a fiše) mělo být správně. Když změřim rozmě od levého kraje válečku až k náhonu na tacho, tak to vychází stejně, jako rozteč(mezere) mezi vydlema. Takže to vypadá dobře. Ale když to takle budu utahovat, tak ten váleček se neopře o žádnej kov a bude pouze tlačit do toho simerinku, je to špatně???????????????


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Bedřich (Člen)
05.05.2007 14:57:55
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Díky za fotogood

Já to měl na moto tak jako to je na 1. fotce. To ale podle microfiche je blbě a to následující:

1. váleček je obráceně
2. simerink či ta gumová věc ve fiši není
3. když to celý dám do vydlí, je tam mezera cca 6mm

fiš vypadá takle:
http://www.ronayers.com/fiche/300_0260/ … arent=4600

Jde mi oto, jistli to mám dát tak jaj je to ve fiši a utáhnout to (i za cenu toho že to kolo bude stažený přes ten simerinidontknow mě se to právě nezdá jako správný řešení


Chápeš???

nebo se na to vykašlu a dám to tak jak to bylo předtím...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Bedřich (Člen)
05.05.2007 15:18:52
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Jo a ještě jedna věc. Ty fotky jsou focený z pravý strany a právě na pravý straně u brzdiče je několik podložek (cca 6mm) u šroubu co drží brzdič(mezi spodkem vydlic a třmenem). Nemam tam náhodou jinej spodek vydlí???idontknowidontknowhelphelp


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Pšán (Člen)
05.05.2007 15:28:42
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

..ten simering či gum.věc by tam být neměl(a)..
..místo něj(í)tam má zapadnout ten váleček(viz.foto č.2)


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Ladis (Člen)
05.05.2007 17:44:08
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

cus jasne dej to jak to je na druhe fotce  a ten simering dej do pr.... surprised

Bedřich (Člen)
05.05.2007 19:18:37
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Simerink je pryčgood ale problem se nevyřešilbad

stále mám  vůli cca 6-8mm na osičce mezi tím válečkem a vidlí
... asi mam křivý spodní brejlesmile2

Filouš moc díky za ochotu, pošlu ti nějakej gešenkbigsmilegoodgoodgood


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
VikecB12 (Člen)
05.05.2007 23:27:45
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

At ti nekdo zmerí ten valecek,jestli není nahodou nakej zkracenej.A kotouč se ti vejde do třmenu normálně?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
06.05.2007 10:59:31
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

VikecB12 psal:

At ti nekdo zmerí ten valecek,jestli není nahodou nakej zkracenej.A kotouč se ti vejde do třmenu normálně?

...proč by ho gdo skracoval surprisedidontknow ...ale další problém má právje se třmenem, páč ho má podloženej podloškama, přestože unašeče vypadaj jako origo idontknow ...chtělo by to vidět na vlastní voko surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pšán (Člen)
06.05.2007 11:28:42
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Filous psal:
VikecB12 psal:

At ti nekdo zmerí ten valecek,jestli není nahodou nakej zkracenej.A kotouč se ti vejde do třmenu normálně?

...proč by ho gdo skracoval surprisedidontknow ...ale další problém má právje se třmenem, páč ho má podloženej podloškama, přestože unašeče vypadaj jako origo idontknow ...chtělo by to vidět na vlastní voko surprised

..no já si myslím,že tam má ty podložky právě kvůlivá toho bazmeku(simering,nebo co to je)..pokud ho odjebe do pryč,tak i ty podložky půjdou fuč,bo právě o tloušťku toho bezmeku se ta vidle více přitáhne...můj názor..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Filous (Člen)
06.05.2007 11:34:44
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Pšán psal:
Filous psal:
VikecB12 psal:

At ti nekdo zmerí ten valecek,jestli není nahodou nakej zkracenej.A kotouč se ti vejde do třmenu normálně?

...proč by ho gdo skracoval surprisedidontknow ...ale další problém má právje se třmenem, páč ho má podloženej podloškama, přestože unašeče vypadaj jako origo idontknow ...chtělo by to vidět na vlastní voko surprised

..no já si myslím,že tam má ty podložky právě kvůlivá toho bazmeku(simering,nebo co to je)..pokud ho odjebe do pryč,tak i ty podložky půjdou fuč,bo právě o tloušťku toho bezmeku se ta vidle více přitáhne...můj názor..

...ne ne...ten simerink tam ničemu nevadil, protože vymezovací váleček byl prostrčenej skrs něj a byl normálně vopřenej vo vnitřní kroužek ložiska a de facto suploval ten plechovej lem na válečku, kerej má za účel chránit ložisko...tam dle mýho jen ten co to sesazoval nevjeděl, jag to patří a páč mu přišlo divný, že kouká holý ložisko, tag ho "zazdil" tym simerinkem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Dajda (Člen)
06.05.2007 11:39:49
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

tak jsem to cely tady cetl,byl jsem se juknout v garazi,estli to mam v poradku a mam to dany jako na fotce cislo dve,akorat bez toho simeringu,takze se zda,ze ma Pšán praudusmile1

Dajda (Člen)
06.05.2007 11:50:24
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

....este me napadla jedna vjec,nejni ten stred v kole posunutej,jelikoz takhle to vypada u me,(snímek č.1)ale na druhe strane,kde je náhon,do toho mista,kde je simerink se da takovej valecek,ktery vymezi vuli mezi nahonem a kolem..toz tak..estli placam blbosti,tak me nekdo vopravftebigsmile

Pšán (Člen)
06.05.2007 11:53:48
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

..no větší pravdu má Filo..jsem juknul znova na fotky a opravdu to bylo narvané skrzevá ten simering..
..jseš mladší a majitel stále ještě ostřížího zraku,Filogoodsmile1
..tak potom mi ty podložky mezi třmenem a vidlí hlava nebereidontknow


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Ladis (Člen)
06.05.2007 11:54:47
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

ta prava vidle je prece na ose posuvna      me taky pri stazeni kouka 5mm osicky na strane u kola

Filous (Člen)
06.05.2007 12:20:38
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Ladis psal:

ta prava vidle je prece na ose posuvna      me taky pri stazeni kouka 5mm osicky na strane u kola

...ale tam nejde vo to, že po stažení kouká 5mm závitu na ose, to je vopraudu normální, de vo to, že Beďa má přet staženim osy vůli ňákejch sedum mm mezi spotkem vidle a vymezovacim válečkem a při stahování jakoby šponuje tu levou vidli ke středu...ale furt mi nejdou do palice ty podlošky pot třmenem, páč dyš má origo unašeč kotouče i origo třmen a nejni nic vohlýho, nemaj tam podlošky co dělat idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
06.05.2007 12:23:54
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Tak jestli se ten váleček opíral o ložisko a má původní délku,tak proč ty podlošky pod třmenemidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
06.05.2007 12:27:45
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

VikecB12 psal:

Tak jestli se ten váleček opíral o ložisko a má původní délku,tak proč ty podlošky pod třmenemidontknow

...no právje idontknow ...chtělo by to vidět surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jmajor (Člen)
06.05.2007 16:48:39
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Nemůže to být tím že jsou nabouraný vidle? A těma podložkama to doháněj. Já tam mám  dvě podložky na hlavní ose kola. idontknow

Filous (Člen)
07.05.2007 07:53:21
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

jmajor psal:

Nemůže to být tím že jsou nabouraný vidle? A těma podložkama to doháněj. Já tam mám  dvě podložky na hlavní ose kola. idontknow

...podlošky gdekolif gde nemaj bejt znamenaj dycky něco neoriginálního nebo zdeformovanýho smile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Americkej (Člen)
07.05.2007 09:07:24
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

kouknul bych se na brejle,jestli s nima není čarováno.Změřit rozteč mezi vidlemi v místě osy a srovnat s originálem.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Americkej (Člen)
07.05.2007 09:42:56
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

už vymejšlím blbosti-nenapadlo někoho aby tam dostal simerink zkrátit vnitřní rozporku?neznám šestku,dvanáctka má osazení pro ložiska, ale zdá se mi na tý fotce dost hluboko, přece když vydloubneš ten simerink a dáš tu krytku správně,měl by být ten okraj krytky zároveň se středem,ne?


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Filous (Člen)
07.05.2007 09:53:13
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Americkej psal:

už vymejšlím blbosti-nenapadlo někoho aby tam dostal simerink zkrátit vnitřní rozporku?neznám šestku,dvanáctka má osazení pro ložiska, ale zdá se mi na tý fotce dost hluboko, přece když vydloubneš ten simerink a dáš tu krytku správně,měl by být ten okraj krytky zároveň se středem,ne?

...jo, krytka musí bejt zároveň se středem ráfu, pokuť nejni, je záhada vyřešená bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
07.05.2007 17:09:16
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

Nebo je tam narvany naky jiny ložisko,ktery je vo neco užší,než to origoidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Bedřich (Člen)
09.05.2007 00:38:33
Offline

Re: HELP PŘEDNÍ KOLO ????

No, tak pár z vás to vidělosmile1 , ale nikdo nic nenašelsmile2 - teda abych nekecal, tak nic určitýhoidontknow   
Pro mě docela překvapení. Čekal jsem totiž, že tam je něco z jiný motyky a problém bude vyřešengood, ale nemam to štěstísmile2


Nápady:

1. Zkrácená rozpodka mezi ložikama - možna ale jestli jo, tak jen o 2-mm protože pak by ten váleček nekryl tím svým osazením to ložisko.

2.Jiný ložisko, užší -  možná jo, ale vim že mi ho tam Halbich lisoval když mi opravoval moto(zítra mu zavolám) ale jestli jedno ložisko udělá 7mmidontknow

3.ohnutý vidle - opravoval Halbich, měřil, měnil olej a nic neříkal
Já jsem se to nějak snažil změřit, ale nějak to nejde. Ani když jsem jednu vidli povolil a točil dokola v brejlích, tak rozměr dola jakoby na osičce +/- 1mm stejný. Druhá to samý.

Náhon je ok, protože mi tam sedí kotouč na třmen bez problému.

Zejtra něco zkusim zjistitsmile2


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr