Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » karburátor,jehly atd....PORAĎTE

ZuzaCBR (Nový člen)
27.06.2007 07:02:53
Offline

karburátor,jehly atd....PORAĎTE

čau, koupila jsem Bandita 600 r.v.95 a šíleně mi to čoudí a žerebad.Poraďte mi jaká má být výška hladiny nebo plováku v karburátoru a jak se to měří.A ještě jaký typ jehel se tam dává. Popřípadě kdyby měl někdo na prodej karbec, jehly i membránu.Díkysmile1

Lihy (Člen)
27.06.2007 08:08:38
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

a vzduchovej filtr máš čistej a v pořádku?

Jinak v sekci download - manuály si sosni manuál (53MB) a tam máš všechny možný hodnoty,  parametry a návody jak na to....

Gumish (Člen)
27.06.2007 08:09:49
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

No hele...tak tenhle problem mam taky. Coudilo me to z vyfuku (cerny dym)a dost to zralo..pri lechtani okolo 5000 tak 8l/100km. Tak jsem to dal do servisu a tam me rekli,ze me to trochu zere olej(proto ten kour)a ze toho zacina mit ten motor dost(ma nalitano 50 000km).Stejne se me to nezdalo a tak jsem to dal jeste jednomu chlapkovi.Ted cekam na verdikt.Ve ctvrtek si mu mam zavolat.Ten rikal,ze by to spis melo byt karboratorama,ci treba ladakem a diky nemu spatne nastavenym karbcum.Tak ted s nadeji cekam na ctvrtek.Ti napisu jaxem dopadl


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
ZuzaCBR (Nový člen)
27.06.2007 08:56:21
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

jo ten manuál jsem si stáhla, akorát se v něm vůbec nevyznám je to skoro na 300 stránkách a angličtina není moje silná stránkasmile2

ZuzaCBR (Nový člen)
27.06.2007 08:57:04
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

To Gumish-jo to budu ráda až se něco dozvíš, tak mi to sem napiš.Díkessmile1

Ladis (Člen)
27.06.2007 16:29:11
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

cus hladina je 17mm +-1   bohatosti 1   7/8  otacky  ted jsem dal na b 6 to same  nakonec to dopadlo na jine karbce ty puvodni  jsou vrtanybad

martingsx (Člen)
27.06.2007 16:29:50
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Že má motor po 50 dostidontknow Dost divný.
- Při těhle poruchách to chce změřit komprese na válcích, ale na teplým motoru jak se má, šmejdi v servisech to rádi flákaj bo nepoznáš jak měřil a zda vůbec měřil. Dokonce se dá poznat orientačně zjistit zda to jsou v riti kroužky nebo ventily-nalitím oleje nad píst.
- zkontrolovat svíce (barva, vzdálenost elektrod..)Dá se podle barvy poznat jak pálí. Správně je hnědá svíčka bez nánosů
- zkontrolovat vzduchovej filtr, nejlépe zkusit jinej i špinavej
- Pak jít do karburace. Tj.
kontrola zda někde nepřisává luft (na gumových mezikusech)
profouknout hlavní trysku
zkontrolovat membrány a polohu jehel a volnost pružin
plovákovou komoru - výšku v které zavítá plovákový ventil
synchronizace by na tohle neměla mít vliv

Taky si čuchni, zda černej dým smrdí po nespáleným benzínu

Blbý je, že se v těch motkách hlavně v karburátoru každej amatér vrtá a pak to má takovýhle následky. Chce to zkontrolovat, zda díly, jako Trysky jehly jsou seriové. Výška hladiny uzavření ventilu plovákové kontroly se kontroluje doma dost blběbad aledeto.

Ladis (Člen)
27.06.2007 16:41:22
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

kdyz bere olej tak kouri bile  ne cerne  pokud mas zajwem o nejake veci do karbcu tak tam klukoj hromada veci zbylo nove jehly  cele karbce ale ty jsou na pussy  tak na dily

maňas (Člen)
27.06.2007 17:55:20
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

koukám,že každýho jinýho by ste ignorovali nemáli v profilu ani ň , ale jen zjistíte babu tak ste k neudržení bigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
hans (Člen)
27.06.2007 18:11:13
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

maňas psal:

koukám,že každýho jinýho by ste ignorovali nemáli v profilu ani ň , ale jen zjistíte babu tak ste k neudržení bigsmilebigsmile

zrovna jsem si to říkal...bigsmile


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Zdenák (Člen)
27.06.2007 20:30:20
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Kazdy dvoutakt kouri... musi...
Jehla druha drazka od spoda... bigsmile


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Honzik1 (Člen)
27.06.2007 21:01:52
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Spoustu zajímavejch věcí naleznete na www.gsxr.wz.cz Je to web pro GSXR, ale jak všichni víme starší ročníky jsou s B12 hodně podobný, néli v některých věcech totožny. Rozhodně stojí se na to kouknout.
Sekce jak na to.good
Je to web GSX Rolla a publikuje i na motorkari.cz
Bandit pussy


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Gumish (Člen)
28.06.2007 14:10:56
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

ZuzaCBR psal:

To Gumish-jo to budu ráda až se něco dozvíš, tak mi to sem napiš.Díkessmile1

No tak jsem teď mluvil s tím klukem a ten mě říkal, že tam nějaký majitel přede mnou dával nějakou karburátorovou sadu a ridší filtr. Teď tam je ovšem (od majitele od kterého jsem to koupil)filtr standardní. A proto mě jde do válců příliš bohatá směs. Takže mě nejspíš čeká koupě ridšího filtru (asi K&N) nebo shánění věcí do karbců:-/ Proto mě to tolik žere a z výfuku jde tmavý dým.


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
Filous (Člen)
28.06.2007 14:13:43
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Gumish psal:
ZuzaCBR psal:

To Gumish-jo to budu ráda až se něco dozvíš, tak mi to sem napiš.Díkessmile1

No tak jsem teď mluvil s tím klukem a ten mě říkal, že tam nějaký majitel přede mnou dával nějakou karburátorovou sadu a ridší filtr. Teď tam je ovšem (od majitele od kterého jsem to koupil)filtr standardní. A proto mě jde do válců příliš bohatá směs. Takže mě nejspíš čeká koupě ridšího filtru (asi K&N) nebo shánění věcí do karbců:-/ Proto mě to tolik žere a z výfuku jde tmavý dým.

...a co sem řikal??? ha?e? ...nastavení karburace, bohatá směs, černej kouř, černý laufy, černý svíce, nic jinýho to ani bejt nemohlo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
28.06.2007 14:19:19
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

CBR>vypln si priste profil, dikygood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
ZuzaCBR (Nový člen)
28.06.2007 15:33:11
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Všem díky za rady, jdu se na to mrknout s kámošem mechanikembigsmile
P.S. vždy´t mám vyplněnej profil.Co bys tam chtěl ještě napsat?smile1

mr.BSE (Člen)
28.06.2007 15:36:13
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Zuza. Tel cislo a do podpisu mirusurprisedgood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Gumish (Člen)
29.06.2007 09:07:40
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Filous psal:

...a co sem řikal??? ha?e? ...nastavení karburace, bohatá směs, černej kouř, černý laufy, černý svíce, nic jinýho to ani bejt nemohlo...

Jj, já to četl už ve svým tématu. Bohužel jsem věřil tomu mechanikovi a říkal si ať to prostě dá do kupy a vymění tam co bude třeba. No tak mě akorát vobral o prachy a mašina zase stojí. Teď už teda u někoho jinýho aspoň. Měls holt pravdugood


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
ZuzaCBR (Nový člen)
03.07.2007 14:39:50
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

to gumish-tak co máš to opravený??Já zatím zkoumám, ale už to asi bude taky hotový.Koukám, že jsi od Police n.Metují, nevíš o nějakým šikuloj tady v okolí, co opravuje motky?

MAZI (Člen)
03.07.2007 17:28:20
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

mr.BSE psal:

Zuza. Tel cislo a do podpisu mirusurprisedgood

no a ještě fotku ...... tvojí a třeba i  motorky smile1


B6 , GSX 1400 , Grizzly 700  :-)
Gumish (Člen)
04.07.2007 07:16:34
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

ZuzaCBR psal:

to gumish-tak co máš to opravený??Já zatím zkoumám, ale už to asi bude taky hotový.Koukám, že jsi od Police n.Metují, nevíš o nějakým šikuloj tady v okolí, co opravuje motky?

No tak anabáze s motykou dál pokračuje. Kluk ke kteráýmu jsem to dal se mě teda vrtal v karbcích a spol. Diagnóza : neorigo jehly a trysky(bez jakýhokoliv označení)+protržená membrána na jednom karbci.Tu teda prý aspoň teď provizorně zalepil.Mám si zatím shánět radši nový karbce,nebo aspoň nějaký na pujčení a odzkoušení.Prý si není jistej čím to je.Ochudil směs co to jde,takže teď už mě mašina nečoudí a motor je klidnější,ale stejně to prý není ono.Co to ovšem zase začalo dělat a s čím si neví rady je to,že padají pomalu otáčky. Takže se na tom stejěn rozumně jezdit nedáfuck Dojíždíš do křižovatky a motor dál trochutáhne dopředu místo toho abys brzdil.Chceš zařadit, pustíš plyn, ale otáčky klesnou úplně minimálně.No ještě zkusím zavolat a skočit za jedním chlapíkem,co se údajně v mašinách hrabe celý život a kvůli závodním mašinám kdysi zdrhnul do Kanady.Tak třeba ten mě poradí.Jinak nový karbce.No a odkud ty jsi??Náchodsko není moc přesný pojem - CBR 125 má holka z Teplic


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
martingsx (Člen)
04.07.2007 09:11:24
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

To Gumish:
Zkuste změřit ty komprese. Pomalé padání otáček je příznakem netěsnosti spalovacího prostoru (podpálený ventily, netěsný kroužky)

ZuzaCBR (Nový člen)
04.07.2007 15:40:50
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

já bydlím kousek za Náchodem směr Nové Město, je to taková polosamotasmile1 mám CBR600 né 125 a teď toho Bandita, ale ten půjde asi z domu.

Ondráš (Člen)
05.07.2007 00:35:38
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

ZuzaCBR psal:

já bydlím kousek za Náchodem směr Nové Město, je to taková polosamotasmile1 mám CBR600 né 125 a teď toho Bandita, ale ten půjde asi z domu.

Bandit půjde z domu? Proč?
surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Martin1200 (Člen)
04.03.2010 20:43:25
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Zdar, máte někdo zkušenosti s nastavováním hladiny v karburátorech? Nějakej postup jak na to? idontknow

Zdenek (Člen)
04.03.2010 21:15:43
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

To Gumis a zuza,,jestli máš číslo na Jirku Serbouska co byl vKanadě tak to k němu dejte máte to kousek za Skalicí, a budete to mít v cajku, toť vše. Zdenek.good

Filous (Člen)
05.03.2010 08:11:20
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Martin1200 psal:

Zdar, máte někdo zkušenosti s nastavováním hladiny v karburátorech? Nějakej postup jak na to? idontknow

...podivej do manuálu, sou tam hodnoty hladiny...postup je jednoduchej, sundáš spodky plovákovejch komor, karburátory votočíš vzhůru nohama abys dostal plováky do polohy zavřeno a změříš šuplerou...no a pokud naměříš jiný hodnoty neš sou uvedený v manuálu, přihneš plíšek i jehlovýho ventilu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Billy (Člen)
05.03.2010 08:11:34
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

o 3 roky pozdeji bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
05.03.2010 08:44:14
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Billy psal:

o 3 roky pozdeji bigsmile

...ale piču, Martin se ptal fčera na nastavení hladin...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
05.03.2010 08:54:35
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Billy psal:

o 3 roky pozdeji bigsmile

ty woe už to nehul......bigsmilebigsmilebigsmile


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Billy (Člen)
05.03.2010 09:30:14
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Reaguju na Zdenka smile1


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Martin1200 (Člen)
07.03.2010 19:52:41
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Filous psal:

...podivej do manuálu, sou tam hodnoty hladiny...postup je jednoduchej, sundáš spodky plovákovejch komor, karburátory votočíš vzhůru nohama abys dostal plováky do polohy zavřeno a změříš šuplerou...no a pokud naměříš jiný hodnoty neš sou uvedený v manuálu, přihneš plíšek i jehlovýho ventilu...

...dneska jsem si s tím hrál sick ,když otočíš karburátory vzhůru nohama tak ti spadne plovák až na dno! Musel jsem plovák přizvedávat a hlídat kdy začne ventilek dosedat na doraz! Ještě že tam je tolelance +/- 1mm. Práce na pussy

Filous (Člen)
07.03.2010 20:44:10
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

Martin1200 psal:
Filous psal:

...podivej do manuálu, sou tam hodnoty hladiny...postup je jednoduchej, sundáš spodky plovákovejch komor, karburátory votočíš vzhůru nohama abys dostal plováky do polohy zavřeno a změříš šuplerou...no a pokud naměříš jiný hodnoty neš sou uvedený v manuálu, přihneš plíšek i jehlovýho ventilu...

...dneska jsem si s tím hrál sick ,když otočíš karburátory vzhůru nohama tak ti spadne plovák až na dno! Musel jsem plovák přizvedávat a hlídat kdy začne ventilek dosedat na doraz! Ještě že tam je tolelance +/- 1mm. Práce na pussy

...piplačka to je, vo tom žádná, bo ta jehla ventilku má na plováku vůli...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdenek (Člen)
07.03.2010 21:11:24
Offline

Re: karburátor,jehly atd....PORAĎTE

To Billy,,,nepanimáju. Zdenek.bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr