Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Výměna oleje

kryskak (Člen)
22.05.2008 23:40:17
Offline

Výměna oleje

Tak jsem si dolival olej a trosku jsem po posral. Jednak jsem do syntetiky dolil polosyntetiku a navic jsem tam toho nalil moc a jsem dost nad horni ryskou. Jak se meni olej jsem tak nejak pochopil. Trosku zahrat, lehce nechat schladnout, abych se nepopalil a vypustit. Otazky zni.
Do ceho to vypustit?
Kam s tim potom?
Jakej olej pouzit (vim, ze 10W40) syntetiku nebo polosyntetiku?


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
22.05.2008 23:52:18
Offline

Re: Výměna oleje

Zahřeju,vypustím,přehodím filtr,zašroubuju vypoušťák,naliju olej 10W40 (motul5100,castrol GPS),nastartuju,skontroluju jestli nic neteče,vypnu a doliju po horní rysku.Trocha víc nevadí,ale né aby to bylo plný aš po víčkobigsmile  To co sem vypustil třeba do uřezanýho plastovýho kanystru vot nemrznoucí směsi do vostřikovaču sliju do těch flašek co v nich byl ten novej volej a hodím do popelnice(ekologové vodvezou na ekodvůr)
Nezapomenou zašroubovat nalívací zátku,vím o jednom co to neudělal a fšiml si toho až 3km vot baráku a zaliskanej celej vot volejaredface


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kryskak (Člen)
22.05.2008 23:54:30
Offline

Re: Výměna oleje

Takze taky pouzivas syntetiku? Sakra, tak proc mi kamos radil, ze ji pouzivat nemam?idontknow


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
23.05.2008 00:04:31
Offline

Re: Výměna oleje

Kurnik jakou furt syntetiku,10W40 sou vobyč oleje,akorát výrobci píšou na flašky bláboly že sou buhvíjak HI-TECH. To sou až ty 0W50 nebo co.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kryskak (Člen)
23.05.2008 00:06:03
Offline

Re: Výměna oleje

No to pise vyrobce, ze je synteticky.
http://www.motul.cz/oillist.asp?typ=200

Ja nemam moc rozum z toho, jakej je v tom rozdil. Jako mezi syntetitkou a polosyntetikou.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
23.05.2008 00:14:46
Offline

Re: Výměna oleje

Jakoukoliv 10W40 určenou pro 4T motorky tam můžeš fláknout. Držel bych se osvědčenejch výrobcůgood Je to fšechno na jedno brdo. Vopravdový syntetiky sou ty drahý za 500kč litr,ale do aut nebo motorek starší koncepce sou k hovnu.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
23.05.2008 00:16:57
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:

No to pise vyrobce, ze je synteticky.
http://www.motul.cz/oillist.asp?typ=200

Ja nemam moc rozum z toho, jakej je v tom rozdil. Jako mezi syntetitkou a polosyntetikou.

Jezdívám Motul a nikdy nebyl problémgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
richie (Člen)
23.05.2008 06:10:07
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak: Dej si bacha! Neni problem preji z kvalitniho oleje na nekvalitni (treba z polosyntetiky na mineral, nebo z plnesyntetiky na polo), ale nesmis to delat obracene.... mene kvalitnejsi oleje usazuji bordel po stenach vany atd. , pri naliti kvalitnejsiho oleje se bordel uvolni a de do motoru...
kamos tohle udelal a zadrel stredovy lozisko na ojnici....


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Miras (Člen)
23.05.2008 07:04:22
Offline

Re: Výměna oleje

Pokud si mel kvalitni polosyntetiku tek proc by jsi mel mit na motoru usazeniny? Tedy když pak použiješ syntetiku dle mého se nic nestane. Jo u přechodu z minerálu na oleje ze syntetickou částí by to třeba být problém mohl....  Nedavno jsem posila na castrol dotaz, zda GPS je synteticky či ne - kdyz na jejich strankach je napsano ze se jedna o plnou a na anglickych strankach ze je to polo.

Odpoved mi prisla "Olej je synteticky. Dříve užívané dělení na plně a polo (či částečně) syntetické je již překonané - je nevýstižné vzhledem k moderním postupům výroby na základě synthesní hydrokrakovací kontinuální technologie (krakování  = tepelné štěpení molekul uhlovodíků na co možná nejkratší, hydro = sycení rozštěpených molekul za přítomnosti platinového katalyzátoru na požadovanou strukturu).

Co mu na to odpovedet..... hlavne ze jsem se to dozvedelidontknowsick

Koldan (Člen)
23.05.2008 07:41:03
Offline

Re: Výměna oleje

já bych zase chtěl vědět do čehosi mám utřít ruky vot oleja,dycky su od teho celé zaprasené, třeba do hadry, nebo do monterek?surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
kryskak (Člen)
23.05.2008 07:44:36
Offline

Re: Výměna oleje

Koldan psal:

já bych zase chtěl vědět do čehosi mám utřít ruky vot oleja,dycky su od teho celé zaprasené, třeba do hadry, nebo do monterek?surprised

Spis by me zajimalo, co stim starym olejem? Kam s nim?


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
Mirek D (Člen)
23.05.2008 07:56:04
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:
Koldan psal:

já bych zase chtěl vědět do čehosi mám utřít ruky vot oleja,dycky su od teho celé zaprasené, třeba do hadry, nebo do monterek?surprised

Spis by me zajimalo, co stim starym olejem? Kam s nim?

V každým městě existuje něco jako sběrný dvůr - na obyč bordel (třeba starý kredence, stavební suť...), tak i na nebezpečný odpad (např. použité oleje ale i obaly od nich). Tam to dones. U nás je to zdarma.
Pokud jsi firma nebo toho tam vezeš tolik že je to podezřelý tak cosi zaplatíš.

Nebo si to běž nechat vyměnit do servisa a máš od likvidace oleje pokoj. cool


Autobus je taky Suzuki... .
tomB12 (Člen)
23.05.2008 07:58:23
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:
Koldan psal:

já bych zase chtěl vědět do čehosi mám utřít ruky vot oleja,dycky su od teho celé zaprasené, třeba do hadry, nebo do monterek?surprised

Spis by me zajimalo, co stim starym olejem? Kam s nim?

Jsem zastáncem ekologické likvidace, takže ho doma proženu kamnama. Přece ho nenechám hnít někde na skládce idontknow

tomB12 (Člen)
23.05.2008 08:00:29
Offline

Re: Výměna oleje

Jinak mám pocit, že prodejce který ti prodá nový olej má ze zákona povinnost od tebe odebrat ten starý.

Kotlas (Člen)
23.05.2008 09:59:02
Offline

Re: Výměna oleje

a není lepší si ho nechat vyměnit v servisu za 150 kč a nemusím se starat kolik ho tam nalejt, čím povolit filtr, kam se starým olejem, kam si utřít zajebaný ruce???idontknow


žiješ jenom jednou, záleží na tobě jak dlouho!!!
VikecB12 (Člen)
23.05.2008 13:48:45
Offline

Re: Výměna oleje

richie psal:

kryskak: Dej si bacha! Neni problem preji z kvalitniho oleje na nekvalitni (treba z polosyntetiky na mineral, nebo z plnesyntetiky na polo), ale nesmis to delat obracene.... mene kvalitnejsi oleje usazuji bordel po stenach vany atd. , pri naliti kvalitnejsiho oleje se bordel uvolni a de do motoru...
kamos tohle udelal a zadrel stredovy lozisko na ojnici....

Zase nejanči,lidi si pak myslí že mají vevnitř nějaký nánosy usazenim a já nevím čeho ještě. Párkrát sem měl rozhozenej motor na jebkách z roku 1985 i sterší a vevnitř je to většinou čistý jak slovo boží,takže na tydle kecy výrobců zvysokaassevil


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Radek-Ban (Člen)
23.05.2008 13:51:11
Offline

Re: Výměna oleje

VikecB12 psal:
richie psal:

kryskak: Dej si bacha! Neni problem preji z kvalitniho oleje na nekvalitni (treba z polosyntetiky na mineral, nebo z plnesyntetiky na polo), ale nesmis to delat obracene.... mene kvalitnejsi oleje usazuji bordel po stenach vany atd. , pri naliti kvalitnejsiho oleje se bordel uvolni a de do motoru...
kamos tohle udelal a zadrel stredovy lozisko na ojnici....

Zase nejanči,lidi si pak myslí že mají vevnitř nějaký nánosy usazenim a já nevím čeho ještě. Párkrát sem měl rozhozenej motor na jebkách z roku 1985 i sterší a vevnitř je to většinou čistý jak slovo boží,takže na tydle kecy výrobců zvysokaassevil

dvoutaktsmile1 podívej se do auta který jezdilo na minerál 15letsmile1bigsmile


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Radek-Ban (Člen)
23.05.2008 13:56:34
Offline

Re: Výměna oleje

neřešil bych to dej tam předepsanej výrobcem Castrol GPSsmile1 a je to smile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
PavelB6 (Člen)
23.05.2008 15:08:58
Offline

Re: Výměna oleje

Matírám s tim plot.smile1good

Loser (Administrator)
23.05.2008 15:50:21
Offline

Re: Výměna oleje

he, ja dal do papirove krabice (v ktere mi ten volej prisel postou) igelitak z odpadkace. Do teho sem vylil ten starej desettisickilometrovej volej, nahodil si zpatky rameno, na pytlu udelal uzel, krabicku zavrel a poctive odevzdal do kontejneru se smesnym odpadem (vyjetej volej je prece taky naka smes, ne?).good No a bud to nasli bezdaci a pekne se z toho sjeli nebo to lezi nekde na skladce a nejakej studentik o tom pise bakalarskou praci.

Az doma sem pak zjistil, ze su kokot, pze na tej krabici byl nalepenej stitek s mym jmenem a adresou bad


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
mehari (Člen)
23.05.2008 15:54:01
Offline

Re: Výměna oleje

Loser psal:

he, ja dal do papirove krabice (v ktere mi ten volej prisel postou) igelitak z odpadkace. Do teho sem vylil ten starej desettisickilometrovej volej, nahodil si zpatky rameno, na pytlu udelal uzel, krabicku zavrel a poctive odevzdal do kontejneru se smesnym odpadem (vyjetej volej je prece taky naka smes, ne?).good No a bud to nasli bezdaci a pekne se z toho sjeli nebo to lezi nekde na skladce a nejakej studentik o tom pise bakalarskou praci.

Az doma sem pak zjistil, ze su kokot, pze na tej krabici byl nalepenej stitek s mym jmenem a adresou bad

bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilekuwa zas sem si poprskal monitor


až umřu pohřběte mě hlavou dolů.... aby mi celý svět mohl políbit prdel
Ondráš (Člen)
23.05.2008 15:55:44
Offline

Re: Výměna oleje

Loser psal:

Az doma sem pak zjistil, ze su kokot, pze na tej krabici byl nalepenej stitek s mym jmenem a adresou bad

bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
richie (Člen)
23.05.2008 17:08:03
Offline

Re: Výměna oleje

VikecB12: ja nejancim ;)
jenom upozornuju, ceho sem byl svedkem ;), ten motor sme rozdelavali a to ojnicni lozisko bylo uplne cerny a horky


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Fulltank (Člen)
23.05.2008 19:34:03
Offline

Re: Výměna oleje

richie psal:

VikecB12: ja nejancim ;)
jenom upozornuju, ceho sem byl svedkem ;), ten motor sme rozdelavali a to ojnicni lozisko bylo uplne cerny a horky

to ste teda museli bejt sakra rychli bigsmile

kryskak (Člen)
23.05.2008 21:11:14
Offline

Re: Výměna oleje

No...tak jsem to asi spachal. Nejspis je to OK, nic z toho neteklo, trochu jsem to lehucce projel a furt nic neteklo.

Jen mi to prijde, ze ten stroj moc sleduju. Ted jsem si vsiml, ze z mista, kde se sbihaji svody mi stoupal kour. Co by to mohlo byt? Napadla me dira v potrubi, ale ta tam snad neni. Dale pak je tam mozna nejakej prach ze silnice nebo je to lehce potekly olejem. Neco neco jineho? Nevite co?


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
Ondráš (Člen)
24.05.2008 00:50:34
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:

No...tak jsem to asi spachal. Nejspis je to OK, nic z toho neteklo, trochu jsem to lehucce projel a furt nic neteklo.

Jen mi to prijde, ze ten stroj moc sleduju. Ted jsem si vsiml, ze z mista, kde se sbihaji svody mi stoupal kour. Co by to mohlo byt? Napadla me dira v potrubi, ale ta tam snad neni. Dale pak je tam mozna nejakej prach ze silnice nebo je to lehce potekly olejem. Neco neco jineho? Nevite co?

Nějaká smažka tam hulí trávu... Čuchni k tomu.surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mazo (Člen)
24.05.2008 01:10:52
Offline

Re: Výměna oleje

ja by som povedal, ze to bola cerstvo upecene mucha good


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Michal Dk (Člen)
24.05.2008 06:34:03
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:

No...tak jsem to asi spachal. Nejspis je to OK, nic z toho neteklo, trochu jsem to lehucce projel a furt nic neteklo.

Jen mi to prijde, ze ten stroj moc sleduju. Ted jsem si vsiml, ze z mista, kde se sbihaji svody mi stoupal kour. Co by to mohlo byt? Napadla me dira v potrubi, ale ta tam snad neni. Dale pak je tam mozna nejakej prach ze silnice nebo je to lehce potekly olejem. Neco neco jineho? Nevite co?

Spíš poteklý svody vot oleje.Jinak už si to napsal sám moc to študuješ.smile1

kryskak (Člen)
24.05.2008 08:41:03
Offline

Re: Výměna oleje

Ondráš psal:
kryskak psal:

No...tak jsem to asi spachal. Nejspis je to OK, nic z toho neteklo, trochu jsem to lehucce projel a furt nic neteklo.

Jen mi to prijde, ze ten stroj moc sleduju. Ted jsem si vsiml, ze z mista, kde se sbihaji svody mi stoupal kour. Co by to mohlo byt? Napadla me dira v potrubi, ale ta tam snad neni. Dale pak je tam mozna nejakej prach ze silnice nebo je to lehce potekly olejem. Neco neco jineho? Nevite co?

Nějaká smažka tam hulí trávu... Čuchni k tomu.surprised

No trava to neni. Bych si jinak taky dal praska. bigsmile


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
kryskak (Člen)
24.05.2008 08:42:00
Offline

Re: Výměna oleje

Michal Dk psal:

Spíš poteklý svody vot oleje.Jinak už si to napsal sám moc to študuješ.smile1

Tak normalne bych me ani nenapadlo se tam kouknout, ale zajimalo me, jestli jsem tam dal dobre ten olejovej filtr.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
maňas (Člen)
24.05.2008 13:46:56
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:
Koldan psal:

já bych zase chtěl vědět do čehosi mám utřít ruky vot oleja,dycky su od teho celé zaprasené, třeba do hadry, nebo do monterek?surprised

Spis by me zajimalo, co stim starym olejem? Kam s nim?

spálit v olejových kamnech bigsmilegood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
VikecB12 (Člen)
25.05.2008 16:33:51
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:

No...tak jsem to asi spachal. Nejspis je to OK, nic z toho neteklo, trochu jsem to lehucce projel a furt nic neteklo.

Jen mi to prijde, ze ten stroj moc sleduju. Ted jsem si vsiml, ze z mista, kde se sbihaji svody mi stoupal kour. Co by to mohlo byt? Napadla me dira v potrubi, ale ta tam snad neni. Dale pak je tam mozna nejakej prach ze silnice nebo je to lehce potekly olejem. Neco neco jineho? Nevite co?

Většinou tam kapne trocha oleje kdyš vyšroubuješ filtr,mě to po nastartování a ohřátí taky začoudí jak se to na tom svodu pálí. Ale po chvilce jízdy to musí být v cajku a pokud né,tak ti teče filtr. Vohni se k tomu a uvidíš.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
mr.BSE (Člen)
25.05.2008 16:41:01
Offline

Re: Výměna oleje

VikecB12 psal:

...a pokud né,tak ti teče filtr...

Me teda napada jeste jedna moznost bigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
kryskak (Člen)
25.05.2008 19:01:44
Offline

Re: Výměna oleje

No, uz to vypada OK. Asi to bylo jen potekly.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
25.05.2008 20:44:58
Offline

Re: Výměna oleje

mr.BSE psal:
VikecB12 psal:

...a pokud né,tak ti teče filtr...

Me teda napada jeste jedna moznost bigsmile

Pacholku ještě mě to připomínejfuckbigsmilebigsmilebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kryskak (Člen)
25.05.2008 21:34:48
Offline

Re: Výměna oleje

O co jde? Nejaka perlicka?


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
25.05.2008 21:49:01
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:

O co jde? Nejaka perlicka?

Jo,před štrnáci dnama sem měnil olej,suveréně fšechno zmáklí,nastartuju,nic neteče,tak dolít po horní rysku a tradá jezdit. Po 2km se mě nějak nezdá tan kouř co zamnou letí,tak zastavím a nevěřím vlastním vočím,já píča sem zapoměl našroubovat zátku na nalívací votvor.Půl mašiny zlité vot voleja.... Tak sem po zbytek dne pucoval mašinu místo ježděnísickbigsmilebigsmilebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kryskak (Člen)
25.05.2008 21:56:00
Offline

Re: Výměna oleje

VikecB12 psal:
kryskak psal:

O co jde? Nejaka perlicka?

Jo,před štrnáci dnama sem měnil olej,suveréně fšechno zmáklí,nastartuju,nic neteče,tak dolít po horní rysku a tradá jezdit. Po 2km se mě nějak nezdá tan kouř co zamnou letí,tak zastavím a nevěřím vlastním vočím,já píča sem zapoměl našroubovat zátku na nalívací votvor.Půl mašiny zlité vot voleja.... Tak sem po zbytek dne pucoval mašinu místo ježděnísickbigsmilebigsmilebigsmile

To jsem jednou spachal v aute. Ted v patek pri vymeme jsem si dal ke dverim od garaze A4 s napisem "Zasroubuj to, pussy". No a ..... hodila se.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
mr.BSE (Člen)
26.05.2008 02:03:58
Offline

Re: Výměna oleje

VikecB12 psal:
mr.BSE psal:
VikecB12 psal:

...a pokud né,tak ti teče filtr...

Me teda napada jeste jedna moznost bigsmile

Pacholku ještě mě to připomínejfuckbigsmilebigsmilebigsmile

bigsmilebigsmile
Ale tak musim bejt soudnej a priznat s k tomu stejnymuredface
Ale cistit pulku stroje od voleja je k nasranibad


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Monty Jack (Člen)
26.05.2008 09:18:31
Offline

Re: Výměna oleje

Fulltank psal:
richie psal:

VikecB12: ja nejancim ;)
jenom upozornuju, ceho sem byl svedkem ;), ten motor sme rozdelavali a to ojnicni lozisko bylo uplne cerny a horky

to ste teda museli bejt sakra rychli bigsmile

Ale nemuseli ... si to doplň vo hacky carky .. " bylo ČernÝ a hoŘkÝ" bigsmile bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
kryskak (Člen)
27.05.2008 09:58:53
Offline

Re: Výměna oleje

Jo, tak ac se to zdalo v pohode, presto jsem to nezvladnul. Olejovej filtr kape .... svine jedna.bad


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
27.05.2008 10:33:20
Offline

Re: Výměna oleje

Tak ho ještě trochu dotáhni.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kryskak (Člen)
27.05.2008 10:34:24
Offline

Re: Výměna oleje

No zkousim. Hasakem. Jen mam strach abych neurval ten zavit.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
27.05.2008 10:49:49
Offline

Re: Výměna oleje

Hasákem nééé. Vem si do ruky třeba nějakej řemánek,nebo tak něco vem to tím. Bylo to tady ve starší diskuzi. A nebo si kupujte filtry KN,mají šestihran na klíč.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Monty Jack (Člen)
27.05.2008 10:55:12
Offline

Re: Výměna oleje

kryskak psal:

No zkousim. Hasakem. Jen mam strach abych neurval ten zavit.

Ničím nedotahuj, stačí rukou. Spíš povzpomínej, jestli ti nevypadlo to těsnění po obvodu. A taky jestli jsi ho před našroubováním naolejoval idontknow


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
kryskak (Člen)
27.05.2008 11:00:12
Offline

Re: Výměna oleje

Co je spatneho na hasaku?

Nevydlo mi nic, pac by to bud plavalo nekde v oleji a nebo lezelo na zemi. Jinak olejem jsem potrel jak gumu, tak i to misto, kam doseda.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
kryskak (Člen)
27.05.2008 11:00:52
Offline

Re: Výměna oleje

A rukou to neutahnu, pac tu moji tlapu tam proste nenarvu.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
kryskak (Člen)
27.05.2008 11:33:54
Offline

Re: Výměna oleje

jinak teda rano jsem pritahnul a kape furt. Kurva drat.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
VikecB12 (Člen)
27.05.2008 11:37:43
Offline

Re: Výměna oleje

Tak jestli kape aji po dotáhnutí,tak je něco špatně. Asi bych dal novej filtr. A pak bych se zamyslel nad tím jestli se mě to vyplatilo,nebo jestli by nebylo lepší vobětovat dvě kila za výměnu někde v servisubigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Loser (Administrator)
27.05.2008 11:41:17
Offline

Re: Výměna oleje

ok, pridam svoji trosku do mlyna.
Prvni vymenu oleje a filtru mi provadel svara (kterej tomu rozumel stejne jako ja, jen byl odvaznejsi do toho jit). V yakomi sem koupil filtr (champion), volej prisel postou. Starej volej sme vypustili a pak svara (130kg rizek) zacal montovat ten filtr. Dotahnul ho rukou na bejka a pak jeste na dva bejky opaskem. Vse se zdalo byt ok, nikde nic neteklo a nekapalo. Asi po 1000km se mi stavalo, ze jsem rano dosel do garaze a na zemi kapky oleje, nikde jsem ale nenasel nic, kde by to teklo. Sral jsem na to. Pak prisla dovolenka ve francii a tam uz se to zacalo vybarvovat. Kdykoliv jsem zastavil, sel mi vod svodu celkem hustej kour.Tak sjem zkoumal a zjistil, ze to protika pres filtr. Opet jsem na to sral (pac sem to nemel jak vopravit). Na jedny dojcacky benzine na me dokonce jeden skopcak rval fojr fojr a uz tahal hasicak z auta. Jsem mu s ledovym klidem rekl, ze das ist normal a poslal ho zpatky do treti rise.
Kdyz jsem pak obejdnal novej volej a opet v yakomi koupil dalsiho championa, zjistil jsem po sundani staryho filtru, ze tam jaksi chybi ta tesnici gumka. Samozrejme me nenapadlo podivat se na ten novej, jestli tam nahodou taky nechybi. Namontoval jsem novej (upozornuju, ze jsem to utahnul snad na tri bejky), nastartoval a chvist - litr voleja prochcal pres filtr, jak kdyz se prefikne tepna na krku. Sundal jsem ten filtr a zjistil, ze gumicka asi opet zustala nekde ve skladu u pana Championa nebo yakomiho. Tak jsem si zanadaval a jel do uplne jine prodejny, kde jsem koupil K&N filtr. Ten uz mel gumicku a dokonce ji mel i natrenou nejakym olejickem. Nasadil jsem ho nam oto a parkrat rukou hladce votocil v zavitu (parkrat = asi 4 krat dokola). Vse slo nejak nebyvale hladce, bylo mi to divny, ale zkusil jsem nastartovat a good

Take K&N forevergood a yakomi se championem at se jdou ass


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
osiris (Člen)
27.05.2008 12:38:41
Offline

Re: Výměna oleje

...tak ti to žere gumičky no ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Loser (Administrator)
27.05.2008 13:28:29
Offline

Re: Výměna oleje

osiris psal:

...tak ti to žere gumičky no ;)

ale asi jenom ze championu ... z KaeNka ji asi nejak nesmakujoubigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
maňas (Člen)
27.05.2008 18:39:32
Offline

Re: Výměna oleje

Loser psal:
osiris psal:

...tak ti to žere gumičky no ;)

ale asi jenom ze championu ... z KaeNka ji asi nejak nesmakujoubigsmile

třeba maj nějakou jinou příchuť,či co bigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
WenzelB6 (Člen)
27.05.2008 19:09:43
Offline

Re: Výměna oleje

to Loser : eště připiš jak si sundal ten filtr když švára ho dotáh na tři bejky vopaskembigsmile

Loser (Administrator)
27.05.2008 19:23:12
Offline

Re: Výměna oleje

WenzelB6 psal:

to Loser : eště připiš jak si sundal ten filtr když švára ho dotáh na tři bejky vopaskembigsmile

normalne jsem ho probodnul sroubovakem na trech mistech a postupne tocilgoodbigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
WenzelB6 (Člen)
27.05.2008 19:45:20
Offline

Re: Výměna oleje

jo to je nomální postup za A/smile1.

kryskak (Člen)
28.05.2008 09:28:18
Offline

Re: Výměna oleje

Ale tak ja se tedy taky pochlubim. Namontoval jsem ho, dolil olej a filtr kapal....viz. vyse. No nic. dojedu do garaze, a utahnu ho o pul otacky. Furt kape. Je to divny. Tak ze ho zkusim dotahnout jeste. Takze dalsi otacka a ... najednou to jde nejak z lehka. Ne, neurval jsem zavit. Jen jsem to od nasroubovani proste porad povoloval misto dotahovani. A pak se muzu divit, ze to kape. Tak jsem ho utahnul spravne a od vcerejska je sucho.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
Ice (Člen)
11.09.2008 23:31:06
Offline

Re: Výměna oleje

Tak už to mám taky za sebou a asi to budu opakovat... Vypustil jsem starej olej... vyšrouboval filtr... ještě nechal pořádně odkapat zbytky... Flákl tam filtr novej, dole zašrouboval šroub a nalil novej olej (GPS).... v kontrolním sklíčku byl olej krásně čistej.... Nastartoval jsem, ať se to proštěrká a čuměl jem na drát... Za sklíčkem byl olej zase černej jak štajrg čerstvě po vyfárání... Tak to mrdím, a na příští sezónu to vyměním zase, ale tentokrát použiju i nějaký ten čistič, kterým se to prolejvá...smokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Meloun (Člen)
11.09.2008 23:39:02
Offline

Re: Výměna oleje

Ice psal:

Tak už to mám taky za sebou a asi to budu opakovat... Vypustil jsem starej olej... vyšrouboval filtr... ještě nechal pořádně odkapat zbytky... Flákl tam filtr novej, dole zašrouboval šroub a nalil novej olej (GPS).... v kontrolním sklíčku byl olej krásně čistej.... Nastartoval jsem, ať se to proštěrká a čuměl jem na drát... Za sklíčkem byl olej zase černej jak štajrg čerstvě po vyfárání... Tak to mrdím, a na příští sezónu to vyměním zase, ale tentokrát použiju i nějaký ten čistič, kterým se to prolejvá...smokin

Nesmysl..vždycky zčerná..
Prolejvalo se kdysi na starejch motorech-dnes už je svým způsobem přežitek a zbytečnost...
Za tepla vypustit,nalejt novej a neřešit..a motor přežije tvoji motorkářskou karieru..smokinsmile1


PURE NAKED BIKE!
Ice (Člen)
11.09.2008 23:56:10
Offline

Re: Výměna oleje

no, já to porovnal s olejem na kámošově bandasce a tam je to jak o koze a o voze... krásný čistý... asi servisák, přežitek či nepřežitek, ten motor propláchl...smokin

jestli říkáš, že to je v poho, tak to řešit nebudu... stejně bych to letos už neměnil...


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Ondráš (Člen)
12.09.2008 00:15:10
Offline

Re: Výměna oleje

Za chvíli ho budeš mít stejně zase špinavej ikdyž to prolpáchneš.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
12.09.2008 07:48:14
Offline

Re: Výměna oleje

Ice psal:

no, já to porovnal s olejem na kámošově bandasce a tam je to jak o koze a o voze... krásný čistý... asi servisák, přežitek či nepřežitek, ten motor propláchl...smokin

jestli říkáš, že to je v poho, tak to řešit nebudu... stejně bych to letos už neměnil...

...a čim ho budeš proplachovat abys neskurvil spojku???idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
12.09.2008 08:01:41
Offline

Re: Výměna oleje

Filous psal:
Ice psal:

no, já to porovnal s olejem na kámošově bandasce a tam je to jak o koze a o voze... krásný čistý... asi servisák, přežitek či nepřežitek, ten motor propláchl...smokin

jestli říkáš, že to je v poho, tak to řešit nebudu... stejně bych to letos už neměnil...

...a čim ho budeš proplachovat abys neskurvil spojku???idontknow

parní vapkou


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
VikecB12 (Člen)
12.09.2008 08:28:57
Offline

Re: Výměna oleje

Ice psal:

no, já to porovnal s olejem na kámošově bandasce a tam je to jak o koze a o voze... krásný čistý... asi servisák, přežitek či nepřežitek, ten motor propláchl...smokin

jestli říkáš, že to je v poho, tak to řešit nebudu... stejně bych to letos už neměnil...

Na nějaký proplachování se zvysoka ass. A na to co tam měl kámoš taky. Záleží jakej olej ste tam obá měli předtím,jak kdo dodržoval interval výměny a tak. To že se olej zašpiní je jedna z jeho hlavních funkcí,musí na sebe vázat nečistoty. Tak nejanči a vesele jezdigood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
12.09.2008 08:53:37
Offline

Re: Výměna oleje

...ano, zašpiněnej volej ukazuje na to, že pracuje (samo bez extrému vědomýho nedodržování intervalů)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ice (Člen)
12.09.2008 16:34:03
Offline

Re: Výměna oleje

už mlčím... a jezdím...bigsmile


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
maňas (Člen)
12.09.2008 21:19:45
Offline

Re: Výměna oleje

já tomu zase tam moc nehovím,ale pokud je mi známo tak důležitější než jakou má barvu,je to jestli má mazací schopnost a to zkusíš mezi prstamasurprisedsmile1


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
PETR MEDVED B 12 (Člen)
13.09.2008 21:24:16
Offline

Re: Výměna oleje

Neměl jsi tam náhodou předtim polosyntetiku?,pokud jo, tak plnokrevka rozpouští usazeniny.


JAKÝ PÁN, TAKOVÝ KRÁM.
Ice (Člen)
15.09.2008 23:23:45
Offline

Re: Výměna oleje

PETR MEDVED B 12 psal:

Neměl jsi tam náhodou předtim polosyntetiku?,pokud jo, tak plnokrevka rozpouští usazeniny.

měl jsem polo... a nahradil jsem ji za polo...smokin


Když už v hlavě něco máte, snažte se to používat!
Koldan (Člen)
18.09.2008 22:26:24
Offline

Re: Výměna oleje

zajímalo by ně,estli su sám nebo je nás víc,při výměně filtru mi z něj pak kape,rozuměj z teho filtru,ne z něčeho jinýho. zkůšal sem dotahovat, povolovat, hlídal si závit,prostě vše. Teď tam dávám Hilfo. Dělalo mi to i posledně a to sem dával henten druhý,nevím jag se menuje (Káenko to není), tenkrát sem ho šel vyměnit a bylo to gud,ale kuwa nezdá sa ně,že bych měl dvakrát za sebů štěstí na filtr s blbě vyvrtaným závitemidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
nicola.foxx (Člen)
18.09.2008 22:31:10
Offline

Re: Výměna oleje

Koldan psal:

zajímalo by ně,estli su sám nebo je nás víc,při výměně filtru mi z něj pak kape,rozuměj z teho filtru,ne z něčeho jinýho. zkůšal sem dotahovat, povolovat, hlídal si závit,prostě vše. Teď tam dávám Hilfo. Dělalo mi to i posledně a to sem dával henten druhý,nevím jag se menuje (Káenko to není), tenkrát sem ho šel vyměnit a bylo to gud,ale kuwa nezdá sa ně,že bych měl dvakrát za sebů štěstí na filtr s blbě vyvrtaným závitemidontknow

Videl bych to, ze je to rukama. Predposledne jsem si to menil sam a taky mi ta svine kapala. Ted mi tam menil olej v autoservisu, pac se mi nechtelo se s tim srat a nikde ani kapicka. Blbe mi tam sedla guma i kdyz jsem ji maznul olejem. Tak budes mozna stejny kopyto jako ja.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
osiris (Člen)
18.09.2008 22:32:03
Offline

Re: Výměna oleje

bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
18.09.2008 23:44:09
Offline

Re: Výměna oleje

Já si taky myslel, že mi kape filtr, ale von upad výpušťák...bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
19.09.2008 07:34:26
Offline

Re: Výměna oleje

a nevodkapává vám to jen z motoru jak je to zasraný od oleje když se vyndavá starej?
Ale ta možnost těch rukou tu je taky smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
19.09.2008 07:59:33
Offline

Re: Výměna oleje

K.a.s.y.m. psal:

a nevodkapává vám to jen z motoru jak je to zasraný od oleje když se vyndavá starej?
Ale ta možnost těch rukou tu je taky smile1

Předpokládám, že s tím něco najezdil a případnej olej z tohodle už je buďto odpařený a nebo je na něm namatlaný bordel.smile1
Jinak jsem si myslel, že mi taky teče filtr, ale při bližším pohledu jsem zjistil, že je to víko od spojky. help Tuhle možnost asi taky zkontroloval...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
dala (Člen)
19.09.2008 11:34:12
Offline

Re: Výměna oleje

budu menit olej co dat za znacku oleje? do cbr jsem daval Castrolhelp


Skáču dobře,skáču rád
K.a.s.y.m. (Člen)
19.09.2008 12:19:01
Offline

Re: Výměna oleje

dala psal:

budu menit olej co dat za znacku oleje? do cbr jsem daval Castrolhelp

http://www.suzukibandit.cz/download.php?sekce=2


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ton@l (Člen)
19.09.2008 12:24:20
Offline

Re: Výměna oleje

dala psal:

budu menit olej co dat za znacku oleje? do cbr jsem daval Castrolhelp

je to napsane o par prispevku vysidontknow Jinak castrol gps nebo motul good


Vzdy muze byt hur :-)
Pulytr (Člen)
19.09.2008 13:02:52
Offline

Re: Výměna oleje

Pyčoviny řešíteidontknowprodejte to a kuptesi čkodouku 120 tam se nemění jen dolejvá do pyče tady furt nebuduidontknowsmokin


Dva kusy píva
Koldan (Člen)
20.09.2008 21:20:22
Offline

Re: Výměna oleje

nende to ani z víka,ani z nikama jinama, prostě to rosí pod filtrem, za týden nakapalamalá štamprdla. jinak neměnil sem poprvé a vyčištění styčné plochy,promazání gumky atd sem udělalsmile2 zkusím kůpit to káenko


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
barynek (Člen)
20.09.2008 21:42:19
Offline

Re: Výměna oleje

už mam 12000km filtr Vesrah. Stojí něco málo přes 300kč a no problemogood


Bandit 4EVER!!!
Kelly01 (Člen)
20.09.2008 21:47:42
Offline

Re: Výměna oleje

Socky dávaj Hilfo..

Normální KN za "příšerný" 3 kila..

Volejte do pátku do 9.00 který je lepší..

Cena hovoru pouze 90,- kč..

Výherce vyhraje KN i s montážígood


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
20.09.2008 22:03:10
Offline

Re: Výměna oleje

Mam MANN FILTER a sem spokojenej parchantsmile1good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Zdenek (Člen)
21.09.2008 15:18:27
Offline

Re: Výměna oleje

To Koldan,,,nejde vo závit ani vo gumičku, Ty nejseš žádnej lempl abys neuměl dát filtr, ale teče Ti to v zapertlování filtru, zmetek je filtr, soused měl to samý.Zdenek.goodsmile1

Koldan (Člen)
22.09.2008 19:22:21
Offline

Re: Výměna oleje

To zdenek:asik jo,páč jináč mi to nende do palice. Případně ně eště napadla ěc,estli to nenarazil předchozí majitel šrůbovákem dyž to sundával, i dyž to mi na něj nesedí,byl o puňťa:o)))))

To Kelly: máš recht,furt sa nedám poučit,holt mladej vořešprut,ale příště,příště už to bude ináčbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr