Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » celkové přitvrzení přední vidle

Melizoy (Člen)
02.01.2007 23:51:59
Offline

celkové přitvrzení přední vidle

zabýval se někdo vypodložením stávajících pružin? Chápu, že nejlepší řešení je náhrada banditího předku za tužší vidle, ale zajímalo by mě, co se dá vyždímat z originálních šavlí, jestli má smysl použít tužší pružiny, když se nedá zvětšit útlum, atp. Zkoušeli jste někdo vylepšovat? S jakým výsledkem? Osobně bych rád předek trochu přitvrdil na pružinách, a nerad bych objevoval ameriku s nejistým výsledkem.
Tak do mě idontknow

Pšán (Člen)
03.01.2007 00:03:25
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

..měl jsem ve vidlých podložky(15mm.)
..hustější ojlum(tu vizkozitu už nepamatuju)
..no a spokojen good


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
osiris (Člen)
03.01.2007 01:30:21
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

...ruzovej panter ma pravdu, neni co dodat good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
03.01.2007 07:05:42
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Do porg.pružin se mi (zatim) nechtělo investovat,tak jsem si nechel udělat ty podložky (18mm)a týpek,co se zabejvá rovnáním a repasema vidlí mi radil,ať tam nableju narmální M6 motorovej olejidontknowNo-tak to tam je a je to znát hodněgood.Ovšem ten motorák se mi moc nepozdává...idontknow


PURE NAKED BIKE!
gapa (Člen)
03.01.2007 07:31:05
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Otázka: zabýval se někdo vypodložením stávajících pružin?
Odpověď: Ano, téměř všichni.. smile1

Otázka: má smysl použít tužší pružiny?
Odpověď: Ano, toto řešení má smysl good

Konstatování: když se nedá zvětšit útlum...
Odpověď: Útlum změníš viskozitou oleje

Otázka: Zkoušeli jste někdo vylepšovat?
Odpověď: Ano, téměř všichni.. smile1

Otázka: S jakým výsledkem?
Odpověď: Podložky nic neřeší, získáš jen subjektivní pocit zlepšení

Konstatování: nerad bych objevoval ameriku s nejistým výsledkem....
Odpověď: Neobjevuj ameriku a kup nové pružiny


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
Filous (Člen)
03.01.2007 08:01:00
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

...já gdysy Gapoj nevjeřil, ale má pravdu...vyskoušel sem podlošky, řikal sem si good, pag sem tam dal tušší pružiny a chrochtal sem si blahem...fak je tam znatelnej rozdíl...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
03.01.2007 09:25:24
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

2 Filous: A dělal si to na 6ce, nebo na 12ce?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Pítrs (Jerryho synek) (Člen)
03.01.2007 10:43:27
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Zdar, no mam taky na cestě problém s vidlema. Teda spíš řešení toho problému!smile1Mam do vidlí předepsanou viskozitu 10W20. A většina oleju do vidlí sou udávaný jako 5W, 10W, 15W, atd... Jenom snad repsol má vyloženě 10W20. Musim se držet tý viskozity 10W20 nebo můžu zvolit jinej. To mě taky přivádí na věc že sem tady někde čet že se dobrý dát olej o 5 hustčí než je předepsanej. S vidlema bych řek že sem spokojenej ale je možný že už tam někdo ten hutší lil.

A ještě drobnost doporučíte mi i jiný značky simeringů a nebo se mam držet Ariete? Koukal sem na tohle: http://www.dkracing.cz/obchod/index.php … ;stranka=1 A de mi spíš o to že je to i s prachovkama. Ariete je snad bez prachovek, jestli se nepletu.


Rudá jebka, pičo!
Dajda (Člen)
03.01.2007 11:54:20
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

..no ja mam ve vidlích vod Ariete a zatim žadnej problem(B6)A co se tyce podlozek,ty jsem nedaval,stacil jen olej,viskosita 20 od Denicolu a je to v pohode.good

Filous (Člen)
03.01.2007 11:57:18
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Ondráš psal:

2 Filous: A dělal si to na 6ce, nebo na 12ce?

..na B6...na 12 jsem je zatim enem malinko přitách...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Doky (Nový člen)
03.01.2007 12:04:50
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Taky jsem se zajímal o tento problém a zjistil jsem, že podložky nic neřeší. Olej pomůže, ale ještě to není ono. Nakonec to vyhrály nové pružiny.bigsmile


Neber život příliš vážně, stejně to nepřežiješ.
Petr J. (Člen)
03.01.2007 12:06:19
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

podložky nemají smysl.......když, tak pružiny......taky jsem je měnil....

http://www.dkracing.cz/obchod/index.php … ;id_kat=32

osiris (Člen)
03.01.2007 14:26:03
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

...no ale prece, podlozkama muze zacit kazdej, nic to nestoji a pokracovat vymenou per k jeste lepsi funkci muze vzdycky - jde i trosku o to, ze ten kdo neni schopnej ten rozdil poznat, kdyz neni jeho jezdeni v takovym stylu aby ten rozdil evidoval, tak mozna ani ty pera nepotrebuje - to bychom pak kazdymu mohli radit at tam da predek z bavoraka, ze vsechno vostatni je na prd
...ale aby vedel postupny moznosti - etapy zlepsovani, je myslim dobry
...bez debat je ale jasny, ze lepsi pera nez podlozky


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Petr J. (Člen)
03.01.2007 14:27:46
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

lepší je mít pořádný péro...než nějakou vložku...o tém žádná.....bigsmile

KOVAL (Člen)
03.01.2007 21:52:00
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

A proto sis koupil FZ1 a porád nám cpeš že je nejlepší,jo?smile1
Ale tím se ten malej hajzl nezvětší.surprised
To z tebe chlapáka neudělá.surprised
smile1

Georges (Člen)
05.01.2007 14:24:55
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Chlapy, je nějakej rozdíl mezi progresivně vynutejma pružinama od Hagona, Wirtha a Wilberse? Teda kromě ceny samozřejmě...smile1

osiris (Člen)
05.01.2007 14:29:42
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

...a myslis, ze bys ho jizdnim stylem poznal ? smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Datel (Člen)
05.01.2007 15:54:54
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Nepoznal smile1

Georges (Člen)
05.01.2007 21:04:46
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

smile1 no já myslel jestli se neliší třeba průměrem drátu, počtem závitů, tuhostí atd...

nawrc (Člen)
12.04.2007 18:56:45
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Zrovna se do toho budu v blízké době pouštět, tloušťku podložek vim, ale potřeboval bych vědět, aji zbylý rozměry té podložky tj. vnitřní a vnější průměr. Podíval bych se na to sám, ale jelikož nemám čas, tak si budu nechávat měnit olej u kámoše a rovnou mu řeknu, ať mi tam dá ty podložky, tak kdyby byl někdo tak hodnej aposlal mi ty rozměry, byl bych moc vděčen.


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
Kelly01 (Člen)
12.04.2007 19:37:18
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Jakýkoliv velkoplošný z kovomatu splní účel..

Nebo kluk se soustruhem ob barák...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
12.04.2007 20:50:21
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

nawrc:
...vnější 36 mm, vnitřní 22 mm, tloušťka 1,5 mm...to je rozměr tý jedný origo co tam je, podle nich sem si nechával dělat další...možná bych je eště něgde našel, dyš sem dával potom progresivní pružiny...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Georges (Člen)
13.04.2007 07:48:31
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

nawrc psal:

Zrovna se do toho budu v blízké době pouštět, tloušťku podložek vim, ale potřeboval bych vědět, aji zbylý rozměry té podložky tj. vnitřní a vnější průměr. Podíval bych se na to sám, ale jelikož nemám čas, tak si budu nechávat měnit olej u kámoše a rovnou mu řeknu, ať mi tam dá ty podložky, tak kdyby byl někdo tak hodnej aposlal mi ty rozměry, byl bych moc vděčen.

Myslím že tím si ubereš akorát zbytečně čas...bad Gapa odpověděl dostatečně jasně.good
Prdni tam ty pružiny a máš to vyřešený...je to fakt rozdíl, zatím sem neslyšel že by šly na doraz... good good good

nawrc (Člen)
15.04.2007 10:42:14
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

2 Filous: díky moc

2 Georges: taky bych tam nejradši dal ty pružiny, ale nejsou kešebad


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
Pšán (Člen)
15.04.2007 12:52:09
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

..Gapa odpověděl fundovaně,to jo,ale mám ale..
..když jsou vidle štelovací,tak to štelování dělá co s pružinou?
..selský rozum mi říká,že ji stlačí..
..co udělá podložka s pružinou?
..selský rozum mi říká,že ji stlačí..

..samože že chápu i to,že progresivní péra od Wistenrotu nebo jak se to zove,jsou o něčem jiném..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Mour (Člen)
16.04.2007 07:20:32
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Pšán: ..a viděls origo pružiny ze šestky? ....jsou jak z průpiskybigsmile ....takže bych řek, že jako nestlačitelné nemá cenu ztlačovat bigsmile .... a valit do Louise good

gapa (Člen)
16.04.2007 17:46:17
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Pšán psal:

..Gapa odpověděl fundovaně,to jo,ale mám ale..
..když jsou vidle štelovací,tak to štelování dělá co s pružinou?
..selský rozum mi říká,že ji stlačí..
..co udělá podložka s pružinou?
..selský rozum mi říká,že ji stlačí..

..samože že chápu i to,že progresivní péra od Wistenrotu nebo jak se to zove,jsou o něčem jiném..

help help help Ach jo chlape, kdybych tě neměl rád, poslal bych tě do 3,14 nebo do Bohumína bigsmile

Už jednou jse to tady vysvětloval a kdyby někteří z Vás v hodinách fyziky nekreslili pussy po lavicích, hloupě by se neptali...bad Každá pružina z výroby má určitou tuhost, která má určitou maximální hodnotu. Tzn.: jestliže k maximálnímu stlačení originální pružiny o délce dejme tomu 20cm potřebuji sílu např. 100N, tak ať už tu pružinu "předepnu" (dám podložky) jakkoliv hodně. Maximální tuhost pružiny bud stále 100N.

Jediné co tím docílíš je to, že v rozsahu např. 0-40N  nebude tlumení reagovat. To je vhodné například na okruh, který má kvalitní povrch a tím pádem potřebuješ, aby tlumení v tomto rozsahu fungovalo (snižovalo by to grip).

U oleje je to podobně. Vyšší viskozita zapříčiní, že se bude olej pomaleji vracet. Což bude sice subjektivně vypadat jako tužší podvozek, ale pokud to s hustotou přeženeš můžeš výrazně negativně ovlivnit „odezvu“ tlumení a to už je o hubu!

Z toho vyplývá, že když pod pružiny dáš podložky, budeš mít subjektivní pocit, že je to lepší. Ale jak vletíš do své „oblíbené“ díry, budeš na dorazech stejně rychle jako dříve…. Ba dokonce trochu rychleji, jelikož jsi podložkami zkrátil zdvih o těch doporučovaných 19mm.

No a když potkáš dvě své „oblíbené“ díry za sebou….. Na první půjdeš na dorazy, před druhou se vidle díky hustšímu oleji nestihne vrátit a do druhé už půjdeš „natvrdo“…

Ještě k tvé selské úvaze. Problém Bandita 6 je v tom, že když jo vyvíjeli, tak ještě netušili, že průměrný evropan neváží tak jako průměrný japončík (tj. 40-60) a proto ty pružiny poddimenzovali. Kdybys tam měl štelování, mohl by jsi s ním kroutit kolik chtěl....


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
gapa (Člen)
16.04.2007 17:51:21
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

P.S.:OPRAVA

- tím pádem nepotřebuješ, aby tlumení v tomto rozsahu fungovalo (snižovalo by to grip).

- průměrný japončík (tj. 40-60kg)


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
Lihy (Člen)
16.04.2007 18:15:48
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

No já mám zase jinej postřehbigsmile

Sem si nechal namontovat nový pružiny do vidlí a těšil se co to jako udělá a vono je to sice fajn ale jen tak na půlsurprised Jak je teť ten předek dobrej tak mám divnej pocit ze zadního kola....předtim to plavalo celý tak nějak stejně a teť mi krásně předek vede stopu, ale zadek je jak kdyby byl na guměhelp To sem si zas pomohl zas budu špekulovat co ze zadnim tlumičem.....a nebo vymontuju ten kloub co prej dávaj pod nádrž aby se ten bandit kroutil? pomůže to?helphelp bigsmile

osiris (Člen)
16.04.2007 18:21:17
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

...zavařit good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
gapa (Člen)
16.04.2007 18:28:15
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Lihy psal:

No já mám zase jinej postřehbigsmile

Sem si nechal namontovat nový pružiny do vidlí a těšil se co to jako udělá a vono je to sice fajn ale jen tak na půlsurprised Jak je teť ten předek dobrej tak mám divnej pocit ze zadního kola....předtim to plavalo celý tak nějak stejně a teť mi krásně předek vede stopu, ale zadek je jak kdyby byl na guměhelp To sem si zas pomohl zas budu špekulovat co ze zadnim tlumičem.....a nebo vymontuju ten kloub co prej dávaj pod nádrž aby se ten bandit kroutil? pomůže to?helphelp bigsmile

možná je ten zadní tlumič po smrti... bad nebylo by to nic neobvyklého....


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
inkvizitorr (Administrator)
16.04.2007 18:36:05
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Lihy psal:

No já mám zase jinej postřehbigsmile
Sem si nechal namontovat nový pružiny do vidlí a těšil se co to jako udělá a vono je to sice fajn ale jen tak na půlsurprised Jak je teť ten předek dobrej tak mám divnej pocit ze zadního kola....předtim to plavalo celý tak nějak stejně a teť mi krásně předek vede stopu, ale zadek je jak kdyby byl na guměhelp To sem si zas pomohl zas budu špekulovat co ze zadnim tlumičem.....a nebo vymontuju ten kloub co prej dávaj pod nádrž aby se ten bandit kroutil? pomůže to?helphelp bigsmile

přesně tenhle pocit sem měl, když sem dal wilbersy na sv, najednou byl ten předek dobrej, dokonce sem i poznal, že to nejdříf chce ěště přitvrdit, (tak po dvou dnech z5 k halbichovi bo sem si netroufal do toho vrtat sám), takže se přitvrdilo, po tejdnu se mi to zas zdálo dost, tak sme zase ubrali no a pak předek gut a začal mě štvát zadek, no a tam sme přišli na dvě řešení, buďto zhubnout 30kg (to sem hned zamítnul) a nebo zase štelovatelnej wilbers za 25surprised


doba je temná...
Pšán (Člen)
16.04.2007 19:15:07
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

To Gapa:
..my dva jsme ještě neskončili..
..máme spolu otevřené téma..
..psát o tom nebudu,bo než bych to tady vyťukal,tak to už by tady byly jiné technologie než internet..bigsmile
..a až mě doopravdy přesvědčíš,tak půjdu do 3,14 a nebo dombigsmile


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Lihy (Člen)
16.04.2007 20:04:03
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Gapa: to je dost možný, že už je unavenej (psal sem to jen jako postřeh, ta motyka má po těch našich tankodromech už nalítáno, že ten tlumič už má na to nároksmile2 )
Inkviz: No to si děláš prdelsurprised Jako že mám zhubnout 30kgsurprised Vogo ses posral f kině ne? To na tu bandasku můžu rovnou posadit svojí fotkuhelpbigsmile

inkvizitorr (Administrator)
16.04.2007 22:51:36
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

lihoměr: to bylo jako řešení pro mě, ty bys musel 30 přibrat aby se to vůbec dalo štelovatsurprisedbigsmilebigsmilebigsmile


doba je temná...
Dejv (Nový člen)
23.04.2007 18:21:08
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Zdravim,mohl by mi nekdo poradit kolik oleje se lije do prednich tlumicu,bo to nemuzu v manualu najit...Dikes

Dejv (Nový člen)
23.04.2007 18:23:53
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Zdravim,nevi nekdo kolik se ma dat oleje do prednich tlumicu,nemuzu to najit v manualu...Dikes

sukinrr (Člen)
23.04.2007 18:48:08
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Me teda prijde ze mi dela vetsi problemy zadni central nez predni vidle trochu sem na nich pritahl utlumy a uz je to snesitelny ale zadnim ad tocim jak tocim furt to nejak neni ono

Filous (Člen)
24.04.2007 07:45:31
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Dejv psal:

Zdravim,nevi nekdo kolik se ma dat oleje do prednich tlumicu,nemuzu to najit v manualu...Dikes

...aš si vyplníš f profilu aspoň model bajku, tag ti pag třeba poradim surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
24.04.2007 07:50:47
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Dejv psal:

Zdravim,nevi nekdo kolik se ma dat oleje do prednich tlumicu,nemuzu to najit v manualu...Dikes

u B12 to bylo půl litru a plivanec (519-521 ml)


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Filous (Člen)
24.04.2007 08:32:37
Offline

Re: celkové přitvrzení přední vidle

Koldan psal:
Dejv psal:

Zdravim,nevi nekdo kolik se ma dat oleje do prednich tlumicu,nemuzu to najit v manualu...Dikes

u B12 to bylo půl litru a plivanec (519-521 ml)

...nejsi výchovnej, Kelly tě nebude mít rát bigsmile ...tag já teda naprášim B6...510 ml...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr