Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Protíká mi benzín,ale fest!

Davson85 (Nový člen)
13.04.2008 21:41:15
Offline

Protíká mi benzín,ale fest!

Čau kluci,
prosil bych zkušenější z Vás o radu.GSF 1200N rv.04(18 000najeto)Dnes v noci mi proteklo 15l z nádrže!Zřejmě přes karburátor.Poloha závěru byla na PRi,samožřejmě-ovšem do teď to nic nedělalo(bylo to tam od té doby co jsem to koupil-6měsíců,nešahal jsem na to)..po Viragu mam první silnou mašinu,já debil jsem si konkretně o tomhle nic moc nepožišťoval,resp. mám všechny rady od kamoše,kterej měl bandity 3,měnili jsme spolu olej,dělali rafky atd.,ale o tomhle se mi nějak zapomněl zmínit.Teda koukám sem,ale jednoduše jsem tomu nějak nevěnoval pozornost.Ze vzduchovýho filtru vyteklo 0,5l benalu,samozřejmě je chycenej olej(týden po vyměně)..minulej týden jsem byl v Suzuce v Přerově-táta si tam bral Intruder,tak jsem se s chlapikem rovnou domlouval na velkou servisku.Nemáte s něma nahodou někdo zkušenost?Už jednou jsem se pěkně napálil.Chtěl bych jim to tam šoupnout,aby mi to dali do kupy,jsem stavař-naposledy jsem si troufl opravovat babetu,dopadlo to vždy dobře,ale tohle je nad moje síly.Co všecko mohlo jit do háje?Počitám s vyměnou oleje a filtrů,co svičky,válce..?Předem díkas za rady!

osiris (Člen)
13.04.2008 21:46:05
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

...za prvé to nenechávej na pri (tím se plněj vyschlý karburátory a pak se to zas přepne zpět na ON) - ON je ovládaný samo podtlakem
...za druhý ti prošlo ventilkama v karburátorech - vyčistit je
...po oleji a filtrech (vzduch i olejovým) nemusíš měnit nic


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Davson85 (Nový člen)
13.04.2008 21:47:02
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Joo ještě jsem zapomněl dodat,že to přestalo téct v momentě,když jsem dal závěr šipkou směrem dolů..

osiris (Člen)
13.04.2008 21:49:34
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

...viz. vysvětlení vejš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
13.04.2008 22:11:25
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Možná ještě svíce, ale třeba bude stačit vyndat a usušit.


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
13.04.2008 22:14:45
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

...jestli to nenatáčel, jako že ne, protože nepíše že by mu to narazilo "na vodu", tak svícím nic není


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
13.04.2008 22:20:23
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

osiris psal:

...jestli to nenatáčel, jako že ne, protože nepíše že by mu to narazilo "na vodu", tak svícím nic není

záleží jak dlouho to "podrželi" kroužky, jestli to stíhalo protéct než to zaplavilo až ku svícím...sem myslel třebahelpredface jakože když byl namočenej airbox, tak bych to tak viděl


Strýcfajtr !!!
Davson85 (Nový člen)
13.04.2008 22:26:02
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

nestartoval jsem to,i když mi kámoš říkal,že bych to měl protočit,aby se to smylo z valců,ale mě se to nezdálo,to ať posoudí někdo kdo tomu rozumí..v tom servise zřejmě.

osiris (Člen)
13.04.2008 22:28:12
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

...nejdřív to (pro jistotu) protoč bez svíček a jinak se ničeho neboj


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Davson85 (Nový člen)
13.04.2008 23:13:20
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

provedu..dik za typ.

Ton@l (Člen)
14.04.2008 18:00:18
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

tez se mi to stalo vymenil sem olej filtr, davam do polohy on a res a vse je v poradkugood


Vzdy muze byt hur :-)
VikecB12 (Člen)
15.04.2008 06:51:21
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

No kucí,bandit není Jawa ani Trabant aby bylo potřeba zastavovat po jízdě benzín,prostě pořát nechat na ON nebo RES.
Uplně čučím kolik lidí nemá tucha vo poloze PRI,že to není zastaveno,ale naopak furt puštěný.Ale je fakt že kdyš sem měl první "bajk" tak sem taky hledal kde ten benzín zastavitsmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Georg (Člen)
15.04.2008 08:02:36
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Benzinový kohout

Benzinový kohout na tomto motocyklu je membránového typu ( přívod benzinu je ovládán podtlakem ), a má tři polohy ON (OFF), RES, PŘI.
   Před spuštěním motoru dejte kohout do polohy “ON“, při startování začne palivo téci do karburátoru.

Pokud je v nádrži nízká hladina benzinu přesuňte kohout do polohy “RES“. V této poloze můžete využít rezervu paliva v nádrži. Rezerva 4,4 L.
                               
Poloha “PRI“ – pouze když není v karburátoru benzin, otočte kohout na polohu “PRI“, benzín poté nateče přímo do karburátoru sám aniž ba běžel motor. Poté dávejte Pozor, aby při spouštění motoru byl kohout zase jen na poloze “ON“ nebo “RES“.
                                                   
!! POZOR !!
Může být nebezpečné, nechat kohout na poloze “PRI“ při vypnutém motoru. Karburátor se může přeplavit a benzin se může dostat do motoru. To může způsobit při spouštění motoru detonace případně těžké poškození motoru !

UPOMÍNKA: Po přetočení na polohu “RES“ je doporučeno na nejbližší benzinové pumpě doplnit palivo a dát pozor aby po natankování byl kohout přepnut zpět na polohu “ON“

Přeloženo z příručky GSF 1200/S pro Německo, č. 99011-31F62-01K  , tisk: Japonsko 2002

maňas (Člen)
16.04.2008 19:10:19
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

až na upomínku se beru,pro jistotu to z res nepřepínám nikam od doby kdy sem to koupil,ve finále to stejně občas vyjedu do sucha redfaceredfaceredface


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
osiris (Člen)
16.04.2008 19:17:32
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

...ale máš to najetý good dojíždíš přesně jak letadla bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
maňas (Člen)
16.04.2008 19:35:45
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

osiris psal:

...ale máš to najetý good dojíždíš přesně jak letadla bigsmile

to jo,ale na tý rovině bych půlkama přecvak dvanáctku kulatinu,jak to začalo cukat bigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Spidermila (Člen)
26.08.2009 11:32:32
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Ahojte, nasel jsem tenhle starsi prispevek, tak se ozivam se svym podobnym problemem.
Taky mi protika benzin karbcem ven, ale jen z jednoho karbce a pri nastartovanem motoru. Mam podezreni, ze se tam neco ucpalo a misto do motoru to vali ven. Mam pravdu? O divnem zvuku a ze to skoro neudrzi otacky ani nemluvim.
Nema tam byt nejaky palivovy filtr? Jak se mi mohl ucpat karbec?

Prosim poradte.
Diky helphelp

Filous (Člen)
26.08.2009 11:59:34
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Spidermila psal:

Ahojte, nasel jsem tenhle starsi prispevek, tak se ozivam se svym podobnym problemem.
Taky mi protika benzin karbcem ven, ale jen z jednoho karbce a pri nastartovanem motoru. Mam podezreni, ze se tam neco ucpalo a misto do motoru to vali ven. Mam pravdu? O divnem zvuku a ze to skoro neudrzi otacky ani nemluvim.
Nema tam byt nejaky palivovy filtr? Jak se mi mohl ucpat karbec?

Prosim poradte.
Diky helphelp

...a taky to nejede, co??? ...no bodejť by jo, dyš ti to de nejspíš na tři...šáhni si vopatrně na vejfukovej svod, bude studenej...jehlovej ventilek ti neuzavírá přívod paliva, benzín ti protejká karburátorem, ulil ti svíci, kerá uš je po smrti a nepálí...vyndat, vyčistit karburaci, zjistit staf ventilku, složit, dát novou svíci, fertig...filtr tam bejt nemusí, v nádrži máš sejtko...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pšán (Člen)
26.08.2009 15:00:13
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

..kdysi po zimním spánku mi kozénka udělala sakuprdum to samé..
..zůstal vyset plovák..
..dále následovalo vše jako podle Fildova návodu..good


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Mour (Člen)
26.08.2009 15:18:06
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Pšán psal:

..kdysi po zimním spánku mi kozénka udělala sakuprdum to samé..
..zůstal vyset plovák..
..dále následovalo vše jako podle Fildova návodu..good

..taky Ti to šlo na tři surprisedbigsmile

mr.BSE (Člen)
26.08.2009 16:29:07
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Spidermila psal:

Ahojte, nasel jsem tenhle starsi prispevek, tak se ozivam se svym podobnym problemem.
Taky mi protika benzin karbcem ven, ale jen z jednoho karbce a pri nastartovanem motoru. Mam podezreni, ze se tam neco ucpalo a misto do motoru to vali ven. Mam pravdu? O divnem zvuku a ze to skoro neudrzi otacky ani nemluvim.
Nema tam byt nejaky palivovy filtr? Jak se mi mohl ucpat karbec?

Prosim poradte.
Diky helphelp

No vidíš, tohle přesně se mi stalo, když sme se loni domlouvali spolu na projížďku bigsmile
Zůstal ti vyset plovák - někdy pomůže poklepání.
Mě nepomohlo, takže sem ho musel votevřít a trošku s ním pohejbat. Naštěstí to byl 4tej válec, takže pohoda přístup goodgood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Pšán (Člen)
26.08.2009 16:33:12
Offline

Re: Protíká mi benzín,ale fest!

Mour psal:
Pšán psal:

..kdysi po zimním spánku mi kozénka udělala sakuprdum to samé..
..zůstal vyset plovák..
..dále následovalo vše jako podle Fildova návodu..good

..taky Ti to šlo na tři surprisedbigsmile

..samozřejmně,že šla na tři..proč by neměla?


..opravdový muž s pravidelným cyklem..

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr