Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Prohřátí pneu ?

Lafí (Člen)
12.07.2007 13:07:05
Offline

Prohřátí pneu ?

chci se Vás zeptat
používám na předku měkčí gumu než na zadku (lepit předek to prostě muší)good
pokud bych hodil na předek racingovou gumu
je vůbec šance mimo ježdění na okruhu takovou gumu
dostatečně prohřát?
bude se chovat i bez max. prohřátí líp než
guma na supersporta (př. BT 014 vs BT 002 Race)
tož takbigsmile


všechno je to v lidech
jardagsf (Člen)
12.07.2007 13:11:08
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

ad1)jo
ad2)jo
jardagsf zestrucnelysmile1


MOTO KOZZI GRISO
Lafí (Člen)
12.07.2007 13:29:25
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Jardo
at to bylo stručné nějak mi to dalo
zabrat co je a a co bbigsmilebigsmilebigsmile
tož tak


všechno je to v lidech
jardagsf (Člen)
12.07.2007 14:10:02
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

je vůbec šance mimo ježdění na okruhu takovou gumu
dostatečně prohřát? JO
bude se chovat i bez max. prohřátí líp než
guma na supersporta  JO


MOTO KOZZI GRISO
Lafí (Člen)
12.07.2007 14:33:09
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

goodbigsmile


všechno je to v lidech
K.a.s.y.m. (Člen)
12.07.2007 20:12:44
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Ja mam taky zkusenost takouvou ze se ohreji slicky rychleji a lepe nez "normalni"gumy i pri beznem jezdenismile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Marián (Člen)
12.07.2007 20:24:53
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

možná ze se ohrejou driv,ale ohrejou se skutecne na teplotu jakou maj mit?idontknow
ja proste okruhovku na motorku nechi,protoze jezdim na silnici a ne na okruhu...
a navic sem na vlastni oci sem videl jak pekne klouzou.


...sam mezi jebkarema...
Palino (Člen)
13.07.2007 09:22:25
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Záleží na tom, čemu říkáš ohřát. Podle toho co vím od fundovaných lidí, okruhovou gumu je potřeba zahřát na vyšší teplotu než cestovní, aby dobře fungovala a k tomu je potřeba více času než u běžné gumy. Navíc zahřát ji v běžném provozu na optimální teplotu je údajně téměř nemožné.


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2007 11:07:14
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Pavel_B12 psal:

Záleží na tom, čemu říkáš ohřát. Podle toho co vím od fundovaných lidí, okruhovou gumu je potřeba zahřát na vyšší teplotu než cestovní, aby dobře fungovala a k tomu je potřeba více času než u běžné gumy. Navíc zahřát ji v běžném provozu na optimální teplotu je údajně téměř nemožné.

No to máš třeba i pravdu.Ja na slickách jezdím už delší dobu a naprostá pohoda.Chovají se na silnici podstatně lépe než "normální" gumy.Nestalo se mi že by mi klouzly.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2007 11:23:22
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Jinak já jezdím na tomhle.Je to opravdu slick Bridgestone Battlax Racing

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/Slick.jpg

:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
13.07.2007 11:33:45
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

K.a.s.y.m. psal:

Jinak já jezdím na tomhle.Je to opravdu slick Bridgestone Battlax Racing
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … /Slick.jpg

hele tu mám kůpenů taky,doporučil ně ju Vosiris,že prej je suprová.ALe chcu sa zeptat,vona má dost divnej profil 180/64,ale na tý fotce nevypadá,že by byla nějak vysoká.Neměls s tím problém?surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2007 11:36:50
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Koldan psal:
K.a.s.y.m. psal:

Jinak já jezdím na tomhle.Je to opravdu slick Bridgestone Battlax Racing
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … /Slick.jpg

hele tu mám kůpenů taky,doporučil ně ju Vosiris,že prej je suprová.ALe chcu sa zeptat,vona má dost divnej profil 180/64,ale na tý fotce nevypadá,že by byla nějak vysoká.Neměls s tím problém?surprised

Hele nemel.mam to na B6 a je tam uplne v pohode.proslo to i technickougood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
13.07.2007 11:38:57
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

kuwa to ně nějak neštymuje. na B6 by se eště zavřela  amusela by být votřesná,jak přední kolo.máš to ten rozměr co sem psal? není to v jiným rozměru?


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2007 11:45:34
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

No mám přesně ten rozměr co jsi psal 180/64.Když tady posloucham ty reči že se zavře je to kraviny sám vidíš ze je uplně normální.A to je čerstvě obutá.Takže řečí o zavření sou kravina.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
13.07.2007 11:50:25
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

no vono z tý fotky ten profil moc není vidět,to by muselo být vyfocený zezadu a bez blatníku,ale uvidím.já ještě budu chvilku rasovat D207  a tuto nasadím asi po víkendu,tak sem pak hodím foto.Mně přijde právě vysoká do trojúhelníku jak sfiň idontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2007 11:54:55
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

To je jen než ji obuješ.Ona se pak roztahne do rafku a ta spicka se o kus snizi,ale je fakt že jí tam mám víc špičatou než tu "normální" 160,ale mě to vyhovuje.Jde pak lehčejí do zatáčekbigsmilebigsmilegood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Palino (Člen)
13.07.2007 15:30:56
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Pavel_B12 psal:

Záleží na tom, čemu říkáš ohřát. Podle toho co vím od fundovaných lidí, okruhovou gumu je potřeba zahřát na vyšší teplotu než cestovní, aby dobře fungovala a k tomu je potřeba více času než u běžné gumy. Navíc zahřát ji v běžném provozu na optimální teplotu je údajně téměř nemožné.

Psal jsem jen to, co jsem slyšel od lidí, kteří jezdí závody na okruhu, vlastní zkušenost nemám.


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
K.a.s.y.m. (Člen)
13.07.2007 16:19:03
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Hele je to klidně možný já píšu taky jen svoje zkušenosti.Káždopádně každá guma co jsem měl z okruhu tak byla no krajích spíš červenomodrofialová to svědčí spíš o přehřátí.Ale tak jako tak se ty slicky chovají na silnici líp jak normální gumy.Jo kdyby se někdo zase ptal proč tam mám 180/64 tak je to proto,že slicky se v jinym rozměru "snad ani nepoužívají"možná jo,ale já se s tím nesetkal.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
15.07.2007 03:45:13
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

...slicky jsou běžně i v klasickým profilu, dál to zabarvení není z přehřátí při jízdě, ale z nahřejváků, jinak k mýtům o zahřátí a přilnavosti: "bejvaj" měkký, takže podle toho i držej


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
15.07.2007 21:27:55
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

tvůj názor akceptuju taky proto na nich jezdím.I když je podle vás na ráfku zavřenásmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
16.07.2007 07:25:06
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

K.a.s.y.m. psal:

tvůj názor akceptuju taky proto na nich jezdím.I když je podle vás na ráfku zavřenásmile1

tak zavřená bude určitě,pokud narveš něco širokýho na něco uzkýho,někde se to projevit holt muší.U teho slajku se možná vyboulí díky tomu vysokému profilu trošku jinak než klasická guma.Každopádně já už ji tam budu dávat tento týden taky,tak sem potom hodím fotečku a můžeme porovnat,kerá je zavřítá a kerá negood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Americkej (Člen)
16.07.2007 09:05:29
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Koldan psal:

hele tu mám kůpenů taky,doporučil ně ju Vosiris,že prej je suprová.ALe chcu sa zeptat,vona má dost divnej profil 180/64,ale na tý fotce nevypadá,že by byla nějak vysoká.Neměls s tím problém?surprised

Koldan klíít, mám tam tu samou a i když jsem se bál, aby vyšla výška pod blatníček, tak to páslo jak prd.A na Harmanci jsem jí teď ohřál, až se začly dělat žmolky good


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Koldan (Člen)
16.07.2007 09:09:08
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

už su klidné,z teho blatníčku sem měl taky vobavu,sem v klidu negře,du si šňupnout cementubigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
K.a.s.y.m. (Člen)
16.07.2007 17:51:27
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Koldan psal:
K.a.s.y.m. psal:

tvůj názor akceptuju taky proto na nich jezdím.I když je podle vás na ráfku zavřenásmile1

tak zavřená bude určitě,pokud narveš něco širokýho na něco uzkýho,někde se to projevit holt muší.U teho slajku se možná vyboulí díky tomu vysokému profilu trošku jinak než klasická guma.Každopádně já už ji tam budu dávat tento týden taky,tak sem potom hodím fotečku a můžeme porovnat,kerá je zavřítá a kerá negood

No to se rád kouknu.Já jí vyfotím z lepšího úhlu ať je to líp vidět a líp se to porovnávásmile1Rozdíl tam bude tak 1cm z kažký strany který já nesjedubigsmile,Ale to jsem nesjel ani na 160


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
26.07.2007 18:34:21
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

jak říkám,je trošku do špičatabigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Koldan (Člen)
26.07.2007 18:35:48
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

eště jednůc

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/koldan/guma.jpg
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/Koldan/guma2.JPG

Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
osiris (Člen)
26.07.2007 19:04:53
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

...ale prt, to je goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pšán (Člen)
26.07.2007 21:13:32
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Koldan psal:

jak říkám,je trošku do špičatabigsmile

..uvidíš,jak to bude padat do zatáček..měl jsem kdysi na zadku sliku za supermota,špičatou fest..ze začátku trochu nezvyk,jak lehala,ale držela holka bohousky..
..a povzbuzení pro Škarďu,byla to Avonka 165/55..good


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
osiris (Člen)
26.07.2007 21:30:13
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

...viď pšáne, poprvé když jsem takhle vobul celou sadu, tak jsem v první zatáčce (v první hned po těch který se zatáčej řidítkama teda) myslel že padám bigsmile až jsem se lek, ale jak jsi řek "bohousky" goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Borák (Člen)
26.07.2007 23:20:47
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

Osiris dyš sem tam dal tu potforu vod tebe tak sem se až lek jak to padalo sama surprisedbigsmile
a nebo to voprafdu padalo samo idontknow


...nikdo nevojebe Ježíše...
Koldan (Člen)
27.07.2007 07:30:42
Offline

Re: Prohřátí pneu ?

no jo kucí,jenže já jak to mám nakopnutý na centrálu,tak mi teď kolo leží na zemi,dyž mám mašinu na hlavním stojanubigsmile Tagže sem fest vysoko,jako na ednuru.Jako je pravda,že díky tomu je to fakt moc hravé,krásně se to sklápí z jedný do druhý a vobjíždět třeba kanál nebo díru je zábava,jenže sa ně zdá,že to díky té výšce ztratilo trošku stabilitu,hlavně v rychlých táhlých, i když je fakt,že si nejsem jistej, estli to nebylo neojetýma žmolkama z okruhu,kerý teprve sjíždím.Jináč zatím mám na ní nějakých 150 km,takže si teprve zvykám,zkoušel sem ju v Buchlákách (jen turisticky, i gdyž náklony sem zvětšoval) a líbilo se ně,kolik mi ještě zbejvá do kraje,tam je rezerva jag sviň.Jo a s tím přepáčkem už to mám taky vyřešený,už mám doma nachystaný kosti vo 3 mm kratší než origo,5milimetrovky pudou na nějakou dobu do šuplíkubigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr