Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » benzin v oleji:-(

Ton@l (Člen)
21.02.2008 18:13:42
Offline

benzin v oleji:-(

Tak jsem dneska vypustil olej a ono ho tam bylo nejak moc tak jsem k nemu cuchnul a je tam benzin... Nevim jak se tam dostal??? co mam zkontrolovat aby se neopakovaloidontknow Je mozny ze jsem nechal zapnuty benzin na prim, ale tim si nejsem jisty, to by to samozrejmne vysvetlovalo... Dik za radysmile1


Vzdy muze byt hur :-)
Fik-B6S (Člen)
21.02.2008 18:18:37
Offline

Re: benzin v oleji:-(

tak jsou tři možnosti 
1.poloha PRi jak jsi psal
2. špatný ventil a ten ti pustil benzín i když jsi neměl PRI
ale podle mně by to měly karbce udržet tak že bude asi chyba v nich...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Ton@l (Člen)
21.02.2008 18:22:32
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Fik-B6S psal:

tak jsou tři možnosti 
1.poloha PRi jak jsi psal
2. špatný ventil a ten ti pustil benzín i když jsi neměl PRI
ale podle mně by to měly karbce udržet tak že bude asi chyba v nich...

ventil vyzkousim mam doma jeste jeden nahradni tak se uvidi...do karbcu se mi rypat nechceidontknow


Vzdy muze byt hur :-)
Fik-B6S (Člen)
21.02.2008 18:29:22
Offline

Re: benzin v oleji:-(

a z nádrže ti ubylo hodně?
tak ny tom starém vyzkoušej všechny polohy ale tak že sundej haičky a pokud pujde benzin jen na pri tak jsi ho zapoměl puštěný....


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Ton@l (Člen)
21.02.2008 18:36:03
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Fik-B6S psal:

a z nádrže ti ubylo hodně?
tak ny tom starém vyzkoušej všechny polohy ale tak že sundej haičky a pokud pujde benzin jen na pri tak jsi ho zapoměl puštěný....

ja presne nevim kdy se to stalo mel jsem dlouho motorku rozbitou a tudiz rozdelanou tak si nejsem jisty... zitra vyzkousim ten ventil, pokud nepotece tak jsem asi blbec zapomnel pusteny primsmile2 a toho benzinu tam tolik neni vypustil jsem zhruba pres 4 litry olejebad


Vzdy muze byt hur :-)
Ton@l (Člen)
21.02.2008 18:37:05
Offline

Re: benzin v oleji:-(

jeste jeden dotazek kdyz jsem vypustil ten olej muzu tam nalit novy ani by se mu neco stalo???? vymenin radsi i filtrgood


Vzdy muze byt hur :-)
hans (Člen)
21.02.2008 20:12:06
Offline

Re: benzin v oleji:-(

měnit filtr s každým olejem je samozřejmostí....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
21.02.2008 20:41:05
Offline

Re: benzin v oleji:-(

hans psal:

měnit filtr s každým olejem je samozřejmostí....

to není už jen podle doporučení výrobce smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
killerrebel (Člen)
21.02.2008 21:49:03
Offline

Re: benzin v oleji:-(

ještě je jedna možnost jak by se benzin dostal do oleje a to chyba u těsnících kroušku ale to je asi mala pravděpodobnost.

ydom (Člen)
21.02.2008 22:16:09
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Fik-B6S psal:

tak jsou tři možnosti 
1.poloha PRi jak jsi psal
2. špatný ventil a ten ti pustil benzín i když jsi neměl PRI
ale podle mně by to měly karbce udržet tak že bude asi chyba v nich...

měl jsem tam polohu pri omylem měsíc....a nic mi tam nenatekloidontknow...dobře seštelovaný ventily by ti to tam neměly pustit ani při této poloze.pri by měla vypustit vzduch s karburátorů a tím umožnit jejich zaplavení..pak by to měly podržet ventily a ve finále kroužky....což?? třeba jsem jen špatně slyšel a vlastně se ptám...helpsmile1


Když nejezdím,tak tvořím...
Ton@l (Člen)
21.02.2008 22:21:43
Offline

Re: benzin v oleji:-(

jako ventily to tezko podrzi kdyz budou otevrene, spis plovaky v karbcich by to meli udzet, ale mam r.v.97 takze uz bubou karbce vychozenebad


Vzdy muze byt hur :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
22.02.2008 07:01:19
Offline

Re: benzin v oleji:-(

jestli nemyslel ty ventilky nebo jak to myslel co zavírají pomocí plováku plovákouvou komoru....tam jsou pokud vím těsnící gumíčky který časem odejdou do věčných lovišt a pak to může protýkat.Jinak kroužky na pístu to určitě nepodrží a je to jen dobře...si představ ,že ti to tam nateče ty zastartuješ a ohneš ventily v hlavěidontknowidontknow


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
22.02.2008 08:02:07
Offline

Re: benzin v oleji:-(

ydom psal:
Fik-B6S psal:

tak jsou tři možnosti 
1.poloha PRi jak jsi psal
2. špatný ventil a ten ti pustil benzín i když jsi neměl PRI
ale podle mně by to měly karbce udržet tak že bude asi chyba v nich...

měl jsem tam polohu pri omylem měsíc....a nic mi tam nenatekloidontknow...dobře seštelovaný ventily by ti to tam neměly pustit ani při této poloze.pri by měla vypustit vzduch s karburátorů a tím umožnit jejich zaplavení..pak by to měly podržet ventily a ve finále kroužky....což?? třeba jsem jen špatně slyšel a vlastně se ptám...helpsmile1

...ventily s tym nemaj nic společnýho, seš uplně mimo mísu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
22.02.2008 08:07:55
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Ton@l psal:
Fik-B6S psal:

tak jsou tři možnosti 
1.poloha PRi jak jsi psal
2. špatný ventil a ten ti pustil benzín i když jsi neměl PRI
ale podle mně by to měly karbce udržet tak že bude asi chyba v nich...

ventil vyzkousim mam doma jeste jeden nahradni tak se uvidi...do karbcu se mi rypat nechceidontknow

...a to je právje ty chyba, protože právje f karburátorech máš ten nejvječí problém...dyš totiš uš z ňákýho důvodu teče benzín samospádem do karburace, třeba dyš zapomeneš kohout na PRI, tag při zaplavení plovákovejch komor ho MUSÍ zastavit jehlovej ventilek, kterej prostě uzavře přívot paliva do karburace a dokud nepoklesne hladina f plovákový komoře, NESMÍ tam pustit ani ň...tagže...problém je ve vomačkanym jehlovim ventilku uzavírání paliva do karburace, kerej má špičku kerou dosedá do sedla z gumy nebo f O kroušku, kerej těsní sedlo toho ventilku...tagže pokuť nechceš aby se ti to vopakovalo, budou muset karburátory ven...jiná cesta prostě nejni, vjeř mi...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
22.02.2008 08:11:46
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Filous psal:
ydom psal:
Fik-B6S psal:

tak jsou tři možnosti 
1.poloha PRi jak jsi psal
2. špatný ventil a ten ti pustil benzín i když jsi neměl PRI
ale podle mně by to měly karbce udržet tak že bude asi chyba v nich...

měl jsem tam polohu pri omylem měsíc....a nic mi tam nenatekloidontknow...dobře seštelovaný ventily by ti to tam neměly pustit ani při této poloze.pri by měla vypustit vzduch s karburátorů a tím umožnit jejich zaplavení..pak by to měly podržet ventily a ve finále kroužky....což?? třeba jsem jen špatně slyšel a vlastně se ptám...helpsmile1

...ventily s tym nemaj nic společnýho, seš uplně mimo mísu...

...Ydom sorry, bes urášky, ale to cos napsal je taková pussyvina, že bych to snat rači s Techniky smazal, aby to vostatní nemátloidontknow ...víš ty vůbec něco vo spalovacích motorech?idontknow (copyrajt báj Virgil)bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ton@l (Člen)
22.02.2008 09:42:06
Offline

Re: benzin v oleji:-(

To Filous: jakej je problem vymenit ty gumicky v karbcich helpidontknow


Vzdy muze byt hur :-)
Filous (Člen)
22.02.2008 09:53:26
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Ton@l psal:

To Filous: jakej je problem vymenit ty gumicky v karbcich helpidontknow

...problém to nejni, jen musíš vyndat karburaci, schodit spotky plovákovejch komor, skontrolovat O kroušky sedel a špičky ventilků, případně vyčistit nebo nastavit hladiny...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
22.02.2008 10:02:51
Offline

Re: benzin v oleji:-(

jedinej problem kterej pak budes mit, je nasadit nejak rozumne karbéčka na vzduchac...nevim proc,ale s tim sem se mrdal snad pul hodkyheadshakesmile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Ton@l (Člen)
22.02.2008 10:12:18
Offline

Re: benzin v oleji:-(

no pokud se odhodlam tak to shodim a zkontroluju... ty o-okouzky sezenu kde????help


Vzdy muze byt hur :-)
Filous (Člen)
22.02.2008 10:53:19
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Ton@l psal:

no pokud se odhodlam tak to shodim a zkontroluju... ty o-okouzky sezenu kde????help

...www.o-krousky.cz...

bigsmile

P.S. ...tam gde maj gufera, těsnění, ložiska...nevim votkunda si (sem línej koukat do profilu), třeba v Junge Bunslaw bych vjedělbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hans (Člen)
22.02.2008 15:39:50
Offline

Re: benzin v oleji:-(

K.a.s.y.m. psal:
hans psal:

měnit filtr s každým olejem je samozřejmostí....

to není už jen podle doporučení výrobce smile1

hmmt...jako u všeho....u B by se měl taky měnit snad ve dvounásobnejch km, než volej tušim, ne?? ale řek bych, že většina mění jako olej..good


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
22.02.2008 15:40:58
Offline

Re: benzin v oleji:-(

hans psal:
K.a.s.y.m. psal:
hans psal:

měnit filtr s každým olejem je samozřejmostí....

to není už jen podle doporučení výrobce smile1

hmmt...jako u všeho....u B by se měl taky měnit snad ve dvounásobnejch km, než volej tušim, ne?? ale řek bych, že většina mění jako olej..good

Já ne protože ně nebaví ho dobejvat ven.o penězích to rozhodně není prostě jsem línejsmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hans (Člen)
22.02.2008 15:44:36
Offline

Re: benzin v oleji:-(

to mi povídej...včera jsem se u toho nas*al....
musel jsem ho úplně rozkuchat šroubovákem, ani řemen nepomoh....bad
bigsmile


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
22.02.2008 15:47:31
Offline

Re: benzin v oleji:-(

hans psal:

to mi povídej...včera jsem se u toho nas*al....
musel jsem ho úplně rozkuchat šroubovákem, ani řemen nepomoh....bad
bigsmile

tak musíš kupovat KN ten má šestihran...někdo to tu říkal......já ho taky většinou prorazim a pak mám celou ruku od horkýho oleje...to mě na tom nebavísmile2


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ton@l (Člen)
22.02.2008 16:48:39
Offline

Re: benzin v oleji:-(

ja dnes koupil retizek za 70 kacek a slo to snim uplne v pohodegood


Vzdy muze byt hur :-)
maryska (Nový člen)
22.02.2008 18:38:46
Offline

Re: benzin v oleji:-(

Tak o závadě,kterou jsi popsal(benzín v oleji)měl kámoš a problém byl jednak v netěsnosti ventilu(propouštěl) a taktéž v netěsnosti karburátorů.To vše způsobeno bordelem v benzínu a ten způsobil tyto netěsnosti.Na ventil se dá koupit sada všech gumiček,které tam jsou(pozor na r.výroby nejsou všechny stejné),ale s tím taky moc neuspěl,poněvadž ten maras byl kdoví kde a ani po výměně netěsnil.Nový prý vyjde na několik tisíc(myslím něco kolem 3ky),tak tam hodil na hadičku starý klasický z Jawy a má klid.A ty karbce nechal v servisu vyčistit a seštelovat.Jestli se ti to bude opakovat,věř,že je to v tom.Zdar.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr