Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Dobíjení B6

Satan (Člen)
08.05.2007 11:48:37
Offline

Dobíjení B6

Zdravím.
Po zime sem bandasku nenahodil. No dalo se to čekat když baterka byla origoš z 97 roku.
Koupil sem novou baterku -gelovku a po 14 dnech už netočila tak jak by mela. Jel sem ji reklamovat a manik na to, že mám špatny dobíjení, že mi to přebíjí a je po baterce.
Dal sem motorku do servisu s tím, že odešel regulátor napětí a že je to do 3 tacu i s prací (ignitech). Štvalo me to, ale řekl sem si co už-chci jezdit. Za tejden mi volali ze servisu, že je to v alternátoru, že ho nemaji a že by byl moc drahej. Neřekli mi ani cenu. Motorku mám doma, jezdí, ale chtěl bych aby i startovala :)
No zajímalo by mě jestli s tímdle máte nekdo zkušenosti a jestli to může byt altikem a na kolik může přijít.

Díky všem


HONOR and GLORY
KOVAL (Člen)
08.05.2007 12:04:11
Offline

Re: Dobíjení B6

U bandasky je vopravdu dobíjecí relátko uvnitř altiku,né jako maj jebky namontovaný třeba v podsedlovce.
Projed inzerci třeba na motorkářích nebo motoinzerce,někdo nedávno rozprodával dva motory z B6tek na díly,kup celej ten altik takhle a vyjde tě tak na litr a je po problému.good

jmajor (Člen)
08.05.2007 12:04:39
Offline

Re: Dobíjení B6

A měřil jsi kolik ti to do baterky dobíjí?

Satan (Člen)
08.05.2007 12:10:10
Offline

Re: Dobíjení B6

Měřil mi to ten manik ve Vartě. Měl takovej vyšmajchlovanej měřák a je fakt, že to bylo až na konci červenýho pole. Paradox je, že bez světel to bylo na začátku červenýho a se světlama  to přebíjelo ještě víc
Ale to přebíjení mí potvrdili i v servise
Řekli, že sem to nejspíš odrovnal tím, že sem ten tejden jezdil s vybitou baterkou (tou starou) že ten regulátor dostává naprdel a pak když sem koupil tu novou už bylo po altiku.


HONOR and GLORY
maňas (Člen)
08.05.2007 12:20:26
Offline

Re: Dobíjení B6

to že to dobíjí víc při zaplejch světlech je docela dobře možný,protože,altík začne dávat víc jakmile má odběr


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
.maxim. (Člen)
08.05.2007 12:36:24
Offline

Re: Dobíjení B6


++ světlu vstříc ++
Satan (Člen)
08.05.2007 12:43:05
Offline

Re: Dobíjení B6

.maxim. psal:

http://www.ignitech.cz/

to je sice pekny ale alternátor sem tam nenaselsmile2


HONOR and GLORY
SNap (Člen)
08.05.2007 13:21:13
Offline

Re: Dobíjení B6

Jestli to dobre chapu tak ten regulator z ignitechu hodis k tomu altecu co mas ne? Tomu je jedno co reguluje bigsmile
Mam asi podobny problem,ale nejsou prachy takze zatim jezdim tak jak to je a modlim se aby baterka aspon chvilku vydrzela.


...:::STÁDO KONÍ POD PRDELÍ A STEJNĚ NÁM TO NESTAČÍ:::...
Satan (Člen)
09.05.2007 08:44:18
Offline

Re: Dobíjení B6

nejsem si jistej jestli se to dá nejak dopasovat. Ty regulátory sou celkem velky krabice a asi to tam nenacpu. Podle me je ideálni koupit celej altik
Ale slyšel sem že se nejak lišily od roku výroby. Některy maji svorky zvenku, jiny kablik až dovnitř, ale v podstatě by to melo sedět
No taky sem přemejšlel o klasické kyselinové baterce která sneše větší dobíjecí napětí, ale nevim aby zase pořád nevařila a nebylo to tam samá kyselina


HONOR and GLORY
SNap (Člen)
09.05.2007 14:03:43
Offline

Re: Dobíjení B6

Klasicka baterka snese vic,ale taky ne moc. Me to dava o pul voltu vic a je to poznat...ale na odvod kyseliny tam mas hadicku ne good


...:::STÁDO KONÍ POD PRDELÍ A STEJNĚ NÁM TO NESTAČÍ:::...
Satan (Člen)
12.05.2007 11:00:46
Offline

Re: Dobíjení B6

No nemuže byt těžky ten regulátor udělat. Zkusim to kuchnout a udelat si vlastní regulátor :) Doufám, že to cely neshoří :) Dám vědět jak to dopadlo. Zatím ale chci ještě chvilku jezdit, tak se do toho pustím hned jak bude škaredě :)


HONOR and GLORY
Ladis (Člen)
13.05.2007 00:36:38
Offline

Re: Dobíjení B6

cus zkus tohodle fachmana  urco neco poradi  736774699   good

maňas (Člen)
13.05.2007 08:10:37
Offline

Re: Dobíjení B6

Satan psal:

nejsem si jistej jestli se to dá nejak dopasovat. Ty regulátory sou celkem velky krabice a asi to tam nenacpu. Podle me je ideálni koupit celej altik
Ale slyšel sem že se nejak lišily od roku výroby. Některy maji svorky zvenku, jiny kablik až dovnitř, ale v podstatě by to melo sedět
No taky sem přemejšlel o klasické kyselinové baterce která sneše větší dobíjecí napětí, ale nevim aby zase pořád nevařila a nebylo to tam samá kyselina

však se tam odpařuje jen destilka,sice to je cejtit kyselinou ale z ní mít strach nemusíš,stejně si stím vefinále moic nepomůžeš,budeš muset zase o to časteji dolejvaat destilkuidontknow


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Seth65 (Nový člen)
23.03.2011 19:06:44
Offline

Re: Dobíjení B6

Ahoj...tak mam ten samej problem :o( .. v prdeli regulator..doufam,ze to nejako poresim,ale asi to bude ranec.

Lajoš (Člen)
24.03.2011 00:12:16
Offline

Re: Dobíjení B6

Zkus www.tipmoto.com je tam altik v sekci nahradní díly,B600,elektro.2500,-


I pád na hubu je pohyb vpřed.
marek2.4 (Člen)
04.04.2011 15:03:33
Offline

Re: Dobíjení B6

Prondi si pak komplet elektriku jestli nemáš někde zaoksidovaný konektor.Nejenom z vnitřku kostky,ale i ze strany kde do ní dou dráty. Altik se tak dloho snaží až mu dojdou síly.Problém motorek ježděných v zimě.

Banditatom (Člen)
04.04.2011 19:30:52
Offline

Re: Dobíjení B6

dalo by se velmi jednoduše říct, že bandit má "automobilovej altík" ale neber to doslovně... taky jsem měl s tímhle problém repas alternátoru se vším všudy mě vyšel na cca 2500kčsurprised ale v prvé řadě si přeměř kolik ti to vůbec dobíjí pač přístup toho servisu jesick


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr