Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » suzukibandit.cz » Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Ondráš (Člen)
25.12.2006 13:09:58
Offline

Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Začnu pracovat na sekci AKCE. Mám tu pár dotazů:

1) Které položky a s jakou specifikací má obsahovat.
2) Má se v databázi vytvořit nová tabulka, nebo se použije ta stávající.
3) Má tam být možnost výběru podle zadaných kritérií, nebo se jen zobrazit jejich seznam.
4) Bude volně přístupná (co se týče vkládání editace i čtení), nebo bude jen pro registrované uživatele.


To jsou tak ty základní dotazy, co mě z fleku napadly. Pokud jsem neupadl v nemilost (jako v jedné nejmenované hudební škole), tak se prosím ozvi mailem, nebo po ICQ nebo to alespoň napiš sem, ať si můžu před všema očistit štít.

Děkuji.

P.S.: Do té doby než odpovíš, tak prosím zakopej válečnou sekyru a neber si výčitky na tvoji adresu příliš osobně, ikdyž věřím, že tě to sere, ale tím, že se budeš chovat jako "stěžovatelé", nebudeš o nic lepší než oni. Tudíž i než jábigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
bery (Člen)
25.12.2006 13:22:16
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

to je slovo do pranicebigsmilebigsmilebigsmile


momentalně zavostalej
Ondráš (Člen)
25.12.2006 13:31:48
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

První skvrna na štítu vyčištěnagoodbigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
syky (Administrator)
26.12.2006 15:39:30
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Ondáš:
Ahoj, rád s tebou proberu detaily, ale raději někde jinde. Nejlépe na ICQ nebo skypu...


Never drive faster
than your guardian angel can fly!
Ondráš (Člen)
26.12.2006 18:45:54
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Syky: Psal jsem ti po ICQ.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
02.01.2007 15:06:53
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Chtěl jsem ti to poslat mailem, ale v profilu ho nemáš, tak to dám sem a můžem si o tom pak ještě pokecat.

Přidávám i to co si mi poslal po ICQ, tak doufám, že tě to moc nepopudí. Strukturu tabulek jsem ti poslal po ICQ, páč dávat ji na web je nerozum...

Syky  (9:14 AM) :
Cago!
Syky  (9:16 AM) :
Pokud jde o položky, je to myslím jasný. Začátek a konec akce, popis, místo. Starý položky bych nezobrazoval, příp. pouze na přání. Nicméně pokud máš ještě nějaký nápad, invenci se meze nekladou. ;o)
Syky  (9:17 AM) :
Strukturu databaze si navrhni sám, já jí pak na serveru vytvořím
Syky  (9:17 AM) :
V týhle fázi bych to udělal co nejjednodušší, zatím tedy bez vyhledávání, pouze seznam. Nicméně je to na tobě...
Syky  (9:19 AM) :
Pokud jde o vkládání a úpravy akcí, šel bych cestou bez registrace uživatelů. Třeba jako je to v bazaru. Vygeneruje se třeba osmipísenné ID, které bude třeba zadat pro smazání nebo úpravy.
Syky  (9:21 AM) :
Tohle bude potřeba nějak rozlousknout i kvůli databázi uživatelů. Už teď se lidi registrujou do fora,  byl bych nerad, kdyby bylo potřeba dělat přihlašování i na stránky. Možná bysme pak mohli využít přímo databázi toho fóra a postavit to na ní. Co myslíš?



Tabulky pro akce by asi byly 2 (viz ICQ).Práva v této části bych navrhoval následovně:

nepřihlášený:
Může číst akce

přihlášený:
Může číst, vkládat, editovat (své) a mazat (své) akce a také se na ně přihlašovat či odhlašovat

administrátor (tento stupeň bych raději vynechal):
To samé jako přihlášený, ale může to dělat u všech akcí bez omezení.


Možná bych ještě udělal filtraci akcí přes administrátory, ale nevím jestli to má cenu (vyřešilo by se to přidáním jedné položky do tabulky).

Dalo by se zařídit rozesílání hromadných informačních mailů pro všechny přihlášené, tam by pak ale byla nutnost mít v registraci e-mail, a nebo (jdu trochu mimo směr kterým jsem byl pověřen) vytvoření systému interních zpráv (a to jak uživatelských, tak systémových). Ale je to jen návrh… Malá náhrada pro ty co chtějí informaci sdělit jen určité osobě, nebo okruhu osob, avšak je to do jisté míry přebírání funkcí e-mailu, bohužel i se serverovým omezením které máme.

Pokud teda tam má být i vyhledávání, stavěl bych to na to už od začátku. Je lepší něco předimenzovat a nechat si tam nějaký prostor k manipulaci do budoucna, než se pak s tím pachtit a vymýšlet, jak to udělat, aby to nějak fungovalo. V dnešní době neříkám, že optimalizace databáze není potřeba, ale vzhledem k výkonu, diskovému prostoru databáze a předpokládaným našim nárokům, bych se nebál jednotlivé položky ještě více specifikovat (přidat například položku cena, i když akce podle ceny asi nikdo hledat nebude;-))

Je podle mne trochu blbé, aby akce mohl vkládat kdokoliv, ale číst je mohli jen registrovaní (pochopil bych to opačně)... Rozhodně! Akci může vložit pouze registrovaný člen. Tím opdadne i vyplňování položky autor, která se doplní automaticky. Odstraníme tak i Tebou navrhované generování 8 místného ID pro mazání a úpravu, což je podle mě (neuraž se) blbost. Nevím jak ty, ale já měl problém si zapamatovat PIN ke kartě a to má jen 4 čísla. Když si vezmu, že bych si někam měl psát 8 a ještě pro každou akci jiné... Generování určitého (autorizačního) kódu, který musíš zadat např. při odesílání SMS, či registraci na nějakých stránkách funguje jako ochrana před roboty, kteří by toho mohly zneužívat. Tady je to myslím zbytečné.

Jednoznačné je, že se musí využít databáze zaregistrovaných na forum. Pamatovat si více než jedny přístupové údaje pro jedny stránky, je nesmysl. Zbytečně to zvyšuje čolkovitost a napadnutelnost (mířím tím např. na Kellyho, který by jako první řval, proč se musí registrovat 2x smile1). Nemyslím, si že by zrovna tohle měl být problém. Využijeme i sessions, které ono forum generuje a využijeme i funkci, kterou používá pro kontrolu přihlášení a přihlášení samotné. Měli byste si s Inkvizem pomalu utřídit v hlavě, které části budou s omezeným přístupem a které bez. Postupně to zkusím nějak zaonačit.

Možná už jsem to psal i na stránky... Je trochu problém s tím, že tohle forum je jakási šablona, která je na jednu stranu propracovaná do detailů, ale na druhou stranu je úzce zaměřená (je to prostě jen forum a nikoliv systém navrhovaný pro provoz nějakého fanklubového serveru), takže to tam prostě budeme muset jaksi napasovat. Kdyby se od začátku stavěl celý systém, bylo by to určitě náročnější, ale komplexnější řešení. Můžeme si to dát jako další metu.

To je tak co mě napadlo. Než se do něčeho pustím, tak bych si raději vyměnil pár reakcí, aby se vědělo co od toho chceme, jak toho dosáhneme a co máme k dispozici, aby se chyby po spuštění omezily na minimum. Možná Ti to přijde, že se jakoby nic neděje a že se o tom jen prázdně kecá, ale věř, že to přinese svoje ovoce.

Ještě bych chtěl poprosit o jednu věc. Nikdy jsem moc nedělal se vzhledem stránek. Vždycky jsem dělal jen tu funkční část. Byl bych rád, kdyby to tak zůstalo, protože s webovou grafikou opravdu nejsem kamarád a kdyby si ty CSS a podobné vylomeniny udělal Ty, byl bych moc rád.

Šmarjá… To jsem toho vyblil…bigsmile Doufám, že to je alespoň trochu pochopitelné.

Omlouvám se, že jsem si dal tak na čas, ale přes Vánoce jsem byl mimo a k internetu jsem se dostal až teď.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2007 15:15:29
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

ondráš: čéče tohle řešte po mailu, tady to nemá co děat! syky má samozřejmě mail v profilu!!!!surprised


doba je temná...
Ondráš (Člen)
02.01.2007 15:23:47
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

inkvizitorr psal:

ondráš: čéče tohle řešte po mailu, tady to nemá co děat! syky má samozřejmě mail v profilu!!!!surprised

Jenomže neveřejný... Nevím jestli tohle posílání nemá nějaké omezení na délku...

To co jsem sem dal není nic co by mohl někdo zneužít..


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2007 15:29:32
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

neveřejný neznamená, že mu nemůžeš poslat mail, dole pod tim máš na to tlačítko...
rozhodně to ale řeště po mailech a né tady....


doba je temná...
Ondráš (Člen)
02.01.2007 15:37:46
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Inkviz:
Když už tě tu teda mám, tak mi k tomu taky řekni svoje... Administrátorebigsmile

Jako ne k tomu, že jsem to jsem napsal, ale co jsem tam napsalsmile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2007 16:03:36
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

nepřihlášený:
Může číst akce

přihlášený:
Může číst, vkládat, editovat (své) a mazat (své) akce a také se na ně přihlašovat či odhlašovat

administrátor (tento stupeň bych raději vynechal):
To samé jako přihlášený, ale může to dělat u všech akcí bez omezení.
určitě nechat, kissmans na mě nechal těžký stopy

Možná bych ještě udělal filtraci akcí přes administrátory, ale nevím jestli to má cenu (vyřešilo by se to přidáním jedné položky do tabulky).
nebude potřeba pokuď bude možno administrovat

Dalo by se zařídit rozesílání hromadných informačních mailů pro všechny přihlášené, tam by pak ale byla nutnost mít v registraci e-mail, a nebo (jdu trochu mimo směr kterým jsem byl pověřen) vytvoření systému interních zpráv (a to jak uživatelských, tak systémových). Ale je to jen návrh… Malá náhrada pro ty co chtějí informaci sdělit jen určité osobě, nebo okruhu osob, avšak je to do jisté míry přebírání funkcí e-mailu, bohužel i se serverovým omezením které máme.
hromadný maily určitě ne, jestli chci vědět co se děje, sleduju stránky, myslim že přidávat k tunám mailů co každýmu denně choděj další je zbytečný...

Pokud teda tam má být i vyhledávání, stavěl bych to na to už od začátku. Je lepší něco předimenzovat a nechat si tam nějaký prostor k manipulaci do budoucna, než se pak s tím pachtit a vymýšlet, jak to udělat, aby to nějak fungovalo. V dnešní době neříkám, že optimalizace databáze není potřeba, ale vzhledem k výkonu, diskovému prostoru databáze a předpokládaným našim nárokům, bych se nebál jednotlivé položky ještě více specifikovat (přidat například položku cena, i když akce podle ceny asi nikdo hledat nebude;-))
specifikovat klidně můžeš, ale aby to pak nevypadalo tak, že většina položek zůstane nevyplněnejch, protože to nikoho nebude bavit vyplňovat, rozhodně bych tam nechal nějakou vatu aby se mohlo něco přidat když to bude potřeba...

Je podle mne trochu blbé, aby akce mohl vkládat kdokoliv, ale číst je mohli jen registrovaní (pochopil bych to opačně)... Rozhodně! Akci může vložit pouze registrovaný člen. Tím opdadne i vyplňování položky autor, která se doplní automaticky. Odstraníme tak i Tebou navrhované generování 8 místného ID pro mazání a úpravu, což je podle mě (neuraž se) blbost. Nevím jak ty, ale já měl problém si zapamatovat PIN ke kartě a to má jen 4 čísla. Když si vezmu, že bych si někam měl psát 8 a ještě pro každou akci jiné... Generování určitého (autorizačního) kódu, který musíš zadat např. při odesílání SMS, či registraci na nějakých stránkách funguje jako ochrana před roboty, kteří by toho mohly zneužívat. Tady je to myslím zbytečné.
??? řek bych, žes to asi blbě pochopil, zadání nahoře je správně, samozřejmě vkládá jen registrovanej...

Jednoznačné je, že se musí využít databáze zaregistrovaných na forum. Pamatovat si více než jedny přístupové údaje pro jedny stránky, je nesmysl. Zbytečně to zvyšuje čolkovitost a napadnutelnost (mířím tím např. na Kellyho, který by jako první řval, proč se musí registrovat 2x smile1). Nemyslím, si že by zrovna tohle měl být problém. Využijeme i sessions, které ono forum generuje a využijeme i funkci, kterou používá pro kontrolu přihlášení a přihlášení samotné. Měli byste si s Inkvizem pomalu utřídit v hlavě, které části budou s omezeným přístupem a které bez. Postupně to zkusím nějak zaonačit.
tady samozřejmě pokud možno jen jednu databázi... veřejný samozřejmě všechno, ale veškerý zápisy kamkoliv jenom pro přihlášený...

Možná už jsem to psal i na stránky... Je trochu problém s tím, že tohle forum je jakási šablona, která je na jednu stranu propracovaná do detailů, ale na druhou stranu je úzce zaměřená (je to prostě jen forum a nikoliv systém navrhovaný pro provoz nějakého fanklubového serveru), takže to tam prostě budeme muset jaksi napasovat. Kdyby se od začátku stavěl celý systém, bylo by to určitě náročnější, ale komplexnější řešení. Můžeme si to dát jako další metu.


doba je temná...
Ondráš (Člen)
02.01.2007 16:22:37
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

Reakce beru v potaz. Díky, za spolupráci.good

Počkám co na to Syky a budu pokračovat.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
inkvizitorr (Administrator)
02.01.2007 16:28:32
Offline

Re: Když mě práci nikdo nedeleguje, musím si o ní říct.

čekat nemusíš, klidně pracuj...


doba je temná...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr