Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Chcem dat prestriekat moto

Alfik (Člen)
10.10.2007 13:09:49
Offline

Chcem dat prestriekat moto

Neviete mi niekto dat zopar rad ohladom striekania? Ci sa oplati uplne opieskovat ram, aku farbu pouzit, komaxit ci hej ci nie atd...Dikessmile1

Filous (Člen)
10.10.2007 14:12:06
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...Osi??? ...si tu???? bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
LosBanditos (Člen)
10.10.2007 15:21:40
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Tak opískovat. To je nejlepší způsob, ale barvožrout taky poslouží dobře. Ohledně barvy. Tu koupíš v lažké lakovně. Na auta. Hlavně ná acetonové !!! Djovsložkové stačí. Já si stříkal snowboard dvojsložkou a 2 roky to drží jako hovado. Takže na motorce,,,,, no spíš někde položíš než, aby se to oloupalo.


LosBanditos adios !
osiris (Člen)
10.10.2007 15:28:18
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Filous psal:

...Osi??? ...si tu???? bigsmile

...ty kurvo bigsmilebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
10.10.2007 15:36:52
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

osiris psal:
Filous psal:

...Osi??? ...si tu???? bigsmile

...ty kurvo bigsmilebigsmile

není náhodou tvoje druhé jméno barvičkář bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
10.10.2007 15:39:40
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...opískovat, jestli máš možnost je ok, ale pokud drží stará barva je to zbytečný, stačí zdrsnit
...barvu nejlíp 2K akryl, někdo preferuje komaxit, já moc ne - ten patří na poličky :))
...atd. ? tak těch atd. je mnoho, musíš konkrétně, nehodlám popsat stránku ;)

ps: fildo mám splněno ;)  nechtělo se mi no :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Alfik (Člen)
10.10.2007 20:13:08
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Osiris: na rame mam niekde hrdzu, na zvaroch na stupackach a je doskriabany, niake hlboke ryhy nic take len doskriabany...Tak preto rozmyslam ze ho dam opieskovat ale potom sa neviem rozhodnut medzi komaxitom alebo obycajnym akrylom, bo som pocul ze ten komaxit nieje az taky pekny ako normalna farba...

osiris (Člen)
10.10.2007 20:20:58
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...tak teda opískovat, antikorozní plnič, 2K akryl (eventuálně metalická báze a 2K bezbarvý akryl lak) případně 2K akryl-uretan
...určitě se ale najdou ti, kteří jsou spokojeni s komaxitem, vybrat si musíš sám


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Alfik (Člen)
10.10.2007 20:45:06
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Dam asi ten akryl nie komaxit, bo zevraj akryl ma lepsi lesk...Tak dikessmile1

osiris (Člen)
10.10.2007 21:04:15
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...to je pravda, 80% proti 97%


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Salam (Člen)
10.10.2007 21:04:58
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

a co to vsechno stoji?

Alfik (Člen)
11.10.2007 09:07:28
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

No pocitam ze do 10tis by som sa mohol vopchat ni?

mr.BSE (Člen)
11.10.2007 10:24:14
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

mam komax na ramu a taky se leskne... 2.5kKcgood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
11.10.2007 13:03:16
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

mr.BSE psal:

mam komax na ramu a taky se leskne... 2.5kKcgood

...akrylát 97mi procentní lesk
...komaxit 78mi procentní lesk
...chápeš? smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
11.10.2007 13:09:22
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Já si nechávám dávat komaxit akorát tam kde to nějak trpí jako třeba nosíč ještě tak držáky stupaček.Jinak akryl už jenom kvůli lesku,ale taky jsou lidi ktrčří dávají jenom komax,ale neni to tak pěkný.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
11.10.2007 15:46:43
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

jednou sem renovoval starou klasiku GPZ1100DFI a nechaval sem rám stříkat stříbrným komaxitem a na to ještě dávali čirej lak,ale taky práškovej.Vypadalo to luxusně,ale třeba na ráfky to bylo na pussy,protože toho byla dost silná vrstva a pak sme nebyli schopní vobut gumusurprised


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
mr.BSE (Člen)
11.10.2007 21:22:08
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

osiris psal:
mr.BSE psal:

mam komax na ramu a taky se leskne... 2.5kKcgood

...akrylát 97mi procentní lesk
...komaxit 78mi procentní lesk
...chápeš? smile1

chapubigsmile
to je takle presne na percenta,jo? hmm,tak to mate kuci vod cuchaciho fochu pekne zmaknutygood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
maňas (Člen)
11.10.2007 21:32:32
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

když to miluješ není co řešit bigsmilebigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
sipmart (Člen)
13.10.2007 10:13:04
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

na jak dlouho je práce všechno sundat, tak aby se dal samostatně nalakovat rám, nádrž, podsedlovka atd...taky o tom uvažuju, ale že si Bandita rozeberu sám a taky zkusím stříknout, však té barvy tam moc není...co je potřeba udělat s díly, pořádně obrousit smirkovým papírem, pak dát nějakou základovku nebo plnič a pak samotnou barvu? přez zimu bude času hodně, tak proč to nezkusit...jako náklady na materiál si myslím, že budou max do 2tis.

LosBanditos (Člen)
13.10.2007 11:57:00
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Tohle je barva jako hrom !!!

http://www.ducatimotor-liberec.cz/motorbike/prod-benelli/tnt-1130-caferacer/tntcaferacer-1.jpg

LosBanditos adios !
Koldan (Člen)
14.10.2007 00:09:58
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

ááááách zlatáááá, hmmmmmmmgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
marcoo (Člen)
14.10.2007 08:16:25
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Taky se mi líbý.Ale trošku víc tmavší,do takový cihlový barvy.Viděl jsem tak udělanýho horneta a vypadal slušněgood

VikecB12 (Člen)
14.10.2007 08:16:58
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

sipmart psal:

na jak dlouho je práce všechno sundat, tak aby se dal samostatně nalakovat rám, nádrž, podsedlovka atd...taky o tom uvažuju, ale že si Bandita rozeberu sám a taky zkusím stříknout, však té barvy tam moc není...co je potřeba udělat s díly, pořádně obrousit smirkovým papírem, pak dát nějakou základovku nebo plnič a pak samotnou barvu? přez zimu bude času hodně, tak proč to nezkusit...jako náklady na materiál si myslím, že budou max do 2tis.

No nevím,2tisíce máš tak na barvu a klárlak.A kde máš plnič,vobčas nějakej kyt,šmírgle,ňáký to ředidlo.... S barvama a vostatníma vjecma co se dají koupit za hubičku su vyléčenej,rači si připlatím za vosvěčený značky.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Alfik (Člen)
14.10.2007 11:46:21
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

sipmart: rozhodene to mas aj ze jeden az dva dni ak ti ma kto pomoct vybrat motorgood Za 2tis kupis tak max kilo farby a mozno aj lak, bez dokladu pochopitelne...smile1 Ak to chces mat pekne daj to radsej spravit lakosovi, bo potrebujes k tomu fakt profi naradie a hlavne bezprasne prostredieidontknow

mr.BSE (Člen)
14.10.2007 17:01:11
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Alfik psal:

sipmart: rozhodene to mas aj ze jeden az dva dni ak ti ma kto pomoct vybrat motorgood Za 2tis kupis tak max kilo farby a mozno aj lak, bez dokladu pochopitelne...smile1 Ak to chces mat pekne daj to radsej spravit lakosovi, bo potrebujes k tomu fakt profi naradie a hlavne bezprasne prostredieidontknow

kilo?
idontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Alfik (Člen)
16.10.2007 13:29:11
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

idontknowA kolko?

Meloun (Člen)
16.10.2007 13:39:45
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Alfik psal:

idontknowA kolko?

Klíííd-to jen Mr.BSE pozorně četl některé příspěvky a teď dělá chytrýho,protože už ví,že se to počítá v litrech...bigsmilebigsmile


PURE NAKED BIKE!
sipmart (Člen)
20.10.2007 07:28:27
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Vážně tedy uvažuji o přestříkání celé moto....mám červenou pastelovou a jsou tam drobné oděrky a vady laku, taky už to někdy stříkané bylo, takže trochu jiný odstín některých dílů...chci se zeptat jak moc je složité motorku tak nějak odmašlit od rámu, co to obnáší, kolik práce a jestli se na to potřebuje speciální nářadí? máte někdo zkušenosti? a popřípadě, kdybych zachoval červený rám, jestli by se podle vás hodila nějaká barva na ostatní díly (nádrž, blatník, podsedlovka) tak aby to ladilo...bylo by to daleko jednodušší nastříkat jenom tyhle díly...chtěl bych něco originálního...možná takovou tu tmavší oranžovou, co má třeba Nissan Z350. díky za vaše poznatky

sipmart (Člen)
20.10.2007 07:36:19
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

myslím tady tuhle barvu nebo jakou by jste ještě dali? nějakou atypickou... http://www.bestauto.cz/osobni-automobil … 86592.html nehodila by se tahle k červenému rámu, asi ne, že...:)

Editoval osiris (20.10.2007 13:21:25)

Filous (Člen)
20.10.2007 10:58:20
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...žádný specijální nářadí na to nepotřebuješ, ale měl bys bejt aspoň trochu zručnej...Bandasku rozebereš za votpoledne, dyš se nebudeš hrabat v motoru...a barvu si dej jaká se líbí tobje, né?? ...to je jako dybych se tě ptal, esi se mi víc líbjej blondýny nebo brunetky idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
20.10.2007 11:18:44
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Meloun psal:
Alfik psal:

idontknowA kolko?

Klíííd-to jen Mr.BSE pozorně četl některé příspěvky a teď dělá chytrýho,protože už ví,že se to počítá v litrech...bigsmilebigsmile

no hlavne s litrem barvy nastrikas liazku,ne?idontknowsmile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
sipmart (Člen)
20.10.2007 16:43:03
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

tak dneska jsem se domlouval s malíře na motorky, za rám, nádrž, podsedlovky, přední blatník v jakémkoliv odstínu a barvě, samozřejmě metalizované, komplet s prací a veškerým nutným materiálem to dělá 3000 u něho mi řekl....takže do toho upřímně v průběhu zimy pudu, jen mi zbývá vybrat tu odpovídající barvu...co byste poradili vy? :) potřebuju inspiraci...:)

VikecB12 (Člen)
20.10.2007 17:36:48
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

tak za 3tácky to bude nejspíš vopravdu malíř,kerej to spíchne válečkembigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
20.10.2007 17:51:28
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...tak to má vikec pravdu smile1
...jinak na naháče cca 0,5 litru (na kapotovanou až 1 litr)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
20.10.2007 19:59:52
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

No myslím že pokud by stříkal rám,tak ten litr možná nebude k zahození,je tam myslím dost velkej prostřikidontknow
Zrovna se chystám v nejbližší době rozebrat endurko,fšechno vopískovat,hodit do komaxitu a poskládat si fešandugood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
sipmart (Člen)
20.10.2007 20:02:43
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

chlapy myslím, že je to opravdu tak...je to dobrý a zkušený lakýrník, stříkal mi střechu auta v metalíze s nachystáním oblepením za 1000 a vše v pohodě, krásný povrch...prostě má dobré dodavatele na barvy a materiál, bere ve větším a myslím, že pokud dá za matroš třebas 1500, tak 1500 za práci, což to může nastříkat za den (s přestávkami u metly) je v poho, no ne...

VikecB12 (Člen)
20.10.2007 20:12:09
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

a brousit to bude kdo? Pokud tam je nějaký kytování tak ještě filer a zase brousit. Lidi si to predstavujou jak hurvínek válkusmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
20.10.2007 20:34:23
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

...nádrš, přední blatník a klín mě stály třiapůl ze známosti...asi mě vokradli surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
20.10.2007 22:37:13
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

VikecB12 psal:

No myslím že pokud by stříkal rám,tak ten litr možná nebude k zahození,je tam myslím dost velkej prostřikidontknow
Zrovna se chystám v nejbližší době rozebrat endurko,fšechno vopískovat,hodit do komaxitu a poskládat si fešandugood

Ve Veselce komaxitujougood
delal sem tam ram a good 2300 bez papiru


Second Class Citizen
1130 Café Racer
VikecB12 (Člen)
20.10.2007 22:46:21
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

ja sem jezdíval v Brně na Vaclavskou,chlápek to tam peče v takové garáži a vodhaduju že mě to tam vyjde tak do 800kč.Akorát nevím jestli to tam ještě má,už sem tam dlouho nebyl.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
KOVAL (Člen)
20.10.2007 22:46:41
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

šílenej seš šílenej?surprised
komaxitem rám za kolik že?surprised
za celou kompletní motorku v krabicích sem platil 800 a když řikám kompletní,tak kompletní i s víkama z motoru,jenom bez plastů a nádržesurprised
jako teda vopískování toho všeho stálo ještě pětikilo,ale byly toho asi tři zeleninový přepravky a k tomu rámsmile1

KOVAL (Člen)
20.10.2007 22:52:20
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/koval/komax1.jpg
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/koval/komax2.jpg
mr.BSE (Člen)
21.10.2007 01:07:11
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

no tak asi sem no smile1
abych pravdu rekl,taky se me to moc nezdalo,ale prej pod komaxem sou jeste jakysy vrstvy cehosi,aby lip drzel a tak...

nedelam do toho,tak sem to vzal a co uz tedidontknowbad


Second Class Citizen
1130 Café Racer
maňas (Člen)
21.10.2007 09:24:12
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

jak by napsal Kelly - nic pro socky surprisedbigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
sipmart (Člen)
21.10.2007 10:40:28
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

brousit to bude ten lakýrník za tu cenu co jsem uváděl....spíš by mě zajímalo jak moc je náročné toho Banďoura tak nějak odstrojit a v čem by mohl být zádrhel...já se jen bojím, abych to pak poskládal zase dohromady, tak jak to má být..:) nedělal to někdo, nemohl by mě poradit, že bysme vyměnili pár mejlů...někoho schopnýho...protože tady je taky plno šťouralů co k dané problematice vůbec neporadí a jen mají blbé kecy...:))

VikecB12 (Člen)
21.10.2007 10:49:48
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

rozdělat a poskládat to není zas takovej problém,nejhorší je elektrika,musel sem si k těm konektorům nalepit papírovou pásku a popsat si co k čemu vede,ale jinak je to ok.Teda pokud je někdo kopyto,tak samozřejmě at se do toho nepouští.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
KOVAL (Člen)
21.10.2007 20:36:31
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

popsat konektory je dobrý,to jo,teda než zjistíš že stejně nic špatně nezapojíš,bo to ani jinak zapojit nejdesmile1
ale poprvý sem si je popisoval takysmile1

VikecB12 (Člen)
21.10.2007 20:39:18
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

taky sem na to pak přišel,ale líp se f tom orientovalogood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
KOVAL (Člen)
21.10.2007 20:41:43
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

smile1good

KOVAL (Člen)
21.10.2007 20:46:21
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

u nás se v tom neorientoval vůbec nikdo ani ta Baruška když sme si to vezli domu,ale za jedno vodpoledne tam byl aj s celou elektrikousmile1

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/koval/kabely.jpg
VikecB12 (Člen)
21.10.2007 21:08:44
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Vždycky když sem skládal mašinu vod holího rámu sem měl dobrej pocit kdyš chytla a fšechno fungovalo jak mágood Jednou sem se zavřel v garáži asi na dva dny a rozebral sem srada,vyleštil rám,fšechno vypucoval a poskládal s nově volakovanejma plastama a a dva dny vyjela z garáže napucovaná voňafkagood Bylo to prostě supr,akorát mladá si vo mě myslela že sem se asi zbláznilsmile1,ale už se přispůsobylabigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Alfik (Člen)
22.10.2007 17:29:25
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Ja som si to zacal secko fotit bo som uz stracal prehlad ktora skrutka kam idebigsmile tak ked som skladal motor tak som mal pri sebe notebook a uistil som sa fotkamigood

maňas (Člen)
22.10.2007 19:03:58
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

jinak když nebudeš vědět tak napiš Loser help ten vždycky ví bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Filous (Člen)
22.10.2007 20:30:06
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Alfik psal:

Ja som si to zacal secko fotit bo som uz stracal prehlad ktora skrutka kam idebigsmile tak ked som skladal motor tak som mal pri sebe notebook a uistil som sa fotkamigood

...kua, to muselo bejt fotek esi sis fotil každej šroup surprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Alfik (Člen)
22.10.2007 21:05:21
Offline

Re: Chcem dat prestriekat moto

Zase fotenie aktov to nebolo, iba co sa tyka motora...A ked budem zhadzovat elektriku tak si aj to pofotimbigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr