Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Odmastit a nezničit

Bombarďák (Člen)
14.03.2008 09:42:20
Offline

Odmastit a nezničit

Zdarec, řeším takovej menší problém. Potřebuju něčím odmastit (dokonale) gumové těsnění a zároveň nechci, aby mi ho nějakej sajrajt poničil. Takže nějaký rozpouštědla jako benzín, ředidlo, toluen, nafta a kdo ví co ještě nepřipadají v úvahu. Chci totiž na to těsnění máznout trochu silikonu a pokud bude někde trochu mastný, tak mám peška a nepřilne tam. Máte někdo nějaký typ na přípravek? (napadla mě jarová voda ale ........idontknow) Díkas.


"Burn rubber, not your soul"
Meloun (Člen)
14.03.2008 09:44:14
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Líh


PURE NAKED BIKE!
ross (Člen)
14.03.2008 09:45:44
Offline

Re: Odmastit a nezničit

petrolej


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Filous (Člen)
14.03.2008 09:49:09
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Bombarďák psal:

Zdarec, řeším takovej menší problém. Potřebuju něčím odmastit (dokonale) gumové těsnění a zároveň nechci, aby mi ho nějakej sajrajt poničil. Takže nějaký rozpouštědla jako benzín, ředidlo, toluen, nafta a kdo ví co ještě nepřipadají v úvahu. Chci totiž na to těsnění máznout trochu silikonu a pokud bude někde trochu mastný, tak mám peška a nepřilne tam. Máte někdo nějaký typ na přípravek? (napadla mě jarová voda ale ........idontknow) Díkas.

...a gde jako bude to těsnění, jakože mezi čim? ...na motoru?...pot víkem? ...esi jó, tag máš zbytečnej strach, ničim nevodmašťuju, enem "do sucha" votřu, máznu a fertig...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
gore (Člen)
14.03.2008 10:43:29
Offline

Re: Odmastit a nezničit

..lih nebo benzingood petrak je mastnej jak svinaheadshakebad coolsmokin


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
butrus (Člen)
14.03.2008 11:03:13
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Tetrachlor good

pingvin (Člen)
14.03.2008 11:08:24
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Technickej benzin stim urcite nic neudela.good

mr.BSE (Člen)
14.03.2008 11:22:27
Offline

Re: Odmastit a nezničit

benzin je mastnej... malicko, ale je


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Bombarďák (Člen)
14.03.2008 12:22:54
Offline

Re: Odmastit a nezničit

mr.BSE psal:

benzin je mastnej... malicko, ale je

.... tak tak, benzín je opravdu mastnej. Jinak jsem chtěl opravdu mírně namáznout těsnění pod víkem (vím že to někdo nedoporučuje aby to nezasralo kanálky atd.) Nikdy se mi ale nezadařilo, protože jelikož jsem to jen utřel hadrem, silikon na to vůbec nepřilnul, respektive po zaschnutí odpadnul. Líh mě nenapadl, zkusím, doufám, že ho to těsnění nějak nerozleptá. Tohle je spíš otázka pro nějakýho chemika smile1


"Burn rubber, not your soul"
Billy (Člen)
14.03.2008 14:50:15
Offline

Re: Odmastit a nezničit

v praci sme meli takovej hnus perchlor, odmastovalo se tim sklo pred lepenim list na sklo, je to peknej srac to cuchat good a flaska 2L vazila kua vic jak 2 kg, nevim co f tom je za hnus


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
K.a.s.y.m. (Člen)
14.03.2008 14:52:05
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Billy psal:

v praci sme meli takovej hnus perchlor, odmastovalo se tim sklo pred lepenim list na sklo, je to peknej srac to cuchat good a flaska 2L vazila kua vic jak 2 kg, nevim co f tom je za hnus

taky to bylo pěkně starý co...mám tušení ,že perchlor a tetrachlor jsou už nějakej čas zakázaný....ale odmaštuje to fajně....i s barvou bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
JIRKASILVER (Člen)
14.03.2008 14:54:56
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Použij sprej co máš na brzdové kotouče.

Filous (Člen)
14.03.2008 14:59:23
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Bombarďák psal:
mr.BSE psal:

benzin je mastnej... malicko, ale je

.... tak tak, benzín je opravdu mastnej. Jinak jsem chtěl opravdu mírně namáznout těsnění pod víkem (vím že to někdo nedoporučuje aby to nezasralo kanálky atd.) Nikdy se mi ale nezadařilo, protože jelikož jsem to jen utřel hadrem, silikon na to vůbec nepřilnul, respektive po zaschnutí odpadnul. Líh mě nenapadl, zkusím, doufám, že ho to těsnění nějak nerozleptá. Tohle je spíš otázka pro nějakýho chemika smile1

...a používals silikon jako silikon nebo nebo silikonovej tmel na motory??? ...nejni mi totiš jasný, co by ti jako mělo votpadávat, prostě to lechce mázneš, přiklopíš, dotáhneš a fertik...maksimálně votřeš to co se vymáčkne venidontknow ...znova řikam, nigdy sem žádný těsnění nijak specijálně nevodmašťoval...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
maňas (Člen)
14.03.2008 15:26:35
Offline

Re: Odmastit a nezničit

isopropanol good


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Bombarďák (Člen)
14.03.2008 15:46:51
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Filous psal:
Bombarďák psal:
mr.BSE psal:

benzin je mastnej... malicko, ale je

.... tak tak, benzín je opravdu mastnej. Jinak jsem chtěl opravdu mírně namáznout těsnění pod víkem (vím že to někdo nedoporučuje aby to nezasralo kanálky atd.) Nikdy se mi ale nezadařilo, protože jelikož jsem to jen utřel hadrem, silikon na to vůbec nepřilnul, respektive po zaschnutí odpadnul. Líh mě nenapadl, zkusím, doufám, že ho to těsnění nějak nerozleptá. Tohle je spíš otázka pro nějakýho chemika smile1

...a používals silikon jako silikon nebo nebo silikonovej tmel na motory??? ...nejni mi totiš jasný, co by ti jako mělo votpadávat, prostě to lechce mázneš, přiklopíš, dotáhneš a fertik...maksimálně votřeš to co se vymáčkne venidontknow ...znova řikam, nigdy sem žádný těsnění nijak specijálně nevodmašťoval...

........... byl to klasickej transparentní silikon (tmel na motory to nebyl). Byl do vysokých teplot tak jsem se nebál ho tam fláknout. Bohužel na každý tý tubě je napsáno důkladně odmastit. Když jsem totiž sundal víko, tak ten silikon byl ouplně zbytečnej tam dávat, jelikož na tom víku neměl žádnou přilnávací schopnost a potom teda docela fest hrozilo, že by se mohl kus urvat (protože to co vyleze ven, vyleze i uvnitř). Vůbec to tam nedrželo! Ale nevá, já to pořeším s tím lihem a pak ještě s jarovou vodou.


"Burn rubber, not your soul"
K.a.s.y.m. (Člen)
14.03.2008 15:49:48
Offline

Re: Odmastit a nezničit

tak základ je toho tam dát fakt jen slaboučkou vrstvu protože to co je navíc se vymáčkne...když toho dáš málo tak se taky skoro nic nevymáčkne.smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
14.03.2008 16:01:57
Offline

Re: Odmastit a nezničit

...a není lepší tam dát kterejkoliv na to určenej? páč ten s tou mastnotou tak ňák počítá a toleruje ji ...jak píše filip, jen utřeš hadrem (a ke všemu mastným bigsmile)
...ale i ten akvarijní nebo kterýho boha tam sereš by ti to podržel, protože to vyplní, což je to čeho chceš docílit (pokud si s tím chceš vyhrát, tak to dotáhni na kontakt - jen nepatrně až ti to začne vylejzat, nech do rána vodstát - ztuhne to a pak to utáhneš tak jak se má, ale takhle jsem se s tím já nikdy nebabral smile1)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
spidys (Člen)
14.03.2008 18:04:15
Offline

Re: Odmastit a nezničit

WD-éčko?? idontknow Ale to je asi pravej opak toho co potřebuješ bigsmilebigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Filous (Člen)
14.03.2008 18:50:46
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Bombarďák psal:
Filous psal:
Bombarďák psal:


.... tak tak, benzín je opravdu mastnej. Jinak jsem chtěl opravdu mírně namáznout těsnění pod víkem (vím že to někdo nedoporučuje aby to nezasralo kanálky atd.) Nikdy se mi ale nezadařilo, protože jelikož jsem to jen utřel hadrem, silikon na to vůbec nepřilnul, respektive po zaschnutí odpadnul. Líh mě nenapadl, zkusím, doufám, že ho to těsnění nějak nerozleptá. Tohle je spíš otázka pro nějakýho chemika smile1

...a používals silikon jako silikon nebo nebo silikonovej tmel na motory??? ...nejni mi totiš jasný, co by ti jako mělo votpadávat, prostě to lechce mázneš, přiklopíš, dotáhneš a fertik...maksimálně votřeš to co se vymáčkne venidontknow ...znova řikam, nigdy sem žádný těsnění nijak specijálně nevodmašťoval...

........... byl to klasickej transparentní silikon (tmel na motory to nebyl). Byl do vysokých teplot tak jsem se nebál ho tam fláknout. Bohužel na každý tý tubě je napsáno důkladně odmastit. Když jsem totiž sundal víko, tak ten silikon byl ouplně zbytečnej tam dávat, jelikož na tom víku neměl žádnou přilnávací schopnost a potom teda docela fest hrozilo, že by se mohl kus urvat (protože to co vyleze ven, vyleze i uvnitř). Vůbec to tam nedrželo! Ale nevá, já to pořeším s tím lihem a pak ještě s jarovou vodou.

...a zase sme u tohoidontknow ...děláš něco, na co nemáš vybavení nebo spíš f tomdle případě materijál a dívíš se, že to nefungujeidontknow...to si doprdele nemůžeš koupit za stofku malou tubu tmelu na motory, dyš uš se do toho pouštíš??? ...fakt mi to vopčas hlava nebereidontknow...to je jako dybych si chtěl čistit zuby Unipolkou, dyk co, taky je to na leštění, né?idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bombarďák (Člen)
14.03.2008 19:00:40
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Filous psal:
Bombarďák psal:
Filous psal:

...a používals silikon jako silikon nebo nebo silikonovej tmel na motory??? ...nejni mi totiš jasný, co by ti jako mělo votpadávat, prostě to lechce mázneš, přiklopíš, dotáhneš a fertik...maksimálně votřeš to co se vymáčkne venidontknow ...znova řikam, nigdy sem žádný těsnění nijak specijálně nevodmašťoval...

........... byl to klasickej transparentní silikon (tmel na motory to nebyl). Byl do vysokých teplot tak jsem se nebál ho tam fláknout. Bohužel na každý tý tubě je napsáno důkladně odmastit. Když jsem totiž sundal víko, tak ten silikon byl ouplně zbytečnej tam dávat, jelikož na tom víku neměl žádnou přilnávací schopnost a potom teda docela fest hrozilo, že by se mohl kus urvat (protože to co vyleze ven, vyleze i uvnitř). Vůbec to tam nedrželo! Ale nevá, já to pořeším s tím lihem a pak ještě s jarovou vodou.

...a zase sme u tohoidontknow ...děláš něco, na co nemáš vybavení nebo spíš f tomdle případě materijál a dívíš se, že to nefungujeidontknow...to si doprdele nemůžeš koupit za stofku malou tubu tmelu na motory, dyš uš se do toho pouštíš??? ...fakt mi to vopčas hlava nebereidontknow...to je jako dybych si chtěl čistit zuby Unipolkou, dyk co, taky je to na leštění, né?idontknow

........surprised mno, dotaz zněl čím odmastit gumový těsnění a nezničit. To jestli to natírám rybízovou marmeládou je přeci jen moje věc. Vím že existují různý tmely, který můžu natřít na zabordelenou plochu a držej. A navíc, nemusí jít přeci jen o těsnění pod víko. Prostě jsem chtěl doporučit přípravek na odmaštění a zároveň aby nezničil tu gumu. Rozhodně jsem nechtěl doporučit tměl na motoryass  to bych to napsal rovnou idontknow


"Burn rubber, not your soul"
Filous (Člen)
14.03.2008 19:01:14
Offline

Re: Odmastit a nezničit

...sorrysmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bombarďák (Člen)
14.03.2008 19:09:32
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Filous psal:

...sorrysmile2

však nic se neděje good


"Burn rubber, not your soul"
Radek-Ban (Člen)
15.03.2008 07:35:35
Offline

Re: Odmastit a nezničit

ross psal:

petrolej

idontknowto určitě bad


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
maňas (Člen)
15.03.2008 08:50:34
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Bandit 650A psal:
ross psal:

petrolej

idontknowto určitě bad

ale ten isopropanol je opravdu vyhovující,ještě sem to naschvál zkusil doma co dělá na gumě a nic,možná že sem to měl málo dlouhoheadshake


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
XJelen (Člen)
15.03.2008 09:36:19
Offline

Re: Odmastit a nezničit

Bombarďák psal:

........surprised mno, dotaz zněl čím odmastit gumový těsnění a nezničit. To jestli to natírám rybízovou marmeládou je přeci jen moje věc. Vím že existují různý tmely, který můžu natřít na zabordelenou plochu a držej. A navíc, nemusí jít přeci jen o těsnění pod víko. Prostě jsem chtěl doporučit přípravek na odmaštění a zároveň aby nezničil tu gumu. Rozhodně jsem nechtěl doporučit tměl na motoryass  to bych to napsal rovnou idontknow

Hele ty rozumbrado, Filip se tě už zkraje ptal, kam to těsnění přijde, že ho chceš odmastit (popravdě mě nenapadá jediný místo na motyce, kde by mělo být gumové těsnění odmaštěnéidontknowopravte mě jestli někde je...help)a ať čtu jak čtu, tak jsem nenašel, že by ses o tom zmínilheadshake.
K tomu tmelu- není tam od toho aby to přilepil(jako u vany nebo sprcháče), ale vyplnil případné nerovnosti mezi dvěma plochami, takže není až tak nutný aby se "držel" toho povrchu, a jak už někdo psal vejš staží to tam máznout lehce, ne jak pod kachličkugood.
Ale ty si určo poradíš sám,když víš jakej tmel máš použít na zabordelenou plochugoodbigsmile


Strýcfajtr !!!
hans (Člen)
15.03.2008 10:18:12
Offline

Re: Odmastit a nezničit

odkedy je benzín mastnej??? to slyšim prvně surprised

teda ve fichtloj to chápu, ale čistej?? cool


Sapere Aude
www.gunlex.cz
osiris (Člen)
15.03.2008 11:23:57
Offline

Re: Odmastit a nezničit

hans psal:

odkedy je benzín mastnej??? to slyšim prvně surprised

teda ve fichtloj to chápu, ale čistej?? cool

...tak abys v tom měl jasno, tak i technickej benzin je mastnej, i ředilo (nitro) je mastný smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr