Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Rez v nádrži

Hachlblaubachtr (Člen)
12.03.2008 22:13:54
Offline

Rez v nádrži

Zdravím,nevíte někdo jak se zbavit rezatých fleků v nádrži?Dávám dohromady starou mášu a ta rez mě tam dost vadí.Už se to tady kdysi probíralo ale mlít nádrž v míchačce se mě teda nechce,neexistuje na to nějaký chemický přípravek?Odrezovač jsem zkoušel ale nezdá se mi to,vytvořilo to takový záhadný povrch ale rez tam je stejně....Dík za rady

Radek-Ban (Člen)
12.03.2008 22:26:58
Offline

Re: Rez v nádrži

smile1to dotaz do technický poradnybad typ co dělá veterány  řikal že je vylejvaj priskiřicí (na to dělanou)idontknowsmile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
VikecB12 (Člen)
12.03.2008 22:35:47
Offline

Re: Rez v nádrži

Trochu štěrku dovnitř a třepatgood Voklepe to tu rez,pak pořádně propláchnoutgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
12.03.2008 23:53:57
Offline

Re: Rez v nádrži

...dobrej odrezovač ti rez opticky neodstraní, ale chemickým procesem zastaví

ps: nevyflák jsem se na to, přesunout to nemůžu, tady "jede" inkviz smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Billy (Člen)
13.03.2008 07:17:38
Offline

Re: Rez v nádrži

ja sem tam mrskl do stare cezety odrezovac a maticky a vymlatil to, pak proplachl benzinem, nasrouboval kohout a bez problemu a na zimu nalit po dojezdani po hrdlo benalem a je klid good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
jirka silver (Člen)
13.03.2008 08:01:34
Offline

Re: Rez v nádrži

Matice,oblázky a pak jen šum svistu,šejkr.
Jestli jezdíš často na kole přigumicukuj na kolo a jezdi
nejlépe mimo silnicigood


Najdete nás na každém kilometru
sonyk (Člen)
13.03.2008 08:42:03
Offline

Re: Rez v nádrži

no vono i na ty silnici by to pekne protrepal


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Mirek D (Člen)
13.03.2008 09:31:15
Offline

Re: Rez v nádrži

Odrezovače bych se obával, bo jak psal Osiris - se rzí zreaguje, ale co když ho pak rozpustí benzín.

Mechanicky odstranit (třeba i výše popsanými postupy...) a pak mít furt plnou... .


Autobus je taky Suzuki... .
Honzik1 (Člen)
13.03.2008 11:20:32
Offline

Re: Rez v nádrži

Já to řešil u 5 let starý GS 500 odrezovačem, opticky to pomohlo jen nepatrně, ale jak už nekdo psal rozhodně to pomohlo chemicky. Už je to cca 7 let a je to cajkgood
Matiček nebo štěrku bych se asi bál a vylejvat to pryskiřicí....tak na to bych se tuplem vysral, páč bych to tak maximálně sprasilbigsmile


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Honzik1 (Člen)
13.03.2008 11:21:51
Offline

Re: Rez v nádrži

Jo a hlavně to chce občas vyjet nádrž do mrtě...což u mě nebývá problém bigsmile


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Filous (Člen)
13.03.2008 11:29:55
Offline

Re: Rez v nádrži

...esi je přet kohoutem sejtko, tag ta rez nevadí...třeba minulej tejden sem měl sundanou nádrš z ňáký Iny, byla plná rezu a to tag, že dyš sem do ní strčil magnet, tag sem ho vytách jag kvjeták a karburace byla naprosto čistá...a gdo chce mít jó zichr, tag dá na hadici eště filtr a nejni co řešit...

P.S. ...ten magnet sem do tý nádrže strkal proto, že mi do ní spat šroup, dyš sem vyndaval plovák...to se může povíct jen měredface


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hans (Člen)
13.03.2008 11:33:44
Offline

Re: Rez v nádrži

Filous psal:

...esi je přet kohoutem sejtko, tag ta rez nevadí...třeba minulej tejden sem měl sundanou nádrš z ňáký Iny, byla plná rezu a to tag, že dyš sem do ní strčil magnet, tag sem ho vytách jag kvjeták a karburace byla naprosto čistá...a gdo chce mít jó zichr, tag dá na hadici eště filtr a nejni co řešit...

P.S. ...ten magnet sem do tý nádrže strkal proto, že mi do ní spat šroup, dyš sem vyndaval plovák...to se může povíct jen měredface

a lůzrovi....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Billy (Člen)
13.03.2008 14:33:54
Offline

Re: Rez v nádrži

JAko to uz sem nepsal a myslel sem ze je to logicky, sundat nadrz odmontovat kohout se sitkem (tak je to u CZety) vylit starej benzin bokem do nadoby, nahazet maticky nalit odrezovac a delat sejkr pak to vylit pres trichtir s puncochou a prefiltrovat pres ni a znovu nalit a zase vyplachnout tym benzinem a to nekolikrat a dat jak rika filous sitko jeste jedno na hadicu s benzinem nejaky to vetsi a je klid, nevim proc to nevymlatit matickama idontknow  ceho ze se to bojite ? omlatis rez jinak co tam ma bejt zustane.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Akela SK (Člen)
13.03.2008 22:21:01
Offline

Re: Rez v nádrži

... kamarát tam nahádzal veľké broky a priviazal nádrž na miešačku. Mal ju po hodinesmile1 zvnútra dokonale vypieskovanú.

Hachlblaubachtr (Člen)
13.03.2008 23:18:33
Offline

Re: Rez v nádrži

Tak dík za rady asi to bude ten odrezovač+hrubý štěrk.Jen se divím že to něčím nepatlaj vevnitř už z výroby.

Filous (Člen)
14.03.2008 09:30:15
Offline

Re: Rez v nádrži

Hachlblaubachtr psal:

Tak dík za rady asi to bude ten odrezovač+hrubý štěrk.Jen se divím že to něčím nepatlaj vevnitř už z výroby.

...ten štěr myslim nejni dobrej nápatidontknow ...votlučou se i částečky s tech šutrů a budeš tam mít blátíčko, kerý sejtkem proteče a f karburátorech zvostane...vosmičky matky sou lepčígood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
14.03.2008 09:45:47
Offline

Re: Rez v nádrži

Bych tam foukl pro sichr i  pár dvaatřicíteksmokin


God Save The Queen!
Pšán (Člen)
14.03.2008 09:54:20
Offline

Re: Rez v nádrži

..když už teda jsem v tom ocelovém srdci Asie,tak ocelové špony..a výsledek 100%-ní goodnaposledy touto procedůrou prošla nádrž z busy..trochu opruz s tím šejkrováním,ale lepší než nechávat 2* ročně  čistit vstřikovače..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Bombarďák (Člen)
14.03.2008 12:19:59
Offline

Re: Rez v nádrži

Hachlblaubachtr psal:

Zdravím,nevíte někdo jak se zbavit rezatých fleků v nádrži?Dávám dohromady starou mášu a ta rez mě tam dost vadí.Už se to tady kdysi probíralo ale mlít nádrž v míchačce se mě teda nechce,neexistuje na to nějaký chemický přípravek?Odrezovač jsem zkoušel ale nezdá se mi to,vytvořilo to takový záhadný povrch ale rez tam je stejně....Dík za rady

...... s tím štěrkem atd. a mlácení s nádrží sem a tam bych to viděl jako prvotní fázi. Tím zbavíš nádrž hrubých nečistot. Řešil jsem stejnej problém a zdárně ho vyřešil. V baumaxu na to existuje speciální hmota (nejprve v tekutém stavu). Nevím jestli se to nezměnilo ale já měl modrou. Tu hmotu jsem nalil do brutálně zrezlý nádrže. Musíš se ubezpečit, že se dostane na všechna místa v té nadrži - vzhledem k tomu že je to tekutý, tak no problem. Poté to zaschne a vytvoří takovou na první pohled gumovou, hladkou vrstvu a klidně se za to zaručím - 5 let to tam mám (u kejvačky), je to odolný vůči benzínu, takže žádný loupání, rozpouštění prostě nic. Drží to jak ..... Vinikající přípravek - bohužel není nejlevnějíš - prodává se to myslím na litry. Název už z hlavy taky nevymyslím ale jdi do baumaxu, a chtěj hmotu odolnou benzínu (zkus říct že je modrá) a klidně jim řekni na co to máš. Určitě budou vědět o co gou. Za 5 let se podle mě změnil jen název.


"Burn rubber, not your soul"
Kelly01 (Člen)
14.03.2008 13:03:43
Offline

Re: Rez v nádrži

surprised


God Save The Queen!
Antihero (Člen)
14.03.2008 13:49:53
Offline

Re: Rez v nádrži

...že by Horstidontknow


There's a pie in the sky when you die.
maňas (Člen)
14.03.2008 15:33:59
Offline

Re: Rez v nádrži

Kelly01 psal:

Bych tam foukl pro sichr i  pár dvaatřicíteksmokin

měl bych v rachtě na stole dvě plonkový šedesátky kdyby byl zájem bigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Kelly01 (Člen)
14.03.2008 16:39:54
Offline

Re: Rez v nádrži

těm bys tam musel trošku pomoct kladivemsmokin

Ovšem v kombinaci s dvaatřicítkama a přivázáním na míchačku by byl výsledek 100%good

Ale problém v tom nevidímevil


God Save The Queen!
maňas (Člen)
14.03.2008 16:46:46
Offline

Re: Rez v nádrži

Kelly01 psal:

těm bys tam musel trošku pomoct kladivemsmokin

Ovšem v kombinaci s dvaatřicítkama a přivázáním na míchačku by byl výsledek 100%good

Ale problém v tom nevidímevil

v rukách odborníka se stává každý nástroj po chvíly kladivembigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Zdenek (Člen)
14.03.2008 23:11:02
Offline

Re: Rez v nádrži

A co skusit cín.Zdenek.smile1

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr