Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Výběr motorky

kuclb (Člen)
04.06.2008 00:56:01
Offline

Výběr motorky

Zdravím všechny vespolek. Tak jsem pročítal vaše stránky a musím uznat, že jsou dobré!!! Ale...  Mám na Vás všechny ochotné podělit se o znalosti, dojmy a pojmy menší dotaz. Chci si koupit naháče a po zhodnocení možností jsem skončil u dvou - Bandit 1200, XJR 1300. Chtěl bych znát Vaše názory na tyto motorky. Chápu, že budete spíše pro Bandita (fórum Banditasmile1), ale prosil bych o objektivnost. Prostě si nemůžu vybrat - každá má něco a nejraději bych je skloubil dohromadysmile1. Tak pokud napíšete, moc dík. Mějte se L

Ondráš (Člen)
04.06.2008 09:25:58
Offline

Re: Výběr motorky

Bandit je mrdka co se kroutí a netahne. Dodneška lituju, že sem si jí koupil. Příště si koupim R1 pičo, protože pak budu mít péro až na zem.

Kup si co se ti líbí.cool


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
sonyk (Člen)
04.06.2008 10:38:59
Offline

Re: Výběr motorky

u ani jednoho neprohloupis, este bych navrh suzuki gsx 1400 tusim nebo jak je to oznaceni.

Vem co se ti libi nejvic a neres


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Filous (Člen)
04.06.2008 11:09:44
Offline

Re: Výběr motorky

...co sem měl možnost se svést na XJR, tag je to eště těškopádnější neš B12, do zatáček to musíš hodně přemlouvat, brzdy žádná hitparáda a motor taky nejni takovej tahoun...ale f týdle kategoriji dělá hodně i dyzajn, tagže já bejt tebou svezu se na vobou, pag chvíli čumim a co se mi bude líp kočírovat a víc líbit, to beru...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
04.06.2008 11:23:55
Offline

Re: Výběr motorky

A běžně se takhle rozhoduješ co 14 dnísmile1


God Save The Queen!
kuclb (Člen)
04.06.2008 11:33:00
Offline

Re: Výběr motorky

To je právě ono, rozhodování nastalo po dvou letech, na obou jsem se svezl (obě super), na obě jsem šušel jako blázen a jak jsem napsal, každá mě vzala něčím jiným, bych je zkombinoval dohromady. Proto mi už teď nezbývá, než použít mozek. A v tom bych prosil o Vaše rady, či doporučení. Např. kolik tak žere Bandit, co byste na něm shodnotili jako lepší, než na xjr (krom jízdních vlastností) atd. Prostě nevím...

Kelly01 (Člen)
04.06.2008 11:39:52
Offline

Re: Výběr motorky

Mně to řekne srdce,sednu na to a najednou vím že to je ono...


God Save The Queen!
kuclb (Člen)
04.06.2008 11:54:58
Offline

Re: Výběr motorky

Hmm a mně srdce řeklo, že chci obě. Popravdě mně o značku nejde...Vždycky jsem chtěl Ducatti, ale na to nejsou peníze, takže něco pro normální lidi. Dřív (vloni) jsem měl vybráno xjr, ale lidi do mě začali rýpat, že bandit je lepší a když jsem se na něm svez a pořádně prohlíd, tak prostě nevím...

kuclb (Člen)
04.06.2008 11:55:43
Offline

Re: Výběr motorky

A mohli byste mi někdo písnout, kolik žere Bandit 1200? XJR od 6 do deseti...

Meloun (Člen)
04.06.2008 12:05:06
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

A mohli byste mi někdo písnout, kolik žere Bandit 1200? XJR od 6 do deseti...

..od šesti do deseti..bigsmile

Kup GSX 1400..zdá se hezčí..uhlazenější,než xjr..smile1


PURE NAKED BIKE!
jardagsf (Člen)
04.06.2008 12:15:06
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Hmm a mně srdce řeklo, že chci obě. ...

tak na co se kua ptas kdyz to vis??
jinak wenda ze zplzne rikal ze xjr je strasna mrdka a nejde na zada a nezataci a B pojede xjr aj kdyz nechce....


MOTO KOZZI GRISO
tomB12 (Člen)
04.06.2008 12:17:03
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

A mohli byste mi někdo písnout, kolik žere Bandit 1200? XJR od 6 do deseti...

Motorka nežere, na hlídání spotřeby mám auto smokin

tomB12 (Člen)
04.06.2008 12:20:30
Offline

Re: Výběr motorky

Spotřebu neřeš, to co ti baba utratí za hodinu u kadeřníka tak na Béčku za hodinu neprojezdíš bigsmile

kuclb (Člen)
04.06.2008 12:23:10
Offline

Re: Výběr motorky

Takže všechno stejněsmile1 Jinak na GSX 1400 jsem pokukoval, ale přijde mi to už úplně zbytečné....navíc mě moc nechytla. Jinak vtíravý dotaz: proč jste si nekoupili vy GSX1400??

osiris (Člen)
04.06.2008 12:26:47
Offline

Re: Výběr motorky

...koupili evil smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
04.06.2008 12:30:16
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Takže všechno stejněsmile1 Jinak na GSX 1400 jsem pokukoval, ale přijde mi to už úplně zbytečné....navíc mě moc nechytla. Jinak vtíravý dotaz: proč jste si nekoupili vy GSX1400??

Nejsem cestovatel..cool
A na ty lítačky kolem baráku se líp vyblbnu na B12..smokin


PURE NAKED BIKE!
kuclb (Člen)
04.06.2008 12:38:43
Offline

Re: Výběr motorky

To Jardagsf: ptám se, protože si obě nekoupím bigsmile A jinak mně přišlo xjr jen těžkopádnější. Na zadek to stavět nepotřebuju...
To Meloun: No právě ta 1400 mi přijde už jen jako cestovatel, proto výběr mezi xjr a Bandit. Máš pravdu, že Bandit je asi spíše na "lítačku" a sportovnější, ale...

Jinak, nemáte někdo možnost posoudit např. motory, výdrž, slyšel jsem, že na Banditu dřív odejde řetezovka atd.(jen u doslechu a vím, že záleží na stylu jízdy...)

tomB12 (Člen)
04.06.2008 12:43:23
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Takže všechno stejněsmile1 Jinak na GSX 1400 jsem pokukoval, ale přijde mi to už úplně zbytečné....navíc mě moc nechytla. Jinak vtíravý dotaz: proč jste si nekoupili vy GSX1400??

No vzhledem k tomu, že jsem sedal na B12 z Čz175, tak GSX14 mi přišlo trochu velké tahání čerta za vocas, i když jsem po něm pokukoval smile1 Rozhodoval jsem se kdysi stejně jako ty a u mě zvítězil B12pussy protože 1) jsem chtěl něco, na čem člověk užije srandy kolem komína sám a dá se na tom cestovat i ve dvou s nějakým tím kufrem a nebude tomu chybět dech. A rozhodla taky trochu cena. Bandit je bezkonkurenční z hlediska cena/užitná hodnota good

kuclb (Člen)
04.06.2008 12:46:40
Offline

Re: Výběr motorky

přesně tak to vidím já, "komín" + cesty ve dvou. Tu 1400 nechci, ale jinak prostě nevím. Jinak máš pravdu, že na prachy je lepší Bandit, řekněme o dostsmile1 Tak, teď počkám, jestli se někdo odvážný pustí do srovnání technikysmile1

Filous (Člen)
04.06.2008 13:00:23
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

přesně tak to vidím já, "komín" + cesty ve dvou. Tu 1400 nechci, ale jinak prostě nevím. Jinak máš pravdu, že na prachy je lepší Bandit, řekněme o dostsmile1 Tak, teď počkám, jestli se někdo odvážný pustí do srovnání technikysmile1

...a co chceš srovnávat na technice, ta je dost podobná, voba motory vydržej moc, pokut dostávaj to co maj a podvoskovje Béčko vítězí i dyš to taky nejni ekstra hitparáda...co se týká spotřeby, tag XJR na tom bude hůř, ale zas takovej propastnej rozdíl to nebude...no a to že jedna žere víc řetězy neš druhá je blábol, páč zrovna u řetězu záleží na spoustě faktorů, kerý jeho životnost vovlivňujou...a zrovna tag gumy a vostatní spotřební matroš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
04.06.2008 13:01:17
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Jinak, nemáte někdo možnost posoudit např. motory, výdrž, slyšel jsem, že na Banditu dřív odejde řetezovka atd.(jen u doslechu a vím, že záleží na stylu jízdy...)

Výdrž je při slušném zacházení přes 100 tis. km. A rozvoďák se podle výrobce mění po 48 tis., ale většinou tam ještě další výměnu oleje (i dýl) vydrží, ale i kdyby. 50 tis je malá výdrž?surprised

Stáhni si ze zdejších stránek manuál a koukni se na servisní intervaly. Sekce download.good

Spotřeba 5,5-6,5 při normálním ježdění i když za to občas vezmeš. Pokud jezdíš pilu, tak počítej, že pod nějakých 8 se asi nedostaneš. Záleží jak moc. Pokud jako Progear a Kasym, tak si kup tank, páč ten žere míň. Oni těží z toho že mají B6.bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kuclb (Člen)
04.06.2008 13:08:02
Offline

Re: Výběr motorky

Neříkám, že Bandit nevydrží, spíš bych potřeboval srovnání B a XJR. Napsal jsem jen to, co mi bylo řečeno smile1. A koukal jsem teď na ceny - v Reichu, za stejný peníz jako xjr 2003 seženu 2007 Bandita(teda možná). Takže taky argument...

kuclb (Člen)
04.06.2008 13:14:08
Offline

Re: Výběr motorky

jo a jen dodatek...na motorce jsem docela kliďas. Dokážu za to vzít, ale spíše pohoda klídeček...

tomB12 (Člen)
04.06.2008 13:20:33
Offline

Re: Výběr motorky

Pokud řešíš výdrž, tak Bandit není tak drahý aby sis nemoh koupit funglovku, a pak už to je jen o přístupu každého soudruha. Nenadarmo platí, že z cizího krev neteče a asi se chová jinak člověk k mašině na které chce najezdit 100tis km a jinak ten, který si ji koupí jako rozpočtovou jebku na kravení.

kuclb (Člen)
04.06.2008 13:40:54
Offline

Re: Výběr motorky

Tak 200 tis. na novou teda nemám...

Zdenda (Člen)
04.06.2008 14:05:42
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Takže všechno stejněsmile1 Jinak na GSX 1400 jsem pokukoval, ale přijde mi to už úplně zbytečné....navíc mě moc nechytla. Jinak vtíravý dotaz: proč jste si nekoupili vy GSX1400??

Protože už se nedělá a já chtěl funglovku.sick


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
osiris (Člen)
04.06.2008 14:19:43
Offline

Re: Výběr motorky

kuclboj: hlavně matláš hrušky s jabkama, píšeš na vyblbnutí vs. pohoda klídek - cestovatel; potom srovnáváš b12 s xjr13 a tvrdíš, že gsx14 je už jiná, máš tam chybu, jiná je b12, xjr13 by se právě dala srovnávat s gsx14


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kuclb (Člen)
04.06.2008 14:36:52
Offline

Re: Výběr motorky

jo asi míchám... Jenže na gsx 1400 jsem nikdy nejel, zato B 1200 a xjr ano. Jo, je pravda, že xjr je asi spíše na delší cesty, ale co jsem s ní měl možnost jezdit, tak jsem se na ni i vyblbnul (měl jsem ji týden). Na Banditu to jde ještě líp, ale zase mi tam nepřišlo takové pohodlí - plánujeme výlety do ciziny atd... Takže proto srovnávám B a xjr. Prostě bych chtěl něco od každé. Ale je to asi dost subjektivní. Design se mi líbí u obou, i když bych to raději zkombinoval..

osiris (Člen)
04.06.2008 14:40:09
Offline

Re: Výběr motorky

...jen jsem upřesnil, že srovnatelný je xjr a gsx, bandit zas s hornetem nebo fejzrem, ok? smile1 takhle jsem to myslel


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Beranek (Člen)
04.06.2008 14:43:20
Offline

Re: Výběr motorky

Pokud někde najdeš archiv, tak v Motocyklu 07/2007 je srovnávací test XJR1300,B1250,CB1300. Možná ti to pomůže, XJR byla ale v podstatě ve všem nejhorší... bad

Mour (Člen)
04.06.2008 14:49:28
Offline

Re: Výběr motorky

...a nejlepčí test byl v původním Motoráji myslím z 97-98idontknow ...B12, XJR, Ducati, CB, Kawa ZX a už nevímgood

Beranek (Člen)
04.06.2008 14:52:58
Offline

Re: Výběr motorky

pussygood

kryskak (Člen)
04.06.2008 14:56:39
Offline

Re: Výběr motorky

Zdenda psal:
kuclb psal:

Takže všechno stejněsmile1 Jinak na GSX 1400 jsem pokukoval, ale přijde mi to už úplně zbytečné....navíc mě moc nechytla. Jinak vtíravý dotaz: proč jste si nekoupili vy GSX1400??

Protože už se nedělá a já chtěl funglovku.sick

Tak si kup toho nahrbenyho B-Kinga sicksicksick


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
kuclb (Člen)
04.06.2008 17:01:25
Offline

Re: Výběr motorky

A tedy, že jsem tak smělý, nemáte někdo ten časák z loňska = Motocykl 07/2007? Kdyby ano a bylo možné jej naskenovat (pouze porovnání Bandit+xjr) a poslat mailem, bylo by to super. Já bohužel už loňská čísla nemám - vytopen sklep...

John (Člen)
04.06.2008 21:45:13
Offline

Re: Výběr motorky

Zkus pročíst tohleIndex » Technická poradna » GSF 1200 vs. XJR 1300 tam už se to probralo. A jinak samo že Bandit:pussy

Fulltank (Člen)
04.06.2008 22:02:29
Offline

Re: Výběr motorky

a co tu Hodnu, taky neni spatna idontknow good

ydom (Člen)
04.06.2008 22:18:29
Offline

Re: Výběr motorky

řešil jsem tenhle rok ouplně to samý...těžký to dilema..a je fakt, že dát obě zusammen, by bylo good, bohužel to asi neklapne.do teď jsem se nerorozhodl, takže jsem zůstal ještě tenhle rok u b6, ale už mi pussy nestačí....smile2..taky byl dost problém sehnat Nkovou 12ku r.v, 04, 05 v gut stavu..bad


Když nejezdím,tak tvořím...
Baltazar (Člen)
04.06.2008 22:29:22
Offline

Re: Výběr motorky

vem gsx 1400 himl kdybych se vešel tak ho mámgood


The father of the little princess of the dawn
Michal Dk (Člen)
04.06.2008 22:39:32
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

jo asi míchám... Jenže na gsx 1400 jsem nikdy nejel, zato B 1200 a xjr ano. Jo, je pravda, že xjr je asi spíše na delší cesty, ale co jsem s ní měl možnost jezdit, tak jsem se na ni i vyblbnul (měl jsem ji týden). Na Banditu to jde ještě líp, ale zase mi tam nepřišlo takové pohodlí - plánujeme výlety do ciziny atd... Takže proto srovnávám B a xjr. Prostě bych chtěl něco od každé. Ale je to asi dost subjektivní. Design se mi líbí u obou, i když bych to raději zkombinoval..

Hele a seš si jistej že tě to vezme myslím to ježdění píšeš budeme cestovat do ciziny předpokládám že s paní bude tu to bavit?Počáteční nažavení u někoho opadne a je konec.Já jen že řešíš moc věcí najednou a jestli na ně nemáš jasnou odpověď pak je tohle všechno zbytečný.Jinak cestování v pohodlí FJR,Goldwinggood

kuclb (Člen)
04.06.2008 23:08:00
Offline

Re: Výběr motorky

Jo, máš prvadu, řeším až moc věcí najednou. Máš pravdu s tím cestováním, člověk nikdy neví...Ale, tenhle styl motorek se mi vždycky líbil, v tuto dobu jsou v hlave Bandit nebo XJR (Honda CB 1300 se mi prostě nelíbí ani jsem o ní nic neslyšel, nejel jsem ji). A taky vím, že třeba GSX 1400 už asi nebude nějak daleko od XJR, ale už se nevyrábí(nevím, kdy ukončili výrobu) a tímpádem mě ani moc nenapadlo ji kupovat(i když chci starší moto). Jinak já řeším v podstatě jen výběr. Jen bych chtěl slyšet nějaké porovnání, zkušenosti od ostatních.

Ondráš (Člen)
04.06.2008 23:20:31
Offline

Re: Výběr motorky

Psal jsem to už na začátku. Bandit je mrdka co se kroutí a nejede. Příště si koupím R1, abych měl péro až na zem.

Kup si co se ti líbí, ale s XJR nebudeš mít to nádherný pičotriko.cool


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kuclb (Člen)
05.06.2008 00:20:12
Offline

Re: Výběr motorky

No vidíš a mně nejde o "pičotriko", ale o motorku a vzhledem k tomu, že R1 je pro mě bad a naháč good, tak si chci vybrat mezi Banditem a XJR. Bohužel se nedaří, protože asi málokdo měl zkušenost s oběma. A že se Bandit kroutí a nejede? Toť otázka, co chceš. Jsem sice ještě relativně mladý, ale táhne mě to ke stylu Bandit/XJR. Tak ať Ti jezdí to co máš...

Mour (Člen)
05.06.2008 07:24:54
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Jo, máš prvadu, řeším až moc věcí najednou. Máš pravdu s tím cestováním, člověk nikdy neví...Ale, tenhle styl motorek se mi vždycky líbil, v tuto dobu jsou v hlave Bandit nebo XJR (Honda CB 1300 se mi prostě nelíbí ani jsem o ní nic neslyšel, nejel jsem ji). A taky vím, že třeba GSX 1400 už asi nebude nějak daleko od XJR, ale už se nevyrábí(nevím, kdy ukončili výrobu) a tímpádem mě ani moc nenapadlo ji kupovat(i když chci starší moto). Jinak já řeším v podstatě jen výběr. Jen bych chtěl slyšet nějaké porovnání, zkušenosti od ostatních.

...a jakože Bandit se vyrábí v tom ročníku,který chceš - olej vzduch??idontknowbigsmile

Ondráš (Člen)
05.06.2008 07:28:57
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

No vidíš a mně nejde o "pičotriko", ale o motorku a vzhledem k tomu, že R1 je pro mě bad a naháč good, tak si chci vybrat mezi Banditem a XJR. Bohužel se nedaří, protože asi málokdo měl zkušenost s oběma. A že se Bandit kroutí a nejede? Toť otázka, co chceš. Jsem sice ještě relativně mladý, ale táhne mě to ke stylu Bandit/XJR. Tak ať Ti jezdí to co máš...

Zásadní otázka!!! Piješ rum?surprisedhelp


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
tomB12 (Člen)
05.06.2008 07:41:38
Offline

Re: Výběr motorky

Mour psal:
kuclb psal:

Jo, máš prvadu, řeším až moc věcí najednou. Máš pravdu s tím cestováním, člověk nikdy neví...Ale, tenhle styl motorek se mi vždycky líbil, v tuto dobu jsou v hlave Bandit nebo XJR (Honda CB 1300 se mi prostě nelíbí ani jsem o ní nic neslyšel, nejel jsem ji). A taky vím, že třeba GSX 1400 už asi nebude nějak daleko od XJR, ale už se nevyrábí(nevím, kdy ukončili výrobu) a tímpádem mě ani moc nenapadlo ji kupovat(i když chci starší moto). Jinak já řeším v podstatě jen výběr. Jen bych chtěl slyšet nějaké porovnání, zkušenosti od ostatních.

...a jakože Bandit se vyrábí v tom ročníku,který chceš - olej vzduch??idontknowbigsmile

Pro mě je poslední bandit, který mě chyt K4 v šestce a K5 ve dvanáctce. Ta jejich plastiková moderna + voda bad

huskyb12 (Administrator)
05.06.2008 08:22:14
Offline

Re: Výběr motorky

tak já nevim, mam se jít vychcat nebo vysrat
sednu si a počkam co příde :)))


ale di, Ty brepto ...
ross (Člen)
05.06.2008 11:33:25
Offline

Re: Výběr motorky

huskyb12 psal:

tak já nevim, mam se jít vychcat nebo vysrat
sednu si a počkam co příde :)))

pro jistotu ještě kýbl před sebe, kdyby přišlosick


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
osiris (Člen)
05.06.2008 11:41:45
Offline

Re: Výběr motorky

houskoj: tak nějak jsem to myslel, jen jsem nevěděl jak to vyjádřit bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kuclb (Člen)
05.06.2008 12:10:22
Offline

Re: Výběr motorky

Takže, i když bych chtěl odpovědi já, tak odpovím na zásadní otázky - rum už skoro rok nepiju, bo jsem se z něj ukrutně vloni sick, že už ho nemůžu ani cítit. A jinak s motem, nejraději vzduch. Jo a koukám po inzerátech a našel jsem několik, kde mají napsáno, že v techničáku je 25kw - není to trochu blbost a případný problém?

Mour (Člen)
05.06.2008 12:13:31
Offline

Re: Výběr motorky

..no tý vogo surprisedidontknow

Ondráš (Člen)
05.06.2008 12:50:30
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

Takže, i když bych chtěl odpovědi já, tak odpovím na zásadní otázky - rum už skoro rok nepiju, bo jsem se z něj ukrutně vloni sick, že už ho nemůžu ani cítit. A jinak s motem, nejraději vzduch. Jo a koukám po inzerátech a našel jsem několik, kde mají napsáno, že v techničáku je 25kw - není to trochu blbost a případný problém?

Měl bys zase začít pít rum...bigsmile

Existují kity, které ti srazí výkon na 25 kW. Většinou se to ale dělá jen papírově, aby si na tom mohli rozbít hubu děcka už od 18ti. Pokud bude ve velkém techničáku razítko od nějakého servisu, že ti to stáhli na 25kW, tak problém nebudeš mít ani na technické. Strach z toho, že by ti to policajti nebo na STK hodili na brzdu mít nemusíš.good

Ty už si ale starší než 21 let, takže tě snad tohle nemusí zajímat a můžeš si vybírat bez omezení.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kuclb (Člen)
05.06.2008 14:11:14
Offline

Re: Výběr motorky

Tak rum už asi nee sick   Jinak mě to napadlo, že to dělaj, kvůli řidičákům...

A chlapi, help help s tím rozhodováním... Fakt nevím a nerad bych to nechával na příští jaro bad By bylo léto na pussy

Michal Dk (Člen)
05.06.2008 14:43:11
Offline

Re: Výběr motorky

Nikdo za tebe nerozhodne napsáno bylo dost pohledej na Jxr stránkách zvaž pro a proti.Máš svůj rozum a jestli bys čekal do příštího jara tak ti není stejně pomoci.headshake

Loser (Administrator)
05.06.2008 14:52:53
Offline

Re: Výběr motorky

kucku woe, to jako chces, aby ti nekdo rekl, jakou si mas koupit motorku? To tak chodis i do obchodu a ptas se lidi, jestli si mas koupit maslo od Olmy v kostce nebo Perlu v kelimku?
Myslim, ze technicky veci mas nastudovany, motyky sis projel, vis, co s tim chces delat (sand) ... pak uz je jen jedno rozhodnuti ... a to, ktera se ti libi vic a pro kterou ti to srdicko vic tluce. Tohle uz za tebe nikdo nerozhodne. Nebo jestli to nedokazes, tak se zkus voptat svej pani, ta uz ti rekne, ktera se ti libi a na ktere ji chces vozit.good

chlape, chlapeidontknowidontknowheadshake


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
kuclb (Člen)
05.06.2008 15:41:55
Offline

Re: Výběr motorky

právě že tu technickou stránku až tak moc neznám...  Jináč xjr je větší mastodont... Jde mi tady spíš o zkušenosti lidí s technikou. Co si o těch strojích myslí...
Jinak kokám po inzerátech a popravdě nejde moc sehnat Bandit v pořádku...

osiris (Člen)
05.06.2008 16:00:40
Offline

Re: Výběr motorky

...za mne tedy, xjr ne


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kuclb (Člen)
05.06.2008 16:09:33
Offline

Re: Výběr motorky

to je aspoň slovo, ještě kdybys k tomu přidal nějaký důvod...good
Ale tak nějak bych to potřeboval. Samo, že se pak rozhodnu sámsmile1

kryskak (Člen)
05.06.2008 16:16:46
Offline

Re: Výběr motorky

Banditpussy


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
Pšán (Člen)
05.06.2008 16:18:33
Offline

Re: Výběr motorky

..headshakeidontknow
..nějaký důvod?..bo..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
ydom (Člen)
05.06.2008 16:18:47
Offline

Re: Výběr motorky

tomB12 psal:
Mour psal:
kuclb psal:

Jo, máš prvadu, řeším až moc věcí najednou. Máš pravdu s tím cestováním, člověk nikdy neví...Ale, tenhle styl motorek se mi vždycky líbil, v tuto dobu jsou v hlave Bandit nebo XJR (Honda CB 1300 se mi prostě nelíbí ani jsem o ní nic neslyšel, nejel jsem ji). A taky vím, že třeba GSX 1400 už asi nebude nějak daleko od XJR, ale už se nevyrábí(nevím, kdy ukončili výrobu) a tímpádem mě ani moc nenapadlo ji kupovat(i když chci starší moto). Jinak já řeším v podstatě jen výběr. Jen bych chtěl slyšet nějaké porovnání, zkušenosti od ostatních.

...a jakože Bandit se vyrábí v tom ročníku,který chceš - olej vzduch??idontknowbigsmile

Pro mě je poslední bandit, který mě chyt K4 v šestce a K5 ve dvanáctce. Ta jejich plastiková moderna + voda bad

má recht předsedabigsmilegood


Když nejezdím,tak tvořím...
Beranek (Člen)
05.06.2008 16:23:00
Offline

Re: Výběr motorky

pošli mi mail, se mi tě sželelo a naskenoval jsem ti tabulku s výsledkem testu.... evil

barynek (Člen)
05.06.2008 17:12:46
Offline

Re: Výběr motorky

Bandit pussy, to je snad jasný ne?idontknowgoodgood


Bandit 4EVER!!!
Ondráš (Člen)
05.06.2008 17:32:12
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

to je aspoň slovo, ještě kdybys k tomu přidal nějaký důvod...good

Nekroutí se to.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kuclb (Člen)
05.06.2008 17:55:39
Offline

Re: Výběr motorky

můj mail     kuclb@email.cz   dík za ten scan!!!  good

kuclb (Člen)
05.06.2008 18:00:08
Offline

Re: Výběr motorky

S tím kroucením, údajně byna tom měly být stejně, jen mi bylo řečeno, že xjr má příliš měkké pružiny, že v zatáčkách můžou jít nadoraz. Ale že za relativně menší peníz se vymění a moto se přestane tak bořeit a jízda je mnohem lepší...

Ondráš (Člen)
05.06.2008 21:24:16
Offline

Re: Výběr motorky

Pokud si dobře pamatuji, tak se vyráběla jednu dobu serie, kde byly ty normální tlumiče u XJR nahrazeny stavitelnýma Ohlinsama. Tam bych řekl, že to pocítíš.  Cenovej rozdíl nevím.

Dostat u bandita zadní tlumič na doraz není velký problém ikdyž je na plno. Stačí ve dvou trochu ostřeji projet zatáčku. Silnější konstituce to zvládnou sami.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kuclb (Člen)
05.06.2008 23:28:07
Offline

Re: Výběr motorky

právě, to je ono, na XJR by to zase na zadku nemělo jít nadoraz... A vlnit se budou asi stejně, co?
Jinak se mnou by B asi neměl problém - max. 80kg.good

osiris (Člen)
05.06.2008 23:43:23
Offline

Re: Výběr motorky

...a nechceš si radši nekoupit nic ? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kuclb (Člen)
06.06.2008 01:56:32
Offline

Re: Výběr motorky

asi jo...evil

kuclb (Člen)
06.06.2008 01:58:10
Offline

Re: Výběr motorky

Tak se omlouvám, asi jsem se zeptal blbě. Stornuju dotazy a tuto "místnost". Uvidím... Tož zatím čest

Ondráš (Člen)
06.06.2008 07:16:20
Offline

Re: Výběr motorky

kuclb psal:

právě, to je ono, na XJR by to zase na zadku nemělo jít nadoraz... A vlnit se budou asi stejně, co?
Jinak se mnou by B asi neměl problém - max. 80kg.good

Najivko... smile1 Mam taky 80kg. Bez oblečení. Občas štrejchnu a to ani nemusím jet pilu jako Progear nebo Kasym.smile1 Stačí trochu hup ve vyšší rychlosti.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
06.06.2008 08:02:55
Offline

Re: Výběr motorky

Ondráš psal:
kuclb psal:

právě, to je ono, na XJR by to zase na zadku nemělo jít nadoraz... A vlnit se budou asi stejně, co?
Jinak se mnou by B asi neměl problém - max. 80kg.good

Najivko... smile1 Mam taky 80kg. Bez oblečení. Občas štrejchnu a to ani nemusím jet pilu jako Progear nebo Kasym.smile1 Stačí trochu hup ve vyšší rychlosti.

zase pomluvy....bigsmile se nekdy musim podivat jak to mas vzadu nastaveny, pac je mi to nejaky divny... je mezi náma jen 20 kilo a ja skrtam jen na okruhu...evil


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
06.06.2008 08:21:34
Offline

Re: Výběr motorky

Tlumení na 3, a tvrdost na 1 od shora. Vpředu mám tovární, ale budu muset přitáhnout...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
06.06.2008 09:08:16
Offline

Re: Výběr motorky

já vozím 5 vpředu, a vzadu 5 a olej 3 a bez problemu.... takze bys mel zrejme pritvrdit good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
06.06.2008 10:06:07
Offline

Re: Výběr motorky

Progear 650 psal:

já vozím 5 vpředu, a vzadu 5 a olej 3 a bez problemu.... takze bys mel zrejme pritvrdit good

No předek určitě.good Zadek už není vlastně kam...bad O tu jednu... Dal jsem si to kvůli tomu, že když jsem jezdil ve 2 a dal to pam na max. tak to alespoň trochu pomohlo. Teď když jezdím sám, tak je to buřt. Všechno půjde na tvrdo.bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
06.06.2008 10:24:57
Offline

Re: Výběr motorky

správnej přístup.... tvrdým nic nezkazíš...evil


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
tomB12 (Člen)
06.06.2008 12:11:38
Offline

Re: Výběr motorky

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

já vozím 5 vpředu, a vzadu 5 a olej 3 a bez problemu.... takze bys mel zrejme pritvrdit good

No předek určitě.good Zadek už není vlastně kam...bad O tu jednu... Dal jsem si to kvůli tomu, že když jsem jezdil ve 2 a dal to pam na max. tak to alespoň trochu pomohlo. Teď když jezdím sám, tak je to buřt. Všechno půjde na tvrdo.bigsmile

Jak máš nastavený zadní útlum, když máš předpětí na max??? Taky jsem to přitvrdil před dovolenou a už to tak zůstalo, ale na útlum jse mnešáh, asi chyba smile2

kryskak (Člen)
06.06.2008 12:16:56
Offline

Re: Výběr motorky

Nechtely by jste ty pojmy jako predpeti a utlum trosku vysvetlit? Nemam z toho moc rozum.


Kdyz do pekla, tak na poradnym koni :-)
Filous (Člen)
06.06.2008 13:28:18
Offline

Re: Výběr motorky

kryskak psal:

Nechtely by jste ty pojmy jako predpeti a utlum trosku vysvetlit? Nemam z toho moc rozum.

1/předpjetí=stlačení pružiny pomocí votočnýho prstence...má za následek tužší chod jednotky

2/útlum=vracení médija (voleje) zpjet do původní komory jednotky...eliminuje rychlý vrácení jednotky do původního stavu

...dyš přitvrdíš pružinu, tzn. předepneš jí a nešáhneš na útlum, jednotka se rychle vrací do původní pozice, protože předepnutá pružina má vjetší sílu a jakoby kope...obecně platí, že čím víc je předeplá pružina, tím vjetší útlum by měl být...záleží pag na fkusu každýho soudruha a spůsobu používání, jakej poměr zvolí...u jednotek nebo teleskopů, gde je možný seřízení jen částečný, tj. chybí seřizování útlumu, se to řeší husčim volejem, kerej pomalejc protejká přes vratný ventilky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Monty Jack (Člen)
06.06.2008 13:28:37
Offline

Re: Výběr motorky

Nastavení předpětí znamená změnu stlačení pružinu na centrálu (nebo vidlí ale to 6ky nemaj). Oproti nezatíženýmu stavu je pružina kratší a je v ní vyvozena síla (předpětí) která má za důsledek že kyvka skrz centrál nepruží na každé drobné nerovnosti, ale až na větších, který na tu pružinu působí silou větší než je ta předpěťová.
Útlum má pak vliv na rychlost pružení a vracení do výchozího stavu.
Laicky řečeno, na netu toho najdeš hafo ...


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Ondráš (Člen)
06.06.2008 14:39:29
Offline

Re: Výběr motorky

tomB12 psal:
Ondráš psal:
Progear 650 psal:

já vozím 5 vpředu, a vzadu 5 a olej 3 a bez problemu.... takze bys mel zrejme pritvrdit good

No předek určitě.good Zadek už není vlastně kam...bad O tu jednu... Dal jsem si to kvůli tomu, že když jsem jezdil ve 2 a dal to pam na max. tak to alespoň trochu pomohlo. Teď když jezdím sám, tak je to buřt. Všechno půjde na tvrdo.bigsmile

Jak máš nastavený zadní útlum, když máš předpětí na max??? Taky jsem to přitvrdil před dovolenou a už to tak zůstalo, ale na útlum jse mnešáh, asi chyba smile2

Olej stejně jako pila Progear. Na 3.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
ydom (Člen)
06.06.2008 15:17:30
Offline

Re: Výběr motorky

Ondráš psal:

Pokud si dobře pamatuji, tak se vyráběla jednu dobu serie, kde byly ty normální tlumiče u XJR nahrazeny stavitelnýma Ohlinsama. Tam bych řekl, že to pocítíš.  Cenovej rozdíl nevím.

Dostat u bandita zadní tlumič na doraz není velký problém ikdyž je na plno. Stačí ve dvou trochu ostřeji projet zatáčku. Silnější konstituce to zvládnou sami.smile1

od 2002 jsou ohlinsy na xjr montovaný na zadek standartně..

jen tak aby řeč nestálasmile1


Když nejezdím,tak tvořím...
Progear 650 (Člen)
06.06.2008 16:14:03
Offline

Re: Výběr motorky

to Ondras: jaka pak pila???bigsmile sem zacatecnik...smile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
06.06.2008 16:44:30
Offline

Re: Výběr motorky

Progear 650 psal:

to Ondras: jaka pak pila???bigsmile sem zacatecnik...smile1

V tom případě já jsem ještě v přípravce.surprised

smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
06.06.2008 18:25:47
Offline

Re: Výběr motorky

Ondrášu myslíš že by člověk kterej má víc jak  1,5 cm od hrany sjetý gumy a plošku jezdí pilu?idontknowidontknowbigsmilebigsmile

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/Kasym/pila01.jpg



http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/Kasym/pila02.jpg


bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kuclb (Člen)
06.06.2008 19:57:50
Offline

Re: Výběr motorky

ydom psal:
Ondráš psal:

Pokud si dobře pamatuji, tak se vyráběla jednu dobu serie, kde byly ty normální tlumiče u XJR nahrazeny stavitelnýma Ohlinsama. Tam bych řekl, že to pocítíš.  Cenovej rozdíl nevím.

Dostat u bandita zadní tlumič na doraz není velký problém ikdyž je na plno. Stačí ve dvou trochu ostřeji projet zatáčku. Silnější konstituce to zvládnou sami.smile1

od 2002 jsou ohlinsy na xjr montovaný na zadek standartně..

jen tak aby řeč nestálasmile1

XJR SP ty Ohlinsy měla vždy a od r. 2002 i ostatní. Cena zůstala stejná... Ale je to s nimi trošku jinak. Pokud vím, tak to nejsou Ohlnsy, které najdeš v jejich katalogu. Ty jsou zase na trošku jiné úrovni... Ale Ohlinsy to jsou, pravdagood a určitě posunou moto zase o kousek dál. Jen se zadkem měli sáhnout i na předek bad

bobin (Člen)
06.06.2008 21:39:48
Offline

Re: Výběr motorky

No taky jsem premyslel co koupit,xjr se my vzdy moc libila.Ale pak to vyhral b12.Kdybych mel penize tak bych bejval asi koupil xjr.Ale s b12 jsem spokojenej.

kuclb (Člen)
07.06.2008 10:20:08
Offline

Re: Výběr motorky

bobin psal:

No taky jsem premyslel co koupit,xjr se my vzdy moc libila.Ale pak to vyhral b12.Kdybych mel penize tak bych bejval asi koupil xjr.Ale s b12 jsem spokojenej.

XJR je dražší, pravda. Zbytečně, ale je. U mě už peněz taky moc není, rozstřelené auto...Takže jdu kalklovat idontknow

Ondráš (Člen)
07.06.2008 14:15:57
Offline

Re: Výběr motorky

K.a.s.y.m. psal:

Ondrášu myslíš že by člověk kterej má víc jak  1,5 cm od hrany sjetý gumy a plošku jezdí pilu?idontknowidontknowbigsmilebigsmile
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … pila01.jpg

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … pila02.jpg
bigsmilebigsmile

Že se nepochlubíš těma žmolkama na přední gumě...idontknow

smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
08.06.2008 20:18:20
Offline

Re: Výběr motorky

Ondráš psal:
K.a.s.y.m. psal:

Ondrášu myslíš že by člověk kterej má víc jak  1,5 cm od hrany sjetý gumy a plošku jezdí pilu?idontknowidontknowbigsmilebigsmile
http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … pila01.jpg

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotk … pila02.jpg
bigsmilebigsmile

Že se nepochlubíš těma žmolkama na přední gumě...idontknow

smile1

redfaceredfacety nejsou odemně.S tím už jsem tu gumu koupilbigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
08.06.2008 20:39:01
Offline

Re: Výběr motorky

Tak to chci taky jedu sadu...good

To budu mít péro hned o 20 čísel delší.bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mazo (Člen)
08.06.2008 22:36:25
Offline

Re: Výběr motorky

na co by ti bolo? idontknow
nestaci vam jeden rosenberg pussybigsmilebigsmile


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Ondráš (Člen)
08.06.2008 22:38:12
Offline

Re: Výběr motorky

mazo psal:

na co by ti bolo? idontknow
nestaci vam jeden rosenberg pussybigsmilebigsmile

Vogo abych mohl machrovat na benzínkách před R1kářema, který maj plošku.bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mazo (Člen)
08.06.2008 23:19:36
Offline

Re: Výběr motorky

ja som myslel toho hada bigsmile


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
mi (Člen)
09.06.2008 08:58:50
Offline

Re: Výběr motorky

bandit pussy


svět je cirkusovej stan
K.a.s.y.m. (Člen)
09.06.2008 11:33:44
Offline

Re: Výběr motorky

sežeň si lehce jetý slicky a budeš to mít taky smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
09.06.2008 12:46:16
Offline

Re: Výběr motorky

...pojeť něgdy do Brna nebo do Mostu a budeš to mít takysurprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
09.06.2008 12:48:00
Offline

Re: Výběr motorky

Filous psal:

...pojeť něgdy do Brna nebo do Mostu a budeš to mít takysurprisedbigsmile

Bych tam dělal safety car...surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
09.06.2008 13:50:02
Offline

Re: Výběr motorky

Ondráš psal:
Filous psal:

...pojeť něgdy do Brna nebo do Mostu a budeš to mít takysurprisedbigsmile

Bych tam dělal safety car...surprised

...pussyu a šišky...dvje kola se roskoukáš a pag uš to de samo...vječina lidí jako ty měli děsnej strach a pag byli nadšený a sami sebou překvapený, jag jim to degood ...průser nastane aš v momentě, gdy si začneš myslet, že seš jenom vo trochu pomalejší neš Nyky Hejdn, to je první přetpoklat náfštěvy pana kačerasmile2 ...pokud seš schopnej držet se trochu na uzdě, nedělá se ti temno před vočima s první vlnou adrenalínu f krvi a nejsi vyloženej zmatkař, tag do toho di, páč půl hodiny na vokruhu ti dá daleko víc neš celej víkend na silnicigood
...gdysy mě dostal Syky...doufam, že se na mě nebude zlobit, že to prásknubigsmile ...dyš byl prvně na vokruhu, tag přijel celej nadšenej a povidá mi: "...hele supr, paráda, bomba!!!...a fšimnul sis jag tam vzádu bjehaj podle svodidel zajíci??? ...ty vole, tam jich je" ...to sem myslel, že se poseru, dyš měl čas eště sledovat zajíce bigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
09.06.2008 16:57:09
Offline

Re: Výběr motorky

Filous psal:
Ondráš psal:
Filous psal:

...pojeť něgdy do Brna nebo do Mostu a budeš to mít takysurprisedbigsmile

Bych tam dělal safety car...surprised

...pussyu a šišky...dvje kola se roskoukáš a pag uš to de samo...vječina lidí jako ty měli děsnej strach a pag byli nadšený a sami sebou překvapený, jag jim to degood ...průser nastane aš v momentě, gdy si začneš myslet, že seš jenom vo trochu pomalejší neš Nyky Hejdn, to je první přetpoklat náfštěvy pana kačerasmile2 ...pokud seš schopnej držet se trochu na uzdě, nedělá se ti temno před vočima s první vlnou adrenalínu f krvi a nejsi vyloženej zmatkař, tag do toho di, páč půl hodiny na vokruhu ti dá daleko víc neš celej víkend na silnicigood
...gdysy mě dostal Syky...doufam, že se na mě nebude zlobit, že to prásknubigsmile ...dyš byl prvně na vokruhu, tag přijel celej nadšenej a povidá mi: "...hele supr, paráda, bomba!!!...a fšimnul sis jag tam vzádu bjehaj podle svodidel zajíci??? ...ty vole, tam jich je" ...to sem myslel, že se poseru, dyš měl čas eště sledovat zajíce bigsmilebigsmilebigsmile

to by byl i můj případ bigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr