Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » zpětné vracení splodin

Miras (Člen)
24.02.2008 11:05:28
Offline

zpětné vracení splodin

Ještě než motorku složím před jarem, rád bych vyhodil zpětné vracení splodin. Nechám udělat u nějakého zámečníka záslepky na válce. Matroš myslim že bych zvolil nerez, přeci jen se z toho vyrabí výuky, tak by měl být ok. Nad jednou věcí však přemýšlím, nikdy jsem nepoužíval žádný tmely, nevyznám se v nich. Můžete my poradit nějaký tmel o kterém víte že je kvalitní a hodí se pro podmáznutí záslepek a vydrží to teplo na hlavě?  help

bobule (Člen)
24.02.2008 11:11:38
Offline

Re: zpětné vracení splodin

http://www.siga.cz/silikonove-tmely-siga-pro-motor.html řek bych že odolnost na +320stupňů by měla stačitidontknow


to jebu
Miras (Člen)
24.02.2008 11:39:34
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Vyklepat si papírový těsnění je asi blbost, že? Co se teploty týká, tak moc velkou představu nemám, bude tam stejná jako ve výfuku, takže tam asi bude vyšší než 320 stupňů. Origoš vývod do zpětného ventilu je bez těsnění, otázka je zda vyrobený záslepky by byly tak rovný...

osiris (Člen)
24.02.2008 11:41:14
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...dej z klingeritu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kelly01 (Člen)
24.02.2008 12:02:20
Offline

Re: zpětné vracení splodin

trubky jsem uříz..

4 díry,4 soply Cóčkem..

dal na původní těsnění...


God Save The Queen!
Miras (Člen)
24.02.2008 14:14:23
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Jsem to znovu prohlížel a orig. tam tesnění je, nevim jak se mi ho podařilo přehlídnout....idontknow
Takže v pohodě, těsnění koupim novy v suze a necham vykrojit ty záslepky.
Uriznout trubky a zavařit je sice nejednodušší, ale rád mám předělávky vratný....

Filous (Člen)
25.02.2008 08:35:37
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...spousta lidí tohle zařízení likviduje, ale eště nigdo mi rozumně nevysvjetlil KURVA PROČ????surprised ...Kelly a kecy vo zbytečný váze neberubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
25.02.2008 08:46:50
Offline

Re: zpětné vracení splodin

protože to tam holt vadí..idontknowidontknow


God Save The Queen!
Filous (Člen)
25.02.2008 09:33:50
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kelly01 psal:

protože to tam holt vadí..idontknowidontknow

...ale KURVA ČEMU??????????????idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
25.02.2008 10:26:48
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kurva,rukám při hrabání v čemkoliidontknow

Kurva,když sundáš nádrž tak je tam toho mocidontknow

Kurvy,a vždycky de o kg/kwsmile1


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
25.02.2008 10:29:43
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Filous psal:

...spousta lidí tohle zařízení likviduje, ale eště nigdo mi rozumně nevysvjetlil KURVA PROČ????surprised ...Kelly a kecy vo zbytečný váze neberubigsmile

Ono to tam je vcelku k ničemu pokud nepatříš ke straně zelených...má to jen snižovat výfukový emise.....takže to je vlastně jen váha navíc.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
25.02.2008 10:44:00
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kelly01 psal:

Kurva,rukám při hrabání v čemkoliidontknow

Kurva,když sundáš nádrž tak je tam toho mocidontknow

Kurvy,a vždycky de o kg/kwsmile1

...tag to kurva jobigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
25.02.2008 10:47:10
Offline

Re: zpětné vracení splodin

K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...spousta lidí tohle zařízení likviduje, ale eště nigdo mi rozumně nevysvjetlil KURVA PROČ????surprised ...Kelly a kecy vo zbytečný váze neberubigsmile

Ono to tam je vcelku k ničemu pokud nepatříš ke straně zelených...má to jen snižovat výfukový emise.....takže to je vlastně jen váha navíc.

...pravda je, že zelenej Bursik je mi milejší neš černej Lájoš, ale ekolok nejsembigsmile ...a to půlkilo navíc myslim, že při mý váze vlif nemábigsmile ...tagže to tam nechamsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
25.02.2008 10:54:58
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:
Filous psal:

...spousta lidí tohle zařízení likviduje, ale eště nigdo mi rozumně nevysvjetlil KURVA PROČ????surprised ...Kelly a kecy vo zbytečný váze neberubigsmile

Ono to tam je vcelku k ničemu pokud nepatříš ke straně zelených...má to jen snižovat výfukový emise.....takže to je vlastně jen váha navíc.

...pravda je, že zelenej Bursik je mi milejší neš černej Lájoš, ale ekolok nejsembigsmile ...a to půlkilo navíc myslim, že při mý váze vlif nemábigsmile ...tagže to tam nechamsurprised

Taky to sundavat nebude bo mi to vadi jen když dělám ventili a to není tak často.Teda asi tenhle týden bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mr.BSE (Člen)
25.02.2008 10:56:21
Offline

Re: zpětné vracení splodin

ja to tam nemam,ne?


Second Class Citizen
1130 Café Racer
K.a.s.y.m. (Člen)
25.02.2008 10:57:24
Offline

Re: zpětné vracení splodin

mr.BSE psal:

ja to tam nemam,ne?

ne


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mr.BSE (Člen)
25.02.2008 11:15:24
Offline

Re: zpětné vracení splodin

tak to su rad smile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
25.02.2008 11:58:31
Offline

Re: zpětné vracení splodin

ale můžeš to tam dátevil

seženeš to levněsmokin


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
25.02.2008 12:03:11
Offline

Re: zpětné vracení splodin

fakt? tohle je i pro socky? bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
25.02.2008 12:05:32
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Jasně...

Postup do dalšího levluevil

u další vyjížďky se pak pochlubíš jaks to vyrval,a jak to teď táhne vocpodusmokin


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
25.02.2008 12:10:00
Offline

Re: zpětné vracení splodin

jenze .... ja nemam COcko, abych to pak heftnul smile2


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
25.02.2008 12:28:28
Offline

Re: zpětné vracení splodin

šroubek a závitník plní stejnou funkciidontknow

Ale tu jde o to být do zelena,to je dnes snad COOLsurprised


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
25.02.2008 13:37:21
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kelly01 psal:

šroubek a závitník plní stejnou funkciidontknow

Ale tu jde o to být do zelena,to je dnes snad COOLsurprised

jj, to je fakt, nechame se zmlatit hnusnejma agresivnima policajtama pri demu zelenych a sup do politikygoodgood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Bombarďák (Člen)
25.02.2008 20:33:32
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Miras psal:

Ještě než motorku složím před jarem, rád bych vyhodil zpětné vracení splodin. Nechám udělat u nějakého zámečníka záslepky na válce. Matroš myslim že bych zvolil nerez, přeci jen se z toho vyrabí výuky, tak by měl být ok. Nad jednou věcí však přemýšlím, nikdy jsem nepoužíval žádný tmely, nevyznám se v nich. Můžete my poradit nějaký tmel o kterém víte že je kvalitní a hodí se pro podmáznutí záslepek a vydrží to teplo na hlavě?  help

.... doufám, že mě nebudete mít za blbce, ale když něco nevím, tak se většinou zeptám. Co to teda je to vracení splodin a kde to najdu na B12, konkrétně kde na motoru? Na funkčnost se ptát radši nebudu, když to odstraňujete tak to asi nebude nic důležitýho (krom emisí a na ty ass). Díkas.


"Burn rubber, not your soul"
Kelly01 (Člen)
25.02.2008 20:53:04
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Tvůj stroj v profilu už to má zjevně vyřešenéevil


God Save The Queen!
Bombarďák (Člen)
25.02.2008 21:33:57
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kelly01 psal:

Tvůj stroj v profilu už to má zjevně vyřešenéevil

bigsmile inhalace splodin přímo do škopku - jinak doma mám plnotučnýho banďáka a zajímalo by mě kde to tam najdu. Nikdy jsem o tom totiž neslyšel idontknow


"Burn rubber, not your soul"
Fulltank (Člen)
25.02.2008 22:48:35
Offline

Re: zpětné vracení splodin

taky sem netusil ze to najdu na Bandasce, ale zase vim ze to jde zadelat u octavky TDI bigsmile

Miras (Člen)
26.02.2008 07:12:13
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Pod každou dírou na vejfuk v hlav+ě motoru (nevím přesně jestli hned od 01- nebo až později) je je ještě jedna menší a tou je část splodin odváděn (kovové trubičky nad motorem přechází v hadice) do centrálního směšovače, kterej je podtlakem (u aut ve většině servo motorkem) řízený přepouštění do sání. Prostě část toho bordelu spálíš znovu. Funkce je více méně diskutabilní neb o co méně vypustíš splodin o to zase malinko stoupne spotřeba/sníží výkon (horší směs). Už u dvou aut jsem s tím měl problém - prostě tyhle eko ventily nesnáším (lepších emisí by jsi dosýhl kdyby jsi např. v autě nemusel v létě svítit). Pak jak psal Kelly, akorát to tam překáží, prostě krám navíc.

Bombarďák (Člen)
26.02.2008 12:30:42
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Miras psal:

Pod každou dírou na vejfuk v hlav+ě motoru (nevím přesně jestli hned od 01- nebo až později) je je ještě jedna menší a tou je část splodin odváděn (kovové trubičky nad motorem přechází v hadice) do centrálního směšovače, kterej je podtlakem (u aut ve většině servo motorkem) řízený přepouštění do sání. Prostě část toho bordelu spálíš znovu. Funkce je více méně diskutabilní neb o co méně vypustíš splodin o to zase malinko stoupne spotřeba/sníží výkon (horší směs). Už u dvou aut jsem s tím měl problém - prostě tyhle eko ventily nesnáším (lepších emisí by jsi dosýhl kdyby jsi např. v autě nemusel v létě svítit). Pak jak psal Kelly, akorát to tam překáží, prostě krám navíc.

.... a není to problém jen některých ročníků?? Mám totiž ročník 2000 a pokud si dobře pamatuju, tak mi tam žádný hadičk (který by měly ústit do těch děr) nevedou. Třeba jsem špatně koukal. Hledám to ještě v mikrofiších ale zatím se nedaří. Kdyby měl někdo názorný foto, moc bych uvítal. Díkas.


"Burn rubber, not your soul"
K.a.s.y.m. (Člen)
26.02.2008 13:21:49
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Bombarďák psal:
Miras psal:

Pod každou dírou na vejfuk v hlav+ě motoru (nevím přesně jestli hned od 01- nebo až později) je je ještě jedna menší a tou je část splodin odváděn (kovové trubičky nad motorem přechází v hadice) do centrálního směšovače, kterej je podtlakem (u aut ve většině servo motorkem) řízený přepouštění do sání. Prostě část toho bordelu spálíš znovu. Funkce je více méně diskutabilní neb o co méně vypustíš splodin o to zase malinko stoupne spotřeba/sníží výkon (horší směs). Už u dvou aut jsem s tím měl problém - prostě tyhle eko ventily nesnáším (lepších emisí by jsi dosýhl kdyby jsi např. v autě nemusel v létě svítit). Pak jak psal Kelly, akorát to tam překáží, prostě krám navíc.

.... a není to problém jen některých ročníků?? Mám totiž ročník 2000 a pokud si dobře pamatuju, tak mi tam žádný hadičk (který by měly ústit do těch děr) nevedou. Třeba jsem špatně koukal. Hledám to ještě v mikrofiších ale zatím se nedaří. Kdyby měl někdo názorný foto, moc bych uvítal. Díkas.

...na B12 to bylo až od 01


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Bombarďák (Člen)
26.02.2008 14:20:40
Offline

Re: zpětné vracení splodin

K.a.s.y.m. psal:
Bombarďák psal:
Miras psal:

Pod každou dírou na vejfuk v hlav+ě motoru (nevím přesně jestli hned od 01- nebo až později) je je ještě jedna menší a tou je část splodin odváděn (kovové trubičky nad motorem přechází v hadice) do centrálního směšovače, kterej je podtlakem (u aut ve většině servo motorkem) řízený přepouštění do sání. Prostě část toho bordelu spálíš znovu. Funkce je více méně diskutabilní neb o co méně vypustíš splodin o to zase malinko stoupne spotřeba/sníží výkon (horší směs). Už u dvou aut jsem s tím měl problém - prostě tyhle eko ventily nesnáším (lepších emisí by jsi dosýhl kdyby jsi např. v autě nemusel v létě svítit). Pak jak psal Kelly, akorát to tam překáží, prostě krám navíc.

.... a není to problém jen některých ročníků?? Mám totiž ročník 2000 a pokud si dobře pamatuju, tak mi tam žádný hadičk (který by měly ústit do těch děr) nevedou. Třeba jsem špatně koukal. Hledám to ještě v mikrofiších ale zatím se nedaří. Kdyby měl někdo názorný foto, moc bych uvítal. Díkas.

...na B12 to bylo až od 01

..... tak pak je to jasné good díkas


"Burn rubber, not your soul"
maňas (Člen)
26.02.2008 15:53:35
Offline

Re: zpětné vracení splodin

takže to asi mám,ale nechce se mi s tím nic dělat,třeba časem surprised


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Datel (Člen)
26.02.2008 19:33:28
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Jen proto, že jsem se teda přihlásil kvůli gratulaci se tu vybliju taky.......

Já to odmontoval, uřezal, zatmelil a fláknul zpátky na staré těsnění a mám pocit, že to líp startuje. Jiné změny jsme nepocítil bo mám plnotučnou jen krátce.

Pro ty co si myslí, že se jim do válců vrací nějaké spaliny přes airbox: NEVRACÍ

Jde tam jen další vzduch a mě se to nelíbilo. Mě to stačí, když se to směšuje v karbirátoru....smokin

Tak a mějte se tu opět všichni good..........odcházíííím

Kelly01 (Člen)
26.02.2008 20:43:08
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Nějaká klovací pártysurprised


God Save The Queen!
Miras (Člen)
27.02.2008 06:58:44
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Takže z výfuku odchází část splodin a do airboxu přichází vzduch? No tak to jde, to si jich dam do deset a Burseek bude nadšenej.bigsmilebigsmile

Datel (Člen)
02.03.2008 06:46:09
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Miras psal:

Takže z výfuku odchází část splodin a do airboxu přichází vzduch? No tak to jde, to si jich dam do deset a Burseek bude nadšenej.bigsmilebigsmile

Nechápu, jak jsi přišel na to, že ti odchází spaliny z výfuku do airboxusurprisedidontknow

Rum-cajs (Člen)
02.03.2008 08:17:53
Offline

Re: zpětné vracení splodin

jen k tej funkci prisavani spalin - mam nejakej mlhavej pocit, ze nas na katedre spalovacich motoru ucili neco o tom, ze to dost omezuje NOx cast emisi..., jakasi katalyticka reakce ci co.
Takze treba 2takty jasou na tom co se tyka NOx vcelku dobre...

Ale prisim brat s rezervou, ja nebyl moc pilnej student a je to asi 300 let...

Miras (Člen)
02.03.2008 10:50:39
Offline

Re: zpětné vracení splodin

No u auta tyhle EGR ventili tak fungujou. Část spálených splodin jde znovu do sání a omezují se tak exhalace. Jak jsem psal - nevýhodou je robné snížení výkonu a často poruchovost tohodle zařízení - největší provlmy s tím májí benzínový motory opel, neb když se zvedne po čase spotřeba oleje tak se tenhle bazmecht zakarbonuje a začne lambda hlásit chybu.

U bandasky je to u kanálků vedených do výfuku, přes směšovač ovládaný podltakem to jde do sání. Nevím jakou jinou funkci by to mělo mít. Možná se pletu - jak to vidíš ty?

osiris (Člen)
02.03.2008 12:02:10
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...tím jak letí svinstvo ven z válce, podtlakem za sebou strhne přes ten ventil čerstvej luft z airboxu a šoupne ho za vejfukový ventily, cestou ven maj ten čerstvej luft s těma xindlama čas se mezi sebou pomrdat a tak z tý jebačky vznikne částečně přijatelnější sajrajt, protože se přemění chemickou reakcej na to míň škodlivý ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
02.03.2008 12:41:46
Offline

Re: zpětné vracení splodin

to je teorie,praxe bude taková,že se prostě a jednoduše naředí splodiny čerstvým vzduchem a tím pádem to splní normusmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Antihero (Člen)
02.03.2008 13:24:31
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...Amen...
...přesně tak to je, a pokud je katalyzátor, shoří ten líp okysličenej bordel v něm.


There's a pie in the sky when you die.
osiris (Člen)
02.03.2008 14:13:36
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...ty woe surprised jaká teorie, to sem to popsal pro někoho tak složitě? smile1
...to že se přeměněj tou voxidacej uhlovodíky na voxid uhličitej s vodou je holej fakt


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
02.03.2008 14:34:18
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Pro mě to složitý není,akorát lidi si za tím rádi představujou bůhvíjakej hájtechsmile1
Tak to uzavřeme: Do pussy se Zelenejmabigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
02.03.2008 14:41:30
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...no jo smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Miras (Člen)
02.03.2008 15:29:53
Offline

Re: zpětné vracení splodin

aha, takže tady to běží z airboxu směrem k válcům - no zase jsem se přiučil, zajímvej proces...

martingsx (Člen)
02.03.2008 17:07:26
Offline

Re: zpětné vracení splodin

z článku:
PAIR (Pulse Secondary Air)
Motocykl pracuje převážně s bohatou směsí, která lépe chladí spalovací prostor a je zárukou vyššího výkonu. Pokud uvažujeme ideální směšovací poměr 14,7:1 tak na motorce (kromě volnoběhu) jsou hodnoty 13,8-14,5:1, na sportovních strojích až 12,8:1. Pokud je přebytek paliva ve směsi nemůže zákonitě veškeré palivo shořet a tím nám vznikají emise uhlovodíků (HC). Pro snížení těchto emisí jsou v poslední době vybaveny snad všechny běžné motocykly posledních 8 let (některé státy jak např. Kalifornie má vyšší nároky již podstatně delší dobu). Čerstvý vzduch (s obsahem kyslíku) přichází z airboxu přes ovládací ventil (PAIR valve) a dále přes zpětné jazýčkové ventily do výfukového potrubí těsně za výfukový ventil. Jazýčkový ventil je nutný pro zajištění toku vzduchu pouze z airboxu do výfukového potrubí nikoliv naopak. Za tlakovou vlnou spalin vzniká podtlak a ten umožní nasátí vzduchu do potrubí kde následně dojde k oxidaci uhlovodíků na CO2 a vodu. Ovládací ventil je buď řízen elektronicky a nebo na základě podtlaku v sacím potrubí. Zajišťuje přerušení přívodu vzduchu do potrubí pře deceleraci.

Kelly01 (Člen)
02.03.2008 19:30:00
Offline

Re: zpětné vracení splodin

A českysurprised

co tím vlastně zděluješsurprised


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
02.03.2008 19:46:04
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kelly01 psal:

A českysurprised

co tím vlastně zděluješsurprised

že pokud nejsi zelenej tak je to k hovnusmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
02.03.2008 20:05:41
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Tos mohl napsat rovnou a já nemusel ležet v moudrých kniháchsmile1


God Save The Queen!
Filous (Člen)
02.03.2008 20:37:11
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Kelly01 psal:

A českysurprised

co tím vlastně zděluješsurprised

...de facto to samý co Vosiris, akurát že ten to popsal přijatelnějc vobyčejný lůzebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Hoki (Nový člen)
02.03.2008 20:52:07
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Neplet si pojmy s prujmi.EGR a sekundarni vzduch jsou dve rozdilny veci.EGR zajistuje castecne nasavani vyfuku pri castecnem zatizeni a tim snizuje NO,X ve vyfuku/EGR je uzavren pri volnobehu a plnym plynu.Oproti tomu sek.vzduch se vhani do vyfuku jen kratkou dobu po nastartovani studenyho motoru.Dyz EGR mas nebo ne-nemuzes to poznat/pokud neni posranej/!!!!

Kelly01 (Člen)
02.03.2008 20:54:50
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Co to tu melešsurprised
Už jsme to zhruba chápalismile2
A teď jsme opět na začátkufucksmile1


God Save The Queen!
Hoki (Nový člen)
02.03.2008 21:11:08
Offline

Re: zpětné vracení splodin

bigsmile dyk je to jasny jak fackaevilkdyz to funguje takse na toass a neresteto...

Miras (Člen)
03.03.2008 07:58:10
Offline

Re: zpětné vracení splodin

TO Hoki - přesně tak good

Ondráš (Člen)
03.03.2008 08:13:24
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Antihero psal:

...Amen...
...přesně tak to je, a pokud je katalyzátor, shoří ten líp okysličenej bordel v něm.

V katalyzátoru už by nic hořet nemělo... Tam se jen CO a HxCy mění na CO2 a vodu. Nebo ne?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
03.03.2008 08:49:52
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Ondráš psal:
Antihero psal:

...Amen...
...přesně tak to je, a pokud je katalyzátor, shoří ten líp okysličenej bordel v něm.

V katalyzátoru už by nic hořet nemělo... Tam se jen CO a HxCy mění na CO2 a vodu. Nebo ne?

jenže katalyzátor nemá se sekundárním vzduchem nic společnýho..upravu vyfukových plynu pro kat. dělá lambdasonda...teda pokud je řízenej katalyzátor.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
03.03.2008 09:50:04
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Lambda jenom "snímá" množství kyslíku ve veyfucku a podle toho dává řídící jednotka povel vstřikovačům jakou mají mít délku vstřiku(bohatost)


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
03.03.2008 10:04:23
Offline

Re: zpětné vracení splodin

VikecB12 psal:

Lambda jenom "snímá" množství kyslíku ve veyfucku a podle toho dává řídící jednotka povel vstřikovačům jakou mají mít délku vstřiku(bohatost)

Tak nějak jsem to myslel,jen sem to blbě napsal.....smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Rum-cajs (Člen)
03.03.2008 10:12:18
Offline

Re: zpětné vracení splodin

VikecB12 psal:

Lambda jenom "snímá" množství kyslíku ve veyfucku a podle toho dává řídící jednotka povel vstřikovačům jakou mají mít délku vstřiku(bohatost)

nekeca lambda taky do predstihu??

Teda ne ze by to nebylo jedno, ale moch bych na to balit zensky...

VikecB12 (Člen)
03.03.2008 10:15:59
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Rumcajs psal:
VikecB12 psal:

Lambda jenom "snímá" množství kyslíku ve veyfucku a podle toho dává řídící jednotka povel vstřikovačům jakou mají mít délku vstřiku(bohatost)

nekeca lambda taky do predstihu??

Teda ne ze by to nebylo jedno, ale moch bych na to balit zensky...

To jde ruku v ruce s tou bohatostí.Lambda jenom pozná jestli je směs chudá,nebo bohatá,ostatní je práce ŘJ jak se s tím vyrovnásmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Datel (Člen)
03.03.2008 13:30:21
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Já se s tím vyrovnávám poměrně dobře......winecoolsmokin

VikecB12 (Člen)
03.03.2008 16:25:18
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Datel psal:

Já se s tím vyrovnávám poměrně dobře......winecoolsmokin

Tak to přeju pěkně bohatou "směs"winewinewinebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Ondráš (Člen)
04.03.2008 06:33:26
Offline

Re: zpětné vracení splodin

K.a.s.y.m. psal:
VikecB12 psal:

Lambda jenom "snímá" množství kyslíku ve veyfucku a podle toho dává řídící jednotka povel vstřikovačům jakou mají mít délku vstřiku(bohatost)

Tak nějak jsem to myslel,jen sem to blbě napsal.....smile1

S tím souhlas... Já jen napsal, že v katalizátoru by už nic hořet nemělo... Tam jen na povrchu toho rozpálenýho... a teď nevim... Paladium, nebo platina (ještě mě napadlo polonium, ale to asi nesmile1)... Který je tam jako katalizátor reakce probíhá přeměna CO a HxCy na CO2 a vodu.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
VikecB12 (Člen)
04.03.2008 08:37:00
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Nás učili,že je v tom platina,ale co je na tom pravdy ti neřeknusmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Antihero (Člen)
04.03.2008 12:26:02
Offline

Re: zpětné vracení splodin

...už su ze školy dýl, tak zato ruku do ohně nedám, ale myslím, že zjednodušeně se říká, že  část zbytkových zplodin shoří na mřížce katalyzátoru.
Nejsu žádnej extra chemik, takže ta reakce možná není hoření v exaktním vnímání toho termínu, ale pro zjednodušení se to tak říká.Myslímidontknow


There's a pie in the sky when you die.
Ondráš (Člen)
05.03.2008 06:45:54
Offline

Re: zpětné vracení splodin

Pokud se nepletu, tak hoření je oxidace... Pokud by to bylo bráno takto, tak by hoření bylo i reznutí.smile1
V našem slova smyslu by to měla být asi exotermická reakce.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr