Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Benzín 95 - 98 - V power atd ??

SLUGI (Člen)
05.08.2007 21:55:42
Offline

Benzín 95 - 98 - V power atd ??

... má ňákej význam vzít místo klasické "95" třeba "100"  idontknowhelp
... nevím,jen mě to napadlo tak se ptám ...


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
Ondráš (Člen)
05.08.2007 22:01:25
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Za V-power dostaneš víc smart bodů.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Lihy (Člen)
05.08.2007 22:08:19
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

jakou máš kompresi ve válcích? Máš jí oproti standardu nějak zvýšenou? Jestli ne tak tam lej co píšou v manuálu, protože víc oktanů je ti na prd. Ale to se týče toho V-power95 tak to nevim jestli má smysl si připlatit.....třeba to opravdu čistí, ale asi by si na to musel jezdit hodně dlouho aby se dalo říct jestli to opravdu funguje

bobule (Člen)
05.08.2007 22:08:40
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

je tam přísada aditiv a vyšší oktanové číslo, tzn. že by ti to mělo líp jet, motor by měl bejt míň hlučnej a lehce klesnout spotřeba, skoušel sem to u litrovýho pola na spotřebě sem nic nepoznal ale auto bylo živější, u motorky nevim jestli to má významidontknow


to jebu
bobule (Člen)
05.08.2007 22:12:39
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

než srát prašule do drahýho béňa radši bych investoval do tohodle
http://www.militec.cz/mototec/


to jebu
Lihy (Člen)
05.08.2007 22:20:59
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

bobule psal:

než srát prašule do drahýho béňa radši bych investoval do tohodle
http://www.militec.cz/mototec/

tak na to bych se tuplem vysralbigsmile

Pšán (Člen)
05.08.2007 22:22:31
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

SLUGI psal:

... má ňákej význam vzít místo klasické "95" třeba "100"  idontknowhelp
... nevím,jen mě to napadlo tak se ptám ...

..posuď sám..
  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006021903


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Honza B12 (Člen)
05.08.2007 22:40:01
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Lihy psal:

jakou máš kompresi ve válcích? Máš jí oproti standardu nějak zvýšenou? Jestli ne tak tam lej co píšou v manuálu, protože víc oktanů je ti na prd. Ale to se týče toho V-power95 tak to nevim jestli má smysl si připlatit.....třeba to opravdu čistí, ale asi by si na to musel jezdit hodně dlouho aby se dalo říct jestli to opravdu funguje

S oktany je to přesně tak, na V-power zkoušely odbrzdit tuším že XJR a to se jak v průběhu, tak v max číslech trochu zlepšilo. U nějakého supersportu (asi CBR 600 RR) to bylo naopak.

SLUGI (Člen)
06.08.2007 09:24:54
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

... výkon zvyšovat nechci,spotřebu snižovat taky ani ne, jen jsem chtěl vědět jestli to třeba nějak pomůže motoru ??   idontknow


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
Msudra (Člen)
06.08.2007 09:30:27
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

panove trosku rozumu.......good
kazdeji vice olovnatej benzin je lepsi.... ma vyssi oktanovy cislo,cili lepsi horeni...
a cim mensi obsah motoru.....tim vic je to pussy poznat!
tak to zkuste a neremcejte....uvidite sami
good


gdo maže,ten jede...:)
Ondráš (Člen)
06.08.2007 09:40:57
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Msudra psal:

kazdeji vice olovnatej benzin je lepsi.... ma vyssi oktanovy cislo,cili lepsi horeni...

Možná jsem blbej, ale není tomu už pár let co zakázali vyrábět olovnatý benzím. Tedy konkrétně dávat tam tetraethylolovo, které má sice antidetonační účinky (u starejch motorů odstraňující klepání), ale s oktanovým číslem to až tak tolik společného nemá. To totiž v benzínu udává poměr oktanu ku ostatním látkám (povětšinou heptan, hexan...). Ale pravda je, že benzín může mít i více než 100 oktanů (když tam daj trochu víc nonanu).

Třeba se mejlím...idontknow


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
huskyb12 (Administrator)
06.08.2007 10:06:54
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Msudra psal:

panove trosku rozumu.......good
kazdeji vice olovnatej benzin je lepsi.... ma vyssi oktanovy cislo,cili lepsi horeni...
a cim mensi obsah motoru.....tim vic je to pussy poznat!
tak to zkuste a neremcejte....uvidite sami
good

oktanový číslo voznačuje množství olova ? surprised
zřejmě dobrej oddíl pičo :)))


ale di, Ty brepto ...
ABik (Člen)
06.08.2007 12:15:13
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Liju do toho V-power 95. Vyšší oktany tam nedávám, jiný benzín než shell pouze výjimečně někde na cestách, když shellka není v dosahu. Rozdíl nezaznamenávám, je to jenom zvyk.

Petr J. (Člen)
06.08.2007 14:26:47
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

pokud není motor nastaven, nemá vyšší oktanové číslo smysl.....

čidlo klepání má pouze BMW GS, nastavení na 98oktanů má K1200 a Škoda Oktavia II....bigsmile

ale u minibajku je 100vka lepší.....good

Msudra (Člen)
06.08.2007 14:34:40
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

kua sem se prepsal sorrryyyy.... nechtel sem napsat vice olovnatej ale oktanovej... sorryyy  uz drzim pyskpussybigsmile
ale fakt je to lepci...


gdo maže,ten jede...:)
Koldan (Člen)
06.08.2007 15:57:35
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

mám teho plný ruky i tag,nepotřebuju kupovat dražší benzín pro lepší pocit,rychleji jezdit díky němu nebudusurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
hans (Člen)
09.08.2007 17:01:04
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

prej 2 - 3 nádrže V power ten motor vyčistěj.....
ale co je na tom pravdy nemám páru.....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
1.2_Bert (Člen)
09.08.2007 18:23:10
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Občas jsem koupil 98 u Schellu i V-power(jednou Chorvatsko a zpět jen  98), motor pak jel sametověji, víc a s nižšší spotřebou, moto měla tedy větší dojezd. Ve finále náklad na 1km jízdy vyjde o něco málo levněji, ale proto jsem to nedělal. Zkrátka někdy jsem B12 dopřál "smetánku".


12.Bandit je dobrá minulost
Brejn (Člen)
10.08.2009 18:41:51
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

12.Bert psal:

Občas jsem koupil 98 u Schellu i V-power(jednou Chorvatsko a zpět jen  98), motor pak jel sametověji, víc a s nižšší spotřebou, moto měla tedy větší dojezd. Ve finále náklad na 1km jízdy vyjde o něco málo levněji, ale proto jsem to nedělal. Zkrátka někdy jsem B12 dopřál "smetánku".

Tohle bych chtel taky zkusit, tedka me ceka 500 km k Balatonu. Premyslim, ze bych tam dal nejaky "lepsi" 95 oktanovy benzin. Kdyby to treba jen procistilo karbce, valce a ventily, nebylo by to spatne. Nevim ani kolik stoji, ale jestli bude do 2 korun drazsi, tak to asi prubnu.
Zkusil to taky nekdo? Litali mu chvili saze v vyfuku? bigsmile


Co hoří, to bouchá, co létá, to padá.
VikecB12 (Člen)
10.08.2009 19:39:57
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Slugi,vogo myslím že zrovna u tebe to fakt nemá smysl,vodhaduju že se nechystáš s busou na ujetí 100 000km a po 7 000km co má najeto tam ještě nic usazenýho není a ještě dlouho nebudegood 
To je lepší ty love prochlastatgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
PAJA (Člen)
10.08.2009 19:47:09
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Asi před rokem dělal velký test Svět motorů cool,který testoval 3 druhy aut a nezjistil vůbec žádnou změnu, jestli tam byl Naturál 95, Naturál 98, Želví pavr ,nebo Carera a spol !!!Takže kdo kupuje dražší benál , tak strká prachy tak akurát doassA co jinak když dáte nový olej a filtr ,nezdá se vám že to líp jedeidontknowbigsmilebigsmilebigsmile


AŤ ŽIJE SPARTA, BANÍKOVCI SOU MRDKY!!!
SLUGI (Člen)
10.08.2009 19:47:43
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

... wogo Vikec, neříkaj ti Blesku ??
... já jen že sem se na to ptal v r 2007  bigsmile evil


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
PAJA (Člen)
10.08.2009 19:54:30
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Tak ted o tom píšou na MOTORKÁŘÍCH .CZ.-Cituji:KDO KUPUJE DRAŽŠÍ BENZÍN NEŽ JE NATURÁL 95 ,JE pussy  smokinbigsmile


AŤ ŽIJE SPARTA, BANÍKOVCI SOU MRDKY!!!
qwerty (Člen)
10.08.2009 20:11:42
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

SLUGI psal:

... wogo Vikec, neříkaj ti Blesku ??
... já jen že sem se na to ptal v r 2007  bigsmile evil

dobres mu natrhnul ass ... jen tak dal goodbigsmile


WD club member.
VikecB12 (Člen)
10.08.2009 21:49:29
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

SLUGI psal:

... wogo Vikec, neříkaj ti Blesku ??
... já jen že sem se na to ptal v r 2007  bigsmile evil

Nefšiml sem si dataredface Ale myslím že těch 7000km na tacho je stále aktuálníchevilsmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
ross (Člen)
10.08.2009 22:13:26
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

mýty a pověry:

Jezdím na Power
Některé čerpačky nabízí palivo s vyšším oktanovým číslem než klasický Natural 95 za propagace silných Ferrarri apod. I zde funguje slušně placebo efekt. Šáhnu hlouběji do kapsy a když to jezdí Schumachrovi tak i mě to musí pár koní přidat. Oktanové číslo neudává nic o výkonnosti paliva, kde by bylo zajímavější vidět jeho tepelnou výhřevnost, ale ta je u těchto paliv stejná. Vyšší oktanové číslo jen říká, že toto palivo snese větší zátěz něž dojde k detonačnímu hoření. Detonační hoření je ale natolik škodlivé, že výrobce motoru nepřipustí, aby bylo ve větší míře, a tak motor s doporučeným palivem 95 je konstruován na cca oktanové číslo 92 (pro jistotu). Auta používají už delší dobu, u motorek se začíná objevovat též - snímač klepání s následnou regulací předstihu. U těchto motorů může dojít s lepším palivem k jistému zvednutí výkonu, protože předstih je neustále regulován na hranici detonací. Benzín však má deklarováno čištění motoru a to je jeho plus u bežných motocyklů. Natural 95 je však kvalitním palivem bez výrazné tvorby úsad a s dostatečnými parametry pro váš motor.


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
SLUGI (Člen)
11.08.2009 07:37:07
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

VikecB12 psal:
SLUGI psal:

... wogo Vikec, neříkaj ti Blesku ??
... já jen že sem se na to ptal v r 2007  bigsmile evil

Nefšiml sem si dataredface Ale myslím že těch 7000km na tacho je stále aktuálníchevilsmokin

... máš skoro pravdu, jen před tou "7" je ještě "1"   smile1


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
VikecB12 (Člen)
11.08.2009 08:24:55
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

SLUGI psal:
VikecB12 psal:
SLUGI psal:

... wogo Vikec, neříkaj ti Blesku ??
... já jen že sem se na to ptal v r 2007  bigsmile evil

Nefšiml sem si dataredface Ale myslím že těch 7000km na tacho je stále aktuálníchevilsmokin

... máš skoro pravdu, jen před tou "7" je ještě "1"   smile1

Tak to pak jogoodsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Msudra (Člen)
11.08.2009 09:43:04
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Pánové hlavně je důležité jestli máte motor řízenej elektronikou, pokuď je to karburátor asi to némá valný smysl....good pokuď ovšem máte stříkačku, většina jich má regulaci předstihu, potom je efekt lepšího benzínu o to lepší čím menší je obsah motoru a čím vyšši jsou pracovní otáčky motoru, neočekávejte zásadně vyšší výkon, jako spíš to že se výrazně zlepší hlavně kultivovanost motoru....good


gdo maže,ten jede...:)
Vobi (Člen)
11.08.2009 12:09:04
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Ja tankuju Natural 98 u Tesca a pohoda goodcool nebo tam kde je zrovna nejlevnejsi bigsmile u shellu jsem nebyl ani nepamatuju.


"Jednou sem se dloubal v nose až mi tekla krev."
osiris (Člen)
11.08.2009 12:36:08
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

...de vo to esli bys neměl stejnou pohodu i s 95kou smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
11.08.2009 12:40:02
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

nejefektivnější srovnání bude asi na brzdě bych řek.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenek (Člen)
11.08.2009 13:21:40
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Mě je benzín jedno, kdyžtak zapnu výkonnější režim A. Zdenek.bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
11.08.2009 13:35:20
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

to tam potřebuješ dva režimi aby se s tim dalo jezdit?Co to je za šunt?bigsmilebigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenek (Člen)
11.08.2009 13:41:03
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Jo A do 60ti, B od 60ti věku. Zdenek.goodbigsmile

sonyk (Člen)
11.08.2009 15:40:33
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

100 oktanu jezdi rally auto


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
11.08.2009 15:46:25
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

...ale za jiný ceny bigsmile 100 - 250 kačen za litr


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
pepa (Člen)
11.08.2009 16:03:45
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

ross psal:

mýty a pověry:

Jezdím na Power
Některé čerpačky nabízí palivo s vyšším oktanovým číslem než klasický Natural 95 za propagace silných Ferrarri apod. I zde funguje slušně placebo efekt. Šáhnu hlouběji do kapsy a když to jezdí Schumachrovi tak i mě to musí pár koní přidat. Oktanové číslo neudává nic o výkonnosti paliva, kde by bylo zajímavější vidět jeho tepelnou výhřevnost, ale ta je u těchto paliv stejná. Vyšší oktanové číslo jen říká, že toto palivo snese větší zátěz něž dojde k detonačnímu hoření. Detonační hoření je ale natolik škodlivé, že výrobce motoru nepřipustí, aby bylo ve větší míře, a tak motor s doporučeným palivem 95 je konstruován na cca oktanové číslo 92 (pro jistotu). Auta používají už delší dobu, u motorek se začíná objevovat též - snímač klepání s následnou regulací předstihu. U těchto motorů může dojít s lepším palivem k jistému zvednutí výkonu, protože předstih je neustále regulován na hranici detonací. Benzín však má deklarováno čištění motoru a to je jeho plus u bežných motocyklů. Natural 95 je však kvalitním palivem bez výrazné tvorby úsad a s dostatečnými parametry pro váš motor.

tos vokopíroval z motorkářů vid idontknow


GSX 1400 K7
sonyk (Člen)
11.08.2009 16:10:54
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

osiris psal:

...ale za jiný ceny bigsmile 100 - 250 kačen za litr

tak to samozrejme bigsmile strejc jezdi a kdysi sme to nalili do simsona bigsmile no dlouho nejezdil bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
11.08.2009 16:21:10
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

sonyk psal:
osiris psal:

...ale za jiný ceny bigsmile 100 - 250 kačen za litr

tak to samozrejme bigsmile strejc jezdi a kdysi sme to nalili do simsona bigsmile no dlouho nejezdil bigsmile

...jasně že dlouho nejezdil, vždycky jenom kousek, než ta vohnivá židle vzlítla bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
sonyk (Člen)
11.08.2009 16:26:32
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Ice (Člen)
11.08.2009 16:44:20
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

pepa psal:
ross psal:

mýty a pověry:

Jezdím na Power
Některé čerpačky nabízí palivo s vyšším oktanovým číslem než klasický Natural 95 za propagace silných Ferrarri apod. I zde funguje slušně placebo efekt. Šáhnu hlouběji do kapsy a když to jezdí Schumachrovi tak i mě to musí pár koní přidat. Oktanové číslo neudává nic o výkonnosti paliva, kde by bylo zajímavější vidět jeho tepelnou výhřevnost, ale ta je u těchto paliv stejná. Vyšší oktanové číslo jen říká, že toto palivo snese větší zátěz něž dojde k detonačnímu hoření. Detonační hoření je ale natolik škodlivé, že výrobce motoru nepřipustí, aby bylo ve větší míře, a tak motor s doporučeným palivem 95 je konstruován na cca oktanové číslo 92 (pro jistotu). Auta používají už delší dobu, u motorek se začíná objevovat též - snímač klepání s následnou regulací předstihu. U těchto motorů může dojít s lepším palivem k jistému zvednutí výkonu, protože předstih je neustále regulován na hranici detonací. Benzín však má deklarováno čištění motoru a to je jeho plus u bežných motocyklů. Natural 95 je však kvalitním palivem bez výrazné tvorby úsad a s dostatečnými parametry pro váš motor.

tos vokopíroval z motorkářů vid idontknow

Okopčil a dobře udělal, protože onen článek je realita... Ti co tu drandí mašiny bez regulace předstihu a tvrdí, že N98 jim dává vyšší výkon oproti N95, tak se nechaj jen přesvědčit reklamou... a měli ve škole dávat větší pozor bigsmilesmokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Brejn (Člen)
11.08.2009 17:48:25
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Jak jsem obzivil toto tema, tak jsem se snazil vyhnout 95 vs 98.
Slo me spise o to 95 normal vs 95 nejaky ten power a tak podobne.
No uvidim, zkusim a dam kdyztak vedet, jestli nejake zlepseni.


Co hoří, to bouchá, co létá, to padá.
zzzmrzlinar (Člen)
11.08.2009 18:02:51
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

V-Power,
četl jsem test tak 2 roky zpátky, v Auto-Tipu, dělali to společně se státní zkušebnou paliv a maziv, nebo jak se to jmenuje. Vzali Fábii co měla nalítáno 120 tisíc, rozmontovali motor, proměřili, nafotili, složili. 

Pak vzali 10-krát plnou nádrž V-Poweru. a znovu motor rozložili proměřili a nafotili. Závěr byl, že na ventilech téměř zmizeli karbonové úsady (nebo jak se ty černé krupičky jmenujou) a motor byl z těch fotek viditelně jinej, předtím byl povětšinou do černa a potom byla barva světlješí, stříbrná.

Konstatovali že měření výkonu motoru ani spotřeba nebyla rozdílná ale motor byl viditelně čistší.

Je mi jasný že teď bude spousta oponentů, ale takto ten test dopad.

Druhá věc byla, že vloni v Autodieselu udělali kompletní test nafty a Shell V-Power nafta měla méně čistících a jiných aditiv než standardní nafta Benziny, Benzina Verva měla pak dvakrát tolik aditiv co Benzina standard, ale to jsou nafty.

Taky tam byla zajímavá věc, proč zřejmě hodně lidí co jezděj V-power naftu tvrdí že ujedou víc km. V-Power měl ze všech testovaných naft zdaleka nejvíce přísad proti pěnění nafty, nafta tudíž při tankování nenapění tudíž pistole vypně o něco později a vlastně natankujete víc litrů do nádrže, tudíž na plnou nádrž více ujedete.

Ondráš (Člen)
11.08.2009 18:04:45
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Brejn psal:

Jak jsem obzivil toto tema, tak jsem se snazil vyhnout 95 vs 98.
Slo me spise o to 95 normal vs 95 nejaky ten power a tak podobne.
No uvidim, zkusim a dam kdyztak vedet, jestli nejake zlepseni.

Myslím, že poznáš prd.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Inženýrek (Člen)
11.08.2009 18:18:23
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

sonyk psal:

100 oktanu jezdi rally auto

To už rounou leteckej ne smile1 ten ma asi 120 a to uvidis jak s tim budes litat smile1


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
ross (Člen)
11.08.2009 19:53:26
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

pepa psal:
ross psal:

mýty a pověry:

Jezdím na Power
Některé čerpačky nabízí palivo s vyšším oktanovým číslem než klasický Natural 95 za propagace silných Ferrarri apod. I zde funguje slušně placebo efekt. Šáhnu hlouběji do kapsy a když to jezdí Schumachrovi tak i mě to musí pár koní přidat. Oktanové číslo neudává nic o výkonnosti paliva, kde by bylo zajímavější vidět jeho tepelnou výhřevnost, ale ta je u těchto paliv stejná. Vyšší oktanové číslo jen říká, že toto palivo snese větší zátěz něž dojde k detonačnímu hoření. Detonační hoření je ale natolik škodlivé, že výrobce motoru nepřipustí, aby bylo ve větší míře, a tak motor s doporučeným palivem 95 je konstruován na cca oktanové číslo 92 (pro jistotu). Auta používají už delší dobu, u motorek se začíná objevovat též - snímač klepání s následnou regulací předstihu. U těchto motorů může dojít s lepším palivem k jistému zvednutí výkonu, protože předstih je neustále regulován na hranici detonací. Benzín však má deklarováno čištění motoru a to je jeho plus u bežných motocyklů. Natural 95 je však kvalitním palivem bez výrazné tvorby úsad a s dostatečnými parametry pro váš motor.

tos vokopíroval z motorkářů vid idontknow

jasněsmile1

ale prvně mě to stejný napadlo na hajzlubigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
jura (Člen)
11.08.2009 20:28:36
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Obcas tankuji v-power,a musim rict,ze motor ma lepsi hladsi chod,mensi spotrebu.U meho auta tak samo,minule jsem natankoval u benziny 95-ku,auto line,spotreba jak blazen,taky asi pancujou,kdyz tam dam v-power,snizi se spotreba,motor neni ani slyset,tak neco na tom bude.


Männer sind primitiv,aber glücklich!
Koldan (Člen)
11.08.2009 20:30:42
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

taky sa ně zdá, že to s těma zlatýma kolama jede lípidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
PavelB6 (Člen)
11.08.2009 20:43:21
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

To já jsem jí dal tuhle pusu na světlo a pohladil po nádrži a to teda kurwa jela.Odteďka to budu dělat pořád.smile1

Koldan (Člen)
11.08.2009 20:55:55
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

PavelB6 psal:

To já jsem jí dal tuhle pusu na světlo a pohladil po nádrži a to teda kurwa jela.Odteďka to budu dělat pořád.smile1

zkus to s babů, taky fajngood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Mandela (Člen)
11.08.2009 20:59:59
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

dobře to jelo na Carera 100 od OMV a zkoušel jsem i natural 91 a jelo to normálně jak na 95 ale řekl bych,že to bylo o kouda tišší.

PETR MEDVED B 12 (Člen)
11.08.2009 22:03:43
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Taky jsem to odzkoušel, jelo to stejně, akorát mi zamodraly kolena.bigsmile Takže ideální návod jak udělat tuning, je tam vyšší teplota při spalování.good


JAKÝ PÁN, TAKOVÝ KRÁM.
nicola.foxx (Člen)
11.08.2009 22:10:41
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Inženýrek psal:
sonyk psal:

100 oktanu jezdi rally auto

To už rounou leteckej ne smile1 ten ma asi 120 a to uvidis jak s tim budes litat smile1

Nejsou nahodou éra na kerosin??? Ten ma neco kolem 55 oktanu??idontknow


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Johny89 (Člen)
11.08.2009 23:17:37
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

nicola.foxx psal:
Inženýrek psal:
sonyk psal:

100 oktanu jezdi rally auto

To už rounou leteckej ne smile1 ten ma asi 120 a to uvidis jak s tim budes litat smile1

Nejsou nahodou éra na kerosin??? Ten ma neco kolem 55 oktanu??idontknow

Jak ketra ze... hlavne tedy on asi myslel mensi letadla ktera maji take pistove motory, ty jsou na vysokooktanove klasicke benziny jak pise. Ale vetsi letadla s proudovym motorem ci turbovrtulovym popr. ve vrtulniku s turbohridelovym jsou ovsem na letecky petrolej> kerosin. A to uz jsme jinde...bigsmile

Jinak k temetu, myslim ze je to jen pro pocit, ale kdyz ti neni lito tech penez tak prosim, mozna bude motor trosku cistejsi, ale myslim ze je to zbytecne.smokin

jura (Člen)
12.08.2009 05:46:24
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Lejete to do obycejnych plechovek,zkuste to narvat do starsiho turbo motoru,pak uvidite ten rozdilgood,Z kerosinem mam zkusenosti,jsme s tim topili na vojne,to byla parada,litinovy dekl vyletel dva metry vysoko,smile1,ale pak to malovani!smile2


Männer sind primitiv,aber glücklich!
Country 35 (Člen)
15.08.2009 15:28:10
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Dělal sem deset let na čepru a řeknu vám že je to všechno podvod,Celej D power a podobně,všichni berou stejnej benzin z lávek ve Střelicích a vše je to jen o reklamě.Šeláci tam dolijou trochu adytiva a hned to osolijou,ale je to naprosto stejnej benál. Co se týče 100 oktanovýho benzínu tak to poznáš u slabejch motorů,ale né u nabušenejch mašin ,je to vyhození peněz. Zsmokin

K.a.s.y.m. (Člen)
15.08.2009 20:54:30
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Country 35 psal:

Dělal sem deset let na čepru a řeknu vám že je to všechno podvod,Celej D power a podobně,všichni berou stejnej benzin z lávek ve Střelicích a vše je to jen o reklamě.Šeláci tam dolijou trochu adytiva a hned to osolijou,ale je to naprosto stejnej benál. Co se týče 100 oktanovýho benzínu tak to poznáš u slabejch motorů,ale né u nabušenejch mašin ,je to vyhození peněz. Zsmokin

z velký částí ano..stavěli jsme tam nádrže bigsmile
jinak je to spiš o konstrukci motoru a doporuční výrobce...viz.BMW jejich 98 oktanů motory


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kufor (Člen)
18.08.2009 12:40:25
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

ja by som to videl asi tak, ze V power 95 neni tak pancovany jak bezna 95ka
mam to odskusane na aute, spotreba je proste nizsia, ked natankujem V power (pri rovnakom style jazdy)
to je asi tak secko, co ma zaujima
zvysenie vykonu a pod. je mi sumafuk
...ak to navyse cisti motor a palivovu sustavu, tym lepsie

a hlavne, neberte mi iluzie! :D


do neba nevyletim, na zemi ma najdu ...
Meloun (Člen)
18.08.2009 13:34:49
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Tak u tý mojí starý 320i píšou jasně 98 oktanů jako nejlepší palivo..při 95(předchozím majitelem používaná) je to psaný jako standart a v krajní nouzi lze použít i 91 benzín..tak jest psáno přímo v chytrý knížce vod auta..


PURE NAKED BIKE!
Marián (Člen)
18.08.2009 13:41:11
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Meloun psal:

Tak u tý mojí starý 320i píšou jasně 98 oktanů jako nejlepší palivo..při 95(předchozím majitelem používaná) je to psaný jako standart a v krajní nouzi lze použít i 91 benzín..tak jest psáno přímo v chytrý knížce vod auta..

tak kdyz uz sme u tech manualu,ja mam jako doporuceny palivo pro bandita 650 natural 91...smile1


...sam mezi jebkarema...
Ondráš (Člen)
18.08.2009 19:24:53
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Marián psal:

tak kdyz uz sme u tech manualu,ja mam jako doporuceny palivo pro bandita 650 natural 91...smile1

Jo jo... Pokud se nepletu, takto mají všechny karbece.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
dala (Člen)
23.08.2009 19:46:15
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Msudra psal:

panove trosku rozumu.......good
kazdeji vice olovnatej benzin je lepsi.... ma vyssi oktanovy cislo,cili lepsi horeni...
a cim mensi obsah motoru.....tim vic je to pussy poznat!
tak to zkuste a neremcejte....uvidite sami
good

Takze myslis ze poznam kdyz dam do 650 S jeste vzduch treba Natural 98 ?


Skáču dobře,skáču rád
dala (Člen)
23.08.2009 19:54:20
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

jura psal:

Obcas tankuji v-power,a musim rict,ze motor ma lepsi hladsi chod,mensi spotrebu.U meho auta tak samo,minule jsem natankoval u benziny 95-ku,auto line,spotreba jak blazen,taky asi pancujou,kdyz tam dam v-power,snizi se spotreba,motor neni ani slyset,tak neco na tom bude.

Nasypu ho do me 650 S vzduch,doufam ze tim nic nezkurvimheadshakesurprised


Skáču dobře,skáču rád
redik27 (Člen)
23.08.2009 20:06:44
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

dala psal:
jura psal:

Obcas tankuji v-power,a musim rict,ze motor ma lepsi hladsi chod,mensi spotrebu.U meho auta tak samo,minule jsem natankoval u benziny 95-ku,auto line,spotreba jak blazen,taky asi pancujou,kdyz tam dam v-power,snizi se spotreba,motor neni ani slyset,tak neco na tom bude.

Nasypu ho do me 650 S vzduch,doufam ze tim nic nezkurvimheadshakesurprised

leju do Bandita 600 a maximální spokojenost. Chod motoru je znát. je to lepší.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
dala (Člen)
23.08.2009 20:11:13
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

redik27 psal:
dala psal:
jura psal:

Obcas tankuji v-power,a musim rict,ze motor ma lepsi hladsi chod,mensi spotrebu.U meho auta tak samo,minule jsem natankoval u benziny 95-ku,auto line,spotreba jak blazen,taky asi pancujou,kdyz tam dam v-power,snizi se spotreba,motor neni ani slyset,tak neco na tom bude.

Nasypu ho do me 650 S vzduch,doufam ze tim nic nezkurvimheadshakesurprised

leju do Bandita 600 a maximální spokojenost. Chod motoru je znát. je to lepší.

Co ted stoji ten Power? kdyz mi to bude setrit motor budu ho tam davat pravidelnegood


Skáču dobře,skáču rád
mr.BSE (Člen)
23.08.2009 21:19:47
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Meloun psal:

Tak u tý mojí starý 320i píšou jasně 98 oktanů jako nejlepší palivo..při 95(předchozím majitelem používaná) je to psaný jako standart a v krajní nouzi lze použít i 91 benzín..tak jest psáno přímo v chytrý knížce vod auta..

Co máš? E36?


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Meloun (Člen)
24.08.2009 17:32:18
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

mr.BSE psal:
Meloun psal:

Tak u tý mojí starý 320i píšou jasně 98 oktanů jako nejlepší palivo..při 95(předchozím majitelem používaná) je to psaný jako standart a v krajní nouzi lze použít i 91 benzín..tak jest psáno přímo v chytrý knížce vod auta..

Co máš? E36?

E46..ještě poctivej starej bez iDrive a s natočenou palubkou k řidičicoolsmokingood


PURE NAKED BIKE!
mr.BSE (Člen)
24.08.2009 21:17:17
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Meloun psal:
mr.BSE psal:
Meloun psal:

Tak u tý mojí starý 320i píšou jasně 98 oktanů jako nejlepší palivo..při 95(předchozím majitelem používaná) je to psaný jako standart a v krajní nouzi lze použít i 91 benzín..tak jest psáno přímo v chytrý knížce vod auta..

Co máš? E36?

E46..ještě poctivej starej bez iDrive a s natočenou palubkou k řidičicoolsmokingood

JJ, taky mám rád natočenou palubku goodgood
Sem si na to zvykl u sierry a teď mě to taky maximálně vyhovuje good
A další super věc je, že spolujezdec neví kolik jedem coolbigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
richie (Člen)
20.03.2012 07:49:48
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

votevřu starý téma:

http://www.cmn.cz/clanek-118/

pičovina? respektive může 100oktanový benzín nějak motoru v motorce ublížit?

jen mě to zajímá... nehledám výkon, spíš mě zajímá jestli to motoru udělá líp nebo hůř good
dííky


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Lihy (Člen)
20.03.2012 07:52:17
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

richie psal:

votevřu starý téma:

http://www.cmn.cz/clanek-118/

pičovina? respektive může 100oktanový benzín nějak motoru v motorce ublížit?

jen mě to zajímá... nehledám výkon, spíš mě zajímá jestli to motoru udělá líp nebo hůř good
dííky

pokud nemáš kompresi 12,5:1 je to motoru uplně šumák

yebat (Člen)
20.03.2012 08:15:59
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

stejně je to všechno jenom placebo... ass

Frodo89 (Člen)
20.03.2012 09:00:29
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Lihy psal:

jakou máš kompresi ve válcích? Máš jí oproti standardu nějak zvýšenou? Jestli ne tak tam lej co píšou v manuálu, protože víc oktanů je ti na prd. Ale to se týče toho V-power95 tak to nevim jestli má smysl si připlatit.....třeba to opravdu čistí, ale asi by si na to musel jezdit hodně dlouho aby se dalo říct jestli to opravdu funguje

Co píšou v manualu tam tankovat nemohu... nebot už dlouho nezahlidl benzinku, kde se tankuje Natural 91


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Lihy (Člen)
20.03.2012 09:22:49
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Frodo89 psal:
Lihy psal:

jakou máš kompresi ve válcích? Máš jí oproti standardu nějak zvýšenou? Jestli ne tak tam lej co píšou v manuálu, protože víc oktanů je ti na prd. Ale to se týče toho V-power95 tak to nevim jestli má smysl si připlatit.....třeba to opravdu čistí, ale asi by si na to musel jezdit hodně dlouho aby se dalo říct jestli to opravdu funguje

Co píšou v manualu tam tankovat nemohu... nebot už dlouho nezahlidl benzinku, kde se tankuje Natural 91

tak to si v prdeli a už si nezajezdíš

Frodo89 (Člen)
20.03.2012 09:32:13
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Lihy psal:
Frodo89 psal:
Lihy psal:

jakou máš kompresi ve válcích? Máš jí oproti standardu nějak zvýšenou? Jestli ne tak tam lej co píšou v manuálu, protože víc oktanů je ti na prd. Ale to se týče toho V-power95 tak to nevim jestli má smysl si připlatit.....třeba to opravdu čistí, ale asi by si na to musel jezdit hodně dlouho aby se dalo říct jestli to opravdu funguje

Co píšou v manualu tam tankovat nemohu... nebot už dlouho nezahlidl benzinku, kde se tankuje Natural 91

tak to si v prdeli a už si nezajezdíš

Jo máš pravdu... bigsmile To jsem... good bigsmile


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Lihy (Člen)
20.03.2012 10:47:37
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Frodo89 psal:
Lihy psal:
Frodo89 psal:


Co píšou v manualu tam tankovat nemohu... nebot už dlouho nezahlidl benzinku, kde se tankuje Natural 91

tak to si v prdeli a už si nezajezdíš

Jo máš pravdu... bigsmile To jsem... good bigsmile

ps. psal sem to v roce 2007....a to se i 91 dala celkem běžně koupit bigsmile

Ondráš (Člen)
20.03.2012 11:33:48
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Frodo89 psal:

Co píšou v manualu tam tankovat nemohu... nebot už dlouho nezahlidl benzinku, kde se tankuje Natural 91

Špatně hledáš...
http://www.ceskybenzin.cz/aktualni-ceny … Natural-91

Sehnat se dá.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Frodo89 (Člen)
20.03.2012 16:10:28
Offline

Re: Benzín 95 - 98 - V power atd ??

Ondráš psal:
Frodo89 psal:

Co píšou v manualu tam tankovat nemohu... nebot už dlouho nezahlidl benzinku, kde se tankuje Natural 91

Špatně hledáš...
http://www.ceskybenzin.cz/aktualni-ceny … Natural-91

Sehnat se dá.

Jóóó 30haleřu rozdíl...


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr