Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Helma Caberg 104 Mirage

Paja_77 (Člen)
05.06.2007 21:28:17
Offline

Helma Caberg 104 Mirage

Zdravím. Máte někdo zkušenost s integrální helmou Caberg 104 Mirage (např.: http://www.bikerscrown.cz/produkt2865.html ) ? Na tomto fóru jsem nic nenašel, řešily se akorát nějaké vyklápěčky Caberg.

Na téhle helmě je mi sympatické to, že má vnitřní sluneční plexi a nosní deflektor. Naopak má trochu obavy z chybějícího bradového deflektoru (ale ten nemám ani u stávající helmy ;-) a je fakt, že tam trochu fučí) a taky z matového provedení, které bude asi náročnější na údržbu - otisky prstů,...

Ale jinak mi sedí dobře a za cenu 5.100 Kč, je myslím slušně vybavená. Ale jak říkám, s touto značkou nemám absolutně žádnou zkušenost. Myslím, ale že oproti mému Airohu Stardome to bude podstatně jiné kafe, co říkáte?

Předem díky za jakékoli rady či zkušenosti. Snad jen doplnění - hodlám do helmy investovat tak 5-6 tisíc Kč.


Better safe than sorry!
osiris (Člen)
05.06.2007 21:30:49
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

...má ji dědek palous


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
PALOUS (Člen)
05.06.2007 21:33:12
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage


Jebat motorky :-)
marcoo (Člen)
05.06.2007 21:49:57
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

mám matový provedení helmy a co se mi osvědčilo na ůdržbu povrchu byla suchá pěna na čištění čalounění v autě.Naneseš otřeš a nikde ani šmouha.

Paja_77 (Člen)
05.06.2007 22:02:42
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

PALOUS psal:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/viewtopic.php?id=2301
víc neřešgood

Díky. Hele teď jsem četl na jednom fóru, že prý tahle helma má i bradový deflektor - tak jak to je? Já jsem si ji zrovna dneska zkoušel v Chlumci, přímo ji vytahovali z krabice, ale byl tam jen nosní deflektor.

Jak do ní fouká? A čím ji čistíš ty - nebo otisky prstů neřešíš, ale on mat není asi jen o otiscích - nejsou na tom vidět nějaké mapy po čištění? Níže se doporučuje pěna na čalounění, ale nevím,... aby za cvíli nezměnila barvu nebo barva neslezla ;-)

Taky se mi moc líbí, ale ještě bych rád zkusil HJC FS-10, protože HJC helmy mi docela taky seděly. Ale je to zase asi o 2 litry dražší záležitost.


Better safe than sorry!
PALOUS (Člen)
05.06.2007 22:54:15
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Paja_77 psal:
PALOUS psal:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/viewtopic.php?id=2301
víc neřešgood

Díky. Hele teď jsem četl na jednom fóru, že prý tahle helma má i bradový deflektor - tak jak to je? Já jsem si ji zrovna dneska zkoušel v Chlumci, přímo ji vytahovali z krabice, ale byl tam jen nosní deflektor.

Jak do ní fouká? A čím ji čistíš ty - nebo otisky prstů neřešíš, ale on mat není asi jen o otiscích - nejsou na tom vidět nějaké mapy po čištění? Níže se doporučuje pěna na čalounění, ale nevím,... aby za cvíli nezměnila barvu nebo barva neslezla ;-)

Taky se mi moc líbí, ale ještě bych rád zkusil HJC FS-10, protože HJC helmy mi docela taky seděly. Ale je to zase asi o 2 litry dražší záležitost.

ji nečistím sem humáčsickmám rád mrtvolybigsmiledeflektor tam je v bedně toho se neboj.jestli do ní fouká ti neřeknu páč proti tý co sem měl před tím nefoukágoodale ji nekupuj bo by nás moh jeden z trauče napadnout že to je masofkabigsmile


Jebat motorky :-)
Petr650 (Nový člen)
06.06.2007 07:57:25
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Je trochu hlučnější, ale jinak super. Mám jí v matném provedení a údržba pouze mokré kapesníky na ruce a mouchy jdou bezva dolu. Deflektor na bradu je bokem v krabici.


"Fast isn't fast enough !"
Pool (Člen)
06.06.2007 09:02:44
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

jezdim ji ok ... slunecni clona je k nezaplaceni goodgood, jediny co se mi zda ,ze ty cudliky na ON/OFF vetrani jsou tam jen abys mel dobrej pocit,ze az bude nejhur muzes to vetrani vypnou ,ale ejhle badjinak sedi dobregood ... priprav si naky pekny hlasity pisnicky co si budes zpivat pri rychlostech nad 160,bo pak uz docela pisti mrska bigsmile,


... My day begins when yours is about to end ... 2nd.PARAMEDIC and RESCUE TEAM Ostrava
Paja_77 (Člen)
06.06.2007 11:38:08
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Díky za reakce, které mě vesměs utvrdily v přesvědčení, že do Caberg 104 půjdu. Obzvláště když říkáte, že bradový deflektor také má. Takže sorry, ale na Trutnovsku asi bude lítat další, akorát ne na Banditovi ale na Fazerovi smile1


Better safe than sorry!
Pool (Člen)
06.06.2007 12:10:52
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

... masovka se siri po trautenbergove kraji sick ... bigsmile vrchnost na vas holoto


... My day begins when yours is about to end ... 2nd.PARAMEDIC and RESCUE TEAM Ostrava
Salam (Člen)
05.08.2007 13:29:52
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Paja_77 psal:

Díky za reakce, které mě vesměs utvrdily v přesvědčení, že do Caberg 104 půjdu. Obzvláště když říkáte, že bradový deflektor také má. Takže sorry, ale na Trutnovsku asi bude lítat další, akorát ne na Banditovi ale na Fazerovi smile1

koupil si ji? jak ses spokojenej? chtel bych tu samou nebo je neco lepsiho za tyhle prachy

ydom (Člen)
05.08.2007 19:29:44
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Pool psal:

jezdim ji ok ... slunecni clona je k nezaplaceni goodgood, jediny co se mi zda ,ze ty cudliky na ON/OFF vetrani jsou tam jen abys mel dobrej pocit,ze az bude nejhur muzes to vetrani vypnou ,ale ejhle badjinak sedi dobregood ... priprav si naky pekny hlasity pisnicky co si budes zpivat pri rychlostech nad 160,bo pak uz docela pisti mrska bigsmile,

tak.tak naprosto souhlasím...o deflektor si říct, je součástí balení,ale kdybych si o něj neřek neměl bych ho..


Když nejezdím,tak tvořím...
spidys (Člen)
05.08.2007 19:52:08
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Kua, dá se někde sehnat ten bradovej deflektor? Mám tu samou helmu Caberg, akorát celou matnou. Kupoval sem jí v Bikersu na Karlovarský a bradovej deflektor tam nebyl badidontknow Dá se dokoupit? Nevíte?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ydom (Člen)
05.08.2007 20:25:45
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

spidys psal:

Kua, dá se někde sehnat ten bradovej deflektor? Mám tu samou helmu Caberg, akorát celou matnou. Kupoval sem jí v Bikersu na Karlovarský a bradovej deflektor tam nebyl badidontknow Dá se dokoupit? Nevíte?

je tam hodně dobrejsmile1,k čemu jim sou,mě by ho tam taky nedalifuck...myslim že zrovna v bikerscrownu se dá za kilko dokoupit...


Když nejezdím,tak tvořím...
spidys (Člen)
05.08.2007 20:41:35
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Možná proto ho tam nedávaj - třeba ho z těch helem vytahujou a pak ho prodávaj jako doplněk fuck
Je to tenhle co má bejt u toho Caberga?
http://www.bikerscrown.cz/produkt2123.html


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
ydom (Člen)
05.08.2007 22:12:31
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

spidys psal:

Možná proto ho tam nedávaj - třeba ho z těch helem vytahujou a pak ho prodávaj jako doplněk fuck
Je to tenhle co má bejt u toho Caberga?
http://www.bikerscrown.cz/produkt2123.html

to není on,tenhle má mladaska na nitru..od caberka je takovej jednodušší.podle mě tam půjde taky..zejtra ho tam zkusím přendat a dám vědět jestli pasuje...


Když nejezdím,tak tvořím...
pedro (Člen)
06.08.2007 00:42:28
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

ja ji mam taky jezdim v ni uz tak rok a neco a celkem v poho akorat ten ovladac na slunecni clonu se mne ulomil tak to ted ovladam prstem a obcas mne to trosku sjizdi napussy a ventilace takz neni nic moc porad tam tahne i kdzy nechces bad ale jinak je v poho kupoval sem ji kdesi za prahou a bradovz nesmzsl tam byl ale nikdy sem ho nepouzil idontknow

taxik (Nový člen)
07.08.2007 19:35:02
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

Ahoj, mam Caberg 104 Solo http://www.bikerscrown.cz/produkt2871.html a jsem s ni velice spokojeny. Nez jsem zjistil ze to v bedne je bradovy deflektor, tak mi do ni docela tahlo, ale po tom co jsem ho tam dal, tak do ni vubec netahne. Akorat se mi zda trochu hlucnejsi. Ale bez te slunecni clony si to uz nedokazu predstavit.

bazik (Člen)
08.08.2007 11:17:32
Offline

Re: Helma Caberg 104 Mirage

helpNemáte někdo info o tom kde v ČR koupit helmu Caberg Justissimo GT 2007? Jediné co jsem našel u nás prodávat je ten starší model. Co jsem četl tak si pro ni někdo jel do raichu, ale já to mám z Ostravy kapánek z ruky.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr