Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Timerobber (Člen)
03.07.2007 10:57:22
Offline

(seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Mám B12S-1996 a chci používat na normální ježdění laďák, na cestu do Rajchu origo doutník. Máte někdo zkušenost, jestli se při každým přehození koncovky nemusí všechno poladit znovu, aby se něco nezjeblo, nebo aby to nežralo při langzám jízdě deset? Pokud netřeba, na co to má bejt naladěný? Na origo, nebo na laďák? Nejedu pilu, je mi fuk, jestli to někde přidá poníka nebo ne, jde mi o to, abych to špatným nastavením nerozbil. Ani doteď nevím, na co to je vlastně nastavený a zdali to je správně nastavený. Doporučíte na co to vyladit a kde v Praze? idontknowidontknow
Moc díky. Já být tak trochu panic v tomdle..

Editoval osiris (03.07.2007 11:16:04)


Andělíčku můj strážníčku, opatruj nás všechny děti, když sedláme motorčičku..
Pool (Člen)
03.07.2007 11:53:11
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

testovano kamosem na b12 2001[ na meno ladaku si nevzpomenu ] ... rozdil ve spotrebe je radove stejny max. deci sem deci tam a nejmarkantnejsi rozdil je ,ze ta origo jebka me popalila jak pussy


... My day begins when yours is about to end ... 2nd.PARAMEDIC and RESCUE TEAM Ostrava
Lihy (Člen)
03.07.2007 12:06:07
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Timerobber psal:

Mám B12S-1996 a chci používat na normální ježdění laďák, na cestu do Rajchu origo doutník. Máte někdo zkušenost, jestli se při každým přehození koncovky nemusí všechno poladit znovu, aby se něco nezjeblo, nebo aby to nežralo při langzám jízdě deset? Pokud netřeba, na co to má bejt naladěný? Na origo, nebo na laďák? Nejedu pilu, je mi fuk, jestli to někde přidá poníka nebo ne, jde mi o to, abych to špatným nastavením nerozbil. Ani doteď nevím, na co to je vlastně nastavený a zdali to je správně nastavený. Doporučíte na co to vyladit a kde v Praze? idontknowidontknow
Moc díky. Já být tak trochu panic v tomdle..

Záleží na tom jak to máš porychtovaný na ten laďák....jestli propustnější filtr karburátorovej kit, atd.
moje zkušenost: Jel sem do fr a jen sem přehodil laďák za origo (nikdy sem do toho předtim nešťoural a filtr tam byl normální, tak sem myslel že je to origo nastavený) No spotřeba se mi zvedla asi o litr a pak v alpách ve větší vejšce to nějak blbě táhlo (vono to teda s tim origem vůbec je citelně slabší) a i to žralo, tak sem aspoň zkusil vyndat ten šnorchl co vede do airboxu a bylo to kupodivu trochu lepší.
No dál sem to nijak neřešil a až po nějakym čase sem nechal přetriskovat karbudátory a tam sme zjistili že kvůli laďáku byly zvednutý jehly o jeden zářez (od předchozího majitele)...tak proto mi to s origo laufem jelo hůř a ještě to víc baštilo.

Timerobber (Člen)
03.07.2007 15:48:46
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Původní (první) majitel mi říkal, že s ničím nehejbal, že nastavení je origo, byla jen nasazená laděná koncovka. Když jsem dal tovární originál, místo pěti litrů mi to žralo spíš od osmi nahoru, a to jezdím jak posera. Tak teď nevím co s tím.
Potřeboval bych, aby bylo možno měnit koncovky a zůstávalo jedno nastavení v karburátorech. Samozřejmě oželím, když to trošku jinak pojede, nebo se změní spotřeba. Nechci ale ohrozit motor. Měl by někdo konkrétní tip, jak to nastavit, aby se to dalo čenžovat a nepokakalo se to? Má někdo zkušenost, co se smí a co ne? idontknow


Andělíčku můj strážníčku, opatruj nás všechny děti, když sedláme motorčičku..
Petan (Člen)
03.07.2007 20:06:15
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

To chcete říct kucka, že s laďákem mě nepustí do Alp??

Kelly01 (Člen)
03.07.2007 20:11:35
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

tam jo..

zpátky nesmile1


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
03.07.2007 20:19:32
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Petan psal:

To chcete říct kucka, že s laďákem mě nepustí do Alp??

Ale jo pusti,ale musis ho mit homologovany a mit nasazenou tu blbou homologacni vlozku.pak s tim muzes vsude.Ja jsem si ji dneska kvuli tem blbym skopcakum taky musel udelat.bad


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
04.07.2007 08:50:00
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Timerobber psal:

Původní (první) majitel mi říkal, že s ničím nehejbal, že nastavení je origo, byla jen nasazená laděná koncovka. Když jsem dal tovární originál, místo pěti litrů mi to žralo spíš od osmi nahoru, a to jezdím jak posera. Tak teď nevím co s tím.
Potřeboval bych, aby bylo možno měnit koncovky a zůstávalo jedno nastavení v karburátorech. Samozřejmě oželím, když to trošku jinak pojede, nebo se změní spotřeba. Nechci ale ohrozit motor. Měl by někdo konkrétní tip, jak to nastavit, aby se to dalo čenžovat a nepokakalo se to? Má někdo zkušenost, co se smí a co ne? idontknow

...jedna jediná rada...nastaf karburaci na lauf, s kerym jezdíš vječinu času...samo, že při výměně koncofky se ti pag změní vlastnosti, ale motoru neublížíš, kecy vo potpálenejch ventilech  a podobnejch nesmyslech sou pussyviny...eště sem neviděl potpálenej seřízenej ventil kvůlivá votevřenýmu laufu...tagže esi chceš jezdit s votevřenou koncofkou, vodbrzdi a seřiť to na ni a na dofču tam hoť prostě origo a počitej s tym, že budeš mít něgde výkonovou díru a zvedne se ti spotřeba...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Timerobber (Člen)
04.07.2007 09:23:38
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Filous:
Díkas moc, to jsem potřeboval vědět. A protože já ještě nigdy, nespecifikoval bys mi, kam za takovým seřízením zajít, obecně jakej typ servisu to dělá (dobře) a co to bajvoko může stát? Mám na to cca měsíc, abych si to dal do kupy a klidně spal.idontknow


Andělíčku můj strážníčku, opatruj nás všechny děti, když sedláme motorčičku..
Koldan (Člen)
04.07.2007 09:36:36
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Vobávám se žes špatně Vlasáče pochopil, já ho zkusím přeložit:Estli ti to doteďkonc nehajprovalo s laďákem a štelung byl uďeánej na něj,tag nic neřeš,nepřepínej,namontýruj tam ten vorigo lauf a šmitec,vono to sice bude trošku hajprovat,ale temu motóru to nic neuděá.

Hele Dredaři,myslels to tag,že jobigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Lihy (Člen)
04.07.2007 09:42:18
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Koldan und Filous: no dyk to je to o čem sem psal už fčéra....začínám mít takovej pocit, že asi píšu svahilskybigsmile začlo to lůzrem a teť timebomberhelphelpbigsmile

osiris (Člen)
04.07.2007 09:45:27
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

...eště taky medvídek chtěl nešpekuluj :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mr.BSE (Člen)
04.07.2007 09:53:18
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Koldanovi prispevky se me ctou lip,nez to vase "Filousoj,Osirisoj",apod oje bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Koldan (Člen)
04.07.2007 10:07:27
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Lihy psal:

Koldan und Filous: no dyk to je to o čem sem psal už fčéra....začínám mít takovej pocit, že asi píšu svahilskybigsmile začlo to lůzrem a teť timebomberhelphelpbigsmile

vobávám sa kluku nedokrmenej,že tfé příspěfky se neberou v potaz,páč seš moc malej a slabej, aby sas prosadilbigsmilebigsmilebigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Eremi (Člen)
04.07.2007 10:25:26
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Koldan psal:
Lihy psal:

Koldan und Filous: no dyk to je to o čem sem psal už fčéra....začínám mít takovej pocit, že asi píšu svahilskybigsmile začlo to lůzrem a teť timebomberhelphelpbigsmile

vobávám sa kluku nedokrmenej,že tfé příspěfky se neberou v potaz,páč seš moc malej a slabej, aby sas prosadilbigsmilebigsmilebigsmile

prostě to nikdo nečete, protože je to moc dlouhýbigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Lihy (Člen)
04.07.2007 10:40:33
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Koldan psal:

vobávám sa kluku nedokrmenej,že tfé příspěfky se neberou v potaz,páč seš moc malej a slabej, aby sas prosadilbigsmilebigsmilebigsmile

Hele ty hypertrofovanej medvídku, slabší sem, ale že bych byl zrovna menší než ty a filous bych zas neřek :)

osiris (Člen)
04.07.2007 11:20:08
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

...tys uš přerost fotra jó surprisedbigsmile

filousoj: máš ho spratka dobře vychovanýho, pouštěl báby na přechodu bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
04.07.2007 11:37:21
Offline

Re: (seřízení - laďák/origo) Mám debilní dotaz..

Koldan psal:

Vobávám se žes špatně Vlasáče pochopil, já ho zkusím přeložit:Estli ti to doteďkonc nehajprovalo s laďákem a štelung byl uďeánej na něj,tag nic neřeš,nepřepínej,namontýruj tam ten vorigo lauf a šmitec,vono to sice bude trošku hajprovat,ale temu motóru to nic neuděá.

Hele Dredaři,myslels to tag,že jobigsmile

...táááák good...máš tam votevřenej lauf a jezdí to podle tvejch přectaf??? ...no tag se na fšechno vyser, na dofču tam dej origo a val...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr