Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » záruka a výměna oleje.

luboš 650 (Člen)
12.06.2007 21:47:18
Offline

záruka a výměna oleje.

zdravím měl bych na vás dotaz, mám bandita v záruce ale chystáme se jet příští týden do alp a jelikož mi zrovna vychází servisní interval podle stavu tachometru to vyjde zrovna někde v alpách teď mám nalítáno kolem 5000.  a při 6000 mám doporučenou prohlídku v servise  vychází to i na výměnu oleje.  poruším nějak záruku když si olej vyměním sám a na garančku přijedu o něco později? díky všem za případné info.

bobule (Člen)
12.06.2007 21:50:36
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

jak kde ale někde sou pěkný buzeranti a jak zjistěj že sis tam dělal něco sám tak ti rádi zrušej záruku, bejt tebou tak tam sjedu a ten volej si tam nechám vyměnit než vyrazíš


to jebu
osiris (Člen)
12.06.2007 22:19:14
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

...zajeď tam teď, vadit jim to nebude, maximálně ti zkrátěj příští interval na 11 místo 12 tisíc


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luboš 650 (Člen)
12.06.2007 22:33:27
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

podle manuálu právě jde jen o tu výměnu oleje a pouhé překontrolování pliv vedení svíček brzd. z mého pohledu  bandit pracuje jak má.   má někdo  zkušenost na kolik taková garančka přijde? před alpama není zrovna financí nazbyt a jelikož jako vyučenej automechanik se domnívám že vyměnit olej bych měl zvládnout jde mi jen o to nepřijít o tu záruku  protože co kdyby že jo.  díky za názory

Antihero (Člen)
12.06.2007 22:38:01
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

...co takle tam zavolat a voptat se?idontknow


There's a pie in the sky when you die.
luboš 650 (Člen)
12.06.2007 22:40:50
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

no to zavolání mě samozřejmě napadlo smile1 jen sem chtěl vědět jestli je tu garančku nutné dodržet na Km přesně. a teď v 11 večer k nim volat nebudu smile1

osiris (Člen)
12.06.2007 22:41:00
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

...myslím, že nejde o to, jestli si to umíš vyměnit sám, ale o razítko v servisce, rozumíme si? smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luboš 650 (Člen)
12.06.2007 22:43:59
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

no rozumíme samozřejmě.  takže servis. no snad to stihnu a jelikož není v okruhu  100km suzuki tak snad se to dělá na počkání smile1. díky za rady  zatím ahoj

osiris (Člen)
12.06.2007 22:44:26
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

...a k dalšímu, na přesnejch km nezáleží, ale pokud možno před, než po, a už se neptej, už jsme ti všechno napsali dvakrát smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
12.06.2007 22:47:07
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

...zavolej tam a domluv si termín, myslím že ti vyjdou vstříct - nikde nemaj rádi, když někdo přijede na intervalovej servis a ke všemu bez poruchy neohlášenej smile1 dyť to znáš, když seš mechoš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Palino (Člen)
12.06.2007 23:04:00
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Mít motku v záruce,  1000km před servisním intervalem a před cestou do Alp, tak se ani neptám a jedu tam. Nebo snad budeš nervozně sledovat tachometr, jestli náhodou nepřetáhneš kilometry (a když jo, tak povalíš domů o dva dny dříve?idontknow) a mít obavu, aby jsi to v kopcích nezadřel nebo jinak nepojebal?
Upaluj do servisu!bigsmile


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
luboš 650 (Člen)
13.06.2007 05:02:30
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

no  neživím se jako mechoš smile1 takže nevím jak to chodí právě se ptám zasvěcených. dělámj  svářeče tak kdyby bylo někdy potřeba tak jsem k službám smile1 jinak předchozímu majiteli  v servise tam dali olej bel ray EXS z dokladu o výměně oleje se nedá víc vyčíst žádné údaje SAE tam nenapsali tak nevím co přesně tam tehdy dali  jde asi o plnou syntetiku ale  tady v jiných forechse dočítám že raději polosynt. moto jezdí na ten EXS celkem dobře  bude vadit něčemu že  ho tam dám znovu? že by sem měl problém s klouzáním spojky sem nepostřeh našel jsem odkaz na stránku  s tím olejem teda alespoň myslím podle ceny to odpovídá je teda krapet dražší tak bych tam dal raději  motul nebo castrol ale někdo tam dává stejný olej co tam byl dřív tak nevím. máte někdo zkušenost?  zde je odkaz tak snad se to povede vložit: http://www.eshop.motoservis-travnicek.c … th=102_105

díky za rady

Marián (Člen)
13.06.2007 08:37:04
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

ja myslim ze bezne nektery dovolujou prejet 1000 km,me to taky skousli,ale predem sem se jich radsi zeptal,tak to taky tak udelejgood


...sam mezi jebkarema...
Kelly01 (Člen)
13.06.2007 08:39:46
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

tisíc sem,tisíc tam,tak odpojíš snímač a do servisu budeš mít předepsaný km..

Jak prostésurprised


God Save The Queen!
DrIVER (Člen)
13.06.2007 23:27:15
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

luboš 650 psal:

podle manuálu právě jde jen o tu výměnu oleje a pouhé překontrolování pliv vedení svíček brzd. z mého pohledu  bandit pracuje jak má.   má někdo  zkušenost na kolik taková garančka přijde? před alpama není zrovna financí nazbyt a jelikož jako vyučenej automechanik se domnívám že vyměnit olej bych měl zvládnout jde mi jen o to nepřijít o tu záruku  protože co kdyby že jo.  díky za názory

Loni napodzim v Humotu v Brně kolem 5ti litrů. bad
Největší položka byla práce - 8hod.surprised
Zítra jedu zkusit Triskel v Břeclavi po 12 000. Uvidíme, jestli to bude to samé.

Jinak bacha je sezona a většinou to chce se objednat tak 14 dní dopředu. Ale zkus se domluvit.
Ahoj

DrIVER (Člen)
13.06.2007 23:33:35
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

DrIVER psal:

Loni napodzim v Humotu v Brně kolem 5ti litrů. bad
Největší položka byla práce - 8hod.surprised
Zítra jedu zkusit Triskel v Břeclavi po 12 000. Uvidíme, jestli to bude to samé.
Jinak bacha je sezona a většinou to chce se objednat tak 14 dní dopředu. Ale zkus se domluvit.
Ahoj

PS: Myslím, že v tom byli ještě navíc karbce.

luboš 650 (Člen)
14.06.2007 04:48:13
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

jj zavolám a uvidím. snad to půjde  jedná se jen o tu výměnu oleje tak snad to by nemuselo být tak časově náročné. máte někdo zkušenost  se servisem moto pavelka, Dvůr králové? od tamtud pochází moje máša a při koupi jsem dostal  i jakýsi servisní šek že po dobu záruky by měla být prý práce zdarma tak by se toho dalo využít.  jak píše driver tak je to asi pálka za ty prohlídky.

Koldan (Člen)
14.06.2007 07:20:58
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

luboš 650 psal:

jj zavolám a uvidím. snad to půjde  jedná se jen o tu výměnu oleje tak snad to by nemuselo být tak časově náročné. máte někdo zkušenost  se servisem moto pavelka, Dvůr králové? od tamtud pochází moje máša a při koupi jsem dostal  i jakýsi servisní šek že po dobu záruky by měla být prý práce zdarma tak by se toho dalo využít.  jak píše driver tak je to asi pálka za ty prohlídky.

to abys to zavez Pavelkovi rovnů za katrbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Marián (Člen)
14.06.2007 07:31:35
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

jezdim do dvora k pavelkovi,zajed k nemu jestli to nemas moc daleko, na 6 tisicich te to vyjde na 1500-1700 korun,pocita jen material,praci ne.domluv se s nim mailem.za katr uz k nemu nemusis,maka uz normalne,tam kde mel kdysi servis a pristup maj velice dobrej,nikdy sem si nemoh stezovat.nedavno sem tam byl na kontrole na 12 tisicich,je to asi mesicgood


...sam mezi jebkarema...
tomB12 (Člen)
14.06.2007 07:37:11
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Tak tak, Pavelka se k nejakemu servisu zdarma uz nema, udelal jsem tam jenom prvni garancku a fajrunt smile2 ale byl tam aspon sikovny mechanik, ktery uz asi nejednu motorku spravoval narozdil od mechaniku v Autotony Šenov, drobet me zaskocili a proto se ptam. Kde servisovat na severni morave??? Seru uz na razitka do servisky, ale chci nekoho kdo mi to nedokurvi help help

Marián (Člen)
14.06.2007 10:18:49
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

tomB12 psal:

Tak tak, Pavelka se k nejakemu servisu zdarma uz nema, udelal jsem tam jenom prvni garancku a fajrunt smile2 ale byl tam aspon sikovny mechanik, ktery uz asi nejednu motorku spravoval narozdil od mechaniku v Autotony Šenov, drobet me zaskocili a proto se ptam. Kde servisovat na severni morave??? Seru uz na razitka do servisky, ale chci nekoho kdo mi to nedokurvi help help

pozor zdarma je jen prace a vzdycky byla...material si platis sam,tos to asi nejak spatne pochopilidontknow
jinak k ty praci zdarma se jako ma,to musim potvrdit,dokonce mi za material uctoval min nez vlonigood


...sam mezi jebkarema...
miaaow (Člen)
14.06.2007 11:05:31
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

...s tema 5000 nebo 6000 km... se jdi dvakrat projet a mas to, ne? V cem je problem idontknow
smile1


Zkusit se má všechno!
tomB12 (Člen)
14.06.2007 12:05:18
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

To Marián:
Jsem mu volal i psal a nikdo se mi od nich uz neozval, takže jsem měl za to, že to komplet zabalili, samozrejme ze zdarma byla jenom prace otom zadna. Jestli jeste fungujou muzes na ne hodit kontakt? Potrebuju udelat servis po 12000 a tam uz je te prace vic, tak by se mi to mozna vyplatilo tam zajet.

Marián (Člen)
14.06.2007 20:14:01
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

normalne napis na info@motopavelka.cz. na tenhle meil mi bez problemu reaguje, byl sem tam 10.kvetna na 12 tisicich,nebo mu brkni na 603 992 929, to je primo na pavelku,pac na ten mobil na servis asi reagujou jen kdyz tam sou,to sem ani nezkousel.
servis me prisel asi na 2500 tacu-volej filtr,svicky,ventily se prej delaj vetsinou na 18 nebo 24 tisicich,pokud s tim nelitas jak hovado a nemas je uz ted rozhozeny,to ti ale voni reknousmile1
na mail pise a odpovida vetsinou az pozde vecer,ale nikdy se mi nestalo ze by mi neodpovedel.tak dej pak vedet jax dopad,nebo mu muzu pak napsat ja kdyby ti neodpovidaj,me uz tam znaj moc dobrebigsmile.prej s tim nak moc jezdim...vod toho to ale je ne?


...sam mezi jebkarema...
DrIVER (Člen)
14.06.2007 20:38:04
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Dneska v Triskelu v Břeclavi autorizovaný servis po 12 tis.

Olej 4l                 1200,-
olej filtr                 345,-
svíčky                  1320,-
vzduch filtr             705,-
práce 4x300,-       1200,- (ventily, karbce, další pi´ovinky)

Sumasumárum    4770,-

Přístup super. Subjektivně spokojenost.

Marián (Člen)
14.06.2007 20:59:21
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

se mi to zda nejak moc,kdyz ja platil 2500,-idontknow
teda nemenil se vzduchac,kterej je predepsanej na 18000.


...sam mezi jebkarema...
DrIVER (Člen)
14.06.2007 21:25:43
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Marián psal:

se mi to zda nejak moc,kdyz ja platil 2500,-idontknow
teda nemenil se vzduchac,kterej je predepsanej na 18000.

Fakt nevím, těžko se to porovnává, ale když odečtu matroš, tak si zaplatil za práci něco přes 800. Já 1200 vč. ventilů a karbců. Zdá se mi to celkem adekvátní. Ten vzducháč už byl dost špinavej, tak sem ho radši nechal vyměnit. Rozhodně si myslím, že v Brně bych dal víc. A mechoš se mi zdál, že k tomu přistupoval pečlivě. Jak říkám, subjektivně spokojenost. Rozdíl ve stovkách neřešim. Nad tisícovkama už se zamýšlímsmile1

DrIVER (Člen)
15.06.2007 08:07:41
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Sorry nějak blbě jsem počítal. Asi už jsem usínal.smile1
Vypadá to, žes to měl jen za matroš, bez práce. No kdo umí, umí smile1
Ahoj

Filous (Člen)
15.06.2007 08:11:25
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Marián psal:

normalne napis na info@motopavelka.cz. na tenhle meil mi bez problemu reaguje, byl sem tam 10.kvetna na 12 tisicich,nebo mu brkni na 603 992 929, to je primo na pavelku,pac na ten mobil na servis asi reagujou jen kdyz tam sou,to sem ani nezkousel.
servis me prisel asi na 2500 tacu-volej filtr,svicky,ventily se prej delaj vetsinou na 18 nebo 24 tisicich,pokud s tim nelitas jak hovado a nemas je uz ted rozhozeny,to ti ale voni reknousmile1
na mail pise a odpovida vetsinou az pozde vecer,ale nikdy se mi nestalo ze by mi neodpovedel.tak dej pak vedet jax dopad,nebo mu muzu pak napsat ja kdyby ti neodpovidaj,me uz tam znaj moc dobrebigsmile.prej s tim nak moc jezdim...vod toho to ale je ne?

...ventily se dělaj po 12...samo do 18ti vydržej, i dýl vydržej, ale třeba já si fčera ďál garančku a zodpovědně ti řikam, že byli potřeba udělat surprised ...za dvaapůl litru ti vyměnili volej a svíčky, ani nesundali nádrš a vykopli ti to na dvorek...a po skušenosti, kerou sme měli s Inkvizem u Pavelky ve Dvoře řikam, že je to zmrd fšech zmrdů futrál...a to jeho podvodný ekstempóre, díky kerýmu byl v lochu a přišel vo zastoupení to jen potvrzuje...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
15.06.2007 08:13:02
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

DrIVER psal:

Dneska v Triskelu v Břeclavi autorizovaný servis po 12 tis.

Olej 4l                 1200,-
olej filtr                 345,-
svíčky                  1320,-
vzduch filtr             705,-
práce 4x300,-       1200,- (ventily, karbce, další pi´ovinky)

Sumasumárum    4770,-

Přístup super. Subjektivně spokojenost.

...reálná cena votpovídající oficijelnímu zastoupení a použití origo dílů, esi seš spokojenej s přístupem a kvalitou práce, nejni co řešitgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
15.06.2007 08:15:20
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

A cena za práci pokud dělali ventily a karbce podprůměrná..


God Save The Queen!
Marián (Člen)
15.06.2007 08:55:49
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Filous psal:
Marián psal:

normalne napis na info@motopavelka.cz. na tenhle meil mi bez problemu reaguje, byl sem tam 10.kvetna na 12 tisicich,nebo mu brkni na 603 992 929, to je primo na pavelku,pac na ten mobil na servis asi reagujou jen kdyz tam sou,to sem ani nezkousel.
servis me prisel asi na 2500 tacu-volej filtr,svicky,ventily se prej delaj vetsinou na 18 nebo 24 tisicich,pokud s tim nelitas jak hovado a nemas je uz ted rozhozeny,to ti ale voni reknousmile1
na mail pise a odpovida vetsinou az pozde vecer,ale nikdy se mi nestalo ze by mi neodpovedel.tak dej pak vedet jax dopad,nebo mu muzu pak napsat ja kdyby ti neodpovidaj,me uz tam znaj moc dobrebigsmile.prej s tim nak moc jezdim...vod toho to ale je ne?

...ventily se dělaj po 12...samo do 18ti vydržej, i dýl vydržej, ale třeba já si fčera ďál garančku a zodpovědně ti řikam, že byli potřeba udělat surprised ...za dvaapůl litru ti vyměnili volej a svíčky, ani nesundali nádrš a vykopli ti to na dvorek...a po skušenosti, kerou sme měli s Inkvizem u Pavelky ve Dvoře řikam, že je to zmrd fšech zmrdů futrál...a to jeho podvodný ekstempóre, díky kerýmu byl v lochu a přišel vo zastoupení to jen potvrzuje...

je mi jedno jestli sundali nadrz a zkontrolovali ventily nebo jestli maj svoje zkusenosti za ty leta kolik to vydrzi.posere se to a du mu po krku,ze se z toho zblazni...
druha vec je o tom,ze nebudu nikoho soudit za to jestli neco udelal ci ne,kdyz nebyl odsouzenej.pokud dela svou praci tak jak ja vyzaduju je mi to jedno.furt se tady nadava na cikany,pro me delaj dva a nemuzu si na ne stezovat a taky je nesoudim podle barvy,pac jeden je fakt jako botasmile1navic naseres nakou zenckou a ta rekne zes ji znasilnil a pudes do vazby taky,aniz bys neco udelal,co myslis?
co se tyce inkvizova extempore s pretocenym tachometrem,ruka na srdce jsou tady vsichni takovy poctivci,ktery by to nikdy neudelali,kdyz se tady onehda resilo,ze nekdo koupil motku a obratem ji prodal pac zjistil ze byla na sracky bourana a kupujicimu to nerek...navic by mi to uz bylo jedno jestli to pretocil ci ne,to bych rek ze je 90 procent motek na tipmotu,horsi by to bylo pokud by byla bourana to uz by me to asi zajimalo...
no tak sem se vykecal,nechci se tady zastavat pavelky ale znam ho osobne,nikdy sem s nim nemel problem a vzdy mi tam vysli max vstric...takze nevim,at si udela kazdej svuj nazorgood


...sam mezi jebkarema...
Filous (Člen)
15.06.2007 08:59:53
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

Mariján:
...jo...každej má právo na svuj názor...já mam jinej neš ty, ty seš spokojenej, já tam na servis nejezdim, de vo hovno smile1


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Marián (Člen)
15.06.2007 09:01:55
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

smile1good
presne tak si to predstavuju ze to ma tady fungovat,vyjadrit svuj nazor s tim ze te za to tady nikdo nezjebe aniz by na cloveku zustala nit sucha...smile1


...sam mezi jebkarema...
Koldan (Člen)
17.06.2007 16:10:16
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

ste voba kuřbuřti,páč máte špatný názorybigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Marián (Člen)
17.06.2007 17:40:42
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

jak se kourej burty...?surprised
...ja myslel ze se pecou...bigsmile


...sam mezi jebkarema...
Palino (Člen)
17.06.2007 21:07:40
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

DrIVER
Měl jsem ji taky nedávno v Triskelu. Cenově mně to vycházelo jako tobě, maximální ochota, spokojenost.good


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
Bandit650 (Člen)
17.06.2007 23:05:24
Offline

Re: záruka a výměna oleje.

luboš 650 psal:

jj zavolám a uvidím. snad to půjde  jedná se jen o tu výměnu oleje tak snad to by nemuselo být tak časově náročné. máte někdo zkušenost  se servisem moto pavelka, Dvůr králové? od tamtud pochází moje máša a při koupi jsem dostal  i jakýsi servisní šek že po dobu záruky by měla být prý práce zdarma tak by se toho dalo využít.  jak píše driver tak je to asi pálka za ty prohlídky.

Když jsem si pořádně přečetl záruční podmínky tak jsem se na suzuki servis vykašlal.Byl jsem jen na první a když mi vrátili banďoura s omakanou nádrží a mastnýma řidítkama tak jsem byl dost podrážděný.(Suzuki Háje-Praha) Olej si vyměň sám,svíčky taky zvládneš stejně jako vzduchový filtr a tak na servis je jen štelování karbců a ventilů a to se nedělá každý rok.Radší ty prachy co bych tam nechal projedu!good


Na brzdy do zatáčky, pod plynem ven....

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr