Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » co s tím silikonem???

martingsx (Člen)
08.07.2007 19:20:27
Offline

co s tím silikonem???

Taksemse rozhodl, že nebudu důvěřovat suzuki servisu a radši zkontroluju nastavení ventilů (bral jsem motku ve 12,5tis a ve 12 byla provedena 12ti tisícová prohlídka).
U Inazumy to byla sranda, jak jsem se dočetl, u B12S budu muset sundat boční díly polokapoty.bad
Překvapilo mě, že kolem gumového těsnění víka ventilů na mě kouká vytlačenej silikon černý barvy.
C s tím idontknow
1- rozdělat, silikon odtrhnout od hliníku i od těsnění a po nastavení to dát nasucho
2- rozdělat, silikon odtrhnout od hliníku i od těsnění a po nastavení znovu aplikovat silikon - ALE potom jaký???
3- rozdělat, nechat silikon kde je, pouze pokud by někde odpadával tak odtrhnout a znovu složit

V manuálu Heynese jsem se dočetl, že součástí sborky víka ventilů je aplikace silikonu označeného jejich kodem. Já ho nikdy nedával a drželo to. 
Dávají silikon i v jiných servisech?

Kelly01 (Člen)
08.07.2007 19:25:53
Offline

Re: co s tím silikonem???

Je to běžnej postup,vůbec to neřeš..


God Save The Queen!
martingsx (Člen)
08.07.2007 20:21:59
Offline

Re: co s tím silikonem???

Jakej postupidontknow
Mám ten starý strhnout a vykašlat se na matlání silikonem?

jardagsf (Člen)
09.07.2007 05:55:21
Offline

Re: co s tím silikonem???

jo


MOTO KOZZI GRISO
martingsx (Člen)
09.07.2007 08:20:05
Offline

Re: co s tím silikonem???

Takže nikdo nesilikonuje?

demlis (Člen)
09.07.2007 09:22:10
Offline

Re: co s tím silikonem???

silikonujou skoro všichni;) a silikon koupíš kdekoliv třeba v prodejně elitu a tam ti i nějaký doporučí;)


B12 nebyla k dostaní a tak přišla zrada a H9:)
martingsx (Člen)
09.07.2007 10:54:33
Offline

Re: co s tím silikonem???

Pokus silikonujou skoro všichni. Tak výrobce a typ by nebyl?
bigsmile

jardagsf (Člen)
09.07.2007 11:51:02
Offline

Re: co s tím silikonem???

tak ja to nedocet cely - melo tam byt
jo a ne bigsmile
silikon kup v mototechne - cerveny asi 20,- mala tuba
anebo
vystrihni si tesneni - papir v mototechne asi 20,- a nadosmrti
a na (tusim)levem viku tesneni funguje zaroven jako vymezovaci podlozka
jardagsf dnes trochu premoudrely bigsmile


MOTO KOZZI GRISO
K.a.s.y.m. (Člen)
09.07.2007 12:21:02
Offline

Re: co s tím silikonem???

martingsx psal:

Taksemse rozhodl, že nebudu důvěřovat suzuki servisu a radši zkontroluju nastavení ventilů (bral jsem motku ve 12,5tis a ve 12 byla provedena 12ti tisícová prohlídka).
U Inazumy to byla sranda, jak jsem se dočetl, u B12S budu muset sundat boční díly polokapoty.bad
Překvapilo mě, že kolem gumového těsnění víka ventilů na mě kouká vytlačenej silikon černý barvy.
C s tím idontknow
1- rozdělat, silikon odtrhnout od hliníku i od těsnění a po nastavení to dát nasucho
2- rozdělat, silikon odtrhnout od hliníku i od těsnění a po nastavení znovu aplikovat silikon - ALE potom jaký???
3- rozdělat, nechat silikon kde je, pouze pokud by někde odpadával tak odtrhnout a znovu složit

V manuálu Heynese jsem se dočetl, že součástí sborky víka ventilů je aplikace silikonu označeného jejich kodem. Já ho nikdy nedával a drželo to. 
Dávají silikon i v jiných servisech?

No ja tam silikon nemam a drzi to b pohode.co se tyka kapot tak nevim jestli u B12 ,ale u B6 se kapoty sundavat nemuseji.staci vyndat drzaky kapot a viko se v pohode vytahne.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Monty Jack (Člen)
26.05.2008 11:45:23
Offline

Re: co s tím silikonem???

Na základě doporučení jsem místo silikonu otestoval Hylomar SQ32/M, jeví se to dobře, ale páč vzhledem k potřebnýmu množství je toho jak kráva, tak potenciálním domácím servisákům nabízím k užití. Jsem v Brně. smokin


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Michal Dk (Člen)
26.05.2008 13:37:23
Offline

Re: co s tím silikonem???

martingsx psal:

Taksemse rozhodl, že nebudu důvěřovat suzuki servisu a radši zkontroluju nastavení ventilů (bral jsem motku ve 12,5tis a ve 12 byla provedena 12ti tisícová prohlídka).
U Inazumy to byla sranda, jak jsem se dočetl, u B12S budu muset sundat boční díly polokapoty.bad
Překvapilo mě, že kolem gumového těsnění víka ventilů na mě kouká vytlačenej silikon černý barvy.
C s tím idontknow
1- rozdělat, silikon odtrhnout od hliníku i od těsnění a po nastavení to dát nasucho
2- rozdělat, silikon odtrhnout od hliníku i od těsnění a po nastavení znovu aplikovat silikon - ALE potom jaký???
3- rozdělat, nechat silikon kde je, pouze pokud by někde odpadával tak odtrhnout a znovu složit

V manuálu Heynese jsem se dočetl, že součástí sborky víka ventilů je aplikace silikonu označeného jejich kodem. Já ho nikdy nedával a drželo to. 
Dávají silikon i v jiných servisech?

Tak zkušenýho matadora to přece nemůže zaskočit v příspěvku Nýtovačka ze dne 21.4.2008 07:42:43 si psal že cituji:dělám na badasce ventily několik let,baví mě to,jednalo se o to jak trvá dlouho seřízení vetilů.O mě tam píšeš že nemůžu těsnit víko ventilů silikonem (ty jsi psal silokem)sám píšeš že si to nikdy nedělal smile1že to musím mit vodfláknutý a pak tě to zaskočí když tam ten silikon  najdeš a nevíš si s tím rady.good

winchester (Člen)
26.05.2008 14:14:05
Offline

Re: co s tím silikonem???

Ten silikon zrovna řeším. V manuálu píšou tmel Suzuki 1207B. Podařilo se mi vypátrat, že se jedná o threebond 1207B
http://threebond.cz/Rada%201100-1200/po … -1200.html
Potíž je, že se výrobky threebond u nás skoro neprodávají. Psal jsem do fabriky a výrobní ředitel mě odkázal na člověka co mi prý zboží dodá, ale zatím nic....
Koukal jsem samozřejmě po alternativách, ale podle vlastností a způsobu užití je to dost specifická věc a žádný jiný tmel na motory tohle nesplňuje.


Bandit je super, ale já ho stejně jednou zradim. Páč má navíc dva válce... Pak si přijdu na SVé...
Meloun (Člen)
26.05.2008 14:17:38
Offline

Re: co s tím silikonem???

Proč to tak řešíte??idontknowsurprised
V konečným důsledku je to uplně buřt..smile1
Sám teda používám orig. Mercedes-Benz..ale spíš jen pro dobrej pocit,že je to něco víc..coolbigsmile


PURE NAKED BIKE!
martingsx (Člen)
26.05.2008 20:35:21
Offline

Re: co s tím silikonem???

To Michal DK::
Koukni se na to, kdy jsem založil tohle téma. (léto 2007 tedy cca před rokem)kdy jsem vyměnil GSX750 za B12 a zjistil že tam někdo dal silikon (u GSX750 ani v manuálu tuším nebyl).

Na téma doba štelování ventilů v Tématu NÝTOVAČKA jsem psal cca před měsícem.
Tak nevím vocotigou.
Nic protismile1

tomasNJ (Člen)
26.05.2008 21:58:30
Offline

Re: co s tím silikonem???

ventilové víko

tmel se dává pouze do "rohu" k těm gumovým půlměsícům, jinak na sucho

a boční víko nemusíš sundávat vůbec, dáš si pětku a budeš popojíždět po garáži, máš-li zvedák na kyvku, tak budeš točit jen kolem...


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Filous (Člen)
27.05.2008 08:58:57
Offline

Re: co s tím silikonem???

tomasNJ psal:

ventilové víko

tmel se dává pouze do "rohu" k těm gumovým půlměsícům, jinak na sucho

a boční víko nemusíš sundávat vůbec, dáš si pětku a budeš popojíždět po garáži, máš-li zvedák na kyvku, tak budeš točit jen kolem...

...a je uplně jedno, esi tam dáš threebond 1207B, tmel s logem M-B nebo jakejkolif jinej silikonovej tmel na motory...a já si rači to víčko sundam, neš abych zápasil s kolem nebo nedejbože popojížděl po dílně bigsmile ...a jag řiká Fijat, stačí slaboučká vrstvička pot ty půlměsíce jinak nasucho...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Monty Jack (Člen)
27.05.2008 09:16:15
Offline

Re: co s tím silikonem???

tomasNJ psal:

a boční víko nemusíš sundávat vůbec, dáš si pětku a budeš popojíždět po garáži, máš-li zvedák na kyvku, tak budeš točit jen kolem...

doporučuju to sundat ...točit kolem mi nepřišlo dvakrát pohodlný


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
tomasNJ (Člen)
27.05.2008 10:09:06
Offline

Re: co s tím silikonem???

dyk je to šumák...


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
VikecB12 (Člen)
27.05.2008 10:23:44
Offline

Re: co s tím silikonem???

Taky bych osobně raději točil kolem,než sundávat dekl. Je to běžná praxe,aji v servisu na autech se to tak dělalo,jak stálo auto na zvedáku,tak se pod jedno kolo dala cihla,spustilo se to tak,aby jedno kolo bylo ve vzduchu a už se šlo na ventilygoodsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Monty Jack (Člen)
27.05.2008 10:58:14
Offline

Re: co s tím silikonem???

VikecB12 psal:

Taky bych osobně raději točil kolem,než sundávat dekl. Je to běžná praxe,aji v servisu na autech se to tak dělalo,jak stálo auto na zvedáku,tak se pod jedno kolo dala cihla,spustilo se to tak,aby jedno kolo bylo ve vzduchu a už se šlo na ventilygoodsmile1

No vidíš, ty BYS raději točil kolem a já po zkušenosti píšu, že mi to přišlo pohodlnější přes kliku. Však on už si vybere smokin


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Ondráš (Člen)
27.05.2008 11:47:39
Offline

Re: co s tím silikonem???

Monty Jack psal:
VikecB12 psal:

Taky bych osobně raději točil kolem,než sundávat dekl. Je to běžná praxe,aji v servisu na autech se to tak dělalo,jak stálo auto na zvedáku,tak se pod jedno kolo dala cihla,spustilo se to tak,aby jedno kolo bylo ve vzduchu a už se šlo na ventilygoodsmile1

No vidíš, ty BYS raději točil kolem a já po zkušenosti píšu, že mi to přišlo pohodlnější přes kliku. Však on už si vybere smokin

V čem to bylo pohodlnější?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Monty Jack (Člen)
27.05.2008 12:03:43
Offline

Re: co s tím silikonem???

nebyl jsem jak prase,líp se odhadla správná poloha - už jen pro to, že je tam značka a nemusel jsem vstávat ze židle good


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Miras (Člen)
27.05.2008 20:52:09
Offline

Re: co s tím silikonem???

Já to seřizuju přes kolo a je to OK. Taky se mi to nechce sundavat.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr