Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » topeni biomasou ?

pedro (Člen)
09.09.2007 13:20:08
Offline

topeni biomasou ?

zdravim vsechny spolujezdce .Chtel jsem se zeptat jestli nahodou nekdo z vas nema nejakou zkusenost s topenim biomasou. Jgoodako trebas ryclorostouci dreviny a tak podobne ?

Martin B12 (Člen)
09.09.2007 13:39:17
Offline

Re: topeni biomasou ?

Pedro s biomasou mám pussy zkušenosti ale spíš mě zajmaj tvý zkušenosti s podélným tlumičem řízení /funkčnost,značka,uchycení,preis atd/ help


street triple picco
pedro (Člen)
09.09.2007 13:47:23
Offline

Re: topeni biomasou ?

podelnej tlumic vcelku nahovno sundal sem ho miri primo na koleno pri nehode se ti tam muze dobre zabodnout radeji bych voil nahoru k riditkam nebo tak nekam .znacka dle vkusu soudruha a cena odpovidajici znacce bigsmile

pedro (Člen)
09.09.2007 13:53:24
Offline

Re: topeni biomasou ?

ne ze bych to nejak nutne potreboval ja jen ze sem koupil barak a tam je topeni na tuha paliva a tak jen tak spekuluju jestli by se oplatilo predelavat kotel jestli by se dal predelat nebo by se musel vymnenit a tak podobne proste osobni zkusenosti nekoho kdo to ma nebo planuje nebo ma kamarada ktery ma idontknow

Datel (Člen)
09.09.2007 15:49:01
Offline

Re: topeni biomasou ?

Dle mého skromného názoru si myslím, že to bude náročné na úložný prostor. Spíš bych se vydal směrem automatickým nasypníkem uhlí idontknow

Billy (Člen)
10.09.2007 07:38:29
Offline

Re: topeni biomasou ?

zkus tady procist na TZB
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=3


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Mirek D (Člen)
10.09.2007 11:19:05
Offline

Re: topeni biomasou ?

Zavostalá Třebíč je toho průkopníkem, ale jen v hromadným vytápění. Pálej slámu v kotelně. Koukni na http://www.tts.cz/.
surprised


Autobus je taky Suzuki... .
vorel (Člen)
10.09.2007 11:23:26
Offline

Re: topeni biomasou ?

dost informací je tady http://www.czbiom.cz/

já topim dřevem bo mi roste pod nosem, kámoša mám co má kotel na pelety


řikám si hurikán
Petr J. (Člen)
10.09.2007 11:48:52
Offline

Re: topeni biomasou ?

ad.1 - vždy záleží na zdroji, pokud je čím topit, je to řešení......variant je vícero

ad.2 - podélné uložení tlumiče má své výhody a nevýhody - čím delší tlumič, tím lepší, stačí menší tlaky, nevýhodou u mého bylo přehřívání, díky poloze nad motorem a chladičem (chce to potom jiný olej).....

Ondráš (Člen)
11.09.2007 16:23:21
Offline

Re: topeni biomasou ?

Datel psal:

Dle mého skromného názoru si myslím, že to bude náročné na úložný prostor. Spíš bych se vydal směrem automatickým nasypníkem uhlí idontknow

Nevím jaké s tím máš zkušenosti ty, ale my jsme měli ATMOS na uhlí a dřevo. S vyšší účiností (prej přes 80% oproti nějakejm 60% u klasickejch). nevím jak je to teď, ale už tenkrát se mi nelíbilo, že je plechovej.bad
Bylo tam toho víc.
Každý rok jsme museli měnit rošty, páč tam byl takovej žár, že se spekly.
Každý rok jsme museli měnit alespoň jeden kus šamotu, protože kvůli velkému žáru prasknul.
Až nakonec po 6 letech se propálil jeden kus toho plechu a byl konec. A dostat tu 300kg krávu ze sklepa bylo něco.bad
Jak to mají teď, nevim... Zlatej Slokov. Ten jsem před tím měli 18 let, spálil všechno a vážil 150 kg.good
Na druhou stranu Atmos měl elektronickou regulaci teploty vody, dal se připojit k termostatu a čerpadlu, takže si tohle všechno řídil sám, přikládalo se tak max. 2x za den. Popel 1x za 2 dny. Když se vypnul, tak žhavá vrstva tam vydržela klidně celý den. Přišel si domu, proroštoval, přiložil, zapnul a za 20 minut bylo v baráku teplo.good
Ale 35 tis. a výdrž 6 let. To tohle fakt nenahradí... Jo a bez elektriky, nebylo teplo. Má to větrák.
Teď se třeba zlepšil, ale ani topenář, který tam dával ten slokov co tam máme dnes říkal, že už ho Atmosy taky vléčily.
Třeba je ale dnes už kvalita upravdu lepší.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr