Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Radiální brzdová pumpa

Honza B12 (Člen)
05.05.2008 15:04:15
Offline

Radiální brzdová pumpa

Chytla mě tunící nálada a přemejšlim o týhle šikovný věcičce. Na českým trhu jsme objevil PT technology, Nissin a Brembo. Máte někdo osobní zkušenosti, nebo znáte další výrobce a dodavatele?
Díkgood

inkvizitorr (Administrator)
05.05.2008 15:29:12
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

abm www.halbich.cz jinak zkušenost jen ta nejlepčígoodgoodgood jo a měl sem devatenáctkugood


doba je temná...
Filous (Člen)
05.05.2008 15:48:18
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

...devatenáctka Nissingood ...montujou je f prvovýrobě i na GSX-R...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
luig (Člen)
05.05.2008 16:05:10
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Zrovna včera jsem nahodil na motorkáře dotaz v čem je vlastně výhoda radiálního uchycení třmenu potažmo radiální pumpy ale žádná odpověďidontknow

Neni tu tedy nějakej odborník kterej mi to srozumitelně vysvětlí? Díky


Ne asi
Filous (Člen)
05.05.2008 16:17:11
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

...u pumpy je to vo tom, že na píst působíš prstama jakoby přímo a ne přes páku brzdy, neumim to dost dobře popsat, ale dyš se na ty pumpy podiváš, tag ti to bude jasný, díky radijálně umístěnýmu pístku pumpy se vo dost zlepší dávkovatelnost a citlivost brzdy, no a u třmenů je výhoda v radijálnim uchycení f tom, že se eliminujou síly, kerý při normálnim uchycení maj snahu působit na kotouč z boku...nejsem spisovatel, tag to z mýho podání třeba nepobereš, ale něgde na netu to bylo popsaný celkem srozumitelně, skus zagůglovat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
luig (Člen)
05.05.2008 16:39:38
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Filous: Jasan, u pumpy chápu, třeba tady je to pěkne vidět http://www.motostar.cz/cs/tuning-2189/r … -4223.html a ten třmen někde pogůglimgood


Ne asi
Honza B12 (Člen)
05.05.2008 20:52:03
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Dík za zprávy, u Halbicha supr zboží a lidi co tomu rozuměj, akorát ta cena by mohla být o něco lepšíevil
Vidím to taky na Nissin, nová je kolem 5500,-
Otevřu si víno a budu moudřejšísmokin

barynek (Člen)
05.05.2008 21:01:10
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Honza B12 psal:

Dík za zprávy, u Halbicha supr zboží a lidi co tomu rozuměj, akorát ta cena by mohla být o něco lepšíevil
Vidím to taky na Nissin, nová je kolem 5500,-
Otevřu si víno a budu moudřejšísmokin

Honzo, má to cenu, tunit takovou jebku?idontknowevil Jako barva dobrá, ale jinakbigsmilebigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
KOVAL (Člen)
05.05.2008 21:40:17
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

jo,ta PT pumpa zrovna není na hned skladem,jinak ať ti ji nabízí kdokoliv tak dovozce je HDCom Třebíč a tam ji momentálně nemaj a budou mít tak nejdřív za 14dní páč ji kámoš zrovna nutně potřebuje na gsxr1-K5..smile1
takže von jde do Bremba aby to mněl hnedle..smile1

Kelly01 (Člen)
05.05.2008 21:41:36
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Já to řešil přes Yellasmokin


God Save The Queen!
Pšán (Člen)
05.05.2008 23:04:51
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Hlavní výhodou radiálního uchycení brzdových třmenů je získání větší brzdící síly, přičemž celá soustava disponuje vyšší tuhostí, z čehož plyne samozřejmě efektivnější brždění a rychlejší reakce při zmáčknutí brzdové páčky. Navíc konstrukce radiální brzdy mimo to umožňuje použití menšího disku, což se musí pozitivně promítnout jak do váhy motocyklu, tak i do velikosti neodpružených hmot. Radiálním uchycením brzdových třmenů se myslí, že šrouby, které uchycují třmen, jsou v ose kotouče a ne kolmo k ní, jak je tomu u konvenčních brzd. To s sebou přináší výhodu menšího bočního výkyvu a lepší přilnutí brzdových destiček na povrch samotného disku..tož tak..smokin


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Jarken (Člen)
06.05.2008 07:42:52
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Tak se mi jeví, že mám radiální pumpu na jebce v sérii evil , jen nevím, esli je to ta vychvalovaná 19-ka smile2 no né?No ano!smile1


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
Honza B12 (Člen)
06.05.2008 09:35:51
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

KOVAL psal:

jo,ta PT pumpa zrovna není na hned skladem,jinak ať ti ji nabízí kdokoliv tak dovozce je HDCom Třebíč a tam ji momentálně nemaj a budou mít tak nejdřív za 14dní páč ji kámoš zrovna nutně potřebuje na gsxr1-K5..smile1
takže von jde do Bremba aby to mněl hnedle..smile1

Je mezi origo pumpou z K5 a tou od PT, nebo bremba nějaký  zásadní rozdíl ve funkčnosti. K5 má origo taky radiální teda pokud se nepletuidontknow . Origo počítám, že je nissin stejný jako nabízí v http://www.bonmoto.cz/u-detail.php?id=5 … 3de9c452c. Pokud je ta pumpice od tvého kámoše k mání za nějaký rozumný peníz, dej prosím vědět good

Kelly01 (Člen)
06.05.2008 09:37:08
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Seš malej,máš štrnáctku..


God Save The Queen!
vOjTaB6 (Člen)
06.05.2008 09:45:20
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Pro info:
Radialni pumpa - jak psal filous, pistek je kolmo na riditko a tudiz je na nej vyvijen tlak pres "jednoduchou" paku a ne pres jakysi "trojuhelnik" jako u klasicke pumpy. Je to jednoduse ucinnejsi usporadani.
Radialni trmeny - rozhodujici je tady poloha sroubu, trmen je uchycen srouby, ktere jsou kolmo na osu kola, pri brzdeni se tim eliminuji ohybove a strihove sily a brzda tudiz lepe funguje.

A k tem prumerum brzdove pumpy - neplati tady cim vetsi tim lepsi, ale kazda soustava trmenu je spocitana na nejaky prumer pumpy.


Bandit rulezz!!!
luig (Člen)
06.05.2008 10:02:53
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Díky všem za vysvětlení, už je to jasný good


Ne asi
Kelly01 (Člen)
06.05.2008 10:08:54
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

A mezi námi,rozdíl nepoznáš..
rozdíl jsem poznal snad při výměně normálních hadic za pancéře..
po montáží 19mm radiálky pouze placeboautosugescesmile1
Ale vypadá to hustěevilsmokin


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
06.05.2008 10:14:55
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

No jo,ale mě se pak nelíbí ty páčky,každá jinásmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Honza B12 (Člen)
06.05.2008 10:18:16
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Kelly01 psal:

A mezi námi,rozdíl nepoznáš..
rozdíl jsem poznal snad při výměně normálních hadic za pancéře..
po montáží 19mm radiálky pouze placeboautosugescesmile1
Ale vypadá to hustěevilsmokin

Dneska se neshodnem bigsmile

Nepoznáš radiální třmeny, ale pumpu okamžitě. Jde úplně měkce s přesnější dávkovatelností. Pro brždění je třeba méně síly. Pokud máš správný poměr pístku v pumpě a třmenech.
Jo a taky vypadá hustě evil

Kelly01 (Člen)
06.05.2008 10:24:12
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

já ne..
a to ji už 2roky jezdímsmokin


God Save The Queen!
Honza B12 (Člen)
06.05.2008 10:32:04
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Kelly01 psal:

já ne..
a to ji už 2roky jezdímsmokin

Výcházím ze skušeností s GSXR 1 K7, tuona a tak. Maj radiál nahoře i dole, ale nic nebrzdí tak jako Superduke 1. model. Radiální pumpa a konvenční třmeny.
Kriplík brzdí silně a dobře, ale ani po x-tém odvzdušnění jsem se nezbavil dlouhého mrtvého chodu páčky. Doufám, že to vyřeší právě ta pumpa. Mimochodem tohle jsem čet i v několika anglánských testech.

Filous (Člen)
06.05.2008 10:56:14
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Honza B12 psal:
Kelly01 psal:

A mezi námi,rozdíl nepoznáš..
rozdíl jsem poznal snad při výměně normálních hadic za pancéře..
po montáží 19mm radiálky pouze placeboautosugescesmile1
Ale vypadá to hustěevilsmokin

Dneska se neshodnem bigsmile

Nepoznáš radiální třmeny, ale pumpu okamžitě. Jde úplně měkce s přesnější dávkovatelností. Pro brždění je třeba méně síly. Pokud máš správný poměr pístku v pumpě a třmenech.
Jo a taky vypadá hustě evil

...sem s tebou, mam uplně stejný poznatky, u Kellyho se začíná projevovat stařecká demencebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
06.05.2008 11:00:04
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Naivní homeopatismile1smokin


God Save The Queen!
inkvizitorr (Administrator)
06.05.2008 11:18:43
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

že někdo pozná vopletený hadice jinde než na okruhu je pičovinasick málokdy brzdíš tak intenzivně a tak často i při normální jízdě, takže se to celý tolik nezahřejvá...  jinak tu pumpu pozná i laik, lepší dávkovatelnost, kratší chod (aspoň u tý co sem měnil za origo já) a dle mě i vynaložení menší síly na brždění...smokin


doba je temná...
Kelly01 (Člen)
06.05.2008 11:20:47
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

I ty,Brutte?
smile2smile1


God Save The Queen!
Filous (Člen)
06.05.2008 11:21:54
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Kelly01 psal:

Naivní homeopatismile1smokin

...přál bych ti zažít brždění na mý nový mašině...bys blil...šel sem následující cestou:

1/výměna hadic za pancíře = nic
2/výměna pumpy = radikální změna a to zlepšení dávkovatelnosti a citlivosti, zjemnění chodu, zkrácení chodu páčky
3/výměna desek za sintrovaný EBC = spokojenej parchant, motorka konečně brzdí, nejni to gixero, ale brzdíbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
06.05.2008 11:32:31
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Já:
hadice-homeopatie
pumpa-homeopatie
kotouče-homeopatie
desky-homeopatie

crasch

nové kolečko..

Možná jsem si na to už zvykl,nebo to je lepší a nevšiml jsem si tohosurprisedsmokin


God Save The Queen!
Honza B12 (Člen)
06.05.2008 11:39:19
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Filous psal:
Kelly01 psal:

Naivní homeopatismile1smokin

...přál bych ti zažít brždění na mý nový mašině...bys blil...šel sem následující cestou:

1/výměna hadic za pancíře = nic
2/výměna pumpy = radikální změna a to zlepšení dávkovatelnosti a citlivosti, zjemnění chodu, zkrácení chodu páčky
3/výměna desek za sintrovaný EBC = spokojenej parchant, motorka konečně brzdí, nejni to gixero, ale brzdíbigsmile

Pancéřovky se projeví nejvíc u starý motorky - hadic. Stářím ztratí pevnost a nafukují se - Jako jábigsmile

inkvizitorr (Administrator)
06.05.2008 11:46:23
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Honza B12 psal:

Pancéřovky se projeví nejvíc u starý motorky - hadic. Stářím ztratí pevnost a nafukují se - Jako jábigsmile

je to daný stářím, ale hlavně teplotou, tj. čim víc se to celý hřeje (intenzivní brždění), tim víc se roztahuje hadice a tim to de celý do ass až s páčkou propadlou na heftubad


doba je temná...
Lihy (Člen)
06.05.2008 12:16:49
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Filous psal:

....
3/výměna desek za sintrovaný EBC = spokojenej parchant, motorka konečně brzdí, nejni to gixero, ale brzdíbigsmile

mě dost překvapily lucasy co mi tam dal pepíno...z hlavy nevim jaký je přesně označení ale brzdily jak svině...akorát nejsou přímo psaný na Béčko (teda na starý na nový možná jsou), byly snad na triumpha boco, takže se musely vyndat takový ty plechový podložky aby se vešly. Fakt super účinek kór po zahřátí, akorát moc dlouho nevydržejbigsmile

Lihy (Člen)
06.05.2008 12:17:36
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

ps. a co taková vakuová pumpa? jak to přesně funguje?helpbigsmile

vOjTaB6 (Člen)
06.05.2008 12:23:52
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Lihy psal:

ps. a co taková vakuová pumpa? jak to přesně funguje?helpbigsmile

Normalne, nandas a jedes....bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


Bandit rulezz!!!
Kelly01 (Člen)
06.05.2008 12:46:06
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Pozor,nepoužívat profi vývěvu!!


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
06.05.2008 18:03:05
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Filous psal:
Kelly01 psal:

Naivní homeopatismile1smokin

...přál bych ti zažít brždění na mý nový mašině...bys blil...šel sem následující cestou:

1/výměna hadic za pancíře = nic
2/výměna pumpy = radikální změna a to zlepšení dávkovatelnosti a citlivosti, zjemnění chodu, zkrácení chodu páčky
3/výměna desek za sintrovaný EBC = spokojenej parchant, motorka konečně brzdí, nejni to gixero, ale brzdíbigsmile

Čoveče,kdyš sem vezl dom K6 tak sem si říkal že to hovno brzdí voproti staršímu Béčku a nakonec sem to vyřešil celkem rychle.Začal sem víc mačkat páčkugoodbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
huskyb12 (Administrator)
06.05.2008 19:01:28
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Mam to jako Filous, von vymyslel pumpu já desky a pancéřovky se nám líbili páč sme vobá hezouni a narcisové :)))
samo můžu jen doporučit ...


ale di, Ty brepto ...
KOVAL (Člen)
06.05.2008 21:17:02
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

no a já na každou motorku montoval pancéřový hadice jen proto že hustě vypadaly..smile1
v brždění jsem pussy poznal..smile2
a jinak bych řek průměr tý pumpy ačkoliv se to zdá divný hraje dost podstatnou roli páč existujou i radiálky s průměrem 22mm,teda možná spíš existovaly páč nějak zmizely z nabídky,ale každopádně mi řikal jeden známej že to zkoušeli na závoďákách a že je to nepoužitelný páč to brzdí tak brutálně že to je naprosto nedávkovatelnýbad
a řek bych že litrový gsxro tu pumpu radiální nemá a brzdiče jo,teda třeba jako 03-05 ostatně třeba jako starý Rkový Tuona mněly to samý-brzdiče jo,ale pumpy né,zřejmně místo pro tůůůningsurprised

Kelly01 (Člen)
06.05.2008 21:47:29
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Konečně selský rozumevil


God Save The Queen!
Filous (Člen)
07.05.2008 08:50:07
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

KOVAL psal:

no a já na každou motorku montoval pancéřový hadice jen proto že hustě vypadaly..smile1
v brždění jsem pussy poznal..smile2
a jinak bych řek průměr tý pumpy ačkoliv se to zdá divný hraje dost podstatnou roli páč existujou i radiálky s průměrem 22mm,teda možná spíš existovaly páč nějak zmizely z nabídky,ale každopádně mi řikal jeden známej že to zkoušeli na závoďákách a že je to nepoužitelný páč to brzdí tak brutálně že to je naprosto nedávkovatelnýbad
a řek bych že litrový gsxro tu pumpu radiální nemá a brzdiče jo,teda třeba jako 03-05 ostatně třeba jako starý Rkový Tuona mněly to samý-brzdiče jo,ale pumpy né,zřejmně místo pro tůůůningsurprised

...čoveče, teť mame f dílně šeskový gixero 03 a je tam radijálka vot Nissinu a je tam vodjektěživasurprised ...tagže bych se divil, že by na litru nebylasurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Monty Jack (Člen)
07.05.2008 11:07:11
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

KOVAL psal:

a jinak bych řek průměr tý pumpy ačkoliv se to zdá divný hraje dost podstatnou roli páč existujou i radiálky s průměrem 22mm,teda možná spíš existovaly páč nějak zmizely z nabídky,ale každopádně mi řikal jeden známej že to zkoušeli na závoďákách a že je to nepoužitelný páč to brzdí tak brutálně že to je naprosto nedávkovatelnýbad

průměr pumpy roli hraje, ale přesně opačnou .. čím menší průměr pístu pumpy, tím větší brzdnou sílu jsem při stejným zbytku systému schopen vyvinout. Dávkovatelnost je lepší tím, že pro stejnej pohyb pístu v třmenu jsem na užší pumpě nucen namáčknout delší dráhu. Tz. velkej průměr pumpy .. menší brzdná síla, a kratší pohyb pístu v pumpě (přeneseně páčky) menší průměr pumpy = větší brzdná síla, a delší chod pístku v pumpě.
To samozřejmě za předpokladu, že zbytek brzdnýho systému je stejnej.


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Americkej (Člen)
07.05.2008 11:09:51
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

to snad ne?


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
K.a.s.y.m. (Člen)
07.05.2008 11:43:22
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Monty Jack psal:
KOVAL psal:

a jinak bych řek průměr tý pumpy ačkoliv se to zdá divný hraje dost podstatnou roli páč existujou i radiálky s průměrem 22mm,teda možná spíš existovaly páč nějak zmizely z nabídky,ale každopádně mi řikal jeden známej že to zkoušeli na závoďákách a že je to nepoužitelný páč to brzdí tak brutálně že to je naprosto nedávkovatelnýbad

průměr pumpy roli hraje, ale přesně opačnou .. čím menší průměr pístu pumpy, tím větší brzdnou sílu jsem při stejným zbytku systému schopen vyvinout. Dávkovatelnost je lepší tím, že pro stejnej pohyb pístu v třmenu jsem na užší pumpě nucen namáčknout delší dráhu. Tz. velkej průměr pumpy .. menší brzdná síla, a kratší pohyb pístu v pumpě (přeneseně páčky) menší průměr pumpy = větší brzdná síla, a delší chod pístku v pumpě.
To samozřejmě za předpokladu, že zbytek brzdnýho systému je stejnej.

Mě teda na základní škole ve fyzice kapalin učili něco jiného,ale to nechám na posouzení každého soudruha


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
07.05.2008 12:00:27
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

...no že se v menším průřezu dosáhne snáz většího tlaku je pravda, jinak průměry pump ať už brzdovejch nebo spojkovejch jsou osazený v závislosti na velikosti brzdovýho (nebo spojkovýho) systému a ne proto že by si kdejakej koumes řek že tohle je lepší bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Monty Jack (Člen)
07.05.2008 12:13:03
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Proto píšu, že změny v pumpě se projevujou na efektu brždění tak jak píšu, při zachování zbytku soustavy stejné.
Byla to reakce na to, aby někdo nepropadl dojmu, že hodí 22mm pumpu a začne to brutálně brzdit. Brzdit to bude hůř, pokud zbytek zůstane stejnej.

K.a.s.y.m - by mě zajímalo, co tě na té škole učili ? bigsmile

Osi - výrobce to má určitě z ekonomickejch i účinkovejch hledisek dobře spočítaný. Poměry ploch pístů pumpy a pístů brzdičů tak aby vyvinutá síla byla optimální, nekurvily se kotouče, desky, kolo nešlo hned do smyku, dalo se to rozumně dávkovat, vo tom žádná.
Já jen když se tu řešilo laborováni s jinejma průměrama jenom pumpy, tak mi to přišlo  vhodný napsat ( byl jsem rád, že mám co říct k tématu, aniž bych to měl podepřený léty motorkářský praxe, tak jsem si udělal radost bigsmile)


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
osiris (Člen)
07.05.2008 12:26:39
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

montymu: však já ti neoponuju, píšu že máš kus pravdy smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
ross (Člen)
07.05.2008 12:52:55
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

kua to jsme jako na katedře fyziky nebo co?smokin
udělejte si v tom pořádekbigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
KOVAL (Člen)
07.05.2008 20:58:01
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Monty jack to sice myslí dobře,ale v motocyklové praxi je to naprostá pussyvina,bohužel...bad
Však zkus vzít takovou nějakou pumpu třeba10- 12mm průměr a zadělej ji na prů,ěrnou bandasku B12ku a trochu vostřejc to vosol z vedlejší ke hlavní,zkus zabrzdit,a? Buďto jako hrdina nebo jako posranej projedeš tu křižovatku páč to prostě nezastavíš,teda když budeš mít trochu miň štěstí tak potkáš ten kamion co bude zrovna projíždět po tý hlavní.smile1good
Prostě fuck to tak nefunguje jak si to myslel s tím že menší pístek to víc stlačí a víc to brzdí.smile1

KOVAL (Člen)
07.05.2008 21:00:40
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Můžu tě ubezpečit že pumpa 19mm místo tý origo která má něco málo přes 15mm je kurevskej rozdíl v tom jak to brzdí právě když zbytek zůstane stejnej.

Monty Jack (Člen)
07.05.2008 22:50:12
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Hydrauliku neoblafneš, prostě to tak je.
Pokud se to chová jak píšeš, tak z toho důvodu, že ta vyvinutá síla deskama na kotouč je prostě dostatečná jak u 15 tak 19 pumpy a roli tady hraje konstrukce pumpy jako taková. Žádnou sem v ruce neměl, ale z principu věci se projevují 3 efekty. 1. Vyvíjíš na pístek vlivem jiný páky větší sílu, takže se kompenzuje větší průměr.
Chodí to po delší dráze oproti normální pumpě, což s polečně s větším průměrem znamená, že to po zmáčknutí začne brzdit mnohem dřív - má to kratší úsek do plnýho brždění, takže máš pocit, že to musíš mačkat míň.
No a třetí, spíš ze srandy, to Kellyho placebo bigsmile
Rozhodně ti nebudu vymlouvat zkušenosti, ale radiálka prostě nebrzdí oproti serii líp proto, že má větší průměr pístu, ale vlivem té konstrukce ... to asi bylo vše co jsem měl na srdci, tož snad se shodnem good


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Kelly01 (Člen)
07.05.2008 23:05:24
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Koval má vždy pravdufuck


God Save The Queen!
Monty Jack (Člen)
07.05.2008 23:07:07
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Kelly01 psal:

Koval má vždy pravdufuck

i špatným výpočtem se lze dobrat správného výsledku bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
KOVAL (Člen)
07.05.2008 23:14:07
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

woe,nemyslim konkrétně rozdíl mezi normální pumpou a radiálkou v tom průměru..
právěže v tomhle případě hydrauliku voblafneš a nic s tim nenaděláš ačkoliv se ti to zdá divný..
jak ti řikám,jen si zkus vzít malou pumpu vobyč jako je ta tvoje ale prostě menší průměr z nějaký malý motorky která má jen jeden kotouč,zadělej si ji na na bandasku a jed se projet a pokud se domů vrátíš tak posranej strachy,věř tomu,vono totiž ne nadarmo maj výrobci nějaký rozdělený doporučení pump podle toho na co to chceš namontovat jako že nějaká je doporučená na jednokotuč a jeden brzdič a další zas na dva brzdiče vo 4 pístkách a takdále..
neboj že už sme nezkoušeli že sme mněli pěknou pumpu z menší motorky a daly ji na hustě votuněnýho stree tovýho fároše a von husto hustej byl tim jak nebrzdil páč ta pumpa prostě byla malá a prostě z motorky s jedním brzdičem..
prostě s tim nic nenaděláš,ačkoliv se to zdá divný,v tomhle případě to základní logický ůsudky naprosto popírá a tak to je..
fuck kluci i zkoušeli na závoďák tu 22m pumpu a nedalo se to z důvodů brutality jak jsem psal a nebyly to žádný vokurkové ale fuck profíci..
a jestli fuck nevěříš,klidně ti půjčim tu malou pumpu a můžeš si to vyzkoušet..smile1

Monty Jack (Člen)
07.05.2008 23:18:46
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

to asi ne ... myslím že by mi to narušilo ten můj celosériovej komplet .. ale za nabídku dík good


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Kakin (Člen)
08.05.2008 20:50:51
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Já mám vlastní zkušenosti jenom s brzdovejma hadicama a můžu říct, že u starší motorky (většinou) jenom ty hadice tak setsakramentsky pomůžou, protože ja kvšichni víme ale nikdo neděláme tak hadice sou od výrobce předepsaný na výměnu po 4 letech!!!! Takže je jasný že hadice do časem srat a začínají se nafukovat atd. ale není to jasně daný že je to tak dycky, i 10 let stará motorka může brzdit furt v poho. KAždopádně vopletený hadice mají spíš jak píše Inkviz mnohem větší vliv, váhu a smysl třeba při jízdě na vokruhu nebo aspoň někde v Aplpách atd. kde výrazně prodlužujou stabilitu chodu páčky i při nadměrným vohřátí celýho brzdovýho systému!! Mě osobně při výměně po 5 letech stáří motorky i ty hadice v chodu páčky i za studena rozhodně pomohly a páčka celkem ztvrdla po výměně pancířů ........ a vo tom že to vypadá na první pohled mnohem líp .... vo tom žádná! :))))))) Ale po zkouškách na okruhu ta pomoc byla mnohem znatelnější protože ani po 10 kolech v Brně se brzda ani vo píĎ nehla blíž k řídítkům nebo něco podobnýho ..... good

Co se týče brzdové pumpy tak ta je jasně daná že totálně zlepší citlivost celýho systému a tím pádem je mnohem příjemnější pro pilota a fakt se to líp dávkuje .... vo průměrech pístků nebudu mluvit pač to je fakt asi jen laborace a zkoušení ja kto vlastně bude fungovat s různým průměrem.

A co se týče radiálního uchycení třmenů ........ v tom vídím já osobně furt spíš fakt jen už uplně hightech výpočtovou výhodu ale je pravda že při tom namáhání jaký brzdy mají má každá píí.... na to vliv, ale sou prostě i klasicky uchycený třmeny který brzdí naprosto dokonale ...... viz Koval a jeho zmínka od SuperDukovi ...... jezdil sem ně něm párkrát taky a musím naznat to stejný ..........nidky sem na ničem sériovým co by tak dokonale brzdilo nejel!!!!

KOVAL (Člen)
08.05.2008 21:05:47
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

woe,vo Dukovi psal Honza,ale to přece neva..smile1
Ještě k těm radiálním pumpám,ten můj kámoš závodní Tom co nutně potřebuje novou radiálnípumpu na svoji K05 1000,tak dneska u mně byl i s pumpama páč kde jinde by sehnal dneska ten spešl dlouhej průtokovej šroub s nejjemnějším Brembo stoupáním než u mně v garáži ,že jo.cool
Tak jako jeho K05 má v sérii radiální pumpu Nissin 19mm.
Brzdí to skvěle,vo tom žádná.
Ale milý Tom nabyl dojmu při jízdě po okruhu že ty brzdy vadnou..,fest vadnou..,teda jako po5 ti kolech dobrý,po 10 kolech ještě jakžtakž dobrý,při  15tým kole nebrzdící motorka,prostě motorka bez brzd podle něj.
Samože pancéřky,racing brzdovka a desky,vymněnit už není co,jen pumpu.surprised
Odborníci ještě větší závodníci řekli-hochu kup Brembo a budeš spokojenej parchant.
Jak řekli-tak udělal a dneska namontoval.
Uvidíme co z toho bude při 15tým kole.smile1
Jinak ta Brembo pumpa má rovněž 19mm jako origo a je na ní napsaný 19x20mm,takže z toho plyne rozměrový uspořádání.
Závěrem,již jsem začal na tom že jeho nebrzdící radiální Nissin by zřejmně byl pro mně vhodnou alternativou.smile1goodevil

Filous (Člen)
08.05.2008 21:19:03
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Koval:
...přiznám se, že ta moje varijanta, tzn. pancíře, EBC desky a radijálka Nissin, taky nejni ouplně bes vady, páč při vokruhovym řádění mi dycky ke konci tý půlhodiny brzdy taky vadnou a dost znatelně, zas na druhou stranu je to furt vo moc lepčí neš sérije, tagže to určitě beru jako posun k lepčímu, nicméně ideál to taky nejni...zas na druhou stranu na normální ježdění je to dobrý a tech pár náfštěf vokruhu za rok přežiju i s mírně vadnoucíma brzdama...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
KOVAL (Člen)
08.05.2008 21:42:12
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

jasný,hele a co budete dělat na tom závodním bajku?surprisedsurprisedsurprised
s origo pumpou?surprisedsurprisedsurprised
to bude zoufalství né teda v tom případku?surprisedsurprisedsurprised
jinak doplňující informace-cena toho bremba 6500,- a nemá brzdovej spínač,takže nutnost je ten spešl tlakovej spínač,což ovšem závodníci neřešej..

Filous (Člen)
08.05.2008 21:45:18
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

KOVAL psal:

jasný,hele a co budete dělat na tom závodním bajku?surprisedsurprisedsurprised
s origo pumpou?surprisedsurprisedsurprised
to bude zoufalství né teda v tom případku?surprisedsurprisedsurprised
jinak doplňující informace-cena toho bremba 6500,- a nemá brzdovej spínač,takže nutnost je ten spešl tlakovej spínač,což ovšem závodníci neřešej..

...brzdy budem řešit aš dorazej kotouče, nicméně snat bude radijálka vot ABMidontknow ...desky i pancíře uš sou...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
KOVAL (Člen)
08.05.2008 21:49:37
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

vona Labuťákoj zbyla ještě z SV?
no to je asi pussyvina co sem napsal,takže spíš vymámený z jalový krávy tele-takže sponzoring vod dealerů Abm asi né?
asi jooevil

škardík (Člen)
09.05.2008 01:57:10
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

KOVAL psal:

vona Labuťákoj zbyla ještě z SV?
no to je asi pussyvina co sem napsal,takže spíš vymámený z jalový krávy tele-takže sponzoring vod dealerů Abm asi né?
asi jooevil

TeLe má radiální? Jsem to nějak nezkoumalidontknow


viz avatar:)
K.a.s.y.m. (Člen)
09.05.2008 12:38:14
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

škardík psal:
KOVAL psal:

vona Labuťákoj zbyla ještě z SV?
no to je asi pussyvina co sem napsal,takže spíš vymámený z jalový krávy tele-takže sponzoring vod dealerů Abm asi né?
asi jooevil

TeLe má radiální? Jsem to nějak nezkoumalidontknow

nemábigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
11.05.2008 22:09:26
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

KOVAL psal:

vona Labuťákoj zbyla ještě z SV?
no to je asi pussyvina co sem napsal,takže spíš vymámený z jalový krávy tele-takže sponzoring vod dealerů Abm asi né?
asi jooevil

...esi mu jí Mr.Halbich neprodal tag zbylasurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzik8719 (Člen)
16.05.2012 18:10:17
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Narazil sem na motorkářích na akci na Titaxový páčky ( http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra … 2566.html# ) a titax dělá dokonce i páčky na ujemerický nesmysly, jenžev tom je muj trabl protože mám oproti sérii radiální brzdovou pumpu Nissin a tak nevim jakou páčku na brzdu objednat. dá se nějak poznat z jaký motyky je ta pumpa abych podle toho mohl objednat brzdovou páčku nebo jsou ty radiálky všechny stejný a stačilo by teda objednat brzdovou páčku na motorku která má radiální nissinu v základu?


...relativní kochač...
Honzik8719 (Člen)
16.05.2012 23:41:06
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

fakt nikdo neví?


...relativní kochač...
ABik (Člen)
17.05.2012 12:04:31
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Honzik8719 psal:

fakt nikdo neví?

Mám pumpu, mám každou páčku jinou - spojka Titax, brzda Brembo bigsmile

zzzmrzlinar (Člen)
17.05.2012 12:08:32
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

Honzik8719 psal:

Narazil sem na motorkářích na akci na Titaxový páčky ( http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra … 2566.html# ) a titax dělá dokonce i páčky na ujemerický nesmysly, jenžev tom je muj trabl protože mám oproti sérii radiální brzdovou pumpu Nissin a tak nevim jakou páčku na brzdu objednat. dá se nějak poznat z jaký motyky je ta pumpa abych podle toho mohl objednat brzdovou páčku nebo jsou ty radiálky všechny stejný a stačilo by teda objednat brzdovou páčku na motorku která má radiální nissinu v základu?

tak tohle jsem si dnes objednal na R1, borec se sice dušuje, že je to origo Titax, ale jestli mi přijde nějaký čínský bláto tak nevím kde ho budu honit.

Foglik (Člen)
17.05.2012 19:48:16
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

titax meli ve vyprodeji nedavno v bikerscrownu za uplne stejnou cenu, takze strach mit nemusis... ja je chtel taky kupovat, ale nenasel sem zadny na B6 98

Honzik8719 (Člen)
24.05.2012 22:01:14
Offline

Re: Radiální brzdová pumpa

zzzmrzlinar psal:
Honzik8719 psal:

Narazil sem na motorkářích na akci na Titaxový páčky ( http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra … 2566.html# ) a titax dělá dokonce i páčky na ujemerický nesmysly, jenžev tom je muj trabl protože mám oproti sérii radiální brzdovou pumpu Nissin a tak nevim jakou páčku na brzdu objednat. dá se nějak poznat z jaký motyky je ta pumpa abych podle toho mohl objednat brzdovou páčku nebo jsou ty radiálky všechny stejný a stačilo by teda objednat brzdovou páčku na motorku která má radiální nissinu v základu?

tak tohle jsem si dnes objednal na R1, borec se sice dušuje, že je to origo Titax, ale jestli mi přijde nějaký čínský bláto tak nevím kde ho budu honit.

tak co dorazil origo titax?help


...relativní kochač...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr