Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Rozlešťování a leštění

martin.vomy (Člen)
19.01.2008 16:45:17
Offline

Rozlešťování a leštění

Dneska jsem zaparkoval u nákupáku šestka v Praze. Přijdu zpátky a koukám, ve dveřích dolík jak prase. Ne velkej, ale hlubokej. Nebudu tu rozebírat, jak mě takový věci dokážou na...., ale spíš bych se chtěl poradit. Máte někdo zkušenosti s lakováním a rozlešťováním? Jde mi o to, jestli je možné sříknout jen kousek dveří a pak to rozleštit s původním lakem, aby to pokud možno nebylo na první pohled vidět? Nechce se mi kvůli tomu stříkat celý dveře. Už jsem se něco naleštil, ale s tímle si nevím rady. Můžete mi doporušit nějaký postup a konkrétní leštěnku nebo pastu? Díkyhelp

spidys (Člen)
19.01.2008 16:52:09
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

Osiiiii bigsmilebigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
osiris (Člen)
19.01.2008 16:57:05
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

...nejvhodnější řešení z hlediska estetiky je rozstřik do ztracena bázej a čirým lakem pak přestříkat celou část dílu (v případě dveří s lištou nastříkat lakem vrch nebo spodek od lišty) - samo před tím vytmelit
...rozstřik jde udělat i 2K barvou s použitím rozstřikovýho ředidla (to se dá i u předešlý metody u bezb. laku) ovšem lakýrník kterej to dokonale neovládá nedokáže udělat přechod tak aby se dal zabrousit a rozleštit bez toho aby se tenoučkej přechod (hrana) při broušení a leštění netrhala podtupně dál
...škráby bez promáčklin se daj zaretušovat i nanesením barvy (laku) do škvíry a zabroušením, zaleštěním
...u všech metod záleží i na umístění a rozsahu poškození

papír P1500 (P2000); pasta Bufa BF 50 (BF 100); leštěnka 3M Finesse-it


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
martin.vomy (Člen)
19.01.2008 17:15:40
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

Dík moc. Tyhle dveře mají takovou ostrou hranu a přesně v té hraně to je. Lišta na nich není, takže lakem asi budou muset jít stejně celý. Ještě jednou díky moc. Snad ty leštěnky někde seženu. Takže zase spousta zbytečnej práce a vyhozených peněz....

osiris (Člen)
19.01.2008 17:20:29
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

...pasty a leštěnky se daj použít i od jinejch značek


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
19.01.2008 17:49:11
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

No záleží co je to za Caru - u určitejch typů se vyplatí výměna celejch dveří (Škoda 120L apod.) nebo samolepka ve stylu průstřel karoserie bigsmile, ale to asi nebude tvůj případ bigsmilebigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
VikecB12 (Člen)
19.01.2008 17:50:55
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

No tak nevím,kdyš budeš dělat celý dveře lakem,jestli není lepší je udělat rovnou celý aji bázíidontknow Je to jenom můj názor a byl by to aji můj postup.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
martin.vomy (Člen)
19.01.2008 17:57:10
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

Je to černá alfa 146. To právě řešim taky, jestli se nevyplatí udělat to celý a pořádně. Na kolik to vyjde? Aspoň 2500 samotnej lak, že jo?

osiris (Člen)
19.01.2008 19:43:52
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

...bázej se dělá rozstřik (pokud je na něj odpovídající plocha) proto, že se tak dosáhne dokonalý shody odstínu i v případě rozdílu důsledkem špatnýho výběru a nakonec se tak eliminuje i případnej rozdíl odstínu způsobenej lakýrníkovou aplikacej
...to není polemika, ale fakt
(samo, že je jedno jestli je báze v pastelovým nebo metalickým odstínu) vrchní lak se aplikuje na celej díl v případě, že nechci aby nevznikl přechod

pozn. báze je s lakem, 2K bez laku (aby jste nemotali jabka s hruškama)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luboš 650 (Člen)
12.03.2008 11:51:19
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

zdravím. mohu se zeptat čím by šly rozleštit takové ty mikroškrábance  od kolen na bocích nádrže? chci tam nalepit folii tak bych to chtěl před tím trochu přeleštit. díky za rady

osiris (Člen)
12.03.2008 12:11:53
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

luboš 650 psal:

zdravím. mohu se zeptat čím by šly rozleštit takové ty mikroškrábance  od kolen na bocích nádrže? chci tam nalepit folii tak bych to chtěl před tím trochu přeleštit. díky za rady

...v druhým (a čtvrtým) příspěvku od vrchu, to o těch pastách a leštěnkách


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luboš 650 (Člen)
12.03.2008 12:33:46
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

jj. takže  ta leštěnka od 3m by byla na to vhodná? nebo ještě to mám vzít nějakou pastou?  na podsedláku sem to na podzim zkoušel rozleštit  tempem, byly tam škrábance od sedl tašek ale po tom tempu to není moc pěkné po světle je to takové matné. tak sháním něco jiného, lepšího, slyšel sem o nějaké 3m leštěnce že je prej dobrá na tyhle věci ale nevím název, je to tedy ta  finesse it? zatím díky

osiris (Člen)
12.03.2008 13:34:57
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

...jj, to je ona
ps: tempo je na hovno


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Honzik1 (Člen)
12.03.2008 20:10:14
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

Osi, prosím tě jak se zmiňuješ o 2K barvách, co to znamená.? Jakej je rozdíl mezi 1K a 2K? Koukal jsem i na starší příspěvky, ale nikde jsem to nevyčet. idontknow


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
osiris (Člen)
12.03.2008 20:16:12
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

...2K = dvoukomponentní, tzn. tuží se, je odolnější (kvalitnější)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Honzik1 (Člen)
13.03.2008 11:23:04
Offline

Re: Rozlešťování a leštění

stříkgood


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr