Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » sekundární převod - změna velikosti rozety B12

martingsx (Člen)
20.01.2008 07:36:34
Offline

sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Tak budu muset přemejšlet o výměně řetězovky vč. kol a napadlo mě, jestli nezkusit změnit velikost kol.
Převod od výrobce: vpředu 15 zubů vzadu 45 zubů.

Obecně se změna velikosti pastorku nedoporučuje, kvůli životnosti řetězu (menší pastorek - menší radius ohybu) apod. takže bych měnil asi velikost rozety.
Jinak 1 zub na pastorku tj. asi 3 zuby na rozetě.
http://www.gearingcommander.com/

Máte někdo na koloběžce jiný velikosti kol než 15/45? A jak se to chová v provozu?
Myslím, že dost mašin z reichu mají sekundární převod upravenej.

Těžší převod nebude nejspíš výhrou, protože už tak je bandaska napřevodovaná "dlouhým převodem" a špička výkonu je docela nízko dole (kolem 8,5tis ot.). Já osobně bandita ani na 4ku ani na 5ku nedostanu do červenýho. Takže by se motka asi s menší rozetou nedostala přes otáčky 10tis. a teda i přes maximální rychlost původního sestavení.

Lehčí, kratčí převod zvětšením rozety je asi výzvou ne? idontknow
Sníží se maximálka (tak o 10km/hod??)ale zvedne se akcelerace zvýšením krouťáku díky kratšímu převodu a zvýšením otáček na konstatní rychlosti proti originálu.

Díkes za praktický zkušenosti.good

barynek (Člen)
20.01.2008 11:02:45
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

ty woe a to máš ze svý hlavy? já tomu nerozumim ale když to čtu tak si říkám kua proč se na takový věci ptá když o tom ví toliko? idontknow
čímž jsem ti chtěl říct že o tom vim hovno a že ti nepomužubigsmile


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
20.01.2008 11:31:05
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

barynek psal:

ty woe a to máš ze svý hlavy? já tomu nerozumim ale když to čtu tak si říkám kua proč se na takový věci ptá když o tom ví toliko? idontknow
čímž jsem ti chtěl říct že o tom vim hovno a že ti nepomužubigsmile

Ivošku, na tom přeci neni nic nepochopitelnýho. Představ si kolo s přehazovačkou (pro snadnější vysvětlení jenom se zadní, tzn. 1 tác a třeba 8 koleček). čím větší zadní rozeta tím snadnější rozjezd, jízda do kopce atd. a čím měnší tak opak, větší maximálka s konstantní rychlostí šlapání ale zase horší pružnost a zrychlení z malých rychlostí(krouták), jízda do kopce apod. Jasný ne? No a přesně to samý je na mašiněgood

PS.: Sakriš proč mi nejde napsat velký š, dám shift+háček a udělá to samo hned dva háčky: "ˇˇ", no to mi ho vyndejidontknow


Ne asi
martingsx (Člen)
20.01.2008 11:58:15
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Teoreticky to mám zmáknutý, ale nechce se mi experimentovat s tím že koupím jinej rozměr rozety, abych pak zjistil že je to na h...o.bad
Proto jsem to hodil sem, abych zjistil jestli někdo na koloběžce jinej převod než 15/45 má a jak se to zrovna na banditu v provozu chová. Maximálka, jestli se motor hůř vytáčí apod.

barynek (Člen)
20.01.2008 12:21:54
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

martingsx psal:

Teoreticky to mám zmáknutý, ale nechce se mi experimentovat s tím že koupím jinej rozměr rozety, abych pak zjistil že je to na h...o.bad
Proto jsem to hodil sem, abych zjistil jestli někdo na koloběžce jinej převod než 15/45 má a jak se to zrovna na banditu v provozu chová. Maximálka, jestli se motor hůř vytáčí apod.

zkus ještě http://forum.motorkari.cz, bud tam nebo někde jsem to na netu četl, ale kde... nevzpomenu siheadshake


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
20.01.2008 12:25:37
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

luig psal:
barynek psal:

ty woe a to máš ze svý hlavy? já tomu nerozumim ale když to čtu tak si říkám kua proč se na takový věci ptá když o tom ví toliko? idontknow
čímž jsem ti chtěl říct že o tom vim hovno a že ti nepomužubigsmile

Ivošku, na tom přeci neni nic nepochopitelnýho. Představ si kolo s přehazovačkou (pro snadnější vysvětlení jenom se zadní, tzn. 1 tác a třeba 8 koleček). čím větší zadní rozeta tím snadnější rozjezd, jízda do kopce atd. a čím měnší tak opak, větší maximálka s konstantní rychlostí šlapání ale zase horší pružnost a zrychlení z malých rychlostí(krouták), jízda do kopce apod. Jasný ne? No a přesně to samý je na mašiněgood

PS.: Sakriš proč mi nejde napsat velký š, dám shift+háček a udělá to samo hned dva háčky: "ˇˇ", no to mi ho vyndejidontknow

dík žes mi to vysvětlil, kamaráde, tuto jako chápu (bicykl), ale nějak jsem nedosadil správně do bandit pussy vzorce, co užsmile1

Š - mě jde napsat normálně, ale u tebe to bude asi rukama a vším kolemsmile1

ale taky by mi to zajimalo, jak to fachčí, tak odpovědi sem, šupbigsmile


Bandit 4EVER!!!
maňas (Člen)
20.01.2008 12:34:19
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

no jistej si nejsem,ale u mého bajku je asi 15:43 jelikož to tam už bylo,jediný co mi trochu vadí že mi šidí rychloměr a kilometrovník,jinak dobrýgood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
barynek (Člen)
20.01.2008 12:50:44
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

maňas psal:

no jistej si nejsem,ale u mého bajku je asi 15:43 jelikož to tam už bylo,jediný co mi trochu vadí že mi šidí rychloměr a kilometrovník,jinak dobrýgood

dobrý v jakym smyslu? Lepší rozjezdy, zrychlení, vyšší rychlost ....?


Bandit 4EVER!!!
Ondráš (Člen)
20.01.2008 13:09:32
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Pokud máš novýho bandita (2000 a vejš), tak tam s tím budeš mít problém, páč rychloměr je elektronickej, kdežto u starých je tam klasika lanko. Taky jsem to řešil. Dal jsem ale 15/44. Rozdíl jsem prakticky nepoznal. Na 140km/h mi klesly otáčky asi o 500/min. Do červeného se dá jít a přes 250 s tím v klidu udělat. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
martingsx (Člen)
20.01.2008 13:31:04
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

takže 15/44 testováno a OK.
BTW: Ty vytočíš bandita na 4 nebo 5 do červenýho? surprised

Fulltank (Člen)
20.01.2008 13:44:03
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

martingsx psal:

takže 15/44 testováno a OK.
BTW: Ty vytočíš bandita na 4 nebo 5 do červenýho? surprised

mam takovej pocit ze na 4 ho vytocim do cervenyho v pohode a to mam vse origo. idontknow

Ondráš (Člen)
20.01.2008 16:04:14
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

martingsx psal:

takže 15/44 testováno a OK.
BTW: Ty vytočíš bandita na 4 nebo 5 do červenýho? surprised

Na 4 to vím celkem jistě. Na 5 si tak jistej nejsem. Kolik to točí, když je na tachometru 255?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
luig (Člen)
20.01.2008 16:17:28
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

barynek psal:
maňas psal:

no jistej si nejsem,ale u mého bajku je asi 15:43 jelikož to tam už bylo,jediný co mi trochu vadí že mi šidí rychloměr a kilometrovník,jinak dobrýgood

dobrý v jakym smyslu? Lepší rozjezdy, zrychlení, vyšší rychlost ....?

Ojaaaaa, nejdřív napíšeš že moje vysvětlení ti je jasný a pak plácneš zas takovej shit. Přemejšlej kamaráde: tovární nastavení je 15/45, tzn. 15 zubů řetězový kolečko a 45 zubů rozeta. Takže když dáš 15/43 jak píše maˇˇnas (furt to nejde), tak to logicky bude jako když na kole přehodíš na menší kolečko že? Takže teoreticky jak říkáš lepší rozjezdy NE, zrychlení NE, vyšší rychlost ANO. goodpussy


Ne asi
martingsx (Člen)
20.01.2008 18:58:33
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

to Ondráš: Tacho 255 na 5tku na B12 bude pouze tak necelých 10tis ot. takže mě 4ka do červenýho docela překvapuje.

barynek (Člen)
20.01.2008 20:24:49
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

luig psal:
barynek psal:
maňas psal:

no jistej si nejsem,ale u mého bajku je asi 15:43 jelikož to tam už bylo,jediný co mi trochu vadí že mi šidí rychloměr a kilometrovník,jinak dobrýgood

dobrý v jakym smyslu? Lepší rozjezdy, zrychlení, vyšší rychlost ....?

Ojaaaaa, nejdřív napíšeš že moje vysvětlení ti je jasný a pak plácneš zas takovej shit. Přemejšlej kamaráde: tovární nastavení je 15/45, tzn. 15 zubů řetězový kolečko a 45 zubů rozeta. Takže když dáš 15/43 jak píše maˇˇnas (furt to nejde), tak to logicky bude jako když na kole přehodíš na menší kolečko že? Takže teoreticky jak říkáš lepší rozjezdy NE, zrychlení NE, vyšší rychlost ANO. goodpussy

chtěl jsem tě nechat vyniknoutbigsmile


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
20.01.2008 20:29:00
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

barynek psal:

chtěl jsem tě nechat vyniknoutbigsmile

hm


Ne asi
Datel (Člen)
20.01.2008 20:50:18
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Jiřina to udělal myslím 15/43 a chrochtá si blahem. Pořád po zadním goodbigsmile

Udělám to asi taky tak. Je to prý obrovská zábava a na max. rychlost séřugood

Datel (Člen)
20.01.2008 20:51:31
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Datel psal:

Jiřina to udělal myslím 15/43 a chrochtá si blahem. Pořád po zadním goodbigsmile

Udělám to asi taky tak. Je to prý obrovská zábava a na max. rychlost séřugood

Su debilsurprised.............samo že na 15/47!!!!!smile1

mr.BSE (Člen)
20.01.2008 21:10:23
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Datel psal:

Su debilsurprised.............samo že na 15/47!!!!!smile1

takze proste kola jako na 600ccmgood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ondráš (Člen)
21.01.2008 10:39:54
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

martingsx psal:

to Ondráš: Tacho 255 na 5tku na B12 bude pouze tak necelých 10tis ot. takže mě 4ka do červenýho docela překvapuje.

Já ale myslím, že by do červenýho šla... Nad těch 230-240 už se tomu moc zrychlovat nechtělo, ale furt zrychlovala. Já jsem musel končit, páč končila rovinka.
Ta 4 do červenýho určitě... Bylo to při stejném pokusu. Rozhulil jsme jí co to dalo (ale možná by ještě trochu šla). Na hranici určitě byla.
To bylo jedinkrát kdy jsem to zkusil. Nechci si kurvit motor.idontknow


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
22.01.2008 01:34:55
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

surprisedja bych na tom nic nevymejšlel řetez se neopotřebuje jen ohybem ale i vytahanimidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
hide (Člen)
04.03.2019 22:41:05
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Dotaz-lze použít na B12 pastorek se 13 zuby? Je mi jasný, že bude víc namáhán řetěz, ale to mi nevadí.
Spíš mi jde o to, zda řetěz nevydře vodítko. Digi rychloměr bude asi taky nepoužitelný, že?

Filous (Člen)
05.03.2019 10:26:36
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

hide psal:

Dotaz-lze použít na B12 pastorek se 13 zuby? Je mi jasný, že bude víc namáhán řetěz, ale to mi nevadí.
Spíš mi jde o to, zda řetěz nevydře vodítko. Digi rychloměr bude asi taky nepoužitelný, že?

...vodítko ti to vydře, 13z je uz málo...já jezdím 14z a i tak je vodítko víc namáhaný...14z je dle mě minimum...a tacho zkalibruješ bez problému přes Speedohealergood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
05.03.2019 10:30:39
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Filous psal:
hide psal:

Dotaz-lze použít na B12 pastorek se 13 zuby? Je mi jasný, že bude víc namáhán řetěz, ale to mi nevadí.
Spíš mi jde o to, zda řetěz nevydře vodítko. Digi rychloměr bude asi taky nepoužitelný, že?

...vodítko ti to vydře, 13z je uz málo...já jezdím 14z a i tak je vodítko víc namáhaný...14z je dle mě minimum...a tacho zkalibruješ bez problému přes Speedohealergood

...jestli chceš jít ještě víc do síly, měň rozetu...ale dva zuby na pastorku znamenaj cca 6 zubů na rozetě a to už budeš muset nejspíš prodloužit řetěz...a i kdybys to vosadil 14z pastorek a 48z rozetu, tak si nejsem jistej, jestli bude stačit origo délka řetězuidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzik8719 (Člen)
05.03.2019 14:57:49
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Jezdil jsem 15/46 a uz tam byla standartni delka retezu na knop, hur se vyndava kolo...
Zkousel jsem pak i 14/46 ale s tim hrozne hucel retez po voditku...takze za me jedine cestou vetsi rozety a delsiho retezugood


...relativní kochač...
Progear 650 (Člen)
05.03.2019 22:24:42
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
06.03.2019 09:40:39
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Progear 650 psal:

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood

...jenomže tam je kolo jak hovadobigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
06.03.2019 10:57:01
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Filous psal:
Progear 650 psal:

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood

...jenomže tam je kolo jak hovadobigsmile

cirgula pičo bigsmilebigsmilebigsmile


já u Speeda jezdil vzadu +5 zubů kvuli zavodům, ale myslím že ideal proti seriji je tak maks +3...Dajtonu jsem jezdil orginal převod, ta byla nakrátko dost už f seriji na silniční provoz


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
huskyb12 (Administrator)
06.03.2019 14:25:44
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Progear 650 psal:

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood

Tam je to ale potřeba, holt čopr :)


ale di, Ty brepto ...
K.a.s.y.m. (Člen)
06.03.2019 15:03:26
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

huskyb12 psal:
Progear 650 psal:

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood

Tam je to ale potřeba, holt čopr :)

😂😂


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
06.03.2019 20:10:54
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

huskyb12 psal:
Progear 650 psal:

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood

Tam je to ale potřeba, holt čopr :)

...hele bro, vysvjetli to Praseti, bo na tom copru jezdi jako prasebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
06.03.2019 21:43:13
Offline

Re: sekundární převod - změna velikosti rozety B12

Filous psal:
huskyb12 psal:
Progear 650 psal:

Ideal je prevodovat jen rozetou... ale tam to chce predem s tim dopredu pocitat... a proto u kinga resim o zub min predni koleckogood

Tam je to ale potřeba, holt čopr :)

...hele bro, vysvjetli to Praseti, bo na tom copru jezdi jako prasebigsmile

Presne good vostatni pitchoviny uz sou taky vobjednany smokin


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr