Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Motor :-(

Gumish (Člen)
05.06.2007 21:38:40
Offline

Motor :-(

Nemate nekdo poneti, co s tim muze byt??
Mel jsem motorku ted asi 14dni v servise. Prijel jsem tam s tim ze se me coudi z vyfuku a ze dost vybruje motor. Tak me ji rozdelali a zjistili ze je totalne zakarbonovanej motor. Prumery vyfukovych kanalu byly asi polovicni. Pistni krouzky prej byly i v cajku,takze je nemenily.Prej to tahlo volej ze spoda. Takze motor dukladne vycistili, ventili zalapovali a ventily a karbce seridili. Potlaky pry jsou v cajku, je tam pry asi jen atmosfera rozdil, coz je u starsi motyky (r.v.97) normalni. K tomu jsem nechal vymenit motorovej olej a rozvodak.Oprava asi za sest litru.
Kdyz jsem s ni vyjel predevcirem ze servisu tak to bylo jak s jinym strojem. Motor sel krasne klidne, takze zadny vibrace, zadnej nepravidelnej chod. Dnes jsem s tim najel asi 50km a je to ve velky pussy pussy Motor se zase zacal chvet a kdyz ho pomalu vytacim na neutralu, tak je slyset jak divne jde. Kouknul jsem teda na svicky a ty pekne cerne spinejbad Pokud motor vytocim tak na tech 8 - 9 , tak z nej obcas vyjde tmavej kour. Asi to shodim ze skaly!!!fuck


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Kelly01 (Člen)
05.06.2007 22:03:53
Offline

Re: Motor :-(

Problém servisu..idontknow


God Save The Queen!
Pšán (Člen)
05.06.2007 22:06:15
Offline

Re: Motor :-(

..zjevně neodstraněná závada..idontknow


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Kelly01 (Člen)
05.06.2007 22:08:14
Offline

Re: Motor :-(

6 litrů nestačí ani na materiál(rozvoďák,těsnění hlavy,olej,filtr,svíčky)surprised


God Save The Queen!
Gumish (Člen)
06.06.2007 08:46:42
Offline

Re: Motor :-(

Kelly01 psal:

6 litrů nestačí ani na materiál(rozvoďák,těsnění hlavy,olej,filtr,svíčky)surprised

Tak svicky nemenil. O tech jen rikal,ze je ocistil a rozbehal. Jinak tesneni hlavy asi nedaval novy, ale tim by to snad nemuselo byt. Muze to byt tema svickama, ze spatne pali?? Kdyz jsem je ale vyndaval tak nebyli navlhly od benzinu, ale spis spinily sazema...no dnes tam jedu znovu taxem zvedavej. Snad mu to muzu i reklamovat,ne?sick


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Honzik1 (Člen)
06.06.2007 17:11:28
Offline

Re: Motor :-(

Když píšeš že jde kouř z výfuku a  svíčky od sazí tak by to mělo žrát olej, ne? idontknow No a pak jsou jen dvě možnosti...spodem přes kroužky nebo horem přes ventili. No ventili ti dělali, tak pak jen ty kroužky....ale to nesedí ty podtlaky.idontknow Ty voe tak to je divnýidontknow 
Taky si psal, že to nejdřív jelo good a pak zasebad takže bych to viděl na ty ventili, ale že se to zkurvý za 50 km surprised


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
osiris (Člen)
06.06.2007 17:19:44
Offline

Re: Motor :-(

Honzik1 psal:

Když píšeš že jde kouř z výfuku a  svíčky od sazí tak by to mělo žrát olej, ne? idontknow No a pak jsou jen dvě možnosti...spodem přes kroužky nebo horem přes ventili. No ventili ti dělali, tak pak jen ty kroužky....ale to nesedí ty podtlaky.idontknow Ty voe tak to je divnýidontknow 
Taky si psal, že to nejdřív jelo good a pak zasebad takže bych to viděl na ty ventili, ale že se to zkurvý za 50 km surprised

...jestli mu dělali ventily, tak bych tipoval, že myslí vůli, což nemá nic společnýho s netěsností sedel, nebo s těsněním na vodítkách, dál podtlaky nemaj nic společnýho s netěsnícíma kroužkama na pístech, tam by to mělo spojitost kdyby psal o měření tlaků ve válcích


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
06.06.2007 17:27:29
Offline

Re: Motor :-(

osiris psal:
Honzik1 psal:

Když píšeš že jde kouř z výfuku a  svíčky od sazí tak by to mělo žrát olej, ne? idontknow No a pak jsou jen dvě možnosti...spodem přes kroužky nebo horem přes ventili. No ventili ti dělali, tak pak jen ty kroužky....ale to nesedí ty podtlaky.idontknow Ty voe tak to je divnýidontknow 
Taky si psal, že to nejdřív jelo good a pak zasebad takže bych to viděl na ty ventili, ale že se to zkurvý za 50 km surprised

...jestli mu dělali ventily, tak bych tipoval, že myslí vůli, což nemá nic společnýho s netěsností sedel, nebo s těsněním na vodítkách, dál podtlaky nemaj nic společnýho s netěsnícíma kroužkama na pístech, tam by to mělo spojitost kdyby psal o měření tlaků ve válcích

...tak jo, už jsem si přečet, že píše, že mu zabrousili ventili, což řeší mou první připonínku (i těsnění na vodítkách tím pádem pravděpodobně měnili)
...k druhý připomínce už vím, že gumish píše o podtlacích, ale myslí tlaky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Honzik1 (Člen)
06.06.2007 18:01:15
Offline

Re: Motor :-(

tak tak...ale díky, napsal jsem to jak trouba.sick
Asi bych to směřoval na ty ventili, ale netuším co by to mohlo dělatidontknow


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
osiris (Člen)
06.06.2007 18:12:52
Offline

Re: Motor :-(

...nene, já jsem vůl, protože kdybych si přečetl gumishův první příspěvek, tak tam o těch ventilech píše a já tady ze sebe nemusel dělat debila smile1, jen ty "tlaky" a "podtlaky" tam má zaměněný smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Loser (Administrator)
06.06.2007 18:13:38
Offline

Re: Motor :-(

vogo, jestli ti z toho jdou saze, tak to nevoz do servisu, ale ke kominikovigoodgood

kua, ja jsem opravar jak cypgoodbigsmilebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
osiris (Člen)
06.06.2007 18:16:24
Offline

Re: Motor :-(

...hlavně inženýrský sítě a střechy ti dou goodbigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Gumish (Člen)
12.06.2007 07:35:39
Offline

Re: Motor :-(

Eeeee, to asi hodim do rokle. A nemohlo by to být třeba bohatostí směsi, či neseřízenejma karborátorama přesně?? Jel jsem teď z dlouhého mírného kopce za autobusem a brzdil jsem motorem. A normálně do něj začalo stříletsick Ten sametově černej povlak na svíčkách by mohl být i od bohatý směsi,ne? Pak jsem dnes stál na přejezdu a nechal volnoběh a normálně mě to chcíplo po chvilce. Jinak tam mám pro informaci taky laďák, tak doufám,že k tomu ten servisák přihlédnul při štelování karbců. Jinak jsem dnes taky přišel na to kolik mě to od opravy žere. Vyšlo mě to na nějakých 8 litrů/100km a to to netočím od té opravy nad 6000ot/min, takže si myslím, že by to tak žrát nemuselo.


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Filous (Člen)
12.06.2007 08:42:55
Offline

Re: Motor :-(

Gumish psal:

Eeeee, to asi hodim do rokle. A nemohlo by to být třeba bohatostí směsi, či neseřízenejma karborátorama přesně?? Jel jsem teď z dlouhého mírného kopce za autobusem a brzdil jsem motorem. A normálně do něj začalo stříletsick Ten sametově černej povlak na svíčkách by mohl být i od bohatý směsi,ne? Pak jsem dnes stál na přejezdu a nechal volnoběh a normálně mě to chcíplo po chvilce. Jinak tam mám pro informaci taky laďák, tak doufám,že k tomu ten servisák přihlédnul při štelování karbců. Jinak jsem dnes taky přišel na to kolik mě to od opravy žere. Vyšlo mě to na nějakých 8 litrů/100km a to to netočím od té opravy nad 6000ot/min, takže si myslím, že by to tak žrát nemuselo.

...jestli se nepletu, tag sem ti to řikal uš na SD, že esi to kouří černě, svíce máš samý saze, střílí to do laufu, tag je prostě problém f karburaci...vyčistit, seřídit a musí to chodit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Gumish (Člen)
12.06.2007 09:26:40
Offline

Re: Motor :-(

FILOUS: Jo to se nepleteš.Říkal jsi mě to. Taky jsem to dal do servisu a tam mě řekli, že to tahlo olej od spoda. Takže jsem jim to dal celý seštelovat a ... je to stále na piču a servisák mě to tvrdí, že to je v cajku. No nic, dohodl jsem se s jiným, kterýho mě doporučujou kámosši a uvidíme, co s těma karbcema udělá. Bohužel se na to vrhne až příští středu, takže pěkný utíkají a utíkají. Takže až napadne sníh, tak to poběží jak hodinky bigsmile


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Filous (Člen)
12.06.2007 09:36:48
Offline

Re: Motor :-(

...no já nevim, ale sem přesvječenej, že dyby to bylo tym, že ten motor pálí volej, tag by ho to muselo brát ve strašnym mnošství aby to zasíralo svíce a motor šel nepravidelně a taky by ti hrozně rychle volej ubejval, kouřilo by to bíle a vejfukový plyny by smrděli po spálenym voleji...vem si, že pár kluků s B12 r.v.01 maj problémy s ovalitou válců a vysokou spotřebou voleje, ale žádnej z nich nemá tebou popisovanej trabl, prostě mašina funguje normálně, jen ubejvá volej a při naložení pot kotel to bíle zahulí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Datel (Člen)
12.06.2007 14:22:57
Offline

Re: Motor :-(

Filous psal:

...no já nevim, ale sem přesvječenej, že dyby to bylo tym, že ten motor pálí volej, tag by ho to muselo brát ve strašnym mnošství aby to zasíralo svíce a motor šel nepravidelně a taky by ti hrozně rychle volej ubejval, kouřilo by to bíle a vejfukový plyny by smrděli po spálenym voleji...vem si, že pár kluků s B12 r.v.01 maj problémy s ovalitou válců a vysokou spotřebou voleje, ale žádnej z nich nemá tebou popisovanej trabl, prostě mašina funguje normálně, jen ubejvá volej a při naložení pot kotel to bíle zahulí...

No mě to taky střílelo do laufu jen si vzpomeň na fotky, ale je fakt, že já to vůbec nenakoplbigsmile

...a nechci ho strašitsurprised

Kim (Člen)
12.06.2007 17:21:31
Offline

Re: Motor :-(

Gumish psal:

Nemate nekdo poneti, co s tim muze byt??
Mel jsem motorku ted asi 14dni v servise. Prijel jsem tam s tim ze se me coudi z vyfuku a ze dost vybruje motor. Tak me ji rozdelali a zjistili ze je totalne zakarbonovanej motor. Prumery vyfukovych kanalu byly asi polovicni. Pistni krouzky prej byly i v cajku,takze je nemenily.Prej to tahlo volej ze spoda. Takze motor dukladne vycistili, ventili zalapovali a ventily a karbce seridili. Potlaky pry jsou v cajku, je tam pry asi jen atmosfera rozdil, coz je u starsi motyky (r.v.97) normalni. K tomu jsem nechal vymenit motorovej olej a rozvodak.Oprava asi za sest litru.
Kdyz jsem s ni vyjel predevcirem ze servisu tak to bylo jak s jinym strojem. Motor sel krasne klidne, takze zadny vibrace, zadnej nepravidelnej chod. Dnes jsem s tim najel asi 50km a je to ve velky pussy pussy Motor se zase zacal chvet a kdyz ho pomalu vytacim na neutralu, tak je slyset jak divne jde. Kouknul jsem teda na svicky a ty pekne cerne spinejbad Pokud motor vytocim tak na tech 8 - 9 , tak z nej obcas vyjde tmavej kour. Asi to shodim ze skaly!!!fuck

Gumish:vloni měl teměř stejnej problem HonzaB4,nechci tě strašit,ale ten jeho motor byl KObad.Je divnej ten tmavej kouř.Studený to chytá dobře?Zkus to projet a až bude motor pěkně ohřatej ať ti nekdo podrží u laufu papír a na volnoběh ho vytoč(omezovačsmile1.Jestli se tam objeví olej tak je to jasnýsmile2


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Spidermila (Člen)
13.06.2007 10:44:58
Offline

Re: Motor :-(

To samé dělala kámošovi sekačka, než jsme přišli na to, že jezdí celou dobu se sytičem. bigsmile
Tak hádám, že to bude směsí.

Gumish (Člen)
13.06.2007 19:20:13
Offline

Re: Motor :-(

Kim psal:

Gumish:vloni měl teměř stejnej problem HonzaB4,nechci tě strašit,ale ten jeho motor byl KObad.Je divnej ten tmavej kouř.Studený to chytá dobře?Zkus to projet a až bude motor pěkně ohřatej ať ti nekdo podrží u laufu papír a na volnoběh ho vytoč(omezovačsmile1.Jestli se tam objeví olej tak je to jasnýsmile2

No to ani nestras! Servisak (ten co tak zvlastne seridil ty karbce) me teda rikal,ze ten motor ma neco nalitano (takovejch 50 000),ze to je na nem znat, ale ze kdyz se bude jezdit rozumne ze to jeste dobu chodit bude.

No nic....nechce nekdo koupit super bandita...ve 100% stavugoodbigsmile smile1


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr