Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Taky kmitá

sirkrtek (Člen)
27.05.2008 19:48:38
Offline

Taky kmitá

Chlapi předem se omlouvám jsem asi jouda,  ale dneska mě vyplašila jedna věc, dával jsem do servisu svou mašinu mám Nko šestku 2001, potřeboval jsem seřídit ventily a karbce, vím o tom úplný h... jak se to dělá, každopádně pmotorka byla dotažená z Německa a skopčák ji prodal když měla jít na servis - měla najeto 24.000 km, přijel jsem všechno bylo v pohodě, ale člověk si říká pro jistotu, no a dneska jsem si to odvezl, udělal co jsem chtěl ale už po cestě jsem zjistil, že když byla ve vyšší rychlosti tak se celá mašina i na rovince rozvlnila, navíc když jsem dorazil tak mě brněli dlaně jako sviňa, připadá mi jako by to vlnění šlo z motoru a přenášelo se to na rám. I v ratáčkách jakoby celá motorka plavala... Jak říkám před tím to nedělala - jo a gumy jsem kontroloval, nafouklí jsou jak maj. Povezu mu to tam zpátky já jen jestli se to taky někomu nestalo, nerad bych aby se to po cestě posralo přeci jen je to nějakých 30 km... Díky moc za odpovědi a jak říkám Omlouvám se předem holt vyplašenka, která do toho hovno vidí idontknow


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
osiris (Člen)
27.05.2008 20:17:03
Offline

Re: Taky kmitá

...tak se nevomlouvej, ses zeptal ne good
...chtělo by se říct, že motor skutečně vibruje v 5ti tisících, ale říkáš že jsi to předtím tak markantně nepozoroval, no ať ti na to asi mrkne, takhle to těžko někdo bude posuzovat


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
sirkrtek (Člen)
27.05.2008 20:29:56
Offline

Re: Taky kmitá

Osi dík moc... Fakt je to vo hodně víc, do těch rukou to jde i když člověk nejede a přidá plyn, navíc jak říkám při vyšší rychlosti - nazpátek jsem za to trošku vzal a při přeřazení z pětky na šestku se to rozvlnilo jako sviňa málem jsem z toho slítnul.... Dřív to sedělo, a co se týče větru tendneska  taky nefoukal. No nic vypustím to z hlavy stejně člověk houno vymyslí, dojel jsem dom tak snad při troše dobrý vůle dojedu i nazpátek a tam a´t se s tím popere. Se holt budu modlit.bigsmile


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
Fulltank (Člen)
27.05.2008 21:22:10
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

Osi dík moc... Fakt je to vo hodně víc, do těch rukou to jde i když člověk nejede a přidá plyn, navíc jak říkám při vyšší rychlosti - nazpátek jsem za to trošku vzal a při přeřazení z pětky na šestku se to rozvlnilo jako sviňa málem jsem z toho slítnul.... Dřív to sedělo, a co se týče větru tendneska  taky nefoukal. No nic vypustím to z hlavy stejně člověk houno vymyslí, dojel jsem dom tak snad při troše dobrý vůle dojedu i nazpátek a tam a´t se s tím popere. Se holt budu modlit.bigsmile

a neni mozny, ze ti tam neco povolil ? idontknow .. neumyslne! Zkontrolovat kola,central ,rizeni ?

Koldan (Člen)
27.05.2008 22:27:40
Offline

Re: Taky kmitá

nemusí to být tento případ,ale všiml sem si,že kdykoliv se v mašině vrtám,mám extrémní pozorovací schopnosti,to co sem dřív neslyšel najednou řve,to co se dřív ani nehlo,je najednou rozkmitané.Asi stejně jako věčina z nás cítí to,že mašina tak nějak líp jede dyž se vymění volejbigsmile Ale jak říkám,nezlechčuju,jen to tak konstatuju co se vypozoroval na soběbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Lihy (Člen)
27.05.2008 23:43:28
Offline

Re: Taky kmitá

schválně jukni jestli nemáš nakřivo posazenej ten větrnej štítek, já měl takovej měkkej a jak sem to rozjel a držel rychlost tak se někdy stalo že motorka jakoby začala plavat a pomohla jen změna rychlosti. Jináč zkus kouknout jestli ti třeba neupadlo závažíčko z kola, mohla by to taky dělat nevyvážená pneu.

Ps. Ještě mě napadlo zkontrolovat jestli máš rovně zadní kolo...jestli ti měnil třeba řetěz

LosBanditos (Člen)
28.05.2008 07:55:02
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

Osi dík moc... Fakt je to vo hodně víc, do těch rukou to jde i když člověk nejede a přidá plyn, navíc jak říkám při vyšší rychlosti - nazpátek jsem za to trošku vzal a při přeřazení z pětky na šestku se to rozvlnilo jako sviňa málem jsem z toho slítnul.... Dřív to sedělo, a co se týče větru tendneska  taky nefoukal. No nic vypustím to z hlavy stejně člověk houno vymyslí, dojel jsem dom tak snad při troše dobrý vůle dojedu i nazpátek a tam a´t se s tím popere. Se holt budu modlit.bigsmile

To je na pussy místo aby sisi pojezdil tak máš takový starosti. Mě by z toho jeblo. Držím palce ať to dopadne dobře v rámci možnostígood


LosBanditos adios !
sirkrtek (Člen)
30.05.2008 06:44:52
Offline

Re: Taky kmitá

Díky moc za rady šoupnul jsem mu to tam zpátky, projel to a uznal že něco není v pořádku, ale kroutil hlavou že neví čím to může být, protože na tom nedělal nic co by na to mělo vliv, no říkal že se v tom zkusí pohrabat a dá vědět, takže jsem zvědavej. Že já musím mít vždycky takový štěstí... bigsmile Já i kdybych si koupil novou motyku ta věřim tomu že do tejdne se posere... bigsmile


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
hans (Člen)
30.05.2008 11:38:16
Offline

Re: Taky kmitá

Lihy psal:

schválně jukni jestli nemáš nakřivo posazenej ten větrnej štítek, já měl takovej měkkej a jak sem to rozjel a držel rychlost tak se někdy stalo že motorka jakoby začala plavat a pomohla jen změna rychlosti. Jináč zkus kouknout jestli ti třeba neupadlo závažíčko z kola, mohla by to taky dělat nevyvážená pneu.

Ps. Ještě mě napadlo zkontrolovat jestli máš rovně zadní kolo...jestli ti měnil třeba řetěz

na to závažíčko bych moc nedal. na šestce jsem měnil gumy a vyvážit jsem to nedal a neudělalo to nic. teď na dvanáctce mám nevyvážený přední a dělá to taky hofno.....
ovšem netvrdim, že to tím být nemůže, ale spíš bych řek že nee..


Sapere Aude
www.gunlex.cz
ZikX (Člen)
01.06.2008 20:49:57
Offline

Re: Taky kmitá

Něco podobného jsem nedavno taky řešil. Při rychlejší jízdě se mě začal banďour lehce vlnět. Začalo to zrovna od přezutí přední gumy. Já mám na N6 r.v.02 přední blatník ze staršího modelu a udělanej z leštěnýho plechu držák aby pasoval. Mno a když jsem tam dávál přední kolo z novou gumou, tak jsem si nechtíc bouchnul do toho blatníku a blatník se zvednul jako by předkem nahóru. Potom jsem jel na vejlet asi 100km a všimnul jsem si že tak od 170-180 km/h se jako by  motka lehce vlní , tak jsem  furt přemýšlel co jsem zase já pussy posral, mno a pak jsem si jednou všimnul že se mě při jízdě pod ten  blatník dostává vzduch a při rychlejší jízdě se ten blatník mrskal nahoru a dolu, mno a ve vědší rychlosti se to začalo přenášet dál až se začala celá motka lehce jako by vlnět. Tak jsem blatník srovnal a dotahnul, mno a od té doby je zase klid. Tak jsem usoudil že to bylo tím blatníkem.

fifa b 12 (Člen)
02.06.2008 20:16:27
Offline

Re: Taky kmitá

jednou se mi stalo  to sami  skoro  a příčina  byla  že  po vyndání před. kola  se tam nevratila takova podložka  co slouží   i jako kryt ložiska   na ceste se to nedalo pomalu držet  v určití rychlosti  tak sem tam provízo dal  podložku  obyč a bylo po problemu  tak na to koukni good


když ho miluješ neni co řešit bandit
nebo bmw  gs
sirkrtek (Člen)
03.06.2008 23:19:43
Offline

Re: Taky kmitá

Tak jsem to chlapi dneska z toho servisu přivezl  a upřímně není to lepší.... Ten kluk říkal že vůbec neví co by to mohlo být ale že to co on na tý mašině dělal nemá na to kmitání vliv i když teda uznal že se mu taky zdá jako by to šlo z motoru, pak se mě optal jestli jsem náhodou nebral nějakej blbej benzín, a je pravda že než jsem to k němu dával tak jsem si po cestě uvědomil že tam moc béňa není a tak jsem bral u nějaký malý pumpy, no říkal že je to taky jedna z možností, no dost o tom pochybuju ale zkusím to vyjet a pak natankovat u starý dobrý Benziny. Teda Vám povim to jsou zase prázdniny... Pěkně na pussybigsmile


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
sirkrtek (Člen)
08.06.2008 19:52:28
Offline

Re: Taky kmitá

Chlapi tak jak jsem si to myslel benzínem to nebylo.... A nedělá to jen za jízdy ale i na místě když přidám plyn a sednu si na ni tak cítím lehké chvění, při jízdě to jde i do stupaček, takže cítím brnění na chodidlech a na rukách na řidítkách .... Pánové opravdu nevím ... Holt mu zasejc budu volat a zase budu bez motorky, nejhorší je že mi řekl, že neví čím by to mohlo být... Prostě silně na pussy ..... Hovno krtek měl bych se jmenovat pan "štístko" smile2


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
Ondráš (Člen)
08.06.2008 20:34:01
Offline

Re: Taky kmitá

A zkoušel sis to třeba s někým vyměnit? Jestli to maj stejně? Jsem včera vezl jednoho kamaráda a prej se to kroutí jak svině.surprised
Trochu to "jezdilo" díky studenejm gumám, ale jinak mi to přišlo v klidu.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Fulltank (Člen)
08.06.2008 20:52:26
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

Chlapi tak jak jsem si to myslel benzínem to nebylo.... A nedělá to jen za jízdy ale i na místě když přidám plyn a sednu si na ni tak cítím lehké chvění, při jízdě to jde i do stupaček, takže cítím brnění na chodidlech a na rukách na řidítkách .... Pánové opravdu nevím ... Holt mu zasejc budu volat a zase budu bez motorky, nejhorší je že mi řekl, že neví čím by to mohlo být... Prostě silně na pussy ..... Hovno krtek měl bych se jmenovat pan "štístko" smile2

co treba prasklej, nejakej drzak motorku nebo silenblok idontknow co ja vim na cem ten motor drzi. good

sirkrtek (Člen)
08.06.2008 22:14:14
Offline

Re: Taky kmitá

No ještě to zejtra skouknu jestli někde není něco uvolněnýho - ale upřímně rozumím tomu jako pletení takže holt holka pomaže zase k panu doktorovi, snad si s ní poradí.... kurňa přes zimu jsem jezdil jako blázen - věčně zmrzlej a teď v létě to bude furt někde ve vopravě - no to bych z toho sick tady na to kouknu, taky jsem se chtěl zeptat co takhle primární řetěz prý se má měnit po nějakých 30 000 já mám 27000 najeto nemůže to být třeba nějak tím? Třeba to může být uvnitř nějaký uvolněný a hází se to tam... už asi vymejšlím ptákoviny... bad


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
Ondráš (Člen)
08.06.2008 22:34:30
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

No ještě to zejtra skouknu jestli někde není něco uvolněnýho - ale upřímně rozumím tomu jako pletení takže holt holka pomaže zase k panu doktorovi, snad si s ní poradí.... kurňa přes zimu jsem jezdil jako blázen - věčně zmrzlej a teď v létě to bude furt někde ve vopravě - no to bych z toho sick tady na to kouknu, taky jsem se chtěl zeptat co takhle primární řetěz prý se má měnit po nějakých 30 000 já mám 27000 najeto nemůže to být třeba nějak tím? Třeba to může být uvnitř nějaký uvolněný a hází se to tam... už asi vymejšlím ptákoviny... bad

Já si myslím, že vymejšlíš, protože pokud vím, tak bandit má primární převod ozubenýma kolama. Opravte mě jestli se pletu.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Michal Dk (Člen)
08.06.2008 22:42:24
Offline

Re: Taky kmitá

Opravuju tě má kola přes který je řetěz máš pravdu ty i tybigsmilebigsmile

Fulltank (Člen)
09.06.2008 20:09:24
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

No ještě to zejtra skouknu jestli někde není něco uvolněnýho - ale upřímně rozumím tomu jako pletení takže holt holka pomaže zase k panu doktorovi, snad si s ní poradí.... kurňa přes zimu jsem jezdil jako blázen - věčně zmrzlej a teď v létě to bude furt někde ve vopravě - no to bych z toho sick tady na to kouknu, taky jsem se chtěl zeptat co takhle primární řetěz prý se má měnit po nějakých 30 000 já mám 27000 najeto nemůže to být třeba nějak tím? Třeba to může být uvnitř nějaký uvolněný a hází se to tam... už asi vymejšlím ptákoviny... bad

se u me stav a muzes zkusit porovnat tu tvoji mrdku s tou moji, treba se ti to jen zda good mas to ke me kousek tak jestli mas zajem cinkni nebo pisni na icq evil

sirkrtek (Člen)
09.06.2008 23:30:37
Offline

Re: Taky kmitá

Beru Tě za slovo když mi to do konce tohodle týdne vyjde tak cinknu.... bigsmile


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
ydom (Člen)
10.06.2008 16:29:44
Offline

Re: Taky kmitá

když jsem si svojí b6 přivezl domu, nakoupil jsem hadry helmu a jel jezdit.když jsem po pár dnech pilybigsmile, jel 160km/h (typickej příklad čerstvího řidičáku s jednou nohou v hrobě(ateistovi dík, že jsem to přežil a dostal rozum-snad)) tak se mi v tejhle rychlosti začala vlnit jak hovado..Koukal jsem na závaží, jel to druhej den znova a to samý akorát ve 170km/h..no nebudu tě napínat, problém byl v těch hadrech co jsem koupil, měly ventilační kapsy na ramenou a když jsou otevřený dokáže to rozvlnit motorku na držkopád, nicméně to vlnění je jaksi přenášený tělem do sedla a člověk má pocit, že to nejde ani z řídítek ani ze zadního kola a blbě se identifikuje původ onoho vlnění, už když jsem věděl, že je to tímhle, tak bych to stejně neřek....takže od tý doby stačí zavřít kapsy před hodně velkou pilou a je klidgood


Když nejezdím,tak tvořím...
Fulltank (Člen)
10.06.2008 20:35:34
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

Beru Tě za slovo když mi to do konce tohodle týdne vyjde tak cinknu.... bigsmile

jasne, ale aby si to stihnul sem doma jen do patku do 12 hodin pak frcim k moricku bigsmile

Vidle (Člen)
11.06.2008 08:26:04
Offline

Re: Taky kmitá

Veškerý příznaky , který popisuješ sedí na to , že ...máš něco špatně s předkem - předním kolem , vidlema  nebo štítkem (jestli ho tam máš).   Ale možná se pletu ...good ....to je rada , jak cyp , že ??bigsmile

sirkrtek (Člen)
11.06.2008 22:26:34
Offline

Re: Taky kmitá

Hele ono to jakoby brní i když jsem na místě a přidám otáčky, opravdu je to jako od motoru, brní to na řidítkách stupačkách a i to jde do sedadla... né nějak silně ale po delší jízdě máš mravence v rukách.....
Jo a prosím tě - Full tank - tenhle týden to nezvládnu, se nám to nějak vysralo v práci - ale dík moc za nabídnutou pomoc good


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
Fulltank (Člen)
12.06.2008 21:46:45
Offline

Re: Taky kmitá

sirkrtek psal:

Hele ono to jakoby brní i když jsem na místě a přidám otáčky, opravdu je to jako od motoru, brní to na řidítkách stupačkách a i to jde do sedadla... né nějak silně ale po delší jízdě máš mravence v rukách.....
Jo a prosím tě - Full tank - tenhle týden to nezvládnu, se nám to nějak vysralo v práci - ale dík moc za nabídnutou pomoc good

Ok good tak za 14 dni bigsmile

alex (Člen)
12.06.2008 22:57:55
Offline

Re: Taky kmitá

Nemontoval si nahodou na motorku padaky??? mne to robilo vtedy ked som namontoval padaky... z vnutornej strany boli oprete o motor co prenasalo vibracie od motora priamo do ramu... ked som ich trocha zbrusil tak je zasa vsetko OK... good ale ta rozvodova retaz to podla mna moze tiez zapricinovat...


...200 v měste, 300 z místa...
Pomaly ďalej zájdeš, no rýchlo tam budeš skôr... :-)
petrD.J (Člen)
16.06.2008 14:41:28
Offline

Re: Taky kmitá

zdarec nech vyvážit kola!!!!!! nebo je necg aspon překontrolovat.D.J.


slovo NEJDE jsem vyřadil zeseznamu
sirkrtek (Člen)
17.06.2008 23:03:35
Offline

Re: Taky kmitá

Padáky jsem nemontoval, ale dík za radu, fakt už jsem z toho nešťastnej teď pojedu na dovolenou tak to nějak zkusím z hlavy vypustit, ale teda že by mě to nes.... tak to ne sere mě to a pořádně.... bad


... jojo holou prdelí ježka neumlátíš
selgy (Nový člen)
13.08.2014 11:18:23
Offline

Re: Taky kmitá

Zdar, myslim že mám podobnej problém jako ty. Taky mi to přijde jako vibrace od motoru, který jsou znát hlavně po delší jízdě, Brní z toho pazoury jako prase a motor se mi zdá že divně vibruje. V servisech už jsem nechal vatu jak svině a nikdy mi nic pořádnýho neřekli. Měnili mi rozvodovej řetěz i sekundár s rozetou a kolečkem. A dělá to furt. A když jsem to řikal tak dycky akorát řeknou že je to normální a nazdar. Jestli na něco přijdeš tak dej vědět. Díky

Francouz (Člen)
15.08.2014 12:40:39
Offline

Re: Taky kmitá

selgy, asi ti neporadim, leda tak zkusit projet jinou motyku jestli se ti to proste jen nezda.
Ale co by me zajimalo je ten tvuj vetrny stitek, jak se to chova, schovas se za nim? Uvazuju ho koupit a jen si ho tam na chvili namontovat na dovolenou a pak zas rychle pryc s tim hnusem bigsmile

kneehammer (Člen)
15.08.2014 14:14:25
Offline

Re: Taky kmitá

selgy psal:

Zdar, myslim že mám podobnej problém jako ty. Taky mi to přijde jako vibrace od motoru, který jsou znát hlavně po delší jízdě, Brní z toho pazoury jako prase a motor se mi zdá že divně vibruje. V servisech už jsem nechal vatu jak svině a nikdy mi nic pořádnýho neřekli. Měnili mi rozvodovej řetěz i sekundár s rozetou a kolečkem. A dělá to furt. A když jsem to řikal tak dycky akorát řeknou že je to normální a nazdar. Jestli na něco přijdeš tak dej vědět. Díky

Pred nedavnem sem tady zakladal vlakno se stejnym problemem... A taky netusim, co s tim. Retez to neni, povoleny drzaky motoru to nejsou, povestne vibrace v 5 tisicich  to taky nejsou.. ale sere me to bigsmile Brni stupacky a riditka jaxvina.


..:: B12 inside ::..
K.a.s.y.m. (Člen)
15.08.2014 14:28:37
Offline

Re: Taky kmitá

Nechte si prevazit kliku s ojnicema a treba bude klid. Nic jinyho uz v motoru vyrabet vibrace nemuze.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
15.08.2014 17:14:08
Offline

Re: Taky kmitá

pussy, kmitá nekmitá, bandiťák musí být srdcař, taky mi kmitala, vždycky jsem ubral a ustál to, až jednou ne a bylo po níbigsmile
A vibrace neřešit, nemyslet na ně a je po starostechsmokin
V krizi molitanový heftyredfaceass


God Save The Queen!
redik27 (Člen)
08.09.2014 11:38:34
Offline

Re: Taky kmitá

Já měl to samé, pustil řidítka a litali z jedné strany na druhou.

Důvod:
vytekl mi tlumič a oskákala se pneumatika. Udělal jsem tlumič a pneumatiku dojezdil. Jakmile tam šli nové, bylo po problému. good


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr