Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Poplatky ve Slovinsku?

Antikrist (Člen)
05.05.2008 22:02:37
Offline

Poplatky ve Slovinsku?

Nevíte náhodou jak je to tam teď s tím placním?help Za pár km se mi nechce dávat litrass. Chystám se ještě v červnu, známky mají platit od července 35éčekfuck, ale jestli to mezitím neberou na ruku, nebo jestli platí staré mítné. Thnx all


Kdo jinému jámu kopá, je ukrajinec páč jámu si má kopat každej sám.
stoner (Člen)
06.05.2008 08:15:34
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Hledal jsem něco podobného kvůli dovče a našel jsem toto:

Slovinsko zdražilo dálnice

Cesta do Chorvatska je díky budování nových dálnic každým rokem pohodlnější. Letos je však hlavní novinkou výrazná ZMĚNA POPLATKŮ na slovinských dálnicích.

Autem trvá cesta přibližně devět hodin a musí se během ní projet přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Z Prahy se doporučuje cesta po dálnici D1, ze které sjedete na Jihlavu a Znojmo až k hraničnímu přechodu Hatě. Z Moravy pak rovnou na Vídeň.
Ti, kdo chtějí ušetřit za benzin, by měli tankovat v Česku a ve Slovinsku, kde jsou ceny benzinu nejvýhodnější.
Co se týče rakouské dálniční známky, můžete ji koupit již v České republice, kde ji nabízí cestovní kancelář Autoturist, autoklub ÚAMK nebo čerpací stanice u hranic.
Pozor na reflexní vestu U našich jižních sousedů, stejně jako v Chorvatsku, je povinností mít reflexní vestu uvnitř auta, protože pro řidiče je povinnost vzít si ji na sebe hned při vystoupení z vozu v případě poruchy či nehody. V Rakousku, Slovinsku i Chorvatsku musíte mít - podobně jako u nás - rozsvíceno po celý den a rodiny s dětmi nesmějí zapomenout autosedačku.
Z Vídně se podle dobře vyznačených ukazatelů vydáte na Graz a odtud ke slovinským hranicím. A právě zde chystají od 1. června nejvýraznější novinku Ještě do posledního květnového dne zaplatíte za jízdu od hranic do Mariboru 75 eurocentů, ovšem již od dalšího dne začnou ve Slovinsku platit dálniční známky, které nelze pořídit na kratší dobu než šest měsíců, a to v ceně 35 eur. V prodeji bude také známka na celý rok za 55 eur.
Jak ušetřit?
Vzhledem k tomu, že cestou do Chorvatska využijete na slovinském území pouze třicetikilometrový úsek dálnice, je finančně výhodnější zvolit jinou trasu než po zpoplatněné dálnici. V tom případě musíte počítat s časovým zpožděním. Nejlepší variantou je využití vedlejší silnice číslo 437, na kterou můžete najet těšně před rakousko-slovinskými hranicemi a jet po ní až k Mariboru, kde končí a napojuje se zpět na dálnici. Bez dálniční známky však budete muset komplikovaně projet městem a napojit se až za ním na silnici E57, která navazuje na dálnici. Pokud raději dáte přednost dálnici, tak ta vás z rakouského Grazu doveze až za Maribor, kde se napojuje na avizovanou silnici E57. Ta je hlavní tepnou z Mariboru k chorvatským hranicím, kde začíná nově vybudovaná dálnice do Krapiny.
V Chorvatsku vás již čeká pohodlnější cestování po nově vybudovaných dálnicích. Z Krapiny vede do Záhřebu jedna z nejmodernějších dálnic v Evropě. Nepříjemností mohou být jen tunely, před nimiž především o letních prázdninách bývají značné kolony.
Mýto se vybírá při sjezdu z dálnice. Obsluze u závory odevzdáte lísteček, který jste v automatu dostali při vjezdu na dálnici. Platí se podle ujeté vzdálenosti.

***

Nejvýhodnější cesta do Splitu

ČESKÁ REPUBLIKA
Ceny pohonných hmot
natural 95 oktanů 30,60 Kč
nafta 31,00 Kč
Nejvyšší povolená rychlost
na dálnici. 130 km/h
na silnici 90 km/h
v obci 50 km/h
karavan nebo vlek 80 km/h
Dálniční známky pro osobní auta
1 rok 900 kč
1 měsíc 300 kč
7 dní 200 kč
RAKOUSKO
Ceny pohonných hmot
95 oktanů 1,25 Euro
nafta 1,25 Euro
Nejvyšší povolená rychlost
na dálnici 130 km/h
na silnici 100 km/h
v obci 50 km/h
přívěs a karavan do 3,5t. 100 km/h
Dálniční známky pro osobní auta
1 rok 73,80 Euro
2 měsíce 22,20 Euro
10 dní 7,70 Euro
SLOVINSKO
Ceny pohonných hmot
95 oktanů 1,06 Euro
nafta 1,14 Euro
Nejvyšší povolená rychlost:
na dálnici 130 km/h
na rychlostní silnici 100 km/h
na ostatních silnicích 90 km/h
v obci 50 km/h
přívěs nebo karavan 80 km/h
Dálniční známky pro osobní auta
Od 1.června 2008
6 měsíců 35 Euro
1 rok 55 Euro
do 31. 5. 2008 od rakouských
hranic do Mariboru (30 km) 0,75 Euro
CHORVATSKO
Ceny pohonných hmot
95 oktanů 8,23 HRK
nafta 8,65 HRK
Nejvyšší povolená rychlost
na dálnici 130 km/h
na rychlostní silnici 110 km/h
na silnici 90 km/h
V obci 50 km/h
Osobní auto s vlekem 80 km/h
Noví řidiči do 2 let od data platnosti
jejich ŘP musí dodržovat následující
rychlosti :
na silnici 80 km/h
na rychlostní silnici 100 km/h
na dálnici 110 km/h
Dálniční známky pro osobní auta
Platí se podle počtu ujetých
kilometrů.
od slovinských hranic
do Záhřebu(75 km) 10 HRK
ze Záhřebu
do Splitu (400 km) 126 HRK
1 Kuna je asi 3,42 Kč

V květnu zaplatíte 75 centů, ovšem od dalšího měsíce musíte mít dálniční známku za 35 eur

Antikrist (Člen)
06.05.2008 08:23:39
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Kua Stoner díkesgood, jak slohovka, kkti někde píšou od července a někde od června. A hlavně ta objíždná trasa je good, seru jim za 30´km dávat 35éčekfuck Ještě jednou díkywine


Kdo jinému jámu kopá, je ukrajinec páč jámu si má kopat každej sám.
ross (Člen)
06.05.2008 09:55:14
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

zajímavé informacegood


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
VikecB12 (Člen)
06.05.2008 10:13:32
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

A musí tam mít moto známku jako v rakousku?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
stoner (Člen)
06.05.2008 11:15:20
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Zkusil jsem kouknout přímo ke Slovincům, viz http://www.cestnina.si/?id=19766
Tam tvrdí až od července a motyky by měly být "pouze" za 27,50 éček na rok smile2.

Myšák (Člen)
06.05.2008 13:02:21
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Tak od cervna nebo od cervence? help Jedu tam v cervnu idontknow


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
stoner (Člen)
06.05.2008 14:25:04
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Asi bych věřil více těm Slovincům smile1. Další možnost je počkat do konce května, jestli se někde objeví další "dezinformace" bigsmile.

stoner (Člen)
06.05.2008 14:29:42
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Našel jsem to i tady: http://www.slovenia.info/en/Pogosta-vpr … &lng=2 surprised
Tak asi až od července. smile1

Antikrist (Člen)
06.05.2008 21:59:14
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

http://www.novinky.cz/clanek/139318-dov … namky.html

Asi nejnověší info takže platí červenec teda.


Kdo jinému jámu kopá, je ukrajinec páč jámu si má kopat každej sám.
barynek (Člen)
28.06.2013 14:28:05
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

ožívím tohle téma a zeptám se - chci jet s paní pochodit Julský Alpy, takže autem. Máte někdo nějaký tipy na ubytování, treky apod? Případně jakýkoliv jiný zajímavý místa kam dojet a co vidět?
Díky!


Bandit 4EVER!!!
MaraKM (Člen)
28.06.2013 15:11:22
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Tohle mne zajímá také good okolo 10.7. se tam budeme na motorkách motat taky smile1

Já to vidím na noclech v Bledu a pak po objetí Alp nejspíše Kranjská Gora - večer chci konečně udělat "detailnější volný itinerář" bigsmile tak se popř podělím...


Nic lidského mi není cizí
Honza (Člen)
28.06.2013 15:13:12
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Motal jsem se tam teda před osmi letama, ale co se týče ubytka ze strany Kranjske Gory - dobrej byl kemp v Dovje (výhled směrem ke Triglavu) , nadivoko se dalo spát přímo u řeky někde tady http://goo.gl/maps/3gZQA , co se týče toho druhýho údolí Trenta, tak než spát za dráž v Bovci (navíc tam v sezóně člověk už těžko shání penison), tak se mi osvedčilo odobočit do Čezsoče, penzionů dostatek a ceny mírnějšígood
S chozením záleží jestli třeba dáváte ferraty, je tam toho spousta, jeden z takových klasických nástupních bodů je sedlo Vršič... Od tama třeba Mojstrovka, Prisojnik... Triglav zase třeba od Aljažev domu...
Dobrej je od Freytag&Berndt Klettersteig atlas nebo Ivo Petr - Slovinské a Chorvatské hory (najdeš i na uložto) ...
Klasika jsou rafty na Soči, Bled nebo Bohinjsko jezero...


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
VikecB12 (Člen)
28.06.2013 22:34:49
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Já jezdím na Bohinjsky jezero,kdyš je dobrý počasí,tak do kempu,kdyš chčije.tak vo dvě dědinky dál ubytování v nějakým rodiným penzionku. Cena lidová. Bled je na mě moc nobl a plnej pracháčů,na to seru. Slovinsko mám rád,supr poježdění,koupačka v kurevsky ledovejch říčkách,fšude kopečky a plno zelenejch lesůgood Jezdím tam věčinou z itálie od Tolmezza takovou zapadlou silničkou na jedno auto,která se zdá nekonečná,nazpět do rakous ke Klagenfurtu,taky pěkný točky,pěkně svižnýgoodbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
barynek (Člen)
30.06.2013 21:46:51
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Honza psal:

Motal jsem se tam teda před osmi letama, ale co se týče ubytka ze strany Kranjske Gory - dobrej byl kemp v Dovje (výhled směrem ke Triglavu) , nadivoko se dalo spát přímo u řeky někde tady http://goo.gl/maps/3gZQA , co se týče toho druhýho údolí Trenta, tak než spát za dráž v Bovci (navíc tam v sezóně člověk už těžko shání penison), tak se mi osvedčilo odobočit do Čezsoče, penzionů dostatek a ceny mírnějšígood
S chozením záleží jestli třeba dáváte ferraty, je tam toho spousta, jeden z takových klasických nástupních bodů je sedlo Vršič... Od tama třeba Mojstrovka, Prisojnik... Triglav zase třeba od Aljažev domu...
Dobrej je od Freytag&Berndt Klettersteig atlas nebo Ivo Petr - Slovinské a Chorvatské hory (najdeš i na uložto) ...
Klasika jsou rafty na Soči, Bled nebo Bohinjsko jezero...

chceme bydlet spíš v nějakým penzionu, než v kempu, přeci jen už nejsme študácibigsmile tu knížku mám půjčenou, takež určitě prolistuju. Ferraty nedáváme, spíš túry všeho druhu.
Každopádně díky za infogood
Márovi a Vikecoj taky dík, ale jak jsem psal, jedeme s paní autem.
Kdybyste měli ještě něco, vyloženě třeba jakej trek jít, kde se dobře najíst apod. budu rád za každou radugood


Bandit 4EVER!!!
malda (Člen)
04.07.2013 11:34:30
Offline

Re: Poplatky ve Slovinsku?

Někdy začátkem příštího týdne se budem motat kolem triglavu  v tom jejich parku . A to od Tarvizia směrem k Planici atd nebo obráceně!. Pak podle počasí smer Lignáno . nic nemám přesně daný ani čas ani místo .Takže kdyby byl někdo tam někde nebylo by od věci si dát spicha .Jedu transitem takže neni problem jak už mě nekteří znají poskytnout určité zázemí . Na žádný kopce nelezu . Jdu jen tam kam dojedu !

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr