Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Speed sensor

ZEPHYR 750 (Nový člen)
26.03.2008 10:47:04
Offline

Speed sensor

Ahoj
Mám Kawu Zephyra 750 ale nelíbíly se mi na ní budíky tak jsem je jednou rozbil o svodidla , ale měl jsem Banďoura 1200 a na něm jsou budíky super, takže jsem si je koupil  - otáčkoměr sedí, palivoměr a kontrolky taky  jen ten tacháč je elektronickej, jedna možnost je že si tam dam origoš čidlo na přední vidli a na kolo zubatý kolečko abych měl co snímat, ale to čidlo je moc velký  takže bych potřeboval vědět co je to přesně za čidlo (jestli je v něm magnet a tak) a jaký má hodnoty odporů mezi těma třema vodičema, abych si našel nějaký menší , díky za pomoc Karel

Meloun (Člen)
26.03.2008 12:29:36
Offline

Re: Speed sensor

surprisedsurprised

Mně se na banditu taky nelíbí pár věcí...idontknow
Že bych to zašel rozmlátit?evilass


PURE NAKED BIKE!
SLUGI (Člen)
26.03.2008 12:45:39
Offline

Re: Speed sensor

ZEPHYR 750 psal:

Ahoj
Mám Kawu Zephyra 750 ale nelíbíly se mi na ní budíky tak jsem je jednou rozbil o svodidla , ale měl jsem Banďoura 1200 a na něm jsou budíky super, takže jsem si je koupil  - otáčkoměr sedí, palivoměr a kontrolky taky  jen ten tacháč je elektronickej, jedna možnost je že si tam dam origoš čidlo na přední vidli a na kolo zubatý kolečko abych měl co snímat, ale to čidlo je moc velký  takže bych potřeboval vědět co je to přesně za čidlo (jestli je v něm magnet a tak) a jaký má hodnoty odporů mezi těma třema vodičema, abych si našel nějaký menší , díky za pomoc Karel

... tak s tím flákni vo svodidla ještě jednou a vem celou B12 a ne jenom budíky smile1good


"FORTUNA IUVAT AUDACES"
Arinn (Člen)
26.03.2008 15:37:00
Offline

Re: Speed sensor

SLUGI psal:

... tak s tím flákni vo svodidla ještě jednou a vem celou B12 a ne jenom budíky smile1good

goodsmile1

ydom (Člen)
26.03.2008 19:22:47
Offline

Re: Speed sensor

ZEPHYR 750 psal:

Ahoj
Mám Kawu Zephyra 750 ale nelíbíly se mi na ní budíky tak jsem je jednou rozbil o svodidla , ale měl jsem Banďoura 1200 a na něm jsou budíky super, takže jsem si je koupil  - otáčkoměr sedí, palivoměr a kontrolky taky  jen ten tacháč je elektronickej, jedna možnost je že si tam dam origoš čidlo na přední vidli a na kolo zubatý kolečko abych měl co snímat, ale to čidlo je moc velký  takže bych potřeboval vědět co je to přesně za čidlo (jestli je v něm magnet a tak) a jaký má hodnoty odporů mezi těma třema vodičema, abych si našel
nějaký menší , díky za pomoc Karel

surprised    b    idontknow


Když nejezdím,tak tvořím...
maňas (Člen)
26.03.2008 19:48:48
Offline

Re: Speed sensor

normální čidlo z tacho od kola by tam teoreticky šlo,akorát ho musíš nějak zkalibrovat s tím tachákem,což bude asi trochu problém,jelikož je dělaný na digitál a bandaska má ručičku,že surprised


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
mr.BSE (Člen)
26.03.2008 19:51:46
Offline

Re: Speed sensor

to s tim nema nic spolecnyho, dulezity je kolik je potreba impulsu aby to ukazovalo nejakou rychlost -
digital 100 impulsu za sekundu - 60km/h
rucicka 100 impulsu za sekundu - 100km/h

napriklad.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
mr.BSE (Člen)
26.03.2008 19:54:15
Offline

Re: Speed sensor

napr. evropsky tachometry  -  1000ot/m  = 60km/h

analogovy (lankovy)..

jestli to tak maji i japonci,nevimidontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
ZEPHYR 750 (Nový člen)
27.03.2008 17:14:47
Offline

Re: Speed sensor

na jednu otáčku kola mám 12 pulzů, to že jsem zephyra trošku zepředu odřel to se stává i v lepších rodinách , bandit je sice větší a silnější ale zephyr je klasika odvozená od Z900 a kurňa to byl stroj. Ještě by mě zajímalo když někdo potřebuje poradit proč se vždycky najde nějakej magor co se snaží dělat chytrýho a píše příspěvky který spíš povzbuzujou jeho malý ego než přinášej něco podstatnýho. Kdybych si chtěl pokecat o motorkách s těmahle týpkama tak napíšu že nejlepší model motorky od suzuki je Swift 1982 a čekam kterej vůl na to jako první skočí. ale tohle nebyla provokace jen jsem chtěl něco vědět, takže díky za bezpředmětný připomínky.
omlouvám se všem co chtěli poradit a díky jim že chápou co znamená technická diskuze ..... a teď doufam že někdo napíše že neumim psát bigsmile

sonyk (Člen)
27.03.2008 17:51:02
Offline

Re: Speed sensor

ZEPHYR 750 psal:

na jednu otáčku kola mám 12 pulzů, to že jsem zephyra trošku zepředu odřel to se stává i v lepších rodinách , bandit je sice větší a silnější ale zephyr je klasika odvozená od Z900 a kurňa to byl stroj. Ještě by mě zajímalo když někdo potřebuje poradit proč se vždycky najde nějakej magor co se snaží dělat chytrýho a píše příspěvky který spíš povzbuzujou jeho malý ego než přinášej něco podstatnýho. Kdybych si chtěl pokecat o motorkách s těmahle týpkama tak napíšu že nejlepší model motorky od suzuki je Swift 1982 a čekam kterej vůl na to jako první skočí. ale tohle nebyla provokace jen jsem chtěl něco vědět, takže díky za bezpředmětný připomínky.
omlouvám se všem co chtěli poradit a díky jim že chápou co znamená technická diskuze ..... a teď doufam že někdo napíše že neumim psát bigsmile

no ses na bandit foru tady cekej necekany, kdybys byl sklanim clenem pochopis a uz te takovy veci nerozhodi. proste sranda musi bejt


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Filous (Člen)
28.03.2008 08:58:40
Offline

Re: Speed sensor

...mam pocit, že uš sme vo tom mluvilisurprised ...hele, nebylo by nejjednodušší a nejelegantnější řešení splašit k tem budikum i origo snímač a vyřešit jeho instalaci na Zephyra pot dekl řetězovýho kolečka, tag jag je to na Bandasce? dyš uš teda chceš ...příde mi to jako menčí technickej problém, neš schánět ňákej snímač z bůchví čeho a bastlit ho bůchví kamidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
ZEPHYR 750 (Nový člen)
28.03.2008 21:21:54
Offline

Re: Speed sensor

bohužel mam 15/39 zubů a bandit má 15/45  ten bazmek co je na  pastorku má čtyři zuby to znamená 12 pulzů na otáčku kola oboje jsou 17ti palcový kola , pro mě neni problém udělat si 12ti zubový kolečko a dát ho místo mechanický převodovky pro bovden tachometru na přední kolo a čidlo chytit na vidli a mam doma pár čidel z aut no co vám budu řikat  radši budu měsic hledat čidlo a utopim na tom desítky hodin než abych ho za ten litr koupil idontknowbigsmile  , jo jo koupim orygoč čidlo a nebudu hledat kraviny aspoň neodprásknu tacháč , jinak na pastorek to dát nemůžu mam jinej sekundární převod a taky zephyr má na motoru jen jen tři kabely  jeden od baterky na strater  druhej od zápalka  třetí od altíku  smile1  tak nevim jestli by si pak s dalšim (spíš prvnim)  čidlem nechtěl hrát na moderní motorku.bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr