Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Spojka trochu jinak

spidys (Člen)
11.05.2008 08:52:58
Offline

Spojka trochu jinak

Zdar plantážníci,
mám takovej možná problémek. Známej mi cca v březenci měnil spojku (36tis. km).
Vše by bylo ok, jen když vytáhnu bandasku z garáže a nastartuju, tak pokaždý první zařazení je jakoby spojka vůbec nevystavovala. Buď to okamžitě zdechne a nebo jsou slyšet a cejtit zoubky. No a pak než se bandaska ohřeje do provozních teplot, tak spojka vystavuje skoro na konci. Celej den pak můžu jezdit, startovat atd. a to už je v poho. Jen to první zařazení po nějakym dnu co to stojí bad
Známej co mi měnil spojku (lamely + pružiny), tak říkal, že jak to sotjí v garáži, tak se slepěj lamely a že to časem nebude dělat, ale už sem najel cca 3tis. km a dělá to furt smile2
Bylo by mi to jinak šumák, ale říkám si, abych něco nezkurvil v převodovce... to sou vždycky rány po ránu helphelp


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Fik-B6S (Člen)
11.05.2008 09:20:37
Offline

Re: Spojka trochu jinak

Ná mé byvalé motorce(ER5) jsme měl stejnej problém a řešil jsme stejně jak to řeším teď u bandita protože to dělá takysmile1 nastartuju nechám chvilku než rozežene olej pak vypnu zařadím jedničku zmáčknu spojku a jen tak bez motoru zkusím pohnout motorkou dopředu při tom je cítit jak spojka povolila se zařazenou jedničkou nastartuju a jedu pak už problém není...good
dělalo to vždycky a myslím že i dělat bude prostě to chce s ní vždycky bez motoru pohnout aby se odlepilasmile1


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
mr.BSE (Člen)
11.05.2008 11:05:20
Offline

Re: Spojka trochu jinak

Co mas za olej?
Jak velkou mas vuli na pacce spojky? Treba jeste muzes pritahnout aby vic vypinalagood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Knoxville (Člen)
11.05.2008 13:23:32
Offline

Re: Spojka trochu jinak

spidys psal:

Zdar plantážníci,
mám takovej možná problémek. Známej mi cca v březenci měnil spojku (36tis. km).
Vše by bylo ok, jen když vytáhnu bandasku z garáže a nastartuju, tak pokaždý první zařazení je jakoby spojka vůbec nevystavovala. Buď to okamžitě zdechne a nebo jsou slyšet a cejtit zoubky. No a pak než se bandaska ohřeje do provozních teplot, tak spojka vystavuje skoro na konci. Celej den pak můžu jezdit, startovat atd. a to už je v poho. Jen to první zařazení po nějakym dnu co to stojí bad
Známej co mi měnil spojku (lamely + pružiny), tak říkal, že jak to sotjí v garáži, tak se slepěj lamely a že to časem nebude dělat, ale už sem najel cca 3tis. km a dělá to furt smile2
Bylo by mi to jinak šumák, ale říkám si, abych něco nezkurvil v převodovce... to sou vždycky rány po ránu helphelp

Jasný, rozlepit lamely je potřeba. Abeceda každýho Jawaře. Mohl by za tím být nevhodnej olej.

Ondráš (Člen)
11.05.2008 13:35:08
Offline

Re: Spojka trochu jinak

2 Spidis: Mě to občas udělá taky. A to mám na spojce najeto 32 tis. Trochu popojet, nebo to chcípnout a nastartovat se zařazenu rychlostí, ale to je drbání pravou rukou za levým uchem.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
spidys (Člen)
11.05.2008 18:43:32
Offline

Re: Spojka trochu jinak

No doufám, že sem za tu dobu co tam dávám ten kval a vždycky v tom tak lupne a chcípne to, nic nezkurvil smile2


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
Honza B12 (Člen)
11.05.2008 19:18:33
Offline

Re: Spojka trochu jinak

U B12 je ještě pod poslední lamelou takový zvlněný mezikroužek, který při vymáčknuté spojce pomůže oddálit lamelu od spojkového koše (aspoň si to myslím). Ten je možná dobré také vyměnit. Jinak spojku jsem měnil origo za EBC a přesně tohle to dělalo, po výměně za Lucas (z jiného důvodu než to slepování) to je v pohodě. Jinak doporučuju před prvním studeným startem dát jedničku a parkrát při vymáčknuté spojce cuknout dopředu a dozadu, než se rozlepí. Asi tak good

Kotlas (Člen)
11.05.2008 20:49:29
Offline

Re: Spojka trochu jinak

mám najeto 57 tis. km a začíná zlobit spojka, nová sada stojí kolem 1700, to je celkem dobrý, ale v sadě pokud vím nejsou pružiny. Nevíte někdo kolik stojej a kde se nechaj koupit?? na netu sem na ně nenarazil, tyhle se mi zdaj už unavený.... idontknow


žiješ jenom jednou, záleží na tobě jak dlouho!!!
Fulltank (Člen)
11.05.2008 23:34:10
Offline

Re: Spojka trochu jinak

startuj a mej tam jednicku taky mi to obcas udela good..samo se spojkou

Ton@l (Člen)
12.05.2008 13:25:36
Offline

Re: Spojka trochu jinak

Kotlas psal:

mám najeto 57 tis. km a začíná zlobit spojka, nová sada stojí kolem 1700, to je celkem dobrý, ale v sadě pokud vím nejsou pružiny. Nevíte někdo kolik stojej a kde se nechaj koupit?? na netu sem na ně nenarazil, tyhle se mi zdaj už unavený.... idontknow

GSF 600(T/U/V/W/X)‘96-
Vesrah-spojkové pružiny
běžná cena: 357 Kč
naše cena bez DPH 258 Kč
naše cena s DPH 307 Kč (ušetříte 50 Kč)
koupí zboží získáváte 3 motobodů


Počet kusů: 4
Vesrah je přední japonský výrobce motocyklových komponent.
motorkar.net
smile1


Vzdy muze byt hur :-)
Kotlas (Člen)
12.05.2008 16:22:06
Offline

Re: Spojka trochu jinak

Ton@l psal:
Kotlas psal:

mám najeto 57 tis. km a začíná zlobit spojka, nová sada stojí kolem 1700, to je celkem dobrý, ale v sadě pokud vím nejsou pružiny. Nevíte někdo kolik stojej a kde se nechaj koupit?? na netu sem na ně nenarazil, tyhle se mi zdaj už unavený.... idontknow

GSF 600(T/U/V/W/X)‘96-
Vesrah-spojkové pružiny
běžná cena: 357 Kč
naše cena bez DPH 258 Kč
naše cena s DPH 307 Kč (ušetříte 50 Kč)
koupí zboží získáváte 3 motobodů


Počet kusů: 4
Vesrah je přední japonský výrobce motocyklových komponent.
motorkar.net
smile1

Děkan good
před chvílí sem přeměřoval řetězovku a další nemilý zjištěníbad zadní guma je taky sick takže asi začnu krástsmile1


žiješ jenom jednou, záleží na tobě jak dlouho!!!
MotoCharlie (Člen)
12.05.2008 17:18:29
Offline

Re: Spojka trochu jinak

zdarec,PLANTÁŽNÍCI-a pasuje to i na 02 ty pružiny?idontknow

Ton@l psal:
Kotlas psal:

mám najeto 57 tis. km a začíná zlobit spojka, nová sada stojí kolem 1700, to je celkem dobrý, ale v sadě pokud vím nejsou pružiny. Nevíte někdo kolik stojej a kde se nechaj koupit?? na netu sem na ně nenarazil, tyhle se mi zdaj už unavený.... idontknow

GSF 600(T/U/V/W/X)‘96-
Vesrah-spojkové pružiny
běžná cena: 357 Kč
naše cena bez DPH 258 Kč
naše cena s DPH 307 Kč (ušetříte 50 Kč)
koupí zboží získáváte 3 motobodů


Počet kusů: 4
Vesrah je přední japonský výrobce motocyklových komponent.
motorkar.net
smile1


Každému co jeho jest

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr