Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » výměna oleje (proplachovat ?)

zdenek 1 (Člen)
16.04.2008 21:06:28
Offline

výměna oleje (proplachovat ?)

klucííííííííííí,když měníte olej,proplachujete něčím nebo vylejete a nalejete??? mi se to moc nelíbí když naleju novej,a za chvíli je černý jak but,kuva??!!

Editoval osiris (16.04.2008 21:42:42)


když to jede,je to OK
Radek-Ban (Člen)
16.04.2008 21:13:13
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

...jen výměna + filtr smile1černej bude stejně z usazeninidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
qwerty (Člen)
16.04.2008 21:14:48
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

lol a co cekas ??? ze najedes 5 000 a bude porad vypadaj jako novej z flasky ??? headshake tak asi ma nejakou teplotu v tom motoru apod (usazeniny) ........

skus ho smichat s vodou treba ti to bude lip mazat bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


WD club member.
Billy (Člen)
16.04.2008 21:34:37
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Ser na to vymen olej a neres hovadiny s nejakym proplachem a olej filtr muzes menit po 12tis. Vsechno dulezity je ve filtru a pri nejhorsim nejakej zmetek je na vypoustaku na magnetu. Lij olej jakej ma byt a vsechno je OK good v predepsanejch intervalech men nebo driv kdyz na to mas, neprelivej nepodlivej pod rysky neco mezi tim a je to good good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
VikecB12 (Člen)
16.04.2008 21:47:24
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

To že se olej špiní je jeho ůkol,má na sebe vázat usazeniny,karbon a já nevím co ještě. A to že je černej neznamaná že je špatnej,mazací vlastnosti sou pořát v cajkugood Proplachování je v dnešní době pičovina.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
16.04.2008 21:57:31
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

...k dohadům trocha faktů:
proplachovací oleje se už cca 30 let nepoužívaj, od dob kdy se  přestal používat olej typu A (dal se nahradit i tlumičovým)
správnou funkci (kvalitu) oleje poznáš, když je olej špinavej, čistí motor


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pajk (Člen)
16.04.2008 22:07:32
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

zdenek 1 spíš asi myslel, že tím proplachovacím olejem dostane ven zbytek toho vyjetýho kterej tam zustane na stěnách a zašpiný mu ten novej prakticky za chvilku než kdyby to proplách.

Michal Dk (Člen)
17.04.2008 06:12:49
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

To potom zase budeš dumat jestli ten zbytek výplachovýho oleje v motoru neovlivní kvalitu nově nalitého oleje?Vypustit nechat řádně vykapat vyměn filtr, olej a fertig víc neřeš. Pak už zbývá jedině úvaha co bylo dřív jestli slepice nebo vejce.good

Radek-Ban (Člen)
17.04.2008 06:33:17
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Michal Dk psal:

To potom zase budeš dumat jestli ten zbytek výplachovýho oleje v motoru neovlivní kvalitu nově nalitého oleje?Vypustit nechat řádně vykapat vyměn filtr, olej a fertig víc neřeš. Pak už zbývá jedině úvaha co bylo dřív jestli slepice nebo vejce.good

vejce jen aby bylo jasnosurprisedbigsmile


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Michal Dk (Člen)
17.04.2008 06:36:26
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

A kde se vzalobigsmilebigsmile

Ondráš (Člen)
17.04.2008 06:38:52
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Michal Dk psal:

A kde se vzalobigsmilebigsmile

Ze slepice, ne? surprisedheadshake
Michale, tohle je látka mateřské školky...smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
17.04.2008 06:40:01
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

snesla modrovoka blondata slepiceidontknowevil


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Michal Dk (Člen)
17.04.2008 06:43:50
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Děti nosí čáp?bigsmilebigsmile

Radek-Ban (Člen)
17.04.2008 06:50:23
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

ne nenosíevil


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Michal Dk (Člen)
17.04.2008 06:50:59
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Díky mám ftom chaosbigsmilebigsmile

Radek-Ban (Člen)
17.04.2008 06:53:33
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

výroba neni zas tak zábavnásurprisedznáš to sex je pro děcka dospělý chlastajbigsmile


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Mirek D (Člen)
17.04.2008 08:02:47
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Proplachuj hrdlo, na motor se vyser. Olej co hned ztmavne taky hned funguje... .


Autobus je taky Suzuki... .
Mour (Člen)
17.04.2008 08:07:54
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Ono se ještě nabízí varianta, že třeba koupíš auto, kde se předchozí majitel na oil vysral a ten mazut by bylo záhodno nějak dostat ven. Čím teda? Koupit levný oil a ujet 500 km a znovu vyměnit? idontknow

alex (Člen)
17.04.2008 08:59:14
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Moj kamos preplachuje motor pri vymene oleja naftou... nestartuje, iba ju naleje do motora, trochu premiesa mykanim motorky z boka na bok, necha chvilku posobit, zasa premiesa a vypusti... necha to asi tak tri hodky otvorene, aby to vsetko vytieklo, potom da novy filter, zasrobuje vypustak a naleje nový olej... tvrdi, ze tym vyplavy necistoty a usadeniny... ja som to este nerobil a asi ani nebudem... ale myslim si, ze to nie je zly napad, ak si chces motor z vnutra vycistit... uskodit to nemoze podla mna... co vy nato??? good alebo bad


...200 v měste, 300 z místa...
Pomaly ďalej zájdeš, no rýchlo tam budeš skôr... :-)
Filous (Člen)
17.04.2008 09:01:32
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

alex psal:

Moj kamos preplachuje motor pri vymene oleja naftou... nestartuje, iba ju naleje do motora, trochu premiesa mykanim motorky z boka na bok, necha chvilku posobit, zasa premiesa a vypusti... necha to asi tak tri hodky otvorene, aby to vsetko vytieklo, potom da novy filter, zasrobuje vypustak a naleje nový olej... tvrdi, ze tym vyplavy necistoty a usadeniny... ja som to este nerobil a asi ani nebudem... ale myslim si, ze to nie je zly napad, ak si chces motor z vnutra vycistit... uskodit to nemoze podla mna... co vy nato??? good alebo bad

surprisedsurprisedsurprisedheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
17.04.2008 09:23:43
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

No ta nafta musí dělat náramě dobře fšem těsněním a tak. Nechápu že to vůbec někoho napadne,co čeká že v tom motoru má usazenýidontknow Pokud člověk není hovado a mění pravidelně olej a filtr,tak je motor aji po 10ti letech provozu vevnitř furt stejně čistej. Fšechny ty proplachování nadělají víc škody než užitku,pak se lidi diví že mají postrhávaný závity na vypoušťácích a já nevím co,když si takhle přidávají prácusick


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
17.04.2008 09:37:34
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

VikecB12 psal:

No ta nafta musí dělat náramě dobře fšem těsněním a tak. Nechápu že to vůbec někoho napadne,co čeká že v tom motoru má usazenýidontknow Pokud člověk není hovado a mění pravidelně olej a filtr,tak je motor aji po 10ti letech provozu vevnitř furt stejně čistej. Fšechny ty proplachování nadělají víc škody než užitku,pak se lidi diví že mají postrhávaný závity na vypoušťácích a já nevím co,když si takhle přidávají prácusick

...taky sem eště neviděl v žádnym motoru kerej sem měl votevřenej ňáký kalyidontknow ...nevim co si lidi myslej, že je tam za svinctvoidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
17.04.2008 09:41:59
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Paranojabigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Mirek D (Člen)
17.04.2008 10:54:35
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Proplachovat naftou motor = zkurvit hnedle novej olej, bo aj té nafty tam trochu zvostane.

Tady to zavání kovozemědělstvím a koncem 19. stol. ... . idontknow


Autobus je taky Suzuki... .
Fik-B6S (Člen)
17.04.2008 15:01:02
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

okamžitě stejne ztmavne i kdby jsi vyměnil 4 krát za sebou.... tak ten pátej stejně během chvilky černá


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Filous (Člen)
17.04.2008 15:55:49
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Mirek D psal:

Proplachovat naftou motor = zkurvit hnedle novej olej, bo aj té nafty tam trochu zvostane.

Tady to zavání kovozemědělstvím a koncem 19. stol. ... . idontknow

...přesně tag, tema byť malejma zbytkama nafty, kerý tam dycky zvostanou degraduješ i ten nejlepčí volej...vječí píčovinu sem vopravdu hodně dlouho neslyšelidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
vOjTaB6 (Člen)
17.04.2008 16:08:09
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Filous psal:
Mirek D psal:

Proplachovat naftou motor = zkurvit hnedle novej olej, bo aj té nafty tam trochu zvostane.

Tady to zavání kovozemědělstvím a koncem 19. stol. ... . idontknow

...přesně tag, tema byť malejma zbytkama nafty, kerý tam dycky zvostanou degraduješ i ten nejlepčí volej...vječí píčovinu sem vopravdu hodně dlouho neslyšelidontknow

Ale ja bych to proplach.. ..vodou.. ..vlaznou...bigsmilebigsmilebigsmile


Bandit rulezz!!!
Dado (Člen)
17.04.2008 17:15:32
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

jestli jseš na nervy z toho že je tmavej, (trošku to zavání rasismem) tak si zkrať interval výměny cca na 3000km a kupuj olej v sudechgood


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
Billy (Člen)
17.04.2008 17:38:48
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Vzdyt rikam resej picoviny jak svina smile1 jezdete a vyserte se na picoviny s proplachem


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Hachlblaubachtr (Člen)
17.04.2008 20:54:20
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Asi nosím dříví do lesa ale vypouštíš při výměně olej.chladič? jestli ne a neměníš filtr tak máš novej olej jak botu okamžitě.Zkus povolit po vypuštění ty dva průtokáče dole.

huskyb12 (Administrator)
17.04.2008 21:10:00
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Dado psal:

jestli jseš na nervy z toho že je tmavej, (trošku to zavání rasismem) tak si zkrať interval výměny cca na 3000km a kupuj olej v sudechgood

pičovina, nejlepčí bude zalepit kontrolní vokýnko a ví prd, jakou má volej barvu ...


ale di, Ty brepto ...
mazo (Člen)
17.04.2008 21:11:18
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

tak uz ste sa dohodli ci voda, alebo nafta? bigsmilebigsmilebigsmile
Cez vikend ma caka vymena oleja, tak sa dovtedy dohodnite, jasne! smile1 bigsmile


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Jirka Žito (Člen)
17.04.2008 21:41:13
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

zdenek 1 psal:

klucííííííííííí,když měníte olej,proplachujete něčím nebo vylejete a nalejete??? mi se to moc nelíbí když naleju novej,a za chvíli je černý jak but,kuva??!!

Woe kam na to chodíte...idontknowsmile1 čovek aby se za chvíli začal bát dělat něco normálně...bigsmile


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
Zdenek (Člen)
17.04.2008 21:46:11
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Filípku, tak jestli jsi neviděl v motoru kal nebo mazut, tak já ho ve 120cítce po 60sáti tisících mám, vím sem lajdák. Zdenek.bigsmile

Michal Dk (Člen)
17.04.2008 21:47:35
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Proplachovat motor naftou tak to je fakt zvěrstvo teda jestli to není naftovej Enfieldgood

Jirka Žito (Člen)
17.04.2008 22:04:15
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

alex psal:

Moj kamos preplachuje motor pri vymene oleja naftou... nestartuje, iba ju naleje do motora, trochu premiesa mykanim motorky z boka na bok, necha chvilku posobit, zasa premiesa a vypusti... necha to asi tak tri hodky otvorene, aby to vsetko vytieklo, potom da novy filter, zasrobuje vypustak a naleje nový olej... tvrdi, ze tym vyplavy necistoty a usadeniny... ja som to este nerobil a asi ani nebudem... ale myslim si, ze to nie je zly napad, ak si chces motor z vnutra vycistit... uskodit to nemoze podla mna... co vy nato??? good alebo bad

bigsmilebigsmilebigsmile
Né nadarmo se řiká,že aktivní blbec je horší jak třídní nepřítel...


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
Filous (Člen)
18.04.2008 07:55:24
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Zdenek psal:

Filípku, tak jestli jsi neviděl v motoru kal nebo mazut, tak já ho ve 120cítce po 60sáti tisících mám, vím sem lajdák. Zdenek.bigsmile

...no jo, jenže tam leješ 6ADčkobigsmile ...navíc 120tka a šedesát ticíc??? ...uš f padesáti si ji měl zgenerálkovatbigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Monty Jack (Člen)
18.04.2008 11:23:49
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Dado psal:

jestli jseš na nervy z toho že je tmavej, (trošku to zavání rasismem) tak si zkrať interval výměny cca na 3000km a kupuj olej v sudechgood

pro Mirka D.

... no a na kolik by přišel ten sud teda ? help ...


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
osiris (Člen)
18.04.2008 13:10:47
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

alex psal:

Moj kamos preplachuje motor pri vymene oleja naftou... nestartuje, iba ju naleje do motora, trochu premiesa mykanim motorky z boka na bok, necha chvilku posobit, zasa premiesa a vypusti... necha to asi tak tri hodky otvorene, aby to vsetko vytieklo, potom da novy filter, zasrobuje vypustak a naleje nový olej... tvrdi, ze tym vyplavy necistoty a usadeniny... ja som to este nerobil a asi ani nebudem... ale myslim si, ze to nie je zly napad, ak si chces motor z vnutra vycistit... uskodit to nemoze podla mna... co vy nato??? good alebo bad

...tady je trošku chybka, je potřeba ho nalejt plnej, sundat ventilový víko a po hrdlo good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Jirka Žito (Člen)
18.04.2008 13:51:09
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

osiris psal:
alex psal:

Moj kamos preplachuje motor pri vymene oleja naftou... nestartuje, iba ju naleje do motora, trochu premiesa mykanim motorky z boka na bok, necha chvilku posobit, zasa premiesa a vypusti... necha to asi tak tri hodky otvorene, aby to vsetko vytieklo, potom da novy filter, zasrobuje vypustak a naleje nový olej... tvrdi, ze tym vyplavy necistoty a usadeniny... ja som to este nerobil a asi ani nebudem... ale myslim si, ze to nie je zly napad, ak si chces motor z vnutra vycistit... uskodit to nemoze podla mna... co vy nato??? good alebo bad

...tady je trošku chybka, je potřeba ho nalejt plnej, sundat ventilový víko a po hrdlo good

Osi a co kdybych ještě vytočil svíčky a vyplách válce...?...a pak ještě radši startérem protočil...bylo by to odstatečnýidontknow  bigsmilebigsmilebigsmilegood


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
osiris (Člen)
18.04.2008 13:55:58
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

...to bys ďál zbytečnou práci, když to necháš půl hoďky vodstát, tak se ti tam natlačí zespoda good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Jirka Žito (Člen)
18.04.2008 13:57:50
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Já vím,ale sichr je sichr...good


Prej mám kundolap ... parchanti jedni ...
Radek-Ban (Člen)
18.04.2008 13:59:10
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

..klistýr bandasce naftou headshake


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
sonyk (Člen)
18.04.2008 16:03:59
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

kdyz se resi ta vymena voleje jak moc se ma ten motor pred vymenou ohrat? budu to delat zejtra a je pocasi na picu takjestli staci to nechat nejakou chvili vrcet na stojanu nebo to musi protahnou nejaky km. dikes a nebijte me sem lajk a pojedu dle manualu


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
18.04.2008 16:06:59
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

...jde o to aby byl olej tekutější, tak si to představ (žádnej hic k tomu potřeba není)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Radek-Ban (Člen)
18.04.2008 16:07:32
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

projet bude lepší na stojánku bys to ohřejval dlouho..smile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
sonyk (Člen)
18.04.2008 16:37:24
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Bandit 650A psal:

projet bude lepší na stojánku bys to ohřejval dlouho..smile1

snad nebude chcanec.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
18.04.2008 16:48:23
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

...prosímtě, nech to blafat chvíli na stojanu a vypusť to smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Dudyn (Člen)
18.04.2008 17:03:26
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Kdyz se tu kyda o oleju, nevite negdo, proc je napsany na boku sestky 3400ml, kdyz jsem tam nalil uplne v pohode tak 3900ml (zbyla fakt slzicka ve flasce...) a je to mezi ryskama? A jeste neco - co je za problem prelit? ...kdosi tu psal nepodlivej, neprelivej, tak nevim, jestli jsem neprelil, resp. jestli to vadi. Prosim kvalifikovanou odpoved beer

Cekam komentare, ze mam diru v motoru bigsmile ale to fakt nemam, protoze kdyz jsem foukal do valcu, nikde to nesycelo bigsmilebigsmile

Radek-Ban (Člen)
18.04.2008 17:07:37
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

3400ml je bez výměny filtru .....když měníš filtr vejde se tam víc....dej ji na kola do roviny a mrkni na riskusmile1zas s tou přesností to nepřehánějgood


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Kelly01 (Člen)
18.04.2008 20:54:33
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Logicky vypouštím i chladič a bez měření tam liju 4L...


God Save The Queen!
Michal Dk (Člen)
18.04.2008 21:42:58
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Taky leju 4L je to kousek nad horní ryskou a bez potíží.

Pajk (Člen)
18.04.2008 22:07:27
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Ty jo, kluci vy jste mě předběhli. Vypustim všechno co jde mimo kol teda, když už se zdá ze nicsmokin tak jí naklonim co to jde na levej bok, vrátim nazpět vyteče zbytek no a nalejvám 4 l taky k horní rysce.

maňas (Člen)
20.04.2008 17:35:11
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Pajk psal:

Ty jo, kluci vy jste mě předběhli. Vypustim všechno co jde mimo kol teda, když už se zdá ze nicsmokin tak jí naklonim co to jde na levej bok, vrátim nazpět vyteče zbytek no a nalejvám 4 l taky k horní rysce.

tak to máš velkou nádobu,bo navic dvacet litrů benálu bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Luk (Člen)
20.04.2008 19:48:02
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Dudyn psal:

Kdyz se tu kyda o oleju, nevite negdo, proc je napsany na boku sestky 3400ml, kdyz jsem tam nalil uplne v pohode tak 3900ml (zbyla fakt slzicka ve flasce...) a je to mezi ryskama? A jeste neco - co je za problem prelit? ...kdosi tu psal nepodlivej, neprelivej, tak nevim, jestli jsem neprelil, resp. jestli to vadi. Prosim kvalifikovanou odpoved beer

Cekam komentare, ze mam diru v motoru bigsmile ale to fakt nemam, protoze kdyz jsem foukal do valcu, nikde to nesycelo bigsmilebigsmile

Na boku je napsano 3300 ml, menil sem i filtr a nalil sem tam 3,5 l po horni rysku. V manualu je tusim nova napln taky 3,5 l. Ty 4l bych tam asi nedostal...pokud bych teda necvhtel bejt pres.smile1


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Pajk (Člen)
20.04.2008 20:41:06
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Ano to píšou v manuálu 3300 + filtr, ale nepíšou jestli někam mezi nebo na horní rysku. Taky nepočítaj s tím, že vyteče všechno co tam nalelejou. Jak jsem už psal, při naklopení a vrácení zpět vyteklo dalších min 2 dcl. A to s tou ryskou? Kde kdo si myslí že má motyku v rovině při kontrole oleje než dá ke kolu vodováhu.

Luk (Člen)
20.04.2008 22:11:00
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Pajk psal:

Ano to píšou v manuálu 3300 + filtr, ale nepíšou jestli někam mezi nebo na horní rysku. Taky nepočítaj s tím, že vyteče všechno co tam nalelejou. Jak jsem už psal, při naklopení a vrácení zpět vyteklo dalších min 2 dcl. A to s tou ryskou? Kde kdo si myslí že má motyku v rovině při kontrole oleje než dá ke kolu vodováhu.

Jasne, asi netreba to tak prozivat, dulezity je aby ho tam bylo tak akorat (mezi rysky) a jestli je v tom zbytecek staryho asi neva. Myslim ze po tom vohrati a zakvrdlani tam moc nezbyde.smokin


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
rungy (Člen)
21.04.2008 11:13:37
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Zdravím,
když už tady probíráte výměnu oleje, chci se zeptat na výměnu olejového filtru.
V manuálu mám výměnu filtru po 6000 km. Olej v 6000 nebo po roce. Jsem zvyklej z auta - výměna oleje + automaticky filtr. Jak je to u Bandita? Měníte vždycky s výměnou oleje i filtr?


Nejhorší smrt je z vyděšení.
Filous (Člen)
21.04.2008 11:30:33
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

rungy psal:

Zdravím,
když už tady probíráte výměnu oleje, chci se zeptat na výměnu olejového filtru.
V manuálu mám výměnu filtru po 6000 km. Olej v 6000 nebo po roce. Jsem zvyklej z auta - výměna oleje + automaticky filtr. Jak je to u Bandita? Měníte vždycky s výměnou oleje i filtr?

...filtr s volejem, tech pár korun tě nezabije...a esi se nepletu, tag v manuálu je filtr po 12ti...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
rungy (Člen)
21.04.2008 11:58:48
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Filous psal:
rungy psal:

Zdravím,
když už tady probíráte výměnu oleje, chci se zeptat na výměnu olejového filtru.
V manuálu mám výměnu filtru po 6000 km. Olej v 6000 nebo po roce. Jsem zvyklej z auta - výměna oleje + automaticky filtr. Jak je to u Bandita? Měníte vždycky s výměnou oleje i filtr?

...filtr s volejem, tech pár korun tě nezabije...a esi se nepletu, tag v manuálu je filtr po 12ti...

To je pravda, že mě těch pár korun nezabije, ale nechápu proč to mají v manuálu po 6000 nebo 12000 km. Na jednu stranu si myslím, že když měním olej na sezonu, tak je zbytečné ten filtr měnit taky, pokud najedu třeba 2000 km. U auta mi taky filtr vydrží 15000 km. Třeba to mají fakt vychytaný a stačí ho vyměnit opravdu až po těch 6000 nebo 12000 km. Co vy ostatní na to?


Nejhorší smrt je z vyděšení.
sonyk (Člen)
21.04.2008 12:32:10
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

menim olej, menim i filtr jak v aute tam se s olejem meni automaticky 150 me nezabije a mam to v cajku, ale koukam ze sem tam nalil asi trsku vic oleje ? vadi to moc? tim vic mam namysly ze mam plny okynko.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Billy (Člen)
21.04.2008 12:45:17
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

No to je uplne na hovno upust trochu a dej to mezi rysky rozume a bude to dobry good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
sonyk (Člen)
21.04.2008 13:23:58
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

nalil sem asi 3.4 L no asi tam zustalo vic nez sem myslel. jeste to navrknu necham dyl protocit a kdyz tak kapanek upistim no smile1diks


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
sonyk (Člen)
21.04.2008 13:24:51
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

este teda to hodim do roviny


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
osiris (Člen)
21.04.2008 13:35:30
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

...nakloň to víc doleva ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
sonyk (Člen)
21.04.2008 15:54:38
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

osiris psal:

...nakloň to víc doleva ;)

jj to tam pak je ok. ja nevim jestli vadi ze mam kapanek vic? a rikam nekoukal sem jak stoji motyka rovne a jeste sem to poradne neprotocil pac sem vymenu dokoncil kolem 22 hodiny tak sem to jen an chvilu navrk pac jinak byme vyndavali broky z prdele.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
sonyk (Člen)
24.04.2008 10:11:15
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

tak cca 2 dc upusteny. mam ta na horni rysce cca 1mm nad ni ale motorka je trosku naklonena(zednici nam udelali krivou garaz) takze po srovnani sem v pohode. Pokud vydrzi dneska pocasi tak po praci cca 17:156 vyrazim smer rozmital breznice asi mirovice pak letska krizovatka a domu pojede se mnou kamoska smile1


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
vOjTaB6 (Člen)
24.04.2008 10:16:51
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

Kamoska jooo...evil
Co na to mlada???bigsmilebigsmilebigsmile


Bandit rulezz!!!
sonyk (Člen)
24.04.2008 10:24:22
Offline

Re: výměna oleje (proplachovat ?)

vOjTaB6 psal:

Kamoska jooo...evil
Co na to mlada???bigsmilebigsmilebigsmile

hh no je to moje bejvala vlastne s mladou se dobre znaj pac jezdi casto snama ma yamahu xj 600 diversion nebo co to je . mlada nic zatim nerika je ve skole smile1 a prijede az tak v 9 vecer. A ja sem hodnej klukbigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr