Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » zadní pružina

tatyn (Nový člen)
26.09.2007 21:45:55
Offline

zadní pružina

co mužu udělet pro nastavení zadní pružiny ja na max a bohužel při mé váze 95kg pokud najedu při větší rychlosti do nějeké nerovnosti tak mi kolo dře o blatník jen tak lehce to štrejchne, ale přece je to nepříjemné dá se s tím něco udělat, zdá se mi nějeká unavená.pokoušel jsem se najít někde v náhradních dílech ale marně poradí mi někdo díky moc

maňas (Člen)
26.09.2007 21:49:53
Offline

Re: zadní pružina

bez profilu a poradit idontknow


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
tatyn (Nový člen)
26.09.2007 21:58:00
Offline

Re: zadní pružina

jsem to napravil

maňas (Člen)
26.09.2007 22:05:24
Offline

Re: zadní pružina

pokud je to na doraz a jde to do podběhu je to divný,protože já sem o proti tobě o dost prostorově výraznějšíbigsmilea jezdím v pohodě,ale pokud přeci zkus najít ve starej diskuzích ,něco o kratších kostech to taky dost zvedne zadek,možná se i někdo kdo to dělal smiluje a napíše ti jak dlouhý a z čeho,já si nejsem jist,ale tuším,že z šestky se dávaj na dvanáctku a je to lepší,ale moc jistej si nejsem.


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
tatyn (Nový člen)
26.09.2007 22:12:15
Offline

Re: zadní pružina

tak aspoň něco pokusím se o tom ještě něco zjistita zapracovat na tom budu na to mít celou zimugood

maňas (Člen)
26.09.2007 22:14:29
Offline

Re: zadní pružina

to je fakt,ale on to sem někdo třebas hodí,ale vím,že to někdo z kluků už měnil,se vo tom tady zmiňovalgood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
osiris (Člen)
26.09.2007 22:16:42
Offline

Re: zadní pružina

...v kostech to není, buď to máš na nejmíň a myslíš, že je to na max, nebo je nastokrát přelámaná pružina (což je utopie), jinak to není možný, tlumič na hloubku stlačení vliv nemá


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
26.09.2007 22:21:48
Offline

Re: zadní pružina

nebo vopravdu jezdily dvě hovada stále ve dvou na tvojí motorce,myslim jako někdo před tebou a prostě tvůj tlumič včetně pružiny je unavenej,hodně unavenej...
potřebuješ jinej...
pokud neseženeš jinej třeba z gsxr 750,1100,tak okolo roku 89-92,což pasuje a dokonce výrazně dokáže vylepšit standartní jízdní vlastnosti,tak alespoň z B12ky,myslim že v inzerci ho seženeš bez problému

tatyn (Nový člen)
26.09.2007 22:22:48
Offline

Re: zadní pružina

mi právě jde o tu pružinu tlumič je v pořádku ale jak na to sednu tak to lehne ve dvou už úplná hrůza,dívali jsme se na to s kolegou a nastavení je na max tak nejspíš unavená pružina jestli je to vůbec možnésmile2

tatyn (Nový člen)
26.09.2007 22:27:54
Offline

Re: zadní pružina

já to hledal kde jsem mohl ale bez výsledku ono se to snad jako náhradní díl ani nevyrábí,kde hledat bližší informace výtány

KOVAL (Člen)
26.09.2007 22:32:18
Offline

Re: zadní pružina

tlumič v pořádku podle tebe znamená co?surprised
jako že na pohled je ok?surprised
a co by na něm napohled mnělo být KO?
nepředpokládám ovšem že jste ho vymontovali ven,sundali z něj pružinu a zkoušeli jak tlumí?surprised to asi né že jo?
řek bych že má přímou souvislost ta pružina s ůtlumem toho tlumiče,klidně jako můžeš zkusit přitvrdit předpětí té pružiny tím že pod ní vysoustružíš podložku aby byla víc předepjatá a tím pádem tužší a zvedlá,ten tlumič absolutně nebude nic stíhat protože jeho charakteristika odpovídá standartní pružině(pokud ovšem je sám 100% funkční) a ve chvíli brutálního stvrzení pružiny je tam jen jako dopočtu součástek motocyklu,otázka času kdy si usteleš protože tvoje zadní kolo bude uskakovat a odskakovat na nerovnostech a nebude ho tlumit ten tlumič..
vymněn tlumič..

KOVAL (Člen)
26.09.2007 22:34:04
Offline

Re: zadní pružina

tim myslim tlumič jako kompletní věc včetně pružiny..
prostě zadní pružící a tlumící jednotka se to jmenuje..

tatyn (Nový člen)
26.09.2007 22:45:18
Offline

Re: zadní pružina

a už jsi se pokoušel to někde najít já jsem našel ale na autíčka na dálkové ovládání nebo na horská kola ale bohužel na motorkách se to asi nekazí neboť co jsem procházel a nacházel různé prodejce náhradních dílů nikdo to nevede nebo jsem blb a neznám mapu bohužel

KOVAL (Člen)
26.09.2007 23:32:33
Offline

Re: zadní pružina

jestli to nemyslíš jako vtípek?surprised
tak myslim že novej zadní tlumič v ceně od zhruba 15 000kč-30 000 si bych řek určitě nekoupíš..
koupíš si jistojistě použitej z nějaký rozbořený motorky,kterej seženeš přes inzerci v rubrikách náhradních dílů,novej to určitě nebude..

Kelly01 (Člen)
26.09.2007 23:35:46
Offline

Re: zadní pružina

za 20-25 sežene plně stavitelnou funglovku Ohlins..

Su na šrot,nemůžu najít dvoutečky nad Osmile2


God Save The Queen!
KOVAL (Člen)
26.09.2007 23:35:51
Offline

Re: zadní pružina

mimochodem,motorku si už takhle koupil s tím že zadek je tak nízko a škrtá při zatížení tebou jakožto jednou osobou?
a jseš si jistej že třeba před tebou nejezdil na tom někdo třeba ukrutně mrňavej kterej třeba mohl vymněnit táhla na přepákování zadního tlumiče proto aby motorka byla níž a von aby dosáhl na zem?
teda jestli tahle otázka není pro tebe moc velkej překladatelskej voříšek?smile1

KOVAL (Člen)
26.09.2007 23:36:34
Offline

Re: zadní pružina

no právě si myslim že vůbec neví vo čem je řeč Furate s tim Ohlinsemsmile1

Koldan (Člen)
27.09.2007 07:53:28
Offline

Re: zadní pružina

jak ti može kolo šmírovat vo blatník? dyk to by muselo jít dolů jak sviň.Jo a mimochodem,já su taky atletické postavy s 95 kilybigsmile a jezdil sem i s batohem na šesce a na doraz to nešlo,jen v extrémech dyž člověk vlítnul do díry v náklonu tak zavadil sfodem,ale že by ně kolo dralo blatníkidontknow
Tagže buď je v řiti ta tlumící jednotka nebo tam fakt budů dané dlůhé kosti na přepákování,co něgdo použil na snížení výšky,páč nedosáh na zem.Von ten kluk kamenická nebude úplná trůbabigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
vOjTaB6 (Člen)
27.09.2007 09:05:32
Offline

Re: zadní pružina

Odhadoval bych to na tu unavenou jednotku. Páč nejsem zrovna atlet a ta seriová jednotka nikdá nešla do podběhu, a to jsem jednou jel ve dvou s  takovou bagáží a lidi si mysleli, že ...(národnostní menšina, které se tak nesmí říkat)...začali jezdit na hromádky do Říše na motorkách.

Ale teď mám centrál z GSX -R a chrochtam sigood


Bandit rulezz!!!
killerrebel (Člen)
27.09.2007 23:11:16
Offline

Re: zadní pružina

Bud to musí byt v uplnejch srajdach ta tlumící jednotka nebo jak bylo zminovane si s tim někdo hral, bo mi nejde do hlavy jak to může vůbec dělat idontknow

Antikrist (Člen)
27.09.2007 23:21:08
Offline

Re: zadní pružina

Já jsem měl na šestce ouplně díru v tom plastovém blatníku pod prdelísmile2.Dřelo to na každým houpáku váha 1osoby 105kggoodbigsmile po jídle 110kggood


Kdo jinému jámu kopá, je ukrajinec páč jámu si má kopat každej sám.
maňas (Člen)
28.09.2007 07:47:56
Offline

Re: zadní pružina

tak to já bych musel mít díru asi až k sedlu,ještě před třičtvrtě rokem sem měl metr třicet a teď ještě stále osmnáct cenťáků přes metr,takže ve váze osoby to nebude,jak psal kovalgood delší kosti a tím se pak vychdil tlumič i s pružinou,i když já ve finále nejsem mechanikbigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Kolouch (Nový člen)
28.09.2007 09:31:47
Offline

Re: zadní pružina

Mě taky na prvnim banditovi drhlo kolo vo blatník a nakonec sem zjistil že byla prasklá kyvka v tom místě co sou k ní pridelaný kosti.Ale nebylo to vůbec videt,chce to tam šáhnout jako vod motoru a to ucejtíš jestli to tam je vylomený.


Lež je alternativní pravda
luktomas (Člen)
28.09.2007 10:00:38
Offline

Re: zadní pružina

Osobne si taky myslim,ze to  nekdo snizil aby doshnul.Jasem si B12 taky snizoval,kdyz si zjistis jaka je origos roztec kosti na B6 tak tije muzu nechat vyrobyt sam sem sije taky v praci delal ze 6 mm plechu mije vipalili a sou v pohode.Kdyz se tady zeptas natu rostec urco ti to tu nekdo hodi. Taky sem to zjistil tady kolik je origo.a jestli jeto stejny jak na B12 tak ty mam jedny hotovi tije muzu za postovny poslat na skousku jeto vymeneny za par minut.

luktomas (Člen)
28.09.2007 10:12:18
Offline

Re: zadní pružina

Jo a kdyz to zvednes tak seti pritvrdi taky ta pruzina.Aspon ume to tak bylo,kdyz byla zvedl tak sem mel na nejmin a bylo to hodne tvrdy ted kdyz sem to o 4cm snizl mam na prostrednim zarezu a jeto tak stejny.

KOVAL (Člen)
28.09.2007 14:17:00
Offline

Re: zadní pružina

Wowsurprised
Člověk se porád učí,jen zírám.surprised

Newada (Člen)
28.09.2007 20:01:15
Offline

Re: zadní pružina

Hele vobrať se na Dolínka to mu něco vot tlumičů zbylo z Lízy a válí se mu to na dvoře, při troše umu se to napasuje a můžeš vozit co chceš. bigsmile


jak dlouho ještě?
Filous (Člen)
28.09.2007 20:14:33
Offline

Re: zadní pružina

KOVAL psal:

Wowsurprised
Člověk se porád učí,jen zírám.surprised

...ňáká nová teorije mechaniky, co??? surprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Newada (Člen)
28.09.2007 20:50:14
Offline

Re: zadní pružina

Filous psal:
KOVAL psal:

Wowsurprised
Člověk se porád učí,jen zírám.surprised

...ňáká nová teorije mechaniky, co??? surprisedbigsmile

Kucí, čemu se divíte? surprised Ajštajnovi se taky smáli a he. bigsmile
Filous to méno jo kvůli tobě, aby si věděl vo ko ho de? bigsmile


jak dlouho ještě?
luktomas (Člen)
28.09.2007 20:54:57
Offline

Re: zadní pružina

Filous psal:
KOVAL psal:

Wowsurprised
Člověk se porád učí,jen zírám.surprised

...ňáká nová teorije mechaniky, co??? surprisedbigsmile

Netvrdim ze to je tak jen podle toho co ja stim delal tak, kdyz sem to snizil o 4cm oproti oryginalu tak na tlumici na poslednim zarezu a byloto tak meky jak kdyz ta pruzina ani neni,kdyz to bylo o 6cm zvedli o proti origo tak na prvnim zarezu tvrdy jak kdyz to mam na prostredku s origo rozteci 178 teda tu mam odtebe tu rostec. proto si myslim ze temy kosti se meni i ta tvrdost.

Pšán (Člen)
29.09.2007 00:19:51
Offline

Re: zadní pružina

luktomas psal:
Filous psal:
KOVAL psal:

Wowsurprised
Člověk se porád učí,jen zírám.surprised

...ňáká nová teorije mechaniky, co??? surprisedbigsmile

Netvrdim ze to je tak jen podle toho co ja stim delal tak, kdyz sem to snizil o 4cm oproti oryginalu tak na tlumici na poslednim zarezu a byloto tak meky jak kdyz ta pruzina ani neni,kdyz to bylo o 6cm zvedli o proti origo tak na prvnim zarezu tvrdy jak kdyz to mam na prostredku s origo rozteci 178 teda tu mam odtebe tu rostec. proto si myslim ze temy kosti se meni i ta tvrdost.

..péro nic neví a je mu to jedno jaké kosti tam jsou..a tlumič má svoje taky zachováno..uchycení těchto se s výměnou kostí nemění..tudíš,áno,fungují stále stejně..jediná změna je vzdálenost rámu motorcyklu od kyvky..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
jura (Člen)
29.09.2007 02:38:17
Offline

Re: zadní pružina

Jestli to skrta vo blatnik,dve moznosti,pruzina v hajzlu,a i prutok ma vliv,zmensit prutok.


Männer sind primitiv,aber glücklich!
luktomas (Člen)
29.09.2007 12:07:57
Offline

Re: zadní pružina

Pšán psal:
luktomas psal:
Filous psal:


...ňáká nová teorije mechaniky, co??? surprisedbigsmile

Netvrdim ze to je tak jen podle toho co ja stim delal tak, kdyz sem to snizil o 4cm oproti oryginalu tak na tlumici na poslednim zarezu a byloto tak meky jak kdyz ta pruzina ani neni,kdyz to bylo o 6cm zvedli o proti origo tak na prvnim zarezu tvrdy jak kdyz to mam na prostredku s origo rozteci 178 teda tu mam odtebe tu rostec. proto si myslim ze temy kosti se meni i ta tvrdost.

..péro nic neví a je mu to jedno jaké kosti tam jsou..a tlumič má svoje taky zachováno..uchycení těchto se s výměnou kostí nemění..tudíš,áno,fungují stále stejně..jediná změna je vzdálenost rámu motorcyklu od kyvky..

A jak teda si mam visvetlit kdyz to snizim o 4-5cm oproti originalu tak to pero nejde stvrdit. Na poslednim zarezu jeto meky jako,kdyz to v oryginale mam na prvnim zarezu????????idontknow

VikecB12 (Člen)
29.09.2007 19:42:22
Offline

Re: zadní pružina

No ja kdyš sem nakopl zadek na starým B12 o 4cm,tak sem měl taky pocit že to bylo vo trošku tvčíidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr