Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

lahab (Člen)
29.04.2008 09:51:58
Offline

B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Zdravím, vyzvedl jsem si mášu z dílny u kámoše a zjistil jsem že mi prosakuje u těsnění hlav válce.

Pravděpodobně po předechozím kreši se povolily šrouby, tak jsem je dotáhl. Zjistil jsem ještě, že mám oleje přesně plné to kolečko pro kontrolu, když to trošku nahnu, tak je OK. Je to velký problém, tj je potřeba to odpustit, nebo se na to mám vy... a prostě počkat, až ten olej vypapá motor?

Co se týče chodu motoru, tak nevykazuje žádný problém, takže to možná prostě vytlačovalo olej, který tam je navíc, nebo by to mohl být větší problém a mám raději zajet do Suzy?

Díky.

Baltazar (Člen)
29.04.2008 10:29:55
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Myslím, že to chce poslat inkvizovi asik dotaz to s tím olejem je závažný problémsmokin


The father of the little princess of the dawn
Filous (Člen)
29.04.2008 10:41:04
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

...u hlavy??? ...myslíš pot ventilovym víkem??? ...bylo to víko přet tym dole? ...po demontáži a opjetovný montáži podmazal mechanik půlměsíce na těsnění tmelem?...pochybuju, že by se při kreši šrouby povolili...f kerejch místech to prosakuje? ...šrouby na víku se utahujou jen 14Nm a 16Nm průtokový a rvát je víc je k ničemu, páč šrouby maj vosazení a jediný čeho docílíš utahovánim vječí silou je stržení závitů f koníkách vaček...jediný jag votstraníš průsak pot víkem je utažení na předepsanej moment, pokut bylo povolený nebo nový těsnění a nebo podmazání starýho tmelem...a volej bys měl mít max po horní risku, nejni nic jednoduššího neš votsát nebo votpustit přebytek...pokud je to  milimetr, dva nad, tag to nech...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
29.04.2008 10:43:44
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

...eště něco...přetpokládam, že ten přebytek voleje má nasvjedomí mechanik, že to prostě přelil a né že ti ten volej přibejvá samovolně, to by bylo horší, páč bys měl nejspíš trabl s netěsností karburace, ale to je zas jiná pohádka...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
lahab (Člen)
29.04.2008 11:49:03
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

To jste mě teda potěšili...

Byly trochu povolený, dotáhl jsem je inbusem rukou, nijak zvláštní silou.

Zkusím to odsát a uvidím. Dá se to odsát shora přes plnící otvor?

Progear 650 (Člen)
29.04.2008 11:52:33
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

samozřejmě, že se to nechá odsát zkrz plnící otvor, to množství které ty potřebuješ bez problémů...good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Progear 650 (Člen)
29.04.2008 11:53:36
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

prosim Tě, ten podsedlovej plast si řezal ty? kolik s tim bylo práce, atd...


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Bandit-Kralik (Člen)
29.04.2008 21:43:10
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Co se tyce hladiny oleje a kontrolni merky.Pri vymene jsem dolil predepsane mnozstvi oleje a jsem hodne pres horni hranici merky....Tak nevim zda odpustit na predepsanou hladinu,nebo nechat predepsane mnozstvi oleje....ted babo rad.

killerrebel (Člen)
29.04.2008 22:33:16
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

a co může zpusobit když je tam oleje nad horní rysku?? A kontroluje se to na hlavním stojanu nebo na samotnych kolech??

Ondráš (Člen)
29.04.2008 23:25:36
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Na kolech.

Čuchnul bych k tomu estli to nesmrdí benzínem. Estli jo, tak máš trabl.bad


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Luk (Člen)
30.04.2008 08:11:36
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Bandit-Kralik psal:

Co se tyce hladiny oleje a kontrolni merky.Pri vymene jsem dolil predepsane mnozstvi oleje a jsem hodne pres horni hranici merky....Tak nevim zda odpustit na predepsanou hladinu,nebo nechat predepsane mnozstvi oleje....ted babo rad.

Drzel bych se kontrolni rysky (pokud tam teda neni benzin jak psal kolegasmile1).Mnozstvi novyho oleje zalezi jestli si menil filtr a jak dobre si vylil starej olej.


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Georges (Člen)
30.04.2008 08:22:33
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

jednoznačně kontrolovat na rovině a na kolech, dodržovat max hladinu, jinak se ti klidně může stát, že se provalí nějaký gufero bad, protože stoupne tlak uvnitř skříně když temu zaknedlíš a motor se bude hůř vytáčet (vlivem proti tlaku)...a o zvíšení teploty motoru nebo spíš o horším chlazení nemluvě...

flo (Člen)
30.04.2008 09:24:58
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

vic oleje=vetsi tlak=vetsi namahani tesneni atd.  Hodne mechaniku doporucuje spis lehce (1-2mm) pod horni risku spis nez k risce nebo nad..... to same plati u aut...

Ondráš (Člen)
30.04.2008 12:24:02
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

No nevim jestli víc oleje= vyšší tlak.help To závisí spíš na čerpadlu a ne na množství, ne? Může ti vzrůst tlak když máš třeba ucpané vedení (karbony na stěnách - to by ale bejt nemělo). Navíc je tam vývod, který udržuje v motoru atmosferický tlak. Doufám, že se nemejlim.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
VikecB12 (Člen)
30.04.2008 20:01:10
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Zase s těma olejama nešilte,dřív když sem chodíval strýtovat,tak sme nalívali vo trochu víc oleja aby to mazalo aji při jízdě ve svíčce a nikdy mě nic neteklo ani se nikde netlačilo ven(teda pokud se mě při přepadnutí dozadu nezapíchla zadní brzda do deklu vot spojkybigsmile)


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Georges (Člen)
01.05.2008 16:57:45
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

ondráš: tlakem je myšlen tlak vzduchu uvnitř skříně, protože ol. čerpadlo nemůže dávat větší tlak tím že tam naliješ víc, to je přece hovadina...

Vikec: u štýtů je to o něčem jiným, oleje se tam dává víc proto, že čerpadlo by si jinak natahlo vzduch vlivem přesunu hladiny...a taky že zanačná část oleje zůstává při svíčce nateklá v hlavě a nevrací se z5 do nádrže, pokud tam teda není dodělávanej odtok.

Kelly01 (Člen)
01.05.2008 17:02:11
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

V starým Passatu když to přeliju 2 cm nad horní rysku tak to tak v klidu nechávámevilsmokin

Ale u motorky nevím,pokud to je těsně nad horní tak bych se asi gufera nebál,myslím že maj kluci u těchhle historických motorů pořádnou rezervu,nebo nesurprised


God Save The Queen!
osiris (Člen)
01.05.2008 17:18:38
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

georgesoj: jak píše ondráš, tlak je tam atmosferickej, díky odvětrání klikový skříně


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Georges (Člen)
01.05.2008 17:47:16
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

osiris psal:

georgesoj: jak píše ondráš, tlak je tam atmosferickej, díky odvětrání klikový skříně

jj jasný že tam je atmosferickej tlak good, ale to odvětrání je řešený malým otvorem a když vemu že vzduchu na základě teploty mění svoji objemovou roztažnost, tak je tam určitá setrvačnost než se ty tlaky srovnají. No a do toho ještě pulzační tlak od pohybujících se pístů a existuje možný ryziko, že to někde protlačí to gufero...
jasně že se nebavím o 2mm nad ryskou, jen jsem připustil tu horší možnost..good beer

osiris (Člen)
01.05.2008 17:49:51
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

...to ale bez obav výdech všechno pojme


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
rene (Člen)
02.05.2008 17:42:20
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Progear 650 psal:

samozřejmě, že se to nechá odsát zkrz plnící otvor, to množství které ty potřebuješ bez problémů...good

Jo odsaj to a dopadneš jako já, když jsem to dělal na VFR-kubigsmile. Odsával jsem to buchnou se silikonovou hadičkou. Ta hadička sjela a spadla do motora. Tak jsem sundal boční víčko motora a jak jsem to dotahoval, tak jsem serval závit v bloku... na posraného i hajzl spadnesmile1.


Mám vychytralý plán.
Ondráš (Člen)
04.05.2008 10:49:11
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Georges psal:
osiris psal:

georgesoj: jak píše ondráš, tlak je tam atmosferickej, díky odvětrání klikový skříně

jj jasný že tam je atmosferickej tlak good, ale to odvětrání je řešený malým otvorem a když vemu že vzduchu na základě teploty mění svoji objemovou roztažnost, tak je tam určitá setrvačnost než se ty tlaky srovnají. No a do toho ještě pulzační tlak od pohybujících se pístů a existuje možný ryziko, že to někde protlačí to gufero...
jasně že se nebavím o 2mm nad ryskou, jen jsem připustil tu horší možnost..good beer

Na základě teploty se mění objem vzduchu, to souhlasím. Řekl bych ale, že objemová roztažnost by se v našem myšleném rozmezí dala brát za konstantu (ale jistý si tím nejsem).
Setrvačnost než se vyrovnají tlaky... Tak rychle se to myslím zase neohřívá.
Pulzační tlak od pístů... Já bych řekl,že ten objem vzduchu je pořát tak nějak stejný, protože když jde jeden válec dolu, tak druhý nahoru, takže tím bych řekl, že se to +- vyrovnává (nedělal bych z toho kompresor). To co píšeš bych pochopil, kdyby se ti při dolní úvrati ty válce ráchaly v oleji. Jinak myslím, že je to zbytečná starost a za těch 25 let co se tenhle tip motoru dělá (nebo jak dlouho), to už soudruzi v Zemi vycházejícícho Slunce vyřešili.
Neříkám, že jinde se to dít nemůže.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
lahab (Člen)
04.05.2008 21:18:57
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Tak jsem z toho odsál asi půl litru (to mi řekněte kde měl ten mechanik oči...), je to mezi ryskami, ale koukám, že mi nahoře u hlavy furt chčije olej, už sice méně, ale furt...

Ku ku ku, kykyryký. To bude asi něco většího. Měl někdo podobný problém a co se s tím dělalo a kolik to stálo?

Díky

Filous (Člen)
04.05.2008 21:33:39
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

lahab psal:

Tak jsem z toho odsál asi půl litru (to mi řekněte kde měl ten mechanik oči...), je to mezi ryskami, ale koukám, že mi nahoře u hlavy furt chčije olej, už sice méně, ale furt...

Ku ku ku, kykyryký. To bude asi něco většího. Měl někdo podobný problém a co se s tím dělalo a kolik to stálo?

Díky

...skus přesnějc specifikovat místo, gde ti to chčije nebo to třeba vyfotit, ale myslim, že nic horšího neš nový těsnění tě nečeká, tag nešilsurprisedheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
lahab (Člen)
04.05.2008 21:40:39
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

...skus přesnějc specifikovat místo, gde ti to chčije nebo to třeba vyfotit, ale myslim, že nic horšího neš nový těsnění tě nečeká, tag nešilsurprisedheadshake

Nahoře, jak jsou šrouby, pak je tam kus kovu, těsnění a pod tím přímo pod tím šroubem je vpředu i vzadu takový plastový půlkruh, rovnou stranou nahoře... Je to trošku jasné...?

Ondráš (Člen)
04.05.2008 22:18:52
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Pod ventilovým víkem mě to sákne taky. Mastný je to frut, ale jen mastný!!!


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
lahab (Člen)
04.05.2008 22:35:51
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Ondráš psal:

Pod ventilovým víkem mě to sákne taky. Mastný je to frut, ale jen mastný!!!

Jo je to mastné, ale mi z toho ten olej kape na padáky a když po 50 km zastavím, tak jsou pod moto z toho kapky. Mám to tedy řešit?

Neřvěte na mě, je to moje první moto a jsem z toho trošku vyplašený...Přeci jenom to není auto a i malá blbost mě může poslat pod zem...

Michal Dk (Člen)
04.05.2008 22:43:59
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Filous už ti odpověděl ,podmazat pulměsíce tmelem to je to co popisuješ.

lahab (Člen)
04.05.2008 23:48:47
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Michal Dk psal:

Filous už ti odpověděl ,podmazat pulměsíce tmelem to je to co popisuješ.

To je pěkné, ale kromě origo servisu to nemám kde udělat, nebo ví někdo kde to udělat v Práglu? Jsem fakt v tomhle anťas....

Ondráš (Člen)
04.05.2008 23:55:21
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

lahab psal:
Michal Dk psal:

Filous už ti odpověděl ,podmazat pulměsíce tmelem to je to co popisuješ.

To je pěkné, ale kromě origo servisu to nemám kde udělat, nebo ví někdo kde to udělat v Práglu? Jsem fakt v tomhle anťas....

I průměrně zručný člověk dokáže podle návodu v dokumentaci k motorce sundat nádrž, povolit imbusy na víku ventilů, podmazat a udělat to samé pozpátku.

Dokázal jsem to i já.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
lahab (Člen)
05.05.2008 00:07:25
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Ondráš psal:

I průměrně zručný člověk dokáže podle návodu v dokumentaci k motorce sundat nádrž, povolit imbusy na víku ventilů, podmazat a udělat to samé pozpátku.

Dokázal jsem to i já.help

Nejsem zručný úplně v pr..., ale i tak bych uvítal asistenci... Přeci jenom bych nerad něco zkur...

Ondráš (Člen)
05.05.2008 00:28:51
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Stáhni si manuál a přečti si jak se sundavá nádrž.
Povolit imbus snad umíš, ne?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
VikecB12 (Člen)
05.05.2008 09:40:47
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

Nebo si zajeď do prvního motoservisu v okolí a ukaž jim co chceš a voni ti to za nějakou stofku udělají.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
killerrebel (Člen)
06.05.2008 16:42:06
Offline

Re: B650S 2005 - Hodně oleje - problém?

ja radeji ulil at lehce pod horní riskou coola mam klid

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr