Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Žárofky f budíkách

spidys (Člen)
02.12.2007 15:29:26
Offline

Žárofky f budíkách

Zdar bando!
Nevíte, jaký žárofky jsou v budíkách pro B6 2001?
Chtěl bych je nahradit LED-kama - mohlo by to svítit snad líp, co myslíte?
Vybíral bych někde tady:
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk … 5/?smid=99

A další otázečka, když bych nahradil žárofky v budíkách nějakejma bílejma LED-kama, podsvěcujou tyhle LED-ky i displaye s počítadlem km nebo ty sou podsvícený samostatně nějakym jinym způsobem?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Geograf (Člen)
02.12.2007 16:16:13
Offline

Re: Žárofky f budíkách

-->> spidys: ty máš v budíkách žárovky?? To je nějaký divný.  idontknow Mám rok 2000 a v budíkách už sou LEDky, 3 kusy pod každým budíkem, a další 3 by možná šli přidat, je tam pro ně na tišťáku místo.


Kam nevidím, tam nepospíchám
ROMIN (Člen)
02.12.2007 16:52:11
Offline

Re: Žárofky f budíkách

já mám 2002 a mám tam taky jenom letky jsou napájeny přímo v té desce.už jsem jednu letos měnil od dobíjení.

Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 16:58:11
Offline

Re: Žárofky f budíkách

ja mam B12 2001, taky tam mam LED. Tam totiz sou LED, mam bez patice, Jsou myslim na tom tistaku SMD, ale jsou diskterni, takze lehko vymenitelne. Jsou tam LEDky. Jdu na to mrknut, abych nekecal ... mam to rozdelane

Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 17:03:07
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Proste si to rozdelas a prepajis LEDky. Jen kazda ma svuj proud, podle toho se pocita predradny odpor, Ale ty uz tam odpor mas ... tak ale to by jako melo fungovat, ty proudy byvaj podobne. Jen si dej bacha na polaritu.

spidys (Člen)
02.12.2007 17:03:30
Offline

Re: Žárofky f budíkách

aha sem myslel, že je to podsvícený žárofkama (podsvícení budíků)
A kontrolky (Mazání, Neutrál, Blinkry) jsou taky LEDky nebo žárofky?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Geograf (Člen)
02.12.2007 17:08:05
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Kontrolky mazání, dálkový .... sou LEDky


Kam nevidím, tam nepospíchám
spidys (Člen)
02.12.2007 17:08:15
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Marcus_86 psal:

ja mam B12 2001, taky tam mam LED. Tam totiz sou LED, mam bez patice, Jsou myslim na tom tistaku SMD, ale jsou diskterni, takze lehko vymenitelne. Jsou tam LEDky. Jdu na to mrknut, abych nekecal ... mam to rozdelane

Zkus sem hodit nějaký foto, jak to vypadá rozdělaný help


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 17:10:27
Offline

Re: Žárofky f budíkách

kua nefim smile1 je to pod tim ... tim ... kua tak idu to zkusit, cekaj surprised

Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 17:29:26
Offline

Re: Žárofky f budíkách

tak sem se mylil no ... uz jsou tam SMD LEDky ... jinak, blinkry ... mazani a vse je z diskretnich soucastek.

http://marcus86.rajce.idnes.cz/bandit/images/S3010139.jpg


Tak jako toto prepajet taky neni problem ... ale jak pro koho. Ty ledky se daj normalne koupit treba GMku. Ja tam ale minuly tyden stal 1/2 hodiny frontu. Tak slo by to i mikropajku, ale piplacka jako svine a musel bys mit dobre ruce, pak to neni problem. Jinak taky pastu a tavidlem by to slo. Pak to treba strelit(kratkodobe prohrat) pistolu a je to. pod kazdym budikem sou 3 jeste hodim foto, jak to vypada

Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 17:33:51
Offline

Re: Žárofky f budíkách

toto je ta LEDka

http://marcus86.rajce.idnes.cz/bandit/images/S3010139a.JPG
spidys (Člen)
02.12.2007 17:34:43
Offline

Re: Žárofky f budíkách

A tam jsou nějaký oranžový ledky (na podsvícení budíků) nebo to oranžový dělá nějaká folie pod těma číslama?
Jde mi jen o to, že když bych přepájel LED-ky na podsvícení budíků třeba na modrý diody, tak jestli by to svítilo modře nebo nějakou smíšenou barvou (oranžová + modrá)

Koukám, že pod těma budíkama je nějakej světlovodič, takže asi jedna nebo dvě LED-ky, který podsvěcujou celej ciferník.

Jak je to s tim podsvícenim displeje na počítadlo km?


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 17:36:53
Offline

Re: Žárofky f budíkách

jj sou to oranzove LEDky, barvu urcuje vlnova delka, tudiz neni problem, aby to svitilo i modre. Musis si tam proste koupit modre ledky

WenzelB6 (Člen)
02.12.2007 17:38:14
Offline

Re: Žárofky f budíkách

do budíků na výměnu za žárovky jsou tyto s paticí T5 : http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= … ;z=galerie

spidys (Člen)
02.12.2007 17:40:22
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Marcus_86 psal:

jj sou to oranzove LEDky, barvu urcuje vlnova delka, tudiz neni problem, aby to svitilo i modre. Musis si tam proste koupit modre ledky

A jak je to s tim displejem? Netušíš? Co určuje barvu podsvícení displeje? Tahle LEDka?
Aby když už by to šlověk překopal na modrý podsvícení, aby do toho nesvítil displej oranžově idontknow


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 17:41:07
Offline

Re: Žárofky f budíkách

minuly tyden sem tento typ LED mel pod poradnym mikroskopem, tak bych poslal detailni foto, jak to vubec vypada. Ale mam to v Brne no ... Jinak pod kazdym budikem sou 3 !!! diody. Dole 2 a jedna nahore. Delaj rovnoramenny trojuhelnik

spidys (Člen)
02.12.2007 17:44:30
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Marcus_86 psal:

minuly tyden sem tento typ LED mel pod poradnym mikroskopem, tak bych poslal detailni foto, jak to vubec vypada. Ale mam to v Brne no ... Jinak pod kazdym budikem sou 3 !!! diody. Dole 2 a jedna nahore. Delaj rovnoramenny trojuhelnik

Jestli máš nějaký detailní fotky jak to tam je uspořádaný, napájený a případně jaký je to označení diod, bylo by to o to jednodušší...
Mikropájkou disponuju i mám v tomhle něco za sebou, tak by to nemusel bejt problém...


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 18:03:00
Offline

Re: Žárofky f budíkách

hele proste pudes do GM ... a koupis si tam SMD ledky ... reknes : Počůvajte teda, dajte mě 8 LED diod SMD takových tých modrých, potřeboval bych ich enom 6, ale ty moje ruky gramlavé ... bigsmile . Jo a merej je pres test diod a jen krátkou dobu. Abys je neznicil good. Ja si vzdycky dam LED bez predradneho odporu na 12V a pak se jen divam jak pekne hasnou goodgoodgood Existuji jeste rozmery treba 0805 .. a tak ale to je v setinach palce delka/sirka atd... ale to tam asi resit nebudete.

Salam (Člen)
02.12.2007 18:20:16
Offline

Re: Žárofky f budíkách

hele a jak poresis odpory pred ledkama, cim vic diod zapojenych paralelne tim vetsi zatez a je potreba vetsi vykon rezistoru, schema zapojeni budiku sem teda nevidel, jestli kazda dioda ma svuj rezistor nebo maj spolecnej???idontknow...kazda barva ledky ma jinej proud proto se voli jiny rezistor...

mehari (Člen)
02.12.2007 18:36:55
Offline

Re: Žárofky f budíkách

spidis:jen blbni....bigsmilebigsmile


až umřu pohřběte mě hlavou dolů.... aby mi celý svět mohl políbit prdel
Geograf (Člen)
02.12.2007 18:53:46
Offline

Re: Žárofky f budíkách

-->> Salam : každá barva LEDky nemá jinej proud, proud je typicky 20mA u všech diod (teď nemyslím nizkopříkonové), ale mění se úbytek napětí na diodách podle barvy, pokud by se použily modré LED tak by se odpor musel snížit.


Kam nevidím, tam nepospíchám
Salam (Člen)
02.12.2007 18:58:20
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Geograf psal:

-->> Salam : každá barva LEDky nemá jinej proud, proud je typicky 20mA u všech diod (teď nemyslím nizkopříkonové), ale mění se úbytek napětí na diodách podle barvy, pokud by se použily modré LED tak by se odpor musel snížit.

jo jasne ze napeti, sem to spletsmokin

Marcus_86 (Člen)
02.12.2007 22:53:05
Offline

Re: Žárofky f budíkách

Salam psal:

hele a jak poresis odpory pred ledkama, cim vic diod zapojenych paralelne tim vetsi zatez a je potreba vetsi vykon rezistoru, schema zapojeni budiku sem teda nevidel, jestli kazda dioda ma svuj rezistor nebo maj spolecnej???idontknow...kazda barva ledky ma jinej proud proto se voli jiny rezistor...

no tak tam uz neni misto .. abys tam vrazil jeste smd rezistor bigsmilebigsmilebigsmile ja bych to zkusil bez rezistoru, protoze ony uz tam sou na ty oranzove diody, co sem ted nedavno pocital na special diody, tak na jedny sem potreboval 490 a na druhe 420 .. cervene a modre, tak sem tam prasil 470 a je ... zadne srani. Zkus to prvni bez rezistoru jen tak si tam jednu diodu vymenit.

Marcus_86 (Člen)
04.12.2007 16:30:08
Offline

Re: Žárofky f budíkách

dnes sem byl v GM, modre smd diody ... byla tam za 24 a za 27 kc. 27*6 .. celkem solidni suma

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr