Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zabezpečení mašiny

Arinn (Člen)
06.03.2008 14:12:26
Offline

Zabezpečení mašiny

Potřeboval bych poradit, jaký bych si měl koupit zámek nebo řetěz nebo něco podobnýho, tak aby to nebylo zbytečně drahý a zároveň to splňovalo dostatečně svou funkci. Dík za rady.

Antihero (Člen)
06.03.2008 14:14:53
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

...hledej, už se tady taky probíralo.
...řetěz ma smysl pokud to máš k čemu přivázat.
...kompromis je zámek do kotouče.


There's a pie in the sky when you die.
sonyk (Člen)
06.03.2008 14:25:27
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Cuss bejku, ja na tom mel retez od bikerscrownu
http://www.bikerscrown.cz/produkt2174.html a spokojenost vesel se mi pod sedlo is povi vybavou takze pohoda. kdyz to budou chtit ukrast stejne je nezastavi nic nez tvuj vystrel do jejich hlavy


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
06.03.2008 15:00:20
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Arinn psal:

Potřeboval bych poradit, jaký bych si měl koupit zámek nebo řetěz nebo něco podobnýho, tak aby to nebylo zbytečně drahý a zároveň to splňovalo dostatečně svou funkci. Dík za rady.

uplne nejidealnejší je moto nekupovat a chodit pěšky..tak ti nebudou mít co ukrást...,ale to je blbost to si nezajezdíš...tak řetěz a zámek na kotouč nejlépe s alarmem....cena už je na tobě....sám musíš vědět kolik jsi ochotný do toho dát....od toho se odvíjí i kvalita.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
DODY (Člen)
06.03.2008 15:05:20
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Jedinej řetěz kterej trochu zdrží zloděje je válečkovej,ty normální oka mužou bejt třeba za 2000,- a přefiknu to za fteřinu,samozřejmě za předpokladu že ,,jsem"už zkušenější čoorkař


NEJHEZČÍ JE NAHATÁÁÁ!!!!
Fik-B6S (Člen)
06.03.2008 15:09:44
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

DODY psal:

Jedinej řetěz kterej trochu zdrží zloděje je válečkovej,ty normální oka mužou bejt třeba za 2000,- a přefiknu to za fteřinu,samozřejmě za předpokladu že ,,jsem"už zkušenější čoorkař

řetěz by měl být povrchově kalený a otěru vzdorný tak že bes flexy nebo super kleští by to jít nemělo...
Lano s kroužky je pěkná věc ale je nutné provést kontrolu jestli přu zlomení toho celku není mezi kuličkama vidět lano to by bylo pak k ničemu...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
DODY (Člen)
06.03.2008 15:14:30
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Fik-B6S psal:
DODY psal:

Jedinej řetěz kterej trochu zdrží zloděje je válečkovej,ty normální oka mužou bejt třeba za 2000,- a přefiknu to za fteřinu,samozřejmě za předpokladu že ,,jsem"už zkušenější čoorkař

řetěz by měl být povrchově kalený a otěru vzdorný tak že bes flexy nebo super kleští by to jít nemělo...
Lano s kroužky je pěkná věc ale je nutné provést kontrolu jestli přu zlomení toho celku není mezi kuličkama vidět lano to by bylo pak k ničemu...

Jaký zlomení?idontknow


NEJHEZČÍ JE NAHATÁÁÁ!!!!
sonyk (Člen)
06.03.2008 15:16:13
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Tak ja mam retez na to ze kdyz nekam jedu treba mrknout zaknu to k nejakemu sloupu zabradli ci tak cili to nevodtahnou a kdyby rezali asi by si toho nekdo vismnul ze (i kdyz dneska lidi serou na vsecko co se kolem deje jen kdyz je to neotravuje) jinak v garazi to mam za autem ke skobe v zemi za dvojema vratama a za psem tak doufam


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Fik-B6S (Člen)
06.03.2008 15:29:21
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

DODY psal:
Fik-B6S psal:
DODY psal:

Jedinej řetěz kterej trochu zdrží zloděje je válečkovej,ty normální oka mužou bejt třeba za 2000,- a přefiknu to za fteřinu,samozřejmě za předpokladu že ,,jsem"už zkušenější čoorkař

řetěz by měl být povrchově kalený a otěru vzdorný tak že bes flexy nebo super kleští by to jít nemělo...
Lano s kroužky je pěkná věc ale je nutné provést kontrolu jestli přu zlomení toho celku není mezi kuličkama vidět lano to by bylo pak k ničemu...

Jaký zlomení?idontknow

když ho ohneš co jde tak tak u kvalitních nových nesmí jít vidět to lano...
u šuntu nebo u ošoupaných to lano uvidíš protože se ty kuličky poskladaj k sobě a udělají mezeru... a ten je pak k ničemu...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
DODY (Člen)
06.03.2008 15:34:23
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Fik-B6S psal:
DODY psal:
Fik-B6S psal:


řetěz by měl být povrchově kalený a otěru vzdorný tak že bes flexy nebo super kleští by to jít nemělo...
Lano s kroužky je pěkná věc ale je nutné provést kontrolu jestli přu zlomení toho celku není mezi kuličkama vidět lano to by bylo pak k ničemu...

Jaký zlomení?idontknow

když ho ohneš co jde tak tak u kvalitních nových nesmí jít vidět to lano...
u šuntu nebo u ošoupaných to lano uvidíš protože se ty kuličky poskladaj k sobě a udělají mezeru... a ten je pak k ničemu...

Tak teda nevím,bavíme se o pořádném zámku,nebo o zámku z hračkárnyidontknow


NEJHEZČÍ JE NAHATÁÁÁ!!!!
Fik-B6S (Člen)
06.03.2008 15:38:35
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

DODY psal:

Tak teda nevím,bavíme se o pořádném zámku,nebo o zámku z hračkárnyidontknow

je to varováni pro ty co plánujou nakupt třeba v lidlu...
já se kdysy tak nachytal ale to sem měl 125ku...
lanko sice není vidět ale s pomocí tochy síly by možna šlo tak jsem ho s nákupem dražší mašiny pověsil na hřebík...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
vorel (Člen)
06.03.2008 16:03:17
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

cca 6tis vyjde pojistit b6 na havarii i ukradení


řikám si hurikán
sonyk (Člen)
06.03.2008 16:13:01
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

vorel psal:

cca 6tis vyjde pojistit b6 na havarii i ukradení

u koho? u koop me to spocetli na 17 vc PR


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
vorel (Člen)
06.03.2008 16:17:46
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

u koop sem predloni platil 6 za sezonni havarijni a celorocni odcizeni, vloni za R1200GS 12tis na to samy


řikám si hurikán
sonyk (Člen)
06.03.2008 16:29:55
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

vorel psal:

u koop sem predloni platil 6 za sezonni havarijni a celorocni odcizeni, vloni za R1200GS 12tis na to samy

presne to sem chtel a prej 17 taliru, bonus mam 12 mesicu smile2
pokud by to bylo za 6 plus povi i bych si to nechal


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
stoner (Člen)
06.03.2008 19:46:57
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Já platím u Uniqy 6326 Kč ročně plus povinný ručení. Jinak následně přemýšlím o změně na Kooperativu (http://www.koop.cz/cs/pojisteni/pojiste … yklu.shtml), kde je možné celoročně pojistit krádež a v sezoně havarii.Cena vychází ještě levněji. Důležitá je také spoluúčast. Čím větší spoluúčast, tím levnější pojištění.

stoner (Člen)
06.03.2008 19:58:13
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Případně zkus kalkulačku https://pojisteni.uniqa.cz/frmNabidka.aspx a najdi optimální řešení.

Myšák (Člen)
06.03.2008 20:21:26
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Jezne vogovi je petastyricet tech, no, roku... a Sonykovi 22... to dela ten rozdil...


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
stoner (Člen)
06.03.2008 20:41:50
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Myšák psal:

Jezne vogovi je petastyricet tech, no, roku... a Sonykovi 22... to dela ten rozdil...

Nevím, kterýho "voga" myslíš. Nebo se ti možná ještě pletou číslice. To se ale časem naučíš smile1 smile1 smile1smokin
Jinak se možná mýlím, ale věk hraje roli hlavně u povinného ručení. U havarijky mi to vycházelo stejně.

vorel (Člen)
06.03.2008 20:49:28
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

je fakt, vogo, že se na věk ptali takže nějakej index za to asi  je. vůbec je ale nezajímalo že mám jen rok starej řidičák na velkou motorku.


řikám si hurikán
Filous (Člen)
06.03.2008 20:52:29
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

vorel psal:

je fakt, vogo, že se na věk ptali takže nějakej index za to asi  je. vůbec je ale nezajímalo že mám jen rok starej řidičák na velkou motorku.

...to bys byl bes indeksu dravej ptákusurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
sonyk (Člen)
06.03.2008 21:20:27
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

mrknu dik ale u koop neni zadna kalkulacka zkusim tu uniqa


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
sonyk (Člen)
06.03.2008 21:30:33
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

tak uniqa pov o 600 drazsi nez co mam a s pojistenim odcizeni 20% spolu ucast 6000. zajdu osobne do koop , delal sem to pres agenta a zajdu asi i do uniqy jestli tu je v pb.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
bazik (Člen)
06.03.2008 22:20:59
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Kua, kde na ty cifry chodíte, mně to u nové moto 2007 (Kooperativa)spočítali na skoro 13000,- s 10% spoluúčastí (min. 10000,-)idontknow. Zatím to platím, ale přestává se mě to líbit.

stoner (Člen)
06.03.2008 22:31:48
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Kdo chce zažít pořádný zážitek, tak doporučuji, ať si to nechá spočítat Českou pojišťovnou. Tam jsou skutečný špičky. Tam mi to spočítali na 20 tis. ročně. bad

Myšák (Člen)
07.03.2008 00:52:42
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

stoner psal:
Myšák psal:

Jezne vogovi je petastyricet tech, no, roku... a Sonykovi 22... to dela ten rozdil...

Nevím, kterýho "voga" myslíš. Nebo se ti možná ještě pletou číslice. To se ale časem naučíš smile1 smile1 smile1smokin
Jinak se možná mýlím, ale věk hraje roli hlavně u povinného ručení. U havarijky mi to vycházelo stejně.

Mylis se urcite, ver mi smile1 Casem se naucis surprised bigsmile


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
sonyk (Člen)
07.03.2008 09:53:33
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

me to taky nejde do hlavy. musim tam jit osobne proste a zdrzovat je


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
vorel (Člen)
07.03.2008 15:06:51
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

jestli mas zajem tak si zavolej pani z koop u ktere jsem pojistoval v MB, nech si to spocitat, kdyz ti to bude vyhovovat rikala  ze neni problem to vyridit mailem nebo faxem, nikam by si nemusel jezdit.
p.Tomanova 326320656


řikám si hurikán
sonyk (Člen)
07.03.2008 15:21:19
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

vorel psal:

jestli mas zajem tak si zavolej pani z koop u ktere jsem pojistoval v MB, nech si to spocitat, kdyz ti to bude vyhovovat rikala  ze neni problem to vyridit mailem nebo faxem, nikam by si nemusel jezdit.
p.Tomanova 326320656

dekuji ti moc v pondeli ji vyrusim


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
nawrc (Člen)
08.03.2008 10:49:21
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

sonyk psal:
vorel psal:

u koop sem predloni platil 6 za sezonni havarijni a celorocni odcizeni, vloni za R1200GS 12tis na to samy

presne to sem chtel a prej 17 taliru, bonus mam 12 mesicu smile2
pokud by to bylo za 6 plus povi i bych si to nechal

já mám u allianz, platim i s povinnym 3150 ročně, a su pojištěnej proti krádeži, vandalismu a přírodním vlivůmgood


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
sonyk (Člen)
08.03.2008 10:53:58
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

jj ale bez havarijka. se musim vopatat protoze jestli dela 10000kc to ze mi je 22 tak at si polibi rit


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
maňas (Člen)
08.03.2008 14:39:04
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

pak jde o to kolikrát ročně dáváš někomu příležitost ke krádeži,pokud nenecháváš motyku často bez dozoru,nebo dlouhodoběji na stejném,volně přístupném místě,tak to vyřeší řetěz,či už zmiňovaný zámek na kotoučgood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Loupežník650 (Člen)
08.03.2008 20:40:01
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

zámek do kotouče kompromis má šikovné pouzderko a dá se připevnit k opaskusmile1smile1

MAZI (Člen)
08.03.2008 23:08:27
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

jeste ho nosit za pasem ...  tak snad máš místo pod sedlem ...


B6 , GSX 1400 , Grizzly 700  :-)
Radek-Ban (Člen)
08.03.2008 23:25:54
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

MAZI psal:

jeste ho nosit za pasem ...  tak snad máš místo pod sedlem ...

surprisedpod sedlo jse mě wejde akorat lekarnička a žárovky
zámek tam nedám na b 650 (2006)idontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
maňas (Člen)
09.03.2008 10:03:10
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

žárovky a lékarnu sem narval vzadu ke světlu a tím pádem mě zbylo místo na zámek a síťku nad baterkou ,ale že tam má bandaska málo místa je recht
bigsmilesurprised


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Loupežník650 (Člen)
09.03.2008 10:29:45
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

já mam pod sedlem  snad i místo na zámek:redfaceredfacesmile1smile1

opec (Člen)
09.03.2008 19:40:31
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

Dlouhý valečkový (asi 100 cm)tam nedaš ani kdyby,ten má při troše fantazie smysl.ja nam alarm +zamek na kotouč.ale jak stojím před barákem a doma se převlikám tak sliším jak do motorkky mrdaj malý parchanti(píp píp).nechat to tam přes noc tak to v nejlepším případě nějaký závistivý zmrd shodí ze stojanu.Takže doporučuju gan s noční optikoucool


Ať si vlky vyjů,ropa těčjě ďalej!!!!
sonyk (Člen)
09.03.2008 19:52:31
Offline

Re: Zabezpečení mašiny

na stary bandasce 97 bylo mista vic no


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr