Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Slabé světlo...

Adam (Člen)
11.04.2008 22:26:15
Offline

Slabé světlo...

Zdravím. Su tu staronový-měl jsem už jednoho B12S, ale unáhleně jsem ho prodal a teď se k němu zase vrátil!good a mám prosbu: svítí mně málo potkávací světlo-žárovku jsem zkusil vydělat a svítí dobře-ale všiml jsem si, že ta čočka je nějaká zanesená-je nějaký fígl na to, jak ju vyčistit, aby to svítilo víc???Díky za tipy, je to 03 S-ko


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 22:53:57
Offline

Re: Slabé světlo...

S tím nenaděláš nic, jak sahneš na parabolu hadrem, tak to jde do loje. Koupit novou parabolu, tedy jestli je slepá.


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
11.04.2008 23:00:04
Offline

Re: Slabé světlo...

tý woe, to jako fakt?Hmm a kolik to cca stojí?


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 23:06:43
Offline

Re: Slabé světlo...

To bych ti lhal kolik to stojí, mrkni se po netu, ale podle mýho by se to dalo okolo 1000 sehnat. Neni to taková palba jako celý světlo. Já tam mam dvouoko, tak tohle jde mimo mě, ale už taky pomalu slepne. Hadrem bys setřel tu lesklou vrstvu, nebo to nechat nachromovat, ale nevym jestli by se to rentovalo


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
11.04.2008 23:10:57
Offline

Re: Slabé světlo...

uff, tak to sem si trochu oddychl-těch 1000,- je celkem schůdných (já to mám těžké-su totiž student...), měl sem strach, že to bude 5tis. kč a víc...to bych asi jezdil jenom ve dne! Akorát mě to trochu se*e, páč je to investice navíc, s kterou jsem nepočítal-ale je to světlo, takže asi budu muset něco obětovat a nebo zkusit bývalého majitele-i když už teď vím, že je to zbytečné...


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 23:15:03
Offline

Re: Slabé světlo...

Za 2000 jsem našel na motobikers celý světlo, tak jsem se snat tolik nezmýlil


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
11.04.2008 23:17:02
Offline

Re: Slabé světlo...

to je právě ono, zas uvažuju, jestli se ta čočka potávacího světla bude dát koupit samostatně?A taky vůbec netuším, kde to na netu hledat...


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 23:27:35
Offline

Re: Slabé světlo...

http://www.motobikers.cz/   tady je spousty věcí, jinak si dej do vyhledávače třeba parabola a ono už to něco najde. Chce to vědět průměr a určitě se něco najde


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
11.04.2008 23:29:16
Offline

Re: Slabé světlo...

díky za ty stránkygood-mrknu na ně!


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 23:34:19
Offline

Re: Slabé světlo...

http://64.233.183.104/search?q=cache:s9 … &gl=cz   nebo koukni tady, je tu spousty věcí z bouračky


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
11.04.2008 23:38:43
Offline

Re: Slabé světlo...

díky za ochotu hledat! Kuva, ale trochu mě sere, že to nějde nijak jinak udělat, než koupit novou čočku...asi zkusím napsat tomu majiteli, motorku mám totiž teprv od včerejška


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 23:42:54
Offline

Re: Slabé světlo...

Každopádně gratuluji k nové koupi, ale nechci kazit radost....To je věc které jsi si mohl všimnout, jestli ti uteklo tohle tolik na očích, co ti uteklo ještě....?


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
11.04.2008 23:51:26
Offline

Re: Slabé světlo...

no jo, ale jak odhadneš, jakou intenzitou to světlo svítí během slunečného dne???Akorát jde vidět, že svítí-ale jak?To už nějak neodhadnu...


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
11.04.2008 23:54:01
Offline

Re: Slabé světlo...

Jestli je slepý, tak poznáš normálně pohledem, na to jinej fígl neni. chce si to všechno pořádně prolest.


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
12.04.2008 00:01:00
Offline

Re: Slabé světlo...

jj, máš pravdu-chce to vždycky pořádně prolést...ale to světlo normálně prosvěcuje!Ještě mně napadlo-je jasné, že když šáhnu na parabolu, tak ju zničím...ale co kdyby tam shořela žárovka(někdy)a tím se to sklo čočky zakouřilo(nebo zaprášilo provozem-díky netěsnosti svtěla...) a tudíž to málo prosvěcuje. Kdybych to světlo sdělal, vydělal žárovku a čistě to sklo čočky vyčistil hadrem, aniž bych se dotkl paraboly, tak to nemožu zničit, ne?


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Merlin (Člen)
12.04.2008 00:10:58
Offline

Re: Slabé světlo...

Když sahneš jenom na sklo, tak to je v poho, ale chce to opatrně, to jsem na tom svym taky dělal.Smotal jsem hadr, lehce navlhčil ironem a hodil ho dirkou na žárovku dovnitř. Pak jsem laťkou s tim hadrem kroužil po tom skle a dlouhou pinzetou jsem ho pak vyndal. Ale bacha na tu parabolu, jak je jednou načatá, tak bys ji jedině dodělal.


Quod licet jovi non licet bovi
Adam (Člen)
12.04.2008 00:18:13
Offline

Re: Slabé světlo...

přesně takový postup cos napsal, sem myslel. Vidím, že je to přímo laboratorní práce-pinzety a podobné chirurgické nástrojesmile1 Jak budu mít čas, tak to zkusím...ve dne je to jedno, ale jízda v noci by musela být pořád s dálkovýma a to je celkem napussy


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
osiris (Člen)
12.04.2008 00:36:22
Offline

Re: Slabé světlo...


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
maňas (Člen)
12.04.2008 09:09:49
Offline

Re: Slabé světlo...

jinak,že se do toho seru,to ,že svítí  "S"-ko naprd je normálka,někdo to tu řešil silnějšíma žárovkama a nevím jak to dopadlo.Jinak si musíš sehnat nějakýho spároše na svícení - třeba když jedeš po tmě na sraz a máš tmavý plexi redfaceredface


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Adam (Člen)
12.04.2008 09:14:11
Offline

Re: Slabé světlo...

Máš pravdu, je sice pravda, že S-ko svítí míň, ale ve srovnání s bývalým Banditem je to o hodně slabší-v noci by se s tím nedalo jet...takže to zkusím vyřešit tím vyčištěným pomocí hadříku a pinzetygood


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
maňas (Člen)
12.04.2008 09:20:16
Offline

Re: Slabé světlo...

Adam psal:

Máš pravdu, je sice pravda, že S-ko svítí míň, ale ve srovnání s bývalým Banditem je to o hodně slabší-v noci by se s tím nedalo jet...takže to zkusím vyřešit tím vyčištěným pomocí hadříku a pinzetygood

jasně,za zkoužku nic nedáš,horší to nebude,z tohohle důvodu nerad jezdím po tmě,bo vidím pussy,jak kvůli světlu,tak kvůli plexiku,který sem línej vozit sebou čirý


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Adam (Člen)
12.04.2008 09:23:10
Offline

Re: Slabé světlo...

černé plexi se mně líbí!good , ale v tu noc to musí být zážitek..smile1 Já totiž občas v noci jezdím, tak proto to světlo tak řeším..


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
nawrc (Člen)
12.04.2008 15:33:22
Offline

Re: Slabé světlo...

nejdřív zkus koupit pořádnou žárofku, okem asi kulový poznáš jak svítí. na autě sem to měl to samý, vůbec to nechtělo svítit(žárofky koupený na benzině). Dal sem 80ká za BOSCH a jezdim s něma už půl roku a goodgoodgood. Za těch 5let totiž pochybuju, že by ta čočka byla v pussy


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
Michal Dk (Člen)
12.04.2008 17:38:15
Offline

Re: Slabé světlo...

maňas psal:
Adam psal:

Máš pravdu, je sice pravda, že S-ko svítí míň, ale ve srovnání s bývalým Banditem je to o hodně slabší-v noci by se s tím nedalo jet...takže to zkusím vyřešit tím vyčištěným pomocí hadříku a pinzetygood

jasně,za zkoužku nic nedáš,horší to nebude,z tohohle důvodu nerad jezdím po tmě,bo vidím pussy,jak kvůli světlu,tak kvůli plexiku,který sem línej vozit sebou čirý

Lepčí tmavý než žádný a že přes něj je blbě vidět to je detailbigsmilebigsmile

Jirka Žito (Člen)
12.04.2008 17:45:26
Offline

Re: Slabé světlo...

nawrc psal:

nejdřív zkus koupit pořádnou žárofku, okem asi kulový poznáš jak svítí. na autě sem to měl to samý, vůbec to nechtělo svítit(žárofky koupený na benzině). Dal sem 80ká za BOSCH a jezdim s něma už půl roku a goodgoodgood. Za těch 5let totiž pochybuju, že by ta čočka byla v pussy

Prd žárovku,motorku to chce lepčíbigsmile,nebo baterku podpaždí.To máte řečí na můj autobus,ale já když to rožnu,tak se protijedoucím loupe lak...bigsmilebigsmilebigsmile


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
Michal Dk (Člen)
12.04.2008 18:03:02
Offline

Re: Slabé světlo...

To já když to rožnu tak ve dne nedám ani jednou dálkový.bigsmilebigsmile

Adam (Člen)
12.04.2008 19:44:06
Offline

Re: Slabé světlo...

klucííí, tak už to svítí jak má!good rozdělal sem předek, vydělal světlo-pořádně tu čočku vyčistil (pomocí pinzety, hadříku a trochu nějaké sračky na okna)  a už je to OKa. Hadra špinavá jaxviňa-takový černý prach (podle mě dírka ve světle a bordel z destiček). No, jo je jedno-hlavně že už to svítí! Díky za rady!!!goodgood


můj nový Bandit! Modrý je hezčí jak bývalý stříbrný!:-)
Ton@l (Člen)
12.04.2008 22:27:32
Offline

Re: Slabé světlo...

Adam psal:

klucííí, tak už to svítí jak má!good rozdělal sem předek, vydělal světlo-pořádně tu čočku vyčistil (pomocí pinzety, hadříku a trochu nějaké sračky na okna)  a už je to OKa. Hadra špinavá jaxviňa-takový černý prach (podle mě dírka ve světle a bordel z destiček). No, jo je jedno-hlavně že už to svítí! Díky za rady!!!goodgood

kolikrat to nejednodussi reseni je neefektivnejsibigsmilegood


Vzdy muze byt hur :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr