Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » ...vo pívu :))

osiris (Člen)
17.01.2007 00:30:14
Offline

...vo pívu :))

Pokud si každý den dáte dvě, získáte tyto stopové prvky, minerální látky a vitamíny.
Vápník
50 mg čili 7% denní potřeby. Důležitý pro tvorbu kostí a zubů, zlepšuje pohyb svalstva, napomáhá srážlivosti kve, vyživuje buňky a převádí nervové impulsy.
Fosfor
20 mg  čili 2% denní potřeby. Taktéž podporuje tvorbu kostí, podílí se na tvorbě bílkovin.
Hořčík
105 mg čili 49% denní potřeby (takže se hezky vysereme na Magnesii smile1). Mimo jiné podporuje nervovou a svalovou aktivitu, upravuje tělesnou teplotu a metabolismus tuků.
Draslík
300 mg čili 12% denní potřeby. Je významným regulátorem tělesných tekutin.
Chloridy
250 mg čili 22% denní potřeby. Mají podobnou funkci jako draslík. Navíc napomáhají vzniku kyseliny chlorovodíkové v žaludku, která je nezbytná pro dobré trávení.
Sodík
40 mg čili 5% denní potřeby. Mimo jiné napomáhá při regulaci rovnováhy vody v lidském organismu.
Vitamín B1
30 mg čili 3% denní potřeby. Pomáhá odbourávat sacharidy v tkáních. Má také vyznám pro růst, trávení a nervovou aktivitu.
Vitamín B2
330 mg  čili 21%denní potřeby. Napomáhá uvolňovat energii ze sacharidů a tuků.
Vitamín B3
6600 mg čili 45% denní potřeby. Podílí se na výživě buněk.
Vitamín B6
400 mg čili 31% denní potřeby. Hraje důležitou roli při metabolismu. Napomáhá správné funkci centrálního nervového systému a červených krvinek.
Kyselina listová
110 mg čili 52ˇdenní potřeby. Jeden ze základních vitamínů, který napomáhá při tvorbě červených krvinek apod. Nedostatek kyseliny listové může vyvolat poruchy zažívacího úsrojí.

Po přečtení této statistiky mi vyšlo, že pokud chci získat denně 100 % všech těchto prvků pouze z piva, tak musím vypít:


                                                   Vápník: 2 půllitry = 7% tj. 28 půllitrů = 100% Ca
                                                   Fosfor:                    2% tj. 100 piv = 100% P
                                                   Hořčík:                    49% tj. 4 piva = 100% Mg
                                                   Draslík:                  12% tj. 16 piv = 100% K
                                                   Chloridy:                 22% tj. 9 piv = 100% chloridů
                                                   Sodík:                       5% tj. 40 piv = 100% Na
                                                   B1:                            3% tj. 66 piv = 100% B1
                                                   B2:                          21% tj. 10 piv = 100% B2
                                                   B3:                           45% tj. 4 piva = 100% B3
                                                   B6:                           31% tj. 6 piv = 100% B6
                                                   Kyselina Listová:   52% tj. 4 piva = 100% K.L.


Pokud zprůměrujete počty piv u jednotlivých prvků, tak vychází:


28 + 100 + 4 + 16 + 9 + 40 + 66 + 10 + 4 + 6 + 4 = 287 piv / 11 = 26 piv denně


Závěrem: Pokud chcete žít harmonicky, zdravě a vyváženě, musíte chlastat jako svině.


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
bečka (Člen)
17.01.2007 05:13:20
Offline

Re: ...vo pívu :))

amenbeer


---------------------------------------------------------------
hlavně, že je pivo ftlamě...
maňas (Člen)
17.01.2007 16:18:03
Offline

Re: ...vo pívu :))

to osi: tu statistiku máš z vlastní zkušenosti,nebo kde si to vyhrabalbigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
osiris (Člen)
17.01.2007 16:38:18
Offline

Re: ...vo pívu :))

maňas psal:

to osi: tu statistiku máš z vlastní zkušenosti,nebo kde si to vyhrabalbigsmile

...woe bigsmile

...ve volnejch chvílích se zabejvám makromolekulárni fyzikou, třeba šťepení atomu, to mně baví (ve svjeráku) a dyš uš mně bolej vjetve, tag se vrtnu na něco duchovního no bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ladis surge (Nový člen)
17.01.2007 17:45:12
Offline

Re: ...vo pívu :))

No Osi teda to koukam, ty mas informace, jenom skoda, ze  nemam ten bohuliby mok tady, hnedle bych doplnoval. Na zacatku unora muzeme doplnit u Zemana beerbeerbeersmile1

bobule (Člen)
17.01.2007 17:48:13
Offline

Re: ...vo pívu :))

no tolik piv asi nedám ale skusim to dorazit vínkem tam jsou nějaký vitamínky určitě takygood


to jebu
Rendy (Člen)
17.01.2007 19:18:06
Offline

Re: ...vo pívu :))

Pifko je gůůůt goodbigsmilebigsmilebigsmile


I když doplivneš daleko , je to přece jenom slina .
osiris (Člen)
17.01.2007 20:50:43
Offline

Re: ...vo pívu :))

ladis surge psal:

No Osi teda to koukam, ty mas informace, jenom skoda, ze  nemam ten bohuliby mok tady, hnedle bych doplnoval. Na zacatku unora muzeme doplnit u Zemana beerbeerbeersmile1

...ladis, snad uz to konecne dopadne kurnajs (napis mi prosim mejlem kdy vysusenej dosednes na ranvej) good
ps: monicek je po srazu na horach jeste porad marod, chudinka (druhy antibiotika) smile1


bobule psal:

no tolik piv asi nedám ale skusim to dorazit vínkem tam jsou nějaký vitamínky určitě takygood

...no japabyne, chces to taky spocitat? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
20.01.2007 19:09:28
Offline

Re: ...vo pívu :))

ladis surge psal:

No Osi teda to koukam, ty mas informace, jenom skoda, ze  nemam ten bohuliby mok tady, hnedle bych doplnoval. Na zacatku unora muzeme doplnit u Zemana beerbeerbeersmile1

Ty tu zase budeš?good Tak se ozvi. Vezmu si doprovod, abych se choval slušně a neprováděl hloupostibigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
maňas (Člen)
21.01.2007 09:32:27
Offline

Re: ...vo pívu :))

To Ondráš: myslíš,že ti doprovod pomůže ke slušnýmu chováníbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Ondráš (Člen)
21.01.2007 10:36:30
Offline

Re: ...vo pívu :))

maňas psal:

To Ondráš: myslíš,že ti doprovod pomůže ke slušnýmu chováníbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

Posledně, když jsem sebou měl doprovod a pil jsem, tak mi ve správný okamžik začala brát pivo. Tak jsem šel radši spát... Ona ví líp kdy mám dost než jábigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
bobule (Člen)
21.01.2007 10:49:53
Offline

Re: ...vo pívu :))

Ondráš psal:
maňas psal:

To Ondráš: myslíš,že ti doprovod pomůže ke slušnýmu chováníbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

Posledně, když jsem sebou měl doprovod a pil jsem, tak mi ve správný okamžik začala brát pivo. Tak jsem šel radši spát... Ona ví líp kdy mám dost než jábigsmile

teď záleží jestli si pod pojmemem "správný okamžik" nepředstavuje třetí pívosmile1


to jebu
maňas (Člen)
21.01.2007 11:07:22
Offline

Re: ...vo pívu :))

To Bobule: tak to je pak průs..bigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Ondráš (Člen)
22.01.2007 07:36:12
Offline

Re: ...vo pívu :))

Pánové f klidu... Zas tak si do toho kecat nenechám...smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr